Şimdi Ara

Apple Macbook Pro M1 Pro - M1 Max [ Ana Konu ] (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
526
Cevap
50
Favori
33.479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hocam ben alırken stok vardı, ertesi gün oldu hala stok vardı. Telefonla aradım önümde ekranda stok var yazıyor telefonda stok yok tedarik aşamasında diyor. Pazartesi gitsem mi depoya diye düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cihazı tam randıman alacak şekilde kullanmaya başladım, kullandığım ekipmanları paylaşayım.

Kullandığım çevirici uGreen marka, bol portlu ve hiç problem yaşamadım, önerebilirim:

https://ugreen.com.tr/urun/ugreen-9-in-1-usb-c-to-hdmi-vga-ethernet-hub-coklayici-adaptor/

Çok porta ihtiyacı olmayanlar bunun yarı fiyatına sadece USB vs olan modelini de düşünebilir. Benim her porta ihtiyacım var, çok yönlü kullanıyorum cihazı.

Bu markanın type c to usb 3 model tek portunu da aldım. Sadece usb kullanacağım zamanlar, daha ergonomik olur düşüncesiyle, o da problemsiz çalışıyor ve fiyatı çok makul.

Monitöre bağlamak içinse type c to dp 1.4 kablo satın aldım, 2K 144 Hz problemsiz kullanıyorum:

https://www.amazon.com.tr/Paugge-USB-Displayport-Kablo-Thunderbolt3/dp/B08WJNV1BS/ref=sr_1_1?keywords=type+c+to+displayport&qid=1636201807&s=computers&sprefix=type+c+to+d%2Ccomputers%2C124&sr=1-1

• duayen00 kullanıcısına yanıt

öncesinde ararsanız daha net olacaktır,

kolayıma geldiği için pt alışverişlerinde sipariş sırasında her zaman depo teslim seçiyorum.

ipad pro ve kalemi teslim alırken yeni gelen sevkiyattan beklersem macbook proyu da teslim edebileceklerini söylediler,

bu şekilde aldım, aksi durumda da en geç hafta ortasına kadar alırdım sanırım yine.

• römercan kullanıcısına yanıt

eşim gümüş aldığı için aynı masada karışmasın diye kendime de uzay grisi almak zorunda kaldım,

yoksa gümüş alırdım sanırım, evde sakladığım eski powerbook'ları andırıyor tasarımı.

eski modelde koyu gri daha çok tercih edilirken bunda sanırım gümüş popüler.

• fahrettinakansu F kullanıcısına yanıt
    Başından beri gümüş daha guzel geliyordu gozume. Bazı dokunuşlarla gümüş rengi tekrar revaca cikardilar. Ama açık durumda space grey, kapaliyken gümüş derim.

Ekrana bayıldım. Zaten macbooktan geçtiğim halde farkı net hissettim sıradan bir bilgisayardan geçen için devrim gibi goruntu. Çentik hiç dikkat cekmiyor. Kasa metal hissi daha da yumuşamış. Daha parlaga yakin bir yuzey var. Digeri daha matti. Bu bir avantaj bilek dayanan alan eski modellerde zamanla aşınıyor duz parlak gorunuyordu. Bu model ile uzun kullanimda iz mevzusu olmayacak gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roark -- 6 Kasım 2021; 15:46:51 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • fahrettinakansu F kullanıcısına yanıt

Hocam ben stok varken aldım, hala stok var ama bana tedarik aşamasında diyorlar. Telefona çıkanlar tarih vermiyor yardımcı olmuyor. Hala tedarik aşamasında gözüküyor. Mail gelmeden gidip alanlar var, ben de mi şansını denesem sizce?

• 16 inch kötü olur diyordum çok iyi oldu boyutu. İyi ki 14 den dönmüşüm :)

Apple Macbook Pro M1 Pro - M1 Max [ Ana Konu ]

• Yeni macbook'ta pil yuzdesi gosterme kapatilmis mi yahu? Seceneklerde goremedim. Centik gelince iphone kisitlamalari gelmemistir umarim :)

• Roark kullanıcısına yanıt
    Apple Macbook Pro M1 Pro - M1 Max [ Ana Konu ]

Burada o ayar :)

• https://github.com/exelban/stats

menubar stats için bunu tavsiye ederim

pil, network, cpu vb için güzel

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arada hiç Apple dan alıp da cihazı teslim edilen oldu mu? Benim hala 5-12 kasım şeklinde duruyor.

• 64gb Ram olursa deli olur… bakalım pusuda bekliyorum belki PT onuda satışa koyar. Olmazsa apple dan sipariş geçecem.

• Yeni MacBook ile CrossOver desteğiyle çok güzel Age of Empires ii Definitive oynanıyor. Oyunda mouse kullanırken sarma yönünün klasik olmasını istiyorum, mouse ayarından onu değişince trackpad'in de sarma yönü de değişiyor. İkisi ayrı ayar pencerelerinde oysa. En büyük derdim bu olsun ancak insanı sinir ediyor :)

edit: Logitech pebble m350 bluetooth ile kusursuz çalışıyor bu arada. Tasarımı da uyumlu görünüyor. Bazı uygulamalarda ya da oyunlarda mouse ihtiyacı olanlar için öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roark -- 7 Kasım 2021; 10:16:28 >
  • Batuhan Apatay kullanıcısına yanıt

bende dün inceledim 14 düşünüyordum ama 16 daha iyi duruyor :)

• LuqueTr kullanıcısına yanıt

14 base model sipariş verdim ama, kararsız kaldım yine de. 16 inch 1 tb olanın da stoğu hep vardı, şu anda da stokta gözüküyor. Aradaki fiyat farkı da düşününce (PT'de) çok yok gibi geliyor (6.500 TL). Siparişi de verdim, ellerindeyse yarın kargoya da verebilirler.

"Almışken iyisini alayım" diye diye sonu da yok gerçi ama. Kullanırken 14" boyut olarak küçük gelir mi acaba diye düşünüyorum. Taşınabilirlik açısından avantajlı gibi ama. Evdeyken harici monitöre de bağlayacağım ama yeni mbp ekranı da çok kaliteli olunca ana ekran olarak kullanırım diye düşünüyorum.

• ihsanay kullanıcısına yanıt

Ana ekran olarak kullanacaksanız kesinlikle 16 tercih edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi G.R.I.M.S.O.N888 -- 8 Kasım 2021; 11:7:30 >
  • KG K kullanıcısına yanıt
    hocam benim teslim edildi ama lansman akşamı sipariş vermiştim.

ilk kez m1 kullanıyorum, recovery için cmd+r fonksiyonu değişmiş; güç butonuna basılı tutup ayarlardan giriş yapabiliyoruz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ihsanay kullanıcısına yanıt

Şöyle bir durum da var, ben 13" kullanıyordum yıllardır pro olsun air olsun, şimdi 14.2" gerçekten kullanıma çok farkettiriyor. İşte ideali buymuş dedim. Günlük işler olsun çoklu pencereler olsun 14.2 inç kucağa 13'e yakın geliyor ama kullanım esnasında ciddi performans artırıyor. Şahsen 16 almazdım. Haftasonu bilgisayarını alıp kafeye gidip oturmak istesem, işe giderken yanımda götürmek istesem 16 bir süre sonra keşke 14 alsaydım dedirtebilir. Ama 14 için her zaman ikinci ekran seçeceği mevcut.

Ben sadece 16 ile monitörsüz çalışacağım ve pek taşımayacağım derseniz ideal, aksi her durum için net 14".

• akmac A kullanıcısına yanıt

teşekkürler hocam bilgilendirme için, açıkçası ben lansman akşamı vermeye çalıştım site cruch oldu, hemen ertesi sabah verdim, 5-12 kasım teslim şeklinde hareketsiz bekliyor. Neyse yapacak bir şey yok beklemeye devam :)

• Morthor M kullanıcısına yanıt

Çok teşekkür ederim. Aslında işe götüreceğim ama harici bir monitör ile de kullanabileceğim için 14'' e daha sıcak bakıyorum. Piyasada 14'' (öğrenci indirimli :) )bulamıyorum maalesef :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi belverus -- 8 Kasım 2021; 14:22:3 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.