Şimdi Ara

Apple, kendi web sitesindeki Windows logosunu değiştirerek Microsoft'u 'trolledi'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Apple, kendi web sitesindeki Windows logosunu değiştirerek Microsoft'u 'trolledi'

Zaman zaman dev şirketler arasındaki rekabete tanık oluyoruz, konu teknoloji olduğunda ise bu rekabet daha çok kızışarak tatlı sürtüşmeleri beraberinde getiriyor. Bu seferki sürtüşme ABD'li iki dev şirket Apple ve Microsoft arasında geçiyor.

Apple iCloud Calendar uygulaması için yardımcı bir sayfa oluşturarak bu sayfanın altında uygulamanın erişilebileceği platformları sıralamış. Ancak sıralamada sağ tarafta yer alan Windows logosundaki gariplik oldukça dikkat çekici. Şirket Microsoft'un uzun süredir kullandığı ve markalaştırdığı logo yerine klasik bir pencere logosu koyarak Microsoft'u bir anlamda "trollemiş".

Aslında bu hamle Microsoft'un uzun bir süre önce yaptığı iPhone 5C göndermesine geç gelmiş bir cevap olabilir. Hatırlatmak gerekirse şirket, plastik kasalı iPhone modeli duyurulduğunda akıllı telefonun Lumia cihazlarına benzediğini ima eden bazı göndermeler yapmıştı.

Apple, kendi web sitesindeki Windows logosunu değiştirerek Microsoft'u 'trolledi' 

• Chok qomiqmish editor qardesh.

Şaka bir yana, bootcamp için kullanılan logo da orjinal logosu değil daha çok baklava dilimine benziyor. Yani bahsedelilen "trollük" olayını yıllar önce Apple yaptı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • :D ahahah ilahi apple ne adamsın böyle sürtüşmeleri seviyorum....

• Daha önce remote desktop olayında, windows pc'yi mavi ekran hatasını gösteren bir logo kullanmışlardı. bunlar ufak ama güzel sürtüşmeler.

• Apple neden microsoftun seviyesine inmiş anlamadım? İki firma arasında çağ farkı var.

• Aslında bu hakaret.

• Neredesin Steve ?

• Trollemek ne demek

• Microsoft da çürük elma resmi koyarak misilleme yaparsa iyi bir cevap olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Koca koca şirketlerin yaptiğina bak.

• Apple genelde cevap vermiyor. Ama bu sefer tepki vermiş.

• Güldüm
  • Ha ha ha aman ne komik. O değil de şu troll lafının orada burada kullanılıp durmasına uyuz oluyorum

• Yav yıllardır kullanıcıları trollüyor Apple bu ne ki?

• Ülke Gündemi altında trollere Troll deyince suç, ama haber yapınca herşey normal demek.

• os x isletim sisteminde ağda bir windows pc gorurse logosunu bu sekilde gosteriyor.
    http://cdn.osxdaily.com/wp-content/uploads/2007/03/windows-share-icon-mac.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talihyasin -- 5 Ekim 2015; 0:27:45 >

• ben olsam bende windows logosunu koymam sayfanının düzenine aykırı klasik bişey yapılmış normal
  • 😒

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Böyle şeyler iyidir rekabeti arttırır.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.