Şimdi Ara

Apple MacBook ve iMac Fırsatları (Tüm Modeller) [ANA KONU] (297. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
26.012
Cevap
901
Favori
1.755.870
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 295296297298299
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam bende sizin gibi düşündüm ama daha az taksitle ve beklemeyi de düşünürseniz apple’dan alın. Apple 3 taksit yapıyor +2 taksitte bonusun elektronik kampanyasından geldi 5taksit oldu. 12 taksit çok da cüzi gelmedi yanlış hatırlamıyorsam 1000₺ yakın vade farkı var

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Gravaze kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam o konuda içiniz rahat olsun piyasası gayet güzel.

Yalnız 8/512 almaktansa 16/256 daha iyi olabilir. Tabi bütçe varsa 16/512 daha da iyi olur. Artık taşınabilir ssdler, m2’ler var hafıza çözümü artti. İhtiyaç olduğunda 1 tb’lik alıp hafıza sorununu çözebilirsiniz.

• berke_han kullanıcısına yanıt
    Evet 1000 TL’ye yaklaşıyormuş hocam, şu anda baktım da. sanki daha cüzi rakamlar oluyor gibi aklımda kalmış meğerse. O zaman dediğiniz gibi Apple’dan almak daha mantıklı. airpods da olacak yanında onu da elden çıkarırsak daha da düşmüş olacak fiyatı. Orada da tek sıkıntı gelmesinin biraz sürecek olması.

• doobeyy kullanıcısına yanıt
    Maalesef daha yukarıya çıkmak istemiyorum fiyat olarak, imkan olsa aslında 16” almak isterdim ancak fiyatlar ortada. Dediğiniz gibi 16 RAM almak daha mantıklı olabilir ama. Şu andaki cihazımda da 240 GB ssd kullanıyorum harici hdd’lerle gayet de yeterli oluyor aslında.

Bonus flaştan +2 taksit kampanyasına katılmayı unutmayın. Airpods ertesi gün kargolandı bilgisayar bir ay sonra gönderilecek görünüyor. Airpods da elden çıkarırsanız fiyat biraz da uygunlaşıyor

• berke_han kullanıcısına yanıt
    Seçtim hocam, aslında TEB bonus kartım daha müsaitti onunla alacaktım ancak garanti bonus ile alacağım artık, bonus flash’tan katılım yaptım az önce. Apple’dan alacağım artık cihazı.

Yani hocam hafızanın bi şekilde çözümü var da ram in dönüşü yok. Hayırlı olsun şimdiden.

• doobeyy kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam, akşam eve geçince vereceğim siparişi. İnşallah bi aksilik olmaz akşama kadar. Dolar da çok oynak akşamı beklediğime pişman etmez umarım.

• Arkadaşlar 2020 MacBook Air'in tam şarj kapasitesi nedir acaba? Nette bir türlü kesin bir cevap bulamadım. Az çok üretimden kaynaklı fark olabilir ama en azından 4500-5000 aralığı mı yoksa 4000-4500 aralığı mı onu öğrensem iyi olacak.

Benim pilin tam kapasitesine 4398 demiş mesela bana az gibi geldi.

• chaos7 kullanıcısına yanıt
    Doğru hocam değerler bu şekilde bende ilk zaman prolara falan bakınca neden az bu dedim ama öyleymiş benim de 4414 mah

• Ayrıca arkadaşlar klavyenin temizliği için önereceğiniz fırça vb bi aparat kullanan ya da böyle bi ürün var mı teşekkürler

• Ofis programı için uygun fiyatlı lisans alanlar sorun yaşadılar mı acaba?

Neye dikkat etmek gerekiyor satın alırken?

• quote:

Orijinalden alıntı: Gravaze

Hocam cevabınız için teşekkür ederim, oyunla falan fazla işim yok açıkçası, xbox one s var ve en son ne zaman açtığımı hatırlamıyorum bile. Oyun işi bizden geçmiş galiba.

Şu anda 8. Yılını tamamlamış bir lenovo z570 laptopum var, günlük olarak mutlaka açılır ve evde internette sörf yapacaksam vs mutlaka o cihazı kullanırım. Yalnız pil işi hak getire, sürekli şarja bağlı kullanıyorum, şarjdan çeksem en fazla 30 dk gider pili. iPhone ve ipad sahibiyim ama her akşam bilgisayar mutlaka açılır yani.

Açıkçası tez yazımı ve not almak işin kullanmayı da düşünüyorum yeni alacağım cihazı. Yüksek lisans yapıyorum bir yandan bir yandan da hukuk fakültesine başlama gibi bir durumum var. Sabah işe giderken yanıma alayım cihazı akşama kadar idare etsin de isterim. Bu sebeple ipad’imi upgrade etme düşüncesindeydim. yeni iPad air’i gözüme kestirdim ancak onun fiyatı da yazı yazma amaçlı kullanılacağı için magic keyboard ile neredeyse 9 bin TL oluyor. Şu şartlar altında 1300 dolar olan mbp Dolar/TL olarak en mantıklı cihaz gibi geliyor bana. Tek kaygım Mac’e alışamamak ve aksesuar sorunu olacak.

Dostum oğluma alırken daha önce MacOs, Macbook filan kullandın mı dedim. Hiç eline bile almamış. Gelir gelmez kullanmaya başladı, sıkıntı çekeceğinizi sanmıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: rapBiTT

Ofis programı için uygun fiyatlı lisans alanlar sorun yaşadılar mı acaba?

Neye dikkat etmek gerekiyor satın alırken?

Oğlum Macbook için MS Office porgramını yıllık 24 liraya aldı, kullanıyor. Sitenin adını geçmiş sayfalarda paylaşmıştım. Lisansal gibi bir şeydi. Bu işi bu fiyata nasıl yapıyorlar ben de anlamış değilim ama oluyor.

• celebic kullanıcısına yanıt

Böyle yıllık değil de tek seferlik full lisanslara yönelmek daha iyi bence. Eğer bulut hesabı ağırlıklı kullancaksanız iyi olabilir ama bence yine en iyisi tek seferlik full lisanslar ki bunları da 150 TL bandında bulabiliyoruz.

MacBook Pro 13 inç Touch Bar 1.4GHz QC i5 8GB RAM 512GB SSD

QC dediği nedir hocam ? bildiginiz var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: acht und zwanzig

MacBook Pro 13 inç Touch Bar 1.4GHz QC i5 8GB RAM 512GB SSD

QC dediği nedir hocam ? bildiginiz var mı?

Quad Core'u kısaltmışlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: chaos7

Böyle yıllık değil de tek seferlik full lisanslara yönelmek daha iyi bence. Eğer bulut hesabı ağırlıklı kullancaksanız iyi olabilir ama bence yine en iyisi tek seferlik full lisanslar ki bunları da 150 TL bandında bulabiliyoruz.

Linkini de paylaşırsanız memnun olurum, teşekkürler.

• rapBiTT kullanıcısına yanıt

Ben lisans burada diye bir siteden office 365 aldim

herhangi bir sorun olmadi kulaniyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: ydn06

Bu arada trackpad'in hemen altında nokta şeklinde leke dikkatimi çekti. PT teknik servise durumu bildirdim, mail atmamı istediler. Fabrikasyon hatası da olabilir dediler. İnceleyecekler sanırım. Fakat durum normal de olabilir bilemedim. Eski kullandığım Early 2015'te böyle nokta şeklinde bir leke yoktu. 16" kullanan arkadaşlar fotoğrafa bi bakabilirler mi?

Geçen hafta iade ettiğim 16” Pro’yu birebir değiştirdiler. Az önce yeni gelen kutuyu açtım hiçbir sorun yok. PT’te tereddüt etmeden güvenilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ydn06 -- 8 Ekim 2020; 23:13:47 >

• 
Sayfa: önceki 295296297298299
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.