Şimdi Ara

Apple M1 Mac [ANA KONU] (131. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.920
Cevap
235
Favori
394.660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 129130131132133
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BABAHAKKI

Tamam teşekkür ederim. Suan beklemekten baska carem yok. Ya zamanla M1 in diski bozduğu ortaya çıkar ya da güncellemelerle bu sorun giderilir bilemiyorum suan. Cevremde de baska birinde Mac olsa onda denerdim suan o şansım da yok. Bakalım hayirlisi...

Alıntıları Göster

Hatta suan bir uyarı verdi bilgisayar su sekilde : Taktiginiz disk bu bilgisayar tarafından okunamadı diye. Altında da 3 seçenek var. Diski çıkar , yoksay ,ilklendir diye. ilklendir ne demekse artık.

• BABAHAKKI B kullanıcısına yanıt

İlklendir: Biçimle, formatla anlamında. Tüm bilgiler silinir.

• Arkadaşlar bir sorum olacak. M1 işlemcili macbooklarda bataryalı kullanımdayken simulator performansı nasıl? Mobil uygulama geliştiricisiyim. Uzun süreli gidiyor mu? M2li macbook pro alma planım var. Şu an macbook air 2017 kullanıyorum ve performansı idare ediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nickola Tesla

Arkadaşlar bir sorum olacak. M1 işlemcili macbooklarda bataryalı kullanımdayken simulator performansı nasıl? Mobil uygulama geliştiricisiyim. Uzun süreli gidiyor mu? M2li macbook pro alma planım var. Şu an macbook air 2017 kullanıyorum ve performansı idare ediyor.

Merhaba, bataryada ya da prizde kullanımda fark yok, performans düşüşü yok.

Aşağıdaki gibi pek çok video örneği var.

Ben de aynı anda Android ve iOS Emulatorle çalıştığımda perofrmans düşüşü yaşamadım pil ömrü de mükemmel ayrıca. 2.resimdeki ise benim Air M1.

Sabahtan bu yana nerdeyse 6 saattir kullanıyorum pil hala %79'da :)

Apple M1 Mac [ANA KONU]
    Apple M1 Mac [ANA KONU]

• tolgatelli T kullanıcısına yanıt

Eyvallah hocam. M1 tokatlıyor geçiyor. M1 böyleyse M2'yi hayal bile edemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: kamil_3545

iphone icin cok zorladim kendimi ama bi turlu sarmadi hocam. android candir.

Eskiden hep android kullanıyordum. Daha sonra 4-5 senelik iphone deneyimim oldu. Şimdi android kullanıcısıyım ve sizin tam tersinizi düşünüyorum Apple M1 Mac [ANA KONU]  beklenti ve alışkanlıklarımız farklı sanırım.

• Dün MackbookAir cıhazımı teslim aldım kronik sorun olan hafif yamukluk bende de vardı sol tarafta. Elimle hafif assağı doğru iskence yaptım cıhaz suan dumduz oldu. bu arada baska bir sorun gözüme çarpmadı ses vb. Cihaz çok housuma gitti bu arada.

• Macbook air modelinde şarjda takılıyken elektriklenme problemini herkes yaşıyor mu yoksa bazı modellerde mi mevcut, ne denediysem çözemedim bu problemi. Apple destek normal olduğunu iletti ancak böyle bir durum normal olmamalı diye düşünüyorum.

• redpoint R kullanıcısına yanıt

Bir alakası var mı bilmiyorum ama; Macbook power'ını 3lü uzatma kablosuna taktığım yeri değiştirince düzeldi.Örneğin şu an ortada takılı.

Sanırım iyi bir uzatma kablosu bu sorunu çözer ama ben de bu şekilde çözüldü.

• Uzatma kablosu alınarak da bu sorun çözülebilir 😊 (Apple'ın güç adaptörün uzatma kablosundan bahsediyorum)
    https://www.apple.com/tr/shop/product/MK122TU/A/güç-adaptörü-uzatma-kablosu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freedom77 -- 5 Mayıs 2021; 22:37:29 >
  • 2019 Macbook Pro kullaniyordum i5 işlemcili kelebek klavyeli olan.. Memnun olmadığım özellikler vardı klavye sorunluydu,işlemci kötüydü,wifi hızı düşüktü vs vs.. Bu sebeple Asus Rog Zyphyrus G14 e geçmiştim biraz da oyun oynama maksatlı. Bir süre oyun oynadım vs hevesimi aldım şimdi Macbook Pro m1 çıkınca ve önceki nesilde şikayetçi olduğum herşey giderilince tekrar geçiş yaptım. Dünya varmış vallahi ne olursa olsun windows çekilecek dert değil. M1 Macbook u çok beğendim.. Herkese tavsiye ederim..

Bu arada satılık çok temiz kullanılmış asus G14 GA401IV 2060rtx li versiyon ihtiyacı olan pm atsın.

• redpoint R kullanıcısına yanıt
    Herkes yaşıyor, çözüm için Apple sitesinden Mac için uzatma kablosu almalısınız.
  • Androge0s kullanıcısına yanıt
    Eski Macbook’ulardan çıkan aynı kabloyu kullanabilir miyiz? Biliyorsundur eski modellerde bu kablo kutu içerisine geliyordu
  • Ardamax kullanıcısına yanıt
    Sanırım kullanılabilir. Apple'da tek bir uzatma kablosu var zaten. Adaptöre bağlandığı kısımda 3 tane giriş varsa birisi toprak hattıdır.
  • Bu arada bu ark muhabbeti şarjın bağlı olduğu uzatmalardan da kaynaklanıyor olabilir. Direkt olarak duvara girişlerde ben bir sorun tespit etmedim işin açıkçası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ardamax -- 6 Mayıs 2021; 13:14:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgatelli

Merhaba 3 aydır trust marka kullanıyorum ,

Üretim Çin ama kendisi Hollanda firması ki başka ürünlerini de kullandığım için memnun kaldım.

Isınma sorunu yok ,

Wifi engelleme sorunu yok,

60w kadar destek sunuyor ki M1 air kullanıyorsanız çok yeterli, M1 30w kullanıyor zaten,

Ben trust üzerinden şarj etmiyorum , M1 üzerindeki 1 portu şarj için 1 portu da trust için kullanıyorum..

Ucuz çeviriciler için M1 cihazınızı Bigsur 11.2.2 ve üst sürümüne güncellemenizi tavsiye ediyor Apple , eğer güncellerseniz cihazınızın zarar görmesini de engellemiş olursunuz .

https://www.amazon.com.tr/Trust-Tip-C-m%C3%BCltiPort-adapt%C3%B6r-Siyah/dp/B01DDP84ZG

Bunu aldım sadece usb için lazımdı inş iş görür. Valla sürprüzde oldu 75 tl hepsiburada bonusum varmış haberim yok 78 tl geldi bana:)

Birde arkadaşlar ben 2020 ipad prodan macbook pro geçtim. şimdi yeni çıkan 12.9 led ekranlı ipad pro çok aklımı çeliyor kalemle işim yok ekranı cezbediyor. sizin öneriniz ne olurdu.

• Merhabalar öncelikle Mac kullanıcı olarak yeniyim daha önceden bir kişi daha böyle bir durumdan bahsetmiş ancak çözüme, sonuca ulaşan bir yazı göremedim. Pil sağlığı battery health 2 de 100% ancak 2011 üretim tarihi gösteriyor. Bunun sebebi nedir sizce ? Aynı durumda olan var mı ?

Apple M1 Mac [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ardayemenn -- 8 Mayıs 2021; 3:25:26 >
  • ardayemenn A kullanıcısına yanıt

Merhaba,

Nereden aldınız?

Ayrıca şu program ile de dener misiniz?

https://www.coconut-flavour.com/coconutbattery//

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgatelli -- 8 Mayıs 2021; 11:30:59 >
  • ardayemenn A kullanıcısına yanıt
    Daha önce de bunun konusu geçmiş ve intel bazlı programların M1 çipine sahip cihazların piliyle ilgili yanlış bilgi verdiği paylaşılmıştı.

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?fromMobile=yes&m=148244533

Apple M1 Mac [ANA KONU]

• coconutBattery ile 54 günlük diyor. Teşekkür ederim cihazı pt den almıştım.

Apple M1 Mac [ANA KONU]
  • 
Sayfa: önceki 129130131132133
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.