Şimdi Ara

Apple M1 Mac [ANA KONU] (133. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.920
Cevap
235
Favori
394.579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • M1 Pro için tavsiye edebileceğiniz kaliteli hub var mı arkadaşlar. Bütün siteleri gezdim hepsi kalitesiz ürünler gibi geldi açıkcası. Kullanıpta çok memnun olanlar hub & dock önerisi yapabilirse çok sevinirim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Wrecking kullanıcısına yanıt
    https://www.amazon.com/Anker-PowerExpand-Ethernet-Delivery-MacBook/dp/B08C9HZ5YT
    Geçen günlerde 36 dolara düşmüştü kargosu vergisi dahil 431 TL'ye mal oldu. 2 hafta içinde geldi. Herhangi bir sorun yok ve sorun olmadığına dair tavsiyeler üstüne aldım, en ihtiyaç duyulması olası portları bu cihazda buldum.

• Merhaba arkadaşlar

MediaMarkt MacBook air m1 fiyatı dün 9200 TL idi. Tekrar o fiyata
    Düşerse almayı düşünüyorum. Tavsiyeleriniz var mı . Tşk

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Wrecking kullanıcısına yanıt
    Baseus CAHUB-J0G mechanical eye Six-in-one smart HUB docking station

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi numaracihoroz -- 10 Mayıs 2021; 21:49:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ardamax

Artık çıldırma evresine ulaştım galiba!

Macbook pro m1 deli toz çekiyor. Safi oda içinde kullandığım bir makinenin bu denle toz çekmesi çok saçma sapan bir durum. Klavyenin üstü her açış kapatışımda toz içinde karşılıyor beni. Onuda geçtim klavyenin bir kopyasıda toz halinde ekranın üzerine çıkıyor. Sanırsam durum genel bir problem haline gelmiş ki bu konu hakkında klavye değişim programı bile çıkmış. Case açtım apple destek ile görüşüp kanıt video resim vs vs paylaştım storelar açıldığı gibi genius bar a gideceğim. Kuvetli ihtimal makinenin tümüyle değişimine gidiliyormuş. Klavye değişimi tek yapılmayıp top case değiştiği için buda çok maaliyetli olduğu için direk cihaz değişimi oluyormuş.

Her sabah kapalı kapağı kaldırınca ekranın üzerinde klavyenin toz halinde bir kopyasının çıkması iğrenç bişey. Onuda geçtim sanki klavye üzerindeki tuşların basma şeklide değişti gibi.

Eklediğim resimde de zaten bariz belli tuş takımı içerisinde ki tozlar.

Bakalım nasıl bir çözüm üretilecek?

Evet bu cihazlar bir tık fazla toz çekiyor ama sizinki biraz fazla olmuş. Anladığım kadarıyla sizin bulunduğunuz ortam çok tozlu. Odada halı,perde vs gibi şeyler varsa veya dış etmenlerde olabilir sürekli cam açılıyorsa,oda yeteri kadar süpürülmüyor veya tozu alınmıyorsa bu şekilde olması gayet normal.

• _obscurity_ _ kullanıcısına yanıt

4k monitör kullanacaklar dikkat etsin 30hz verebiliyor. hdmi 1.4 illetinden kurtulamadık.

• Evet arkadaşlar mac konusunda 0 bir olarak cihazı kuruyorum windowsdan bazı belgeler taşıyorum öyle bi program varmış bakalım ne cıkıcak ortaya.
    Belge ve resim taşımak için usb takmak için ne almak lazım bu cihaza kolayca.
    Böyle 40-50 adet word belgem pdflerim var bunları mail olarak mı atmalıyım sizce? Usb takmak için hub mı almalı?

• Merhaba, hepinize iyi akşamlar. Macbook Air M1 8 GB modelini almak istiyorum fakat ilerleyen zamanlarda ram sorunu yaşar mıyım? Arada ciddi fiyat farkı oluyor :) Genel olarak pdf okuyorum, Office üzerine çalışıyorum ve ara sıra da ufak tefek oyun oynuyorum tabii ki oyun maksatlı düşündüğüm bir cihaz değil. Tarayıcıda onlarca sekme kullanmıyorum, fakat 5 yıl sonrasını kestiremiyorum. Pil ömrü ve taşınabilirliği çok önemli olduğu için ve m1 işlemcisinin başarısından dolayı çok mantıklı geliyor. Teşekkür ederim.

• mrkb kullanıcısına yanıt
  • StrangsTR kullanıcısına yanıt

5 yıl sonra ne olur kimse bilemiyor

• Arkadaslar selamlar, harici disk kullanma mantigiyla, yerlesik applerin ve os un (vm olarak 1-2 linuxun, ilerde muhtemelen vm olarak windowsun da kuruldugunda) 256gb diskli versiyon macbook air yeterli olur mu? 256 zorlayici bir kapasite mi?
  • Sende odayi tavuk kumesine cevirdin hocam ne alakasi var, evde yardimci arkadaslar var her gun oda temizleniyor 😂😂 odada hali perde olmayan yer heralde tuvalet falan 😂
  • Selamlar Herkese,

M1 için Thunderbolt 3 hub alabiliyor muyuz?

İki tane hub alıcam amazondan aşağıdaki ikisini alınca farklı kuponlar çalıştığı için uyguna geliyor.

Bu 400Tl'ye geliyor. usb-c olarak geçiyor.

https://www.amazon.com/gp/product/B08RZ3XG52/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A2T0WL0E4NF2HB&psc=1

Bu 190tl'ye geliyor ama thunderbolt 3 modeli bu. M1 için kullanabiliyor muyuz? Eski teknoloji mi oluyor?

https://www.amazon.com/gp/product/B084ZDPNTT/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A2T0WL0E4NF2HB&psc=1

• Arkadaşlar merhaba. M1 air 5 aydın elimde, 47 cycle count var. Genelde prizde kullanıp ara ara yüzde 50-60 a düşürdüm. Coconut batteryde pil sağlığım yüzde 92, Mac’in kendisinde 98 gözüküyor. Hangisi daha tutarlı acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ardamax

Sende odayi tavuk kumesine cevirdin hocam ne alakasi var, evde yardimci arkadaslar var her gun oda temizleniyor 😂😂 odada hali perde olmayan yer heralde tuvalet falan 😂

Benim calisma odamda hic perde yok sadece store var. Halı da ozellikle kullanmiyorum tozdan dolayı. Ben sahsen calisma odamda buna dikkat ediyorum ama tabi herkesin tercihi farklıdır 😁

• Arkadaşlar merhaba bir sorum olacak ekranı nemli mikrofiber bez ile nemlendirip kuru ile kuruluyorum ve oda ışığında tertemiz gözüküyor lakin güneşte belirli açılarda mikrofiber bezin ve suyun bıraktığı lekeler bulanık bir şekilde ekranı sarmış durumda bir kaç kere daha sildim ama çıkmıyor. Anti glare tabakasıyla ilgili bir sorun değil sadece ekranda nemin bıraktığı bir iz oluyor kullandığım bezde de bir sorun olduğunu düşünmüyorum acaba yanlış bir şey mi yaptım?

• Reyiz kullanıcısına yanıt
    Yok hocam hafif guc kullanarak silmende yarar var o lekeler de gidecektir. Nemlendirip dedigin su ile mi baska bir madde ile mi?
  • Androge0s kullanıcısına yanıt
    Ustadim selam, %70 izopropil alkol olarak be kullaniyorsun? Daha dogrusu hangi markanin urununh kullaniyorsun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ardamax -- 13 Mayıs 2021; 23:20:9 >
  • Ardamax kullanıcısına yanıt

Su hocam sanirim ekrandaki yağ toz gibi seyleri su bulamac haline getirip ekrana yayiyor ya da cok hafif hafif zarar verdim anti glare katmana dicem de lekeler bez izlerinden su izlerinden ibaret ve ancak gun isinda 1001 acinin birinde belli oluyor normal bir yere koysak pcyi ekran tertemiz gozukuyor.

• 
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.