Şimdi Ara

Apple M1 Mac [ANA KONU] (129. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.919
Cevap
235
Favori
394.334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 127128129130131
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

uygulamaları falan hariciye kuramazsınız, sadece kişisel dosyalarınızı oraya atıp dahili ssd de alan açabilirsiniz. 256lık model ihtiyaçlarınızı karşılayacaksa sırf yıpranma durumunu göz önüne alıp 512gb almanız biraz saçma olur hocam. 2350 lira gereksiz harcanmayacak kadar ciddi bir tutar. 256lık modelin 512ye göre dezavantajı olsa da 2-3 sene içinde çöp olmaz merak etmeyin :) sadece okuma yazma hızı düşer ilk haline göre

• MacBook Air için stand önerisi olan var mı? Apple'ın sitesindekiler aşırı pahalıma gitti. maksimum 200 tl'ye çözmek istiyorum.

• Merhaba arkadaşlar masaüstü pcyi satıp macbook almak istiyorum youtube için video montaj vs yapıyorum genellikle 1080p ancak 4k da yapabilirim adobe programları kullanıyorum ssd kapasitesi benim için önemli değil sizce hangi cihazı almalıyım?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Macbook retina konusuna bakın
    Ben orda nexstand k2 yi görmüştüm
    Aldım çok iyi, katlıyorsun sopa gibi oluyor çantaya bilgisayarın yanına koyuluyor vb

Lenovo 15 inç bilgisayarımda kullanıyorum
  • Haziranda yeni macbook çıkacağını sanmıyorum. Daha bunlar sonbaharda çıktı. M1 henüz çok yeni. M1 işlemcili imac ler yeni tanıtıldı. 5nm de uzunca bir süre bizimle olacağı için m1 den sonraki işlemci modelleri 3nm veya 4nm ye geçilene kadar performans artışı sınırlı olacaktır. Ayrıca çip krizi var. Normalde sonbaharda gelirdi ama çip krizi yüzünden 2022 ye bile kalabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

Haziranda yeni macbook çıkacağını sanmıyorum. Daha bunlar sonbaharda çıktı. M1 henüz çok yeni. M1 işlemcili imac ler yeni tanıtıldı. 5nm de uzunca bir süre bizimle olacağı için m1 den sonraki işlemci modelleri 3nm veya 4nm ye geçilene kadar performans artışı sınırlı olacaktır. Ayrıca çip krizi var. Normalde sonbaharda gelirdi ama çip krizi yüzünden 2022 ye bile kalabilir.

Aslına bakarsanız beni düşündüren kısım performans değil. Yani 14'' veya 16'' macbook pro yu beklesemmi diye düşünürken kasada ve ekranda olabilecek değişiklikleri düşündüm ? Performansla pek işim yok açıkçası 90% browser ve mail olarak kullanıyorum. Sadece ekran ve kasa güncellemesi beni düşündürdü (şarj girişi vs değişecek, micro led ekran gelecek deniyor) bilemedim.. Sizce ?

• mb air 10k

Mb pro 13k

Mb pro 13 üst model 18k

Mb pro 16 inç 22k

Bu fiyatlara göre yeni çıkacak model 18k ve 22k yerine çıkacak

Kendi işlemcisi diye 200 dolar ucuz olsa bile 16k + olacak yani :(

Haziranda 14 inç ve 16 inç çıkması muhtemel

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haziranda yeni macbook tanıtılırsa yine m1 işlemcili büyük ekranlı ürünler tanıtılabilir. Fiyatları da biraz daha yüksek olur. Dediğiniz işler için pahalı modele de gerek yok bence.

Kasada radikal güncellemeler gelmez diye tahmin ediyorum. Yapsalar bunlara yaparlardı. Belki bir sonraki seride hepsine toplu şekilde yaparlar. Microled ekran belki gelebilir ama gelirse fiyat 20 lere yaklaşır.

Benim de performansla işim yok fazla ana cihazım bu değil. Diğer işler için masaüstü pc var. Her türlü 13" alırdım zaten.

• Kamera kısmı kapağı açıp kapatırken sürekli parmak izine maruz kalıyor. Birde siyah bir kaplama olduğu için sırıtıyor. Bezle sileyim dedim daha kötü oldu tuhaf bir malzeme herhalde. Cam aşınmış gibi görünüyor.

• lionessciri kullanıcısına yanıt

ben ekrana 2 fıs kolonya sıkıyorum, ufak bir bezle ekranın tümüne yaydırıp 2-3 dk bekliyorum sonra mikrofiber bezle siliyorum, gıcır gıcır oluyor :)

• quote:

Orijinalden alıntı: tripleseven

ben ekrana 2 fıs kolonya sıkıyorum, ufak bir bezle ekranın tümüne yaydırıp 2-3 dk bekliyorum sonra mikrofiber bezle siliyorum, gıcır gıcır oluyor :)

Ben hep ağızla buhar verip gözlük beziyle silerim. Kolonya sıkmak zarar verebilir bence.

• alimmm78 kullanıcısına yanıt

Teşekkür ediyorum, bakayım.

Hocam çizmeyecek, çok toz bırakmayacak bir bezi hafif nemlendirip silmek en güzeli. Sadece suyla yani. Öyle yapıyorum genelde artık izler aşırı gözüme batınca, bir sorunla karşılaşmadım.

• tripleseven kullanıcısına yanıt

Kolonya olayını hiç tavsiye etmem. En doğru ve zararsız olan nefesinizle iki hoh yapıp ekranı mikrofiber bir bezle silmek

Ayrıca parmak izini engellemek içinde kapar açarken ekrana parmağınızı temas etmeden ucu ile açmak lazım.

• efesb kullanıcısına yanıt

hocam benim ekran komple parmak izi oluyor kullanım şeklinden ötürü, bu yüzden hoh hoh yaparak temizlemem için ciğerimi parçalamam lazım :) ben komple kolonya ile temizliyorum bir problem yok ama ilerde ne olur bilemem, kötü birşrey olacağını sanmıyorum ama.

ufak tefek lekeler için dediğiniz gibi nefes ile halledilebilir elbette.

• quote:

hocam benim ekran komple parmak izi oluyor kullanım şeklinden ötürü, bu yüzden hoh hoh yaparak temizlemem için ciğerimi parçalamam lazım :) ben komple kolonya ile temizliyorum bir problem yok ama ilerde ne olur bilemem, kötü birşrey olacağını sanmıyorum ama.

ufak tefek lekeler için dediğiniz gibi nefes ile halledilebilir elbette.

Hocam nasıl bir kullanma şekliniz var merak etttim. :) Benim bir tek kamera kısmı parmak izi oluyor ki o da kapağı açıp kapatırken haliyle meydana geliyor. Onun dışında ekrana parmak gelmesi için bir sebep yok zaten. Normalde belki o da rahatsız etmez fakat bu cihazda ki o siyah kısımda parmak izi inanılmaz belli oluyor özellikle arkadan ışık vuruyorsa açık tonda bir deformasyon gibi duruyor.

hocam mesela bilgisayarı sağa sola çekmem gerekiyorsa kasadan tutup kaldırmam direk ekrandan tutup çekiyorum ben :)) ya da ekran açısını ayarlamam gereken durumlarda öyle ucundan tutup ayarlamam nasıl denk gelirse öyle yaparım, ekranın ortasında baş parmak izim var öyle diyeyim :) kimi zamanda ekranda word falan açıksa parmağımı ekranda buluyorum okurken düzenlerken vs :) ve en önemlisi genellikle dışarıda kullanıyorum, nasıl toz oluyor anlatamam bile :)

şimdilik kolonya yetiyor :DD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tripleseven -- 3 Mayıs 2021; 13:24:6 >
  • quote:

hocam mesela bilgisayarı sağa sola çekmem gerekiyorsa kasadan tutup kaldırmam direk ekrandan tutup çekiyorum ben :)) ya da ekran açısını ayarlamam gereken durumlarda öyle ucundan tutup ayarlamam nasıl denk gelirse öyle yaparım, ekranın ortasında baş parmak izim var öyle diyeyim :) kimi zamanda ekranda word falan açıksa parmağımı ekranda buluyorum okurken düzenlerken vs :) ve en önemlisi genellikle dışarıda kullanıyorum, nasıl toz oluyor anlatamam bile :)

şimdilik kolonya yetiyor :DD

Toz çok sıkıntı gerçekten. Sadece Macbook için değil bütün teknolojik cihazlar için can sıkıcı oluyor. Klavye üzerinde ki tuşların etrafında ki açıklıklar zamanla tozla dolduğu zaman basma hissiyatı nasıl olacak merak ediyorum. Öyle temizlenebilecek bir yer de değil. Bir masaüstü klavyesi değil ama yine de o açıklı zamanla kir ve toz toplayacaktır. Bunu engellemenin bir yolu da yok tertemiz ev ortamında bile toz, tüy havada uçuyor.

• tripleseven kullanıcısına yanıt

Anlıyorum. umarım ileride de olmaz birşey. Kullanım şeklinizi bilmiyorum ama keşke hiç parmağınızı değdirmeye ihtiyacınız olmasa çünkü bu Mac lerin ekranındaki parmak izi olayı gerçekten bela.

• Beyler usb çoğaltıcı arıyorum. Neler önerirsiniz?

• 
Sayfa: önceki 127128129130131
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.