Şimdi Ara

Apple M1 Mac [ANA KONU] (172. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.920
Cevap
235
Favori
394.618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 170171172173174
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Merhabalar air kullanıcısıyım. Ekrana ne kadar temas etmesemde ister istemez dokunduğumuz oluyor ve ekranda leke kalıyor. Bir ekran koruyucu almak istiyorum ne almamı önerirsiniz?

• Dün son versiyona güncelledim daha önce 11-12 saat giden pil süresinde ciddi bir düşüş meydana geldi.4 saat olmadan pil %48 seviyesine indi benzer bir sorun yaşayan var mı?Versiyon 11.4

• Theonorm kullanıcısına yanıt
    Bu seferde ekran koruyucuda leke kalacak hocam

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • alimmm78 kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim ilginize. Modem TP-LINK idi, Türk Telekom'un verdiği kaliteli modemlerden. İpad ve İphone'da hiçbir sıkıntı yaşamadan sadece Macbook'ta oluyordu bu sorun. İletiyi yazdıktan sonra 5ghz'yi de aktif edip oradan bağlantı sağlayınca sorun ortadan kalktı. İşin ilginç tarafı şimdi kendi evimde de 2.4ghz ile bağlanıyorum hiç sıkıntı yaşamadım bugüne kadar. Demek ki bazı modemlerde 2.4 ghz ile problem olabiliyor sizin yorumunuzla bu düşüncem güçlendi. Detaylı olarak cevap vermek istedim ki bu tür problemle karşılaşan bu şekilde çözüm bulabilir. Tekrar teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 11.4 de banada sanki biraz hizli gidiyor gibi geldi hocam. Yabanci forumlardada bir aybi gorus soz konusu

• mrmuhendis kullanıcısına yanıt
    Bigsur uyumlulugu baska bir sey m1 uyumlulugu baska bir sey hocam. Program effektifliği için bakıyorsanız m1 uyumluluğuna dikkat edin. Big sur uyumluluğu, bir programın xp ve vistada çalışma muhabbeti gibi düşünün

• Heveslendim ekran koruyucu aldim 95₺ ye, urun geldi saf gibi icinden cikan les alkolu kullandim, sonra her yer boydan boya kabarcik oldu, goruntu les.. Birkac denemeden sonra baktim olacak gibi degil urunu kirip cope attim, sonra bu seferde ekrani isik altinda inceledim ekranin kendinde o izler var, nemli bez ile silip temizleyince gittiler, haybeye cope attim 100₺ yi halbuki urunde sorun yokmus… Neyse artik o 100₺ nin hic kullanamadan gidecegi varmis ama evlat acisi gibi koydu… birkac hafta kullansam da iskartaya cikmis olsa icim yanmazdi.. Bu da bana tecrube oldu, spigen filan degilse alinan tempered glass yaninda gelen temizleyiciye asla bulasmamak gerek anlamis oldum… Hatta markasi bilinen bir sey de olsa bulasildiysa vir sorun cikarsa normal nemli bez-mikrofiber kurulama mantigini denemis olmak gerekirmis onu da gormus oldum…

• Ardamax kullanıcısına yanıt
    Haklısınız hocam. Özelden daha net sorayım.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • eapantherea kullanıcısına yanıt
    Hocam MacBook için niye cam alıyosunuz ki haftada bir camını temizleseniz kafi. Ekstra cam koruma bana saçma geliyor. Telefon mu ki bu

• Ardamax kullanıcısına yanıt
    Ya hocam ben degil de herhangi bir 2. sahis parmagini sokuveriyor hep benim bilgisayarlarin ekranina, aha suradaki diyor, iz yapmasi onemli degil, cizme riski var diye almistim, o da nasip olmadi cope gitti daha da almam zaten.. Sadece kendim ilissem cihaza hic onemi yok koruyucunun zaten

Arkadaslar geldi thule crossover 2 14” (20l). Urunun kalitesi muazzam, aradigim urun, fakat 20l bir tik kucuk geldi, 15.6” (30l) olanini alin diye tavsiye ederim, canta bu boyutla biraz minimalist oldu, esyalari doldurunca cogu bolmeye elim sikis pikis giriyor gibi hissediyorum..

Yurt disi rakami 200$ olan bir urunu kdv dahil 100$ gibi rakamlara d&r ve idefixten alabiliyorken ihtiyaci olanlar degerlendirebilir

• quote:

Orijinalden alıntı: Easy Ice

bugün tiles diye bir uygulama buldum. magnet yaptıgını yapıyor magnetten farkı ücretsiz. çok işlevsel pencereleri saga sola aşagı yukarı bölüyor. tavsiye ederim.

https://freemacsoft.net/tiles//

Çok teşekkürler. Ne tür bilgiler var diyerek geriye doğru okurken gördüm. Herkes görsün diye bir de ben alıntılayayım dedim. Yani yan yana iki pencere çalışacağız diye 75 TL de inanılmaz bir fiyat.

• Arkadaşlar selamlar, hem foruma hemde m1 MacBook Pro alarak aranıza katılmış bulunuyorum. Cihazdan mükemmel derecede memnunum ama bir sıkıntım var sizlere danışmak istiyorum. Makinenin kapağını kapattığımda elime alıp çantaya koyarken ekranın uç kısımlarından tuttuğum zaman sanki bir kuvvet altında ekran çıt çıt ses çıkartıyor gibi. bu durum normal midir? kapak kapalıyken üst kapağa parmaklarım ile press yapınca çıt çıt kenarlardan ses geliyor. acaba ekranın ince oluşundan mıdır?

En sinir bızucu şeydir o da hocam katılıyorum ekrana neden parmak sokulur ki anlamam

• quote:

Orijinalden alıntı: Fake Eleanor

Çok teşekkürler. Ne tür bilgiler var diyerek geriye doğru okurken gördüm. Herkes görsün diye bir de ben alıntılayayım dedim. Yani yan yana iki pencere çalışacağız diye 75 TL de inanılmaz bir fiyat.

Alıntıları Göster

İşinize yaradıgına sevindim. bende youtubede uygulama önerenleri izlerken buldum. magnet yaptıgı işi ücretsiz yapması güzel.

• quote:

Orijinalden alıntı: eapantherea

Arkadaslar geldi thule crossover 2 14” (20l). Urunun kalitesi muazzam, aradigim urun, fakat 20l bir tik kucuk geldi, 15.6” (30l) olanini alin diye tavsiye ederim, canta bu boyutla biraz minimalist oldu, esyalari doldurunca cogu bolmeye elim sikis pikis giriyor gibi hissediyorum..

Yurt disi rakami 200$ olan bir urunu kdv dahil 100$ gibi rakamlara d&r ve idefixten alabiliyorken ihtiyaci olanlar degerlendirebilir

15.6 olan modellere baktım 1200 tl. büyük para, sanırım siz aldıgınız 20l 999 tl aldınız yanlış hatırlamıyorsam. thule kalitesine bir şey diyemem ciddi kaliteli 4-5 ay önce tablet yada mb koymak için degilde günlük ihtiyacım için baktıgımda çok dolaştım.dr de thule modellerede baktım.

kaliteli degişik bir şey arıyordum içime sinmeliydi zira çok çanta alıp kenara attım. istanbulda yaşıyorum. karaköy iskelesinin arka sokagında bilenler bilir kamp malzemeleri satan dünkkanlar vardır. orası kamp malzemeleri satar ama çantasından. spor ayakkabısına hep marka ürünler satar.

orda wise-walker marka bir çanta buldum çantaya bittim o derece içime sindi 6-7 ay oldu hergün elimde, başka markalarda var hepsi çok kaliteli avrupa markalar. ve inanın en az thule kadar kaliteli ben size hb linkini veriyorum. çanta olarak fikriniz olsun diye ama resimdekinden on kat daha kaliteli çantayı canlı gördügünüzde farkediceksiniz. o tarafa gitme fırsatınız varsa ilk link benim aldıgım. daha büyük isteyenler için ikinci link öneririm. Benim şahsi görüşüm thule kadar kaliteli ondan daha kullanışlı ve güzel. ve 3/1 fiyatına dedigim yerde kesin 100-150 daha ucuzdur. ben 380 tl aldım. Artık bu devirde ne kadar paramızda olsa bir çantya 1k + para verilmez. şahsi fikrim.

biraz uzun oldu konuyu dagıttıgım içinde özür dilerim.

https://www.hepsiburada.com/wise-walker-cb-01-gunluk-sirt-cantasi-m-gri-p-OUTPSFCB01G

https://www.hepsiburada.com/wise-walker-cb-07-gunluk-sirt-cantasi-haki-p-OUTPSFCB07H

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Easy Ice -- 15 Haziran 2021; 20:38:11 >

• Selamlar. Base model m1 işlemcili air ile aranıza katıldım. Cihaz dehşet gerçekten. Sorum şu, bu cihazı time machine vasıtasıyla yedeklemek için kaç gb lık bir harici disk gerekli?

• masteryoda7276 M kullanıcısına yanıt

Sorunu videoya alma şansınız var mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 170171172173174
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.