Şimdi Ara

Apple iPhone 7 / iPhone 7 Plus [ANA KONU] (2396. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
55.870
Cevap
383
Favori
2.348.385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23942395239623972398
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    appstore’dan yükleyebilirsin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Az önce 12.3.1 güncellemesini kurdum. Değişen birşey yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • burak4242 kullanıcısına yanıt
    Mesela ne olmasını isterdiniz?

• metinTasci M kullanıcısına yanıt
    Değişen birşey yok derken ekstra bi getirisi olmadı yani. Onu kastettim. iOS 13 için beklemedeyiz

• İos13 i7 ye nasıl olacak acaba ne yapacaksınız siz arkadaşlar.

• Physicist_Emre kullanıcısına yanıt
    Finale kadar beklemekte yarar var, zaten her yil anca oyle adam oluyor süründürüp...

• arkadaşlar touch id niye salak? bazen tek seferde bazen 4 5 kez basıyorum anlamıyor parmak izini anca açıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: madman999

arkadaşlar touch id niye salak? bazen tek seferde bazen 4 5 kez basıyorum anlamıyor parmak izini anca açıyor.
    Parmak nemli olduğunda algılamayabiliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ~Lion King~ kullanıcısına yanıt
    şimdi farkettim telefonu usb ile bilgisayarda şarj ediyordum bunu yaparken sıkıntı oluyormuş, şarj etmiyorken denedim normal açıyor ilk seferde. adaptörle denemedim denicem ama usb kablomda orjinal ilginç bir durum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: madman999

şimdi farkettim telefonu usb ile bilgisayarda şarj ediyordum bunu yaparken sıkıntı oluyormuş, şarj etmiyorken denedim normal açıyor ilk seferde. adaptörle denemedim denicem ama usb kablomda orjinal ilginç bir durum.
    Evet o sorun bende de oluyor. Genelde kabloyla değil de adaptörden dolayllı bir sıkıntı.

• iphone 7’ye 12.3.1i kurduğumdan beri sarjım daha hızlı bitiyor. Bugüne kadar hiçbir versiyonda düşme olmamıştı.
    Sizde de var mı benzer durum?

• Öncelikle iyi bayramlar. iPhone 7 plus veya iPhone 8 geçmeyi düşünüyorum. İkisinin arasında kaldım. Şuan android tabanlı bir telefon kullanıyorum. Değerli yorumlarınızı alabilir miyim ?
  • HollyRooseL H kullanıcısına yanıt
    Fiyat performans yönüyle iPhone 7

• Arkadaşlar iyi akşamlar yaklaşık 3 yıldır samsung s6 edge plus kullanıyorum. Artık telefonumu değiştirmek ve ios deneyimlemek istiyorum. Aslında planım 8 plus almaktı ama malum zamlardan sonra 7 plus a kaydım sizce bu yılda bu telefon alınır mı ve batarya süresinden(kullanıma göre değişse de) memnun musunuz? Teşekkürler şimdiden

• Son güncellemeden sonra 2.5 yıllık 7plus telefonumun şarj süresi gözle görülür şekilde uzadı ilk defa.

• Beyler merhaba

Bi başka başlığa yazdım ama orada ilgilenen olmadı. Buradan şansımı deneyeyim bari.

iPhone 7 kullanıyorum. Orijinal batarya 2 sene falan kullandım pil sağlığı %75 falan oldu. Şarjı çok çabuk bitiyordu, su gibi gidiyordu resmen. İnternetten araştırma yaptığımda bu deji bataryayı bende gördüm. Alacaktım ama sonra dedim ki gidim bi telefoncudan taktırayım dedim.. (büyük hata)

Telefoncunun birine gittim 120, 100₺ e anlaştık. Yok garantili yok şöyle yok böyle iyi batarya dedi. Güvendim tamam taktıralım dedim.. bataryayı taktık her şey yolunda. Pil sağlığı %100. Telefonu şarja taktığımda aşırı ısınıyor. Sizce bu normal mi. Oynamadığım zaman ısınma gidiyor neyse ki. Ama oynadığım zaman çok aşırı ısınıyor. Oyun falan oynamıyorjm. Neyse 1-2 gün böyle idare ettim. Bi sabah uyandım telefon kapalı açılmıyor. Şarj yattığımda %13 teydi. Hemen koşup gittim telefoncuya. Bataryaya bi şeyler yaptı açtı etti.. düzeldi. Adama anlattım çok ısınıyor çabuk bitiyor diye. Pazar günü olduğu için kapalı dedi bataryayı TEM’in ettiğimiz yer yarın gel başka takalım diye. Tamam dedim çıktım gittim.

Ertesi gün gittim yeni batarya taktırdım.. sonuç yine aynı.

Özetle

Telefon kullanmadığım halde şarjı gidiyor. Sizce normal mi?
    Arkaplan uygulamaları, yenileme falan filan her şey kapalı. Gereksiz uygulamaları sildim, konum servisleri kapalı hemen hemen. Arka planda pek bi şey yok anlayacağınız. Önceden böyle bi şey olmuyordu.

Telefonu saat 18:00 de %100 yaptım şimdi saat 19:42 şarjı % 68 de. Daha 2 saat olmadı.. ara ara oynadım biraz tabii ama çok gitmiş.

Sizde durumlar nasıl?

Ne yapmamı önerirsiniz?

Bu bataryayı iade etmeyi düşünüyorum ama çakal esnaf geri almaz, çirkeflik yapar diye düşünüyorum.

Deji bataryadan alıp, lanet gelsin diyerek bu bataryayı da adama vereyim gitsin diyorum.

Yoksa gidip Apple’dan orijinal batarya mı taktırsam.

• Apple orijinal bataryaya kaç istiyordu ki? Keşke orijinal taksaymışsınız.

Benim garanti eylülde bitiyor. Eskisi gibi bedava pil değişmiypr sanırım. Ne yapcam bilmiyorum.

• noche34 kullanıcısına yanıt
    Ben 2 ay kadar, önceki iphone se telefonumda deji batarya kullandım. Dediğiniz sorunların hiçbirini yaşamadım. Yalnız ilk 4-5 şarj dan sonra tam kapasite verim alabiliyorsunuz. İlk 4-5 döngüyü tamamladık sonra verim alamazsanız telefoncudan yeni bir deji batarya takmasını isteyin. Kullanmakta olduğum cihazın orjinal bataryası ömrünü tamamladığında hiç düşünmeden gider deji alırım.

Edit: telefoncunun elindeki bataryanın üretim tarihi de önemli. Ben dejinin kendi sitesinden sipariş etmiştim. Montajı da kendim yaptım. Malum telefonculara güvenmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xbilinmeyen -- 8 Haziran 2019; 0:42:26 >
  • Orjinal 319tl idi 3 ay önce servisden değiştirdiğimde

• Merhaba İphone 7 cihazım bir haftadır arka kamera sorunu mevcut kamera uygulaması açtığımda ekran siyah oluyor bunsorun ile karşılaşan oldu mu çözümü varmidir iyi forumlar
    iOS 12.1.3

• 
Sayfa: önceki 23942395239623972398
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.