Şimdi Ara

Apple M1 Mac [ANA KONU] (132. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.920
Cevap
235
Favori
394.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 130131132133134
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Trust marka usb dönüştürücü geldi mac taktım hiç tepki vermedi windows gibi bir tanıtma olayımı var.

• Merhaba , yok direkt kullanıyorsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Disk izlencesi alanından yapılıyor formatlama. Tavsiyem diski exfat olarak biçimlendirin, hem macos hem windows ile rahat ve hızlıca kullanabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi babadol -- 8 Mayıs 2021; 16:12:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: babadol

Disk izlencesi alanından yapılıyor formatlama. Tavsiyem diski exfat olarak biçimlendirin, hem macos hem windows ile rahat ve hızlıca kullanabilirsiniz.

tşk ederim. uygulamalardaymış. windowsdan geçince zor oluyor. trust umdugumdan güzel çıktı.

birde mevcut touchbar ek uygulama yüklemeden saat eklemenin yolu varmı?

• Nette araştırırken bu sitede anlatılan uygulama ile ıvır zıvır yüklemeden sade bir saat çok güzel oldu.

https://www.teknotra.com/macbook-touchbar-saat-ekleme-programi/

• selamlar,

bugün macbook air m1 aldım, alışma süreci epey zorlu geçicek orası belli de bugün modumu düşüren bi olay oldu...

google meet, discord vs yayın açarken epey ısındı laptop. Hoş bu iki uygulama fanlı laptoplarda bile çok ısındırıyor laptopları ama yine de bi düşündürdü beni. Umarım günlük hayatta kullandığım uygulamalarda ısınma olmaz :///

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • UAG den siparis etmis oldugum kilifim geldi. Baya guzel oldu telefonda UAG set oldu 😁😁
    Apple M1 Mac [ANA KONU]
    Apple M1 Mac [ANA KONU]
    Apple M1 Mac [ANA KONU]

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Artık çıldırma evresine ulaştım galiba!

Macbook pro m1 deli toz çekiyor. Safi oda içinde kullandığım bir makinenin bu denle toz çekmesi çok saçma sapan bir durum. Klavyenin üstü her açış kapatışımda toz içinde karşılıyor beni. Onuda geçtim klavyenin bir kopyasıda toz halinde ekranın üzerine çıkıyor. Sanırsam durum genel bir problem haline gelmiş ki bu konu hakkında klavye değişim programı bile çıkmış. Case açtım apple destek ile görüşüp kanıt video resim vs vs paylaştım storelar açıldığı gibi genius bar a gideceğim. Kuvetli ihtimal makinenin tümüyle değişimine gidiliyormuş. Klavye değişimi tek yapılmayıp top case değiştiği için buda çok maaliyetli olduğu için direk cihaz değişimi oluyormuş.

Her sabah kapalı kapağı kaldırınca ekranın üzerinde klavyenin toz halinde bir kopyasının çıkması iğrenç bişey. Onuda geçtim sanki klavye üzerindeki tuşların basma şeklide değişti gibi.

Eklediğim resimde de zaten bariz belli tuş takımı içerisinde ki tozlar.

Bakalım nasıl bir çözüm üretilecek?

Apple M1 Mac [ANA KONU]

Apple M1 Mac [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ardamax -- 10 Mayıs 2021; 11:8:6 >

• Ardamax kullanıcısına yanıt
    Cihaz prizdeyse statik yapıyor olabilir. Tüm cihazlar az da olsa toz çekiyor ama sizinki bayağı ekstremmiş hocam.
  • Androge0s kullanıcısına yanıt
    Toz cekmesini anlarim eyvallah da klavye izibin ekrana cikmasi ne onu cozemedim. Bu arada m1 lerde sanirsam sahip oldugunuz klavye butterfly klavye degil galiba degil mi Hocam?
    Değil hocam, kelebek sistemini kaldırdılar diye biliyorum magic klavyelerde.

Dediğiniz gibi ekrana yapışmaması lazım, benim cihazın ekranıda toz oluyor ama klavyeden değil de ekran açıkken gelen tozlar. Ha bazen ekranda nokta şeklinde lekeler oluyor, sanırsam klavyeden bir şekilde bulaşıyor anlamadım. Onlar çok sinir bozucu, bezle çıkıyor ve kazımak gerekiyor.

Ben bir tane pompa aldım, hem evde ki öğütücüyü onunla temizliyorum, hemde ekranda ki tozları onunla alıyorum. Bezle silmekten ekran kılcal çizik doldu :d
    Vallahi sorma hocam o kucuk lekeler nasil leke ise harbideb de kazimak gerekiyor. Cildiricam artik ekran silmekten. Acaba su basincli hava puskurteb seylerdeb mi alsam diye dusunmedim de degil. Kelebek sistemi daha da berbatmis bu toz konusunda direk bozuluyormus
    Kelebek sistemini tam bilmiyorum ancak sürekli temiz tutmazsanız çok problem oluyormuş. Apple zaten program başlattı konuyla ilgili yoksa benim deneme şansım olmuştu. Çok daha premium hissiyatı var magic klavyelere göre.

O küçük lekelerde ne bilmiyorum, yağlı toz gibi bir şey olabilir. Bu ekranlar kire karşı çok hassas zaten, başkası gelip elliyor. Sürekli ekrana dokunma demekten yoruldum. Neyse ki ben parmak izi yapmadan kullandığımdan sadece toz oluyor. Amazon'da lens pompası satılıyor. Ben ondan aldım, size de öneririm. En azından ekranı çizme ihtimaliniz yok, yalnızca parmak izi olduğunda silersiniz.

Bunun dışında oda da bir tane gözlük bezi bulunduruyorum, arada klavyeyi 20 saniye falan siliyorum. Ellerimi de temiz yapınca çoğu sorun ortadan kalkıyor ancak yine 2 haftada bir temizlik yapmak gerekiyor, yapacak bir şey yok.
    Kesinlikle katiliyorum hocam sana zahmrt olmazsa o pompanin linkini paylasabilir misin
    Bu değişim kampanyası eski tip klavyeler içindi, sorun çıkardığı ve beğenilmediği için şimdikiyle değiştirildi. Mevcut cihazlar için bir değişim programı yok yani. Sizin eviniz sanırım biraz tozlu, ortama göre tozlanabilir cihaz bu normal bir durum.
  • babadol kullanıcısına yanıt
    Evet hocam degisim programi eskiler icin, ama guncel olan bu toz sikintisi simdiki klavyelerde de mevcut imis. Evin tozlu olmasi cok normal gunluk oda havalaniyor. Ama bi tik fazla mi bu toz anlamadim gitti valla.
    Yani deneyiminiz hakkında net konuşamam ama cihaz alüminyum kasa olduğu içi toz tutmaya biraz daha meyilli olabilir. Benim evdeki plastik kasa hp ile macbook aynı miktarda tozlanıyor.
  • 
Sayfa: önceki 130131132133134
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.