Şimdi Ara

Apple kimliğine giriş yapma talep edildi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7
Cevap
0
Favori
15.168
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Esimin telefonuna gecen gun boyle bir uyari gelmis ve "izin verme" demis oda.
    Ben bi ara iphone kullandigim donemde ipadimden giris yapmak istedigimde bu uyariyi almistim ama esim teknolojiden cok anlamayan biridir ve hic bisey yapmadim durduk yere geldi bu uyari dedi. Sebebi nedir bilen var mi? Ya da her hangi bir sey yapmam gerekir mi?
    Apple kimliğine giriş yapma talep edildi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Şifreyi değiştirin önlem olsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Önlem olarak şifreyi değiştirsin ve acilen 2 faktörlü kimlik doğrulamayı açsın.

Ne olduğu ve nasıl açacağı burada

https://support.apple.com/tr-tr/HT204915

Bu uyarı 2 faktörlü kimlik doğrulaması açıksa çıkar.Siz iPad'den giriş yapmak istediğinizde sanırım o zaman bu özelliği kullanıyordunuz.Bu uyarı güvenlik amaçlıdır aslında.
    Ama eşinize durduk yere geldiğine göre bir terslik var.Yukarıda dediklerimi yapın şifreyi de kimseye söylemeyin.
  • 2 faktorlu kimlik dogrulamasi acikmis telefonda suan kontrol ettim. Zaten eşimde izin verme demiş. Sıkıntı olacak bir durum yok o halde dogru mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: gfblugano35

2 faktorlu kimlik dogrulamasi acikmis telefonda suan kontrol ettim. Zaten eşimde izin verme demiş. Sıkıntı olacak bir durum yok o halde dogru mu?

O uyarının gelmesi için Apple kimlik ve şifrenin girilmesi gerek.Ondan sonra o uyarı telefona gelir.Bence kim girdiyse sizin Apple Kimlik ve şifrenizi biliyor.
    Şifresini değiştirsin bence.
    Ek olarak telefon üzerinen iCloud ayarlarından Parola ve Güvenlik başlığına girerek ek bir telefon numarası daha ekleyebilirsiniz.
  • Degistirdik zaten. Benim ogrenmek istedigim sey "izin verme" dedikten sonra karsi taraf hesaba giremiyor dimi?

• gfblugano35 kullanıcısına yanıt
    ben de 2 faktörlü kimlik kullanıyorum. izin ver deseniz bile o kişi giremez. çünkü 6 haneli kod görünür onu girmesi gerekir. siz zaten hem izin verme diyerek hem de şifreyi değiştirerek yapmanız gerekeni yapmışsınız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.