Şimdi Ara

Apple, köşeleri yuvarlatılmış dikdörtgen tasarımın patentini aldı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
249
Cevap
0
Favori
7.581
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: GNEX

Kore ve Japonya ile teknoloji konusunda mücadeleye girmemek için ABD sınırlarında sırf Apple kullanılsın diye verilmiş bir patent . Mahkeme bile Apple Samsung davasında ekonomik nedenlerden ötürü yanlı karar verdi . Bugün 600 milyar $ lık bir şirketten bahsediliyor. Elbette kağıt üstündeki değer bu , gerçekte böyle bir değere sahip değil elbette , ama düşünün hisse değeri %1 düştüğünde yapacağı zararı. Öte taraftan Microsoft için tekel suçlaması ile şirket bölünmüştü , buradan da Apple idari ve siyasi anlamda ne kadar güçlü hale geldiği anlaşılabilir. JDI geçenlerde 651 ppi yoğunluktaki ekranı tanıttı , Apple ppi değerini düşürdüğü halde çıkan her cihazın ekranına retina deyip duruyor, 326 , 264, 200 hepside retina ... Öte tarafta 651, 503,441,342 ppi sadece bu noktadan bakınca bile rekabet edebileceği bir alan yok. Kendi işlemcisini tasarlamış , ARM kadar başarılı mı olacak , o tecrübe ve birikim varmı ki? Hiç sanmıyorum ; Apple donanım üretmez en kullanışlı cihazı tasarlar en iyi yazılımı yapar diye sesler için de gülünç olmayın derim. İçinde 3 milyar transistör barındıran bir cihazdan beklenti alışılmış konuma elma logosunun eklenmiş olması mı? MacOS/IOS platformu zayıf ve kısıtlıdır, Apple ın sunduğu kadarını kullanırsınız. Windowsun api ve driver kütüphanesinin binde biri mac de yoktur. APPLE ÜRÜNLER İLE YAPACAKLARINIZ ÖYLESİNE SINIRLIDIR Kİ APPLE KOLLEKSİYONU YAPSANIZ DAHİ TATMİN OLAMAZSINIZ.

Evet Aslında bizde Matrix'de yaşıyoruz, Dünya yerle bir olmuş, Apple'da aslında yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

quote:

Kore ve Japonya ile teknoloji konusunda mücadeleye girmemek için ABD sınırlarında sırf Apple kullanılsın diye verilmiş bir patent . Mahkeme bile Apple Samsung davasında ekonomik nedenlerden ötürü yanlı karar verdi . Bugün 600 milyar $ lık bir şirketten bahsediliyor. Elbette kağıt üstündeki değer bu , gerçekte böyle bir değere sahip değil elbette , ama düşünün hisse değeri %1 düştüğünde yapacağı zararı. Öte taraftan Microsoft için tekel suçlaması ile şirket bölünmüştü , buradan da Apple idari ve siyasi anlamda ne kadar güçlü hale geldiği anlaşılabilir. JDI geçenlerde 651 ppi yoğunluktaki ekranı tanıttı , Apple ppi değerini düşürdüğü halde çıkan her cihazın ekranına retina deyip duruyor, 326 , 264, 200 hepside retina ... Öte tarafta 651, 503,441,342 ppi sadece bu noktadan bakınca bile rekabet edebileceği bir alan yok. Kendi işlemcisini tasarlamış , ARM kadar başarılı mı olacak , o tecrübe ve birikim varmı ki? Hiç sanmıyorum ; Apple donanım üretmez en kullanışlı cihazı tasarlar en iyi yazılımı yapar diye sesler için de gülünç olmayın derim. İçinde 3 milyar transistör barındıran bir cihazdan beklenti alışılmış konuma elma logosunun eklenmiş olması mı? MacOS/IOS platformu zayıf ve kısıtlıdır, Apple ın sunduğu kadarını kullanırsınız. Windowsun api ve driver kütüphanesinin binde biri mac de yoktur. APPLE ÜRÜNLER İLE YAPACAKLARINIZ ÖYLESİNE SINIRLIDIR Kİ APPLE KOLLEKSİYONU YAPSANIZ DAHİ TATMİN OLAMAZSINIZ.

Evet Aslında bizde Matrix'de yaşıyoruz, Dünya yerle bir olmuş, Apple'da aslında yok.

Matrix te yasadigin belli..ismin bile yok misafir olarak gelmissin konuya..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: KütahyanınPınarları

Çok korktukları uzakdoğulu firmların apple ı zamanla silip yokedeceği endişesine karşılık bir takım önlemler alıyorlar kafalarınca..
    Çünkü batmaz denilen abd kaynaklı nice teknoloji devleri uzak doğunun da büyük etkisiyle zamanla battı yada küçüldü. Bu apple için de kaçınılmaz bir son ama zamanı belirsiz.

ABD'de Huawei, ZTE'nin casuslukla suçlanması, davaların aylarca sürmesi, dava tamamlandıktan sonra başka dava açılması gibi şeyler de var ://

quote:

Orijinalden alıntı: engurlu

Birakin artik bu sacma sapan haberleri yoksa yakinda apple la beraber sizde batacaksiniz..Su anda bu haber daha onemli ama ne zaman araya sıkıştırıp gecistireceksiniz merakla bekliyorum..

Bende merak ediyordum DH'de bunun haberi yapılacak mı diye. Mahkemede mühendisler, başkalarının patentlerini umursamadıklarını dikkat etmediklerini itiraf etmişler. Hani analoji olsun diye Apple'a burnu havada diye sıfatlar yakıştırıyoruz da, insan olan mühendislerin başkalarının patentlerini umursamadan yola devam etmeleri bu yakıştırdığımız sıfatların arkasında bu tür zihniyet olduğunu da gösteriyor.

Alakasız olarak bu Virnet'deki adamlar da yollarını buldular, önümüzdeki senelerde Cisco, Avaya, Siemens'e sırayla herkeze dava açacaklar ve %99 kazanacaklardır. Günümüzde bu işlerin bu hale gelmesi çok kötü ve yıllar boyunca devam edecek bu tür olaylar. Hatta artık yatırım şirketleri konsorsiyumlar oluşturup topluca patent / üretim hakları satın alıyorlar. En son örneği de MIPS'de görüldü.

• Koseleri duzlestrilmis cemberin patenti benim ozaman.

• elma kurtlandı artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yumyjikk

OZaman yeni telefonlar köşeleri yuvarlatılmamış olarak direk diktörtgen cıkar :D

Hayır dikdörtgenleri yuvarlatılmış köşeler olarak çıkar

• Büyük bir sahtekarlık olduğunu düşünüyorum. ABD kendi şirketlerini korumak istiyor. Bence özellikle uzak doğulu şirketlere karşı alınmış bir karar. Amaçları dünyadaki insanlara ucuz teknoloji sağlanmasını engellemek. Allah yardımcımız olsun.

• İyiki tekerleği Apple bulmamış, yoksa tüm araç sahiplerinden patent ücreti alırdı, hatta tekerlekli sandayle kullanıcılarından bile..
    Eh be apple, Hz.Adem Cennetten kovdurman yetmiyormuş gibi Apple'dan başka tüm diğer teknoloji firmalarını Dünya'dan da mı kovduracaksın?

• quote:

Orijinalden alıntı: lyridder

Vaaay süper yakında Apple kapak olacak yeni tasarımlar göreceğiz.

Mükemmel bir bakış açısı cidden:D

• Geçen hafta bir anasayfa haberinde bu durumu dile getirmiştim, şimdi aşağıda tekrar alıntılayacağım. Ayrıca bazı arkadaşlar apple'ın kaybettiği davalarla ilgili başka haberleri de bu konuda paylaşmışlar. Tv hariç samsung ürünü kullanmışlığımda yoktur. İlla bir fan yakıştırması yapacaksanız bana sony fanı diyebilirsiniz.

İşte anasayfa haberinde paylaştığım bilgi ve talep :

Gün Bey bugün Apple ingiltere sitesinde samsung'a açtığı davanın kararı gereği bir açıklama yazısı yayınladı. (Aslında daha önce yayınladı fakat mahkeme yayının doğru yapılmadığı gerekçesiyle bir daha doğru bir şekilde yayınlamasına karar verdi ve bu konuda Apple'ı uyardı)

Aslında bu konuda çok fazla bilgim yok. Daha önce bunun olacağı üzerine bir haber yapılmıştı. Bugün ise olay gerçekleşiyor. Apple ile Samsung arasındaki davaların hepsi haber yapıldı. Hatta örneğin Apple'ın kazandığı Almanya'daki davanın ve California Eyaletindeki davanın sadece girişleri değil, süreçleri ve sonuçları ayrı ayrı haber yapıldı. Hatta bu davaları giriş, süreç ve sonuç olarak ayırırsak her bir bölüm için bazen bir kaç haber hazırlandı.

Bir donanımhaber üyesi olarak sizden bu davanın ve bugünkü gelişmelerin de haberini yapmanızı rica ediyorum.

Edit: Saptırdığı kelimesi yanlış olmuş, mahkeme kararında belirtilen niteliklerde yayınlamadığı içinmiş. Bu konuda özür dilerim.

Edit 2 : Ekşi sözlük kullanıcısından alıntıdır (kasketli). Bu alıntılanan apple'ın ilk yaptığı cezanın yanlış uygulanmasının dışında bir yenisi.

quote:

bir reddit kullanıcısının ortaya attığı bir iddia ile çok büyük bir miniçakallığa imza attığı söyleniyor.

http://www.reddit.com/r/technology/comments/12kcpo/apples_new_clarification_on_samsung_copyright/
    http://news.cnet.com/8301-13579_3-57544802-37/apple-accused-of-hiding-u.k-samsung-apology-with-code/

şu da şahane bir görsel anlatım.
    https://i.minus.com/ibryha2sn77ngq.gif

ekran çözünürlüğü, boyutu ne olursa olsun, ipad resmi dinamik olarak boyutlandırılıyor ve böylece ekranın en alt bölümünü, yani samsung'dan özür dilediği ifadeyi scroll etmediğiniz sürece görmüyorsunuz.

Görüldüğü üzere cnet bile bunu haber yapmış. Lütfen alıntının içerisindeki linkleri inceleyiniz, rica ediyorum. Apple ürünlerinin taklit edildiği konusunda Birleşik Krallık'ta dava açmış, davanın sonucunda Samsung haklı bulunmuş ve davada bahsi geçen ürünlerin apple'dan kopyalanmadığı sonucuna varılmış. Hatta mahkeme bu konuda apple'ı samimiyetsiz bulmuş ve samsung'un itibarının zedelendiği gerekçesiyle apple'a ceza vermiş, ceza olarak apple'ın internet sitesinde özür metni yayınlamasına karar vermişti.

Apple öncelikle sitesinde mahkemenin uygun gördüğü şekilde değilde örneğin daha küçük puntolarla (emin değilim, bir kısım kişiler, cümle içeriğinde de saptırma olduğunu söylüyor) yayınlamış ve mahkeme bu konuda apple'ı uyarmış ve doğru şekilde bir daha yayınlamasını istemişti. Bugün olanları ise alıntıladım. Bunu ekşi sözlük gibi bir siteden okuyacağıma olayın aslı astarını donanımhaber gibi Apple ile Samsung'un aralarındaki davaları görev gereği devamlı haber yapan bir teknoloji sitesinden işin aslını astarını okumayı tercih ederim.

Umarım DonanımHaber kurucuları ve editörleri bir çok zaman değer verdiklerini söyledikleri Donanımhaber üyesinin (üyelerinin) bu konudaki talebini görmezden gelmezler.

Bir pm'le durum açıklanır, bir haber yapılır, bir cevap verilir... Özetle : ben seni sallamıyorum, sen bu forumdan ayrılsan ne ayrılmasan ne, hatta ayrılsan iyi edersin ben nasıl olsa belirli bir tirajı yakalamışım, paramı kazanıyorum.... Ben böyle hissediyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eulogy -- 8 Kasım 2012; 15:21:17 >

• Adamlarin hakkı bunda sasirilacak bisey yok daha onceden baskabir firma patent talebinde bulunsaydi onlar alirdi

• insanın şeklinin patentini alıp bu aptalca patenti veren elma beyinlilerin piyasadan kaldırılması talebinde bulunmak istiyorum.

• Apple bu tur davranislarla gercekten de toplum nazarinda alcaliyor. Bunca egoist tavrina ragmen bir tek kaliteli yazilimi icin kullaniyorum. Aksi halde boylesine bir sacmaliga imza atan sirketin urunlerini asla tercih etmem.

• amerikadaki patent duzeninin ne hale geldigini, gelisimi ve ilerlemeyi nasil baltaladigini anlatan guzel bir video.

Drew Curtis: Bir patent trolünü nasıl alt ettim

turkce altyazilisiyla ted'den izliyebilirsiniz.
    http://www.ted.com/talks/drew_curtis_how_i_beat_a_patent_troll.html

• Yiyorsa yuvarlağında patentini alsınlar..

• quote:

Yeminediyom uzun zamanır bu forumda gördüğüm en güzel yorum.

• Ya beyler kusura bakmayin ama bu patenti verende akil yok .Bu patentle adamlar harici disklere bile dava acabilir nasil is bu ya ki cok belirgin olmadiktan sonra genel seylere zaten patent verilmez ...

• Saçmalık ötesi bir patent olmuş, sanane her firma istediği gibi yapar tasarımını tüketiciye beğendiren kazanır. Apple tasarım olarak Sony den esinlendikleri itirafını çabuk unutmuş.

• Apple batacak diyenler siz kendi torununuzun torununu bile göremeyeceksiniz ama onların zamanında hala Apple olacak. Bu tarz yorumları bırakın artık. Bu şirket hiçbir şekilde batmaz. Bu şirkete hiçbir şey olmaz.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.