Şimdi Ara

Apple M1 Mac [ANA KONU] (171. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.920
Cevap
235
Favori
394.603
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 169170171172173
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hala çalışan ve big sur u da alan cihazlar diye biliyorum hocam. Youtube ta 2014 mba nın 2021 yılında bile hala işlerini gördüğünü söyleyenler var. Tabiki direkt gerçek kullanıcı ağzından duymam daha doğru olur.

Ek olarak yeni cihazlar bir süre arka plan işlemi yapıyor hocam. Spotligt aramaları için indexlemeler ve makine öğrenmesi işleri için. Biraz arka plan işleri bunlardan kaynaklanıyor.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Mat ekran koruyucu kullanan var mı? Ekranı bulanıklaştırır mı?

• DeveloperAli kullanıcısına yanıt
    Mat ekran koruyucular görüntüyü bozuyor hocam. Ekran ıslakmış gibi bir görüntü oluşturur tadınızı kaçırır.

• DeveloperAli kullanıcısına yanıt

Kesinlikle önermiyorum. Güzelim ekranı piksel piksel hale getirir.

• Arkadaşlar M1 işlemcilerde Youtube'dan müzik indirmek için bildiğiniz, kullandığınız bir uygulama var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onur01 -- 13 Haziran 2021; 16:26:52 >
  • Normal koruyucu takmıştım ekstra yansıma yapıyor. Yok mu bu işin bir ortası acaba :)

@UglyOwl @hakan.

• alimmm78 kullanıcısına yanıt

Hocam Microsoft'un faresini aldık . Çok kaba ve sesliydi. İade edeceğim dediğiniz modele bakıyorum .

• Macbook air m1 ile günde bir defa internet problemi yaşıyordum, birkaç gündür hatta bugün sürekli internet gitme problemi yaşıyorum. PC üzerinden wifi aç-kapa yaptığımda düzeliyor fakat bir süre sonra aynı problemi yaşıyorum. Bu konuda önerisi olan varsa çok mutlu olurum 🤗

• dboz kullanıcısına yanıt
    modeminizi de yazarsanız iyi olur

netmaster falansa :D ondan da olabilir
    daha önce turksat ı netmaster modemin wifisi ile kullanırken cihaza göre internet iyi kötü oluyordu, sonra router almıştım.

tabi bu bi durum

geçenlerde bi konuda macbooklardaki 2.4ghz sıkıntılı demişlerdi, 5ghz daha iyiymiş, birkaç nesildir varmış
    konu hakkında bilgim yok, araştırabilirsiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • m1 air 8gb kullanıyorum, memory pressure neredeyse sürekli sarı
    kullanımda bir sıkıntım yok, ama bunun sürekli sarı olması yani ramin dolu olması ve swap yapması ssd yazma/okuma sını arttırması dışında başka nelere sebep olur

Apple M1 Mac [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alimmm78 -- 14 Haziran 2021; 1:4:50 >
  • alimmm78 kullanıcısına yanıt
    Okuma yazma sınırı arttırması haricinde bir sıkıntı olmaz. Ama gereksiz yere olması iyi bir durum değil. Örneğin sadece attığınız fotoğraftan gördüğüm kadarıyla microsoft edge sisteminizin ramini ciddi baskı altında tutuyor. Önemli bir iş yapmadan bunu yapıyorsa bir sıkıntı vardır. Alışabilirseniz şimdilik safari kullanmaınızı öneririm.

• UglyOwl U kullanıcısına yanıt
    chrome un eklenti desteği ve akıcılığı iyiydi aslında :D
    safari de takılmalar mevcut ve akıcı değil

cevabınız için teşekkür ederim, biraz da safari deneyeyim bakalım, ama web development ile ilgilenen biri olarak chromium kullanmaya mecburum

• quote:

Orijinalden alıntı: eapantherea

Hocam ben bu kadar yogun kullanmiyorken dahi 7.5 gblari vuruyor. Mesela safaride 3-5 sekme acik, xcode acik arkaplanda, whatsapp, haptic touch bar, e devlet gibi basit appler acik sekildeyken 7.5 larda geziniyor..

Hatta bir keresinde hic bir app acik degilken, sadece safaride 7-8 dh sekmesi acikken 7 gb daydi.. Ve ben bugun icin degil ama 2-3 sene sonrasi icin biraz endise sahibiyim.. Hatta eski 4gb ramli mac cihazlarini aklim almiyor nasil calisiyorlar diye… onlari bir incelemek lazim aslinda..

Kasasi egilen derken? Bende böyle bir sorun mevcut değil. 16ya upgrade ederek aldım herseu muhteşem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lisanssız fotoşopta neural filtersi etkinleştirdim sonunda Apple M1 Mac [ANA KONU] 

• SilenceRaziel kullanıcısına yanıt
    Hocam air kullaniciliari cihazi tek noktadan kosesinden tutup tasiyinca kasanin egildigini soyluyorlar (kasa uclara dogru inceldiginden dolayi alüminyum orada zayif kalip egiliyor)… airde 16 versiyonlar zaten mevcut her yerde, ama proyu 16 ramle almak isteyen ya direk apple dan siparis vermek zorunda (yuksek fiyat ile) ya da yetkili saticilardan vade farki odeyerek taksitle almak zorunda bundan bahsetmistim.. Vatan-teknosa-mediamarkt 16gb ramli pro satmiyorlar… Tekno marketler bu halka 16 ramli pro fazla gelir satamayiz diye dusunmus olmali..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eapantherea -- 14 Haziran 2021; 11:57:35 >
  • https://www.switchingtomac.com/macos/microsoft-edge-vs-chrome-for-macos-which-is-better/

chrome ile ms edge farkına bakmak isteyen olursa paylaşayım dedim

safariyi yine denedim de, bazı şeyler iyi değil, chromium olmayınca sıkıntı yaşanan siteler var, geliştiriciler chrome un yeni özelliklerini vb kullanıyor bazen

• Mac de yeni olduğum için ekran yansıtma ilgili bir şey sormak istiyorum, bir türlü ekranı ipad'e yansıtamadım. Bluetooth üzerinden cihazları eşleştirdim hiçbir sorun yok ama yansıtmak istediğimde mac de hiçbir şekilde seçeneklerde bile çıkmıyor. Mac'in tüm eğitim yönergelerini de yapıyorum ama sonuç aynı. Acaba kaçırdığım bir şey mi var?

• tqtuk T kullanıcısına yanıt

Merhaba,

Bu konuda çözüm buldunuz mu? Elimde BigSure uyumlu SPSS 26 var. M1'e uyumlu olup olmadığı konusunda herhangi bir bilgi bulamadım. BigSure uyumlu olması yeterli gelir mi acaba?

• Fake Eleanor kullanıcısına yanıt
    Sidecar ı denediniz mi hocam? Ek olarak ekran yansıtma olması için iki cihazında aynı icloudta olması lazım ona da dikkat edin. Ben denedim her paylaşmak istediğimde sorunsuz aktardı ekranı.

• quote:

Orijinalden alıntı: eapantherea

Hocam air kullaniciliari cihazi tek noktadan kosesinden tutup tasiyinca kasanin egildigini soyluyorlar (kasa uclara dogru inceldiginden dolayi alüminyum orada zayif kalip egiliyor)… airde 16 versiyonlar zaten mevcut her yerde, ama proyu 16 ramle almak isteyen ya direk apple dan siparis vermek zorunda (yuksek fiyat ile) ya da yetkili saticilardan vade farki odeyerek taksitle almak zorunda bundan bahsetmistim.. Vatan-teknosa-mediamarkt 16gb ramli pro satmiyorlar… Tekno marketler bu halka 16 ramli pro fazla gelir satamayiz diye dusunmus olmali..

Olabilir. Sirket olarak 16 prolara gectigimizde 3 ay beklemiştik hocam. Custom versiyonları tedarik etmeleri çok uzun sürüyor.

• 
Sayfa: önceki 169170171172173
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.