Şimdi Ara

Apple iPhone XR [ANA KONU] (160. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.427
Cevap
81
Favori
406.980
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 158159160161162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar biriktirdiğim 6300 tl param var. Xr almayın düşünüyorum ama biraz beklesem mi fiyat inme ihtimali var mı acaba yoksa malumunuz şu ara doların yükselme durumu var telefon fiyatlarını etkilerse alamayabilirim cihazı :D Fikriniz önerileriniz var mıdır bekleme veya alma konusunda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese selamlar,

telefonu geçtiğimiz cuma günü zorlu centerdaki apple store’dan 6950(128GB Siyah)liraya almış bulunmaktayım. Sağolsunlar 15 dakikada tüm işlemleri orada hallettik ve kurulumuda onların eşliğinde yaptık. Bir problem çıkar vs. dedim kendi kendime o kadar para veriyoruz işimizi garantiye alalım.

Şu ana kadar olan izlenimlerimi sizinle paylaşmak istiyorum;
    Şarjı minimum 24 saati çıkarıyor diyebilirim, önceki serilere göre batarya konusunun başarılı olduğunu düşünüyorum. Kamerası gerçekten muazzam 11 nasıl olur bilemem fakat fazla kurcalayıp göz çıkarmaya gerek yok. Beni her halükarda tatmin etti, özellikle zoomu için birkaç yerde kötülendiğini gördüm fakat bence zoom olayı gayet iyi. Faceid hiç beklemediğim kadar mükemmel çalışıyor. Ben normal şartlarda her telefonumda mümkünse pin kullanırım alışkanlık olmuş o da fakat faceid’yi bir deneyeyim dedim ve gerçekten çok stabil çalışıyor. 13.1.2 güncellemesiyle birçok değişikliğe gidilmis sanırsam, koyu mod benim tabirimle gece modu en harika özelliklerden bir tanesi olmuş bana kalırsa. Ayrıca öncesinde android kullanıcısı oldugumdan alttaki menünün artık üstte olması(adını telafuz edemedim) bence gayet hoş olmuş. Touch id olmamasına da bayağı laf yapılmış galiba ancak ben hiç gerek olduğunu düşünmüyorum faceid var iken.

Bundan önceki cihazım samsung j7 idi bilginiz olsun, aklıma pek bir şey gelmiyor genel olarak telefondan çok çok memnunum pek oyun oynayan birisi değilim fakat birkaç oyun denedim. Şarjı dengeli düzeyde gidiyordu oyundan oyuna değişiklik gösterir tabii. Bunlar dışında ek sorunuz varsa alacak arkadaşlar sorabilir ve mümkün olduğunca kullandığım süre boyunca telefon hakkında yazmadığım, aklıma gelmeyen şeyleri söyleyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chaveez -- 15 Ekim 2019; 17:34:14 >

• Chaveez kullanıcısına yanıt
    Hocam öncelikle hayırlı uğurlu olsun, güzel günlerde kullanın. Ben de kenara 6000 tl ağırdın pusuya yattım indirim bekliyorum almak için Benim size şöyle bir sorum olacaktı, benin eski telefonum iphone 6s plus tı. Ekran kalitesi 401 ppi idi yanlış hatırlamıyorsam, yani renkler falan güzeldi. XR ın ekranı ise 326 ppi. Yorumlarda bayağı bi kötüleyen olmuştu ekran kalitesi ve canlılık iyi değil diye. Sizce ekran paneli nasıl, beyaz ve siyah ekranlarda görüntüde bulanıklasma oluyor mu, ya da oyunlarda ki canlılık nasıl hocam.

• lalalalisa L kullanıcısına yanıt
    Bence iPhone 11 bekleyin. Yaklaşık aynı fiyat olur, biraz 7000’i geçebilir de ama daha güncel bir cihazınız olur. 1 yılı aşmış bir telefona o kadar vermeyin derim. Cihazdan çok memnunum ama objektif olarak böyle düşünüyorum.

• Apple iPhone XR [ANA KONU] telefonu 3 Eylül de almıştım 1,5 ayda %99 olması normalmi sizinkiler ne durumda

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kax1234

telefonu 3 Eylül de almıştım 1,5 ayda %99 olması normalmi sizinkiler ne durumda
    Hocam gunde kaç kere sarj ediyorsunuz?
    Çok oyun oynar misiniz?
    Şarj olurken telefonla oynar misiniz?

• xhakan23 X kullanıcısına yanıt
    Bazen günde bir bazen iki günde bir şarj ediyorum
    Şarja takılı kullanmıyorum
    Oyun olarakda 1 haftada toplam 4-5 saati geçmez

• güncellemeyi yapan var mı
  • sekobaba kullanıcısına yanıt
    Ben yaptım

• Hakan.Kayikci34 kullanıcısına yanıt
    Şuan MediaMarkt da 5984 tl bilginize

Apple iPhone XR [ANA KONU]

• N11'de de şu an 5949 TL hocam, kapanı kurdum avımı bekliyorum. Sanki bu aralar 5900 ün altına inecek gibi duruyor. Trendyolda falan 5957 küsuratlarda seyrediyor şu an

• Chaveez kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam. Güzel günlerde kullanmanız dileğiyle.

• kax1234 kullanıcısına yanıt
    hiç normal değil bence ben mayıs ayında aldım hala %100
  • kax1234 kullanıcısına yanıt
    Ben Martın ilk haftasında almıştım hala %100 pil sağlığı. Ve iOS 13 e rağmen gayet memnunum pilden.

• lalalalisa L kullanıcısına yanıt
    İPhone XR gayet kaliteli bir cihaz. Şu sıralar 5900 tl civarına bulunabiliyor. Dediğim gibi telefon gayet başarılı. Düşünmeden alın derim.

• Bunun icin ayirdigim paraya 11 alabiliyorum, ikisini de kullanan birinden bi kapistirma bekliyorum

• Younes Belhanda kullanıcısına yanıt
    Ya hocam 11 alma durumunuz varsa tabiki de 11 alın. Xr den üstün bir cihaz. XR şu sıralar 5900 tl civarına bulunabiliyorken 11 muhtemelen 7 k tl civarına bulunabilecek. Eğer telefona ayıracak 7 k tl bütçeniz var ise 11, 5.9 k tl bütçeniz var ise de XR almanızı tavsiye ederim. XR kullanıcısı olarak performansı, kamerası, grafiği, pili vs gibi özelliklerinden gayet memnunum.

• Aynı şekil bende 11 ile XR arasında gidip geliyorum 11'i düşünmemin asıl sebebi kamera kararsızım fiyatları inmişken XR almak mı yoksa 7+k verip 11 almak mı
  • MrQuLy kullanıcısına yanıt
    7 k tl ye iPhone XR alan arkadaşlarımız da var. Şuan fiyatlar gayet güzel. 5.9 k tl civarı. İphone 11 almak demek otomatikman 1 sene daha uzun ömür demek. Ancak şöyle bir gerçek var. 3 seneden sonra telefonlar eskiyor ve iyi ya da kötü yenilemek gerekiyor. Dolayısıyla biraz da hesabı düşünmek daha makul olur diye düşünüyorum

• Emin değilim ama bana pek normal gibi gelmedi. Çünkü Mayıs ayında almıştım ben telefonu ve 5 ay olmuş alalı, sağlık hala %100. Üstelik ben şarjım ölecekmiş korkusuna hiç takılmam telefonu hunharca kullanırım. HEr türlü oyunu oynarım. İş yerinde masamda şarj aleti var, masaya oturur oturmaz telefonu şarja takarım. Gün içerisinde belki 5-6 kez şarja takarım telefonu. Üstelik şarja takılı iken telefonu kullanırım. Akşamları eve gittiğimde ipad şarjı var, takarım ona muhakkak ve sajda iken oyun oynarım. Gece yatarken muhakkak telefonu şarjda bırakırım.

Bu şarj manyaklığımın belki tek bir faydası vardır, telefonun pek %90 altında olmaz şarjı NAdiren düşer. Hatta öyleki 5 ay içerisinde telefon %50'nin altını belki 2-3 kere ancak görmüştür. %50 altında pek kullanmamak lazım sanırım telefonu şarjı çabuk ölmesin diye. Emin değilim ama bu tarz birşey okumuştum.

• 
Sayfa: önceki 158159160161162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.