Şimdi Ara

Apple iPhone 7 / iPhone 7 Plus [ANA KONU] (1574. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
55.870
Cevap
383
Favori
2.348.385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15721573157415751576
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    @arkee Sordugun sorularin hepsinin cok basit yanitlari var. Bu baslikta, bu forumda, diger forumlarda 15 dakika goz gezdirsen hepsinin yanitini kolayca bulursun. Hatta ben de sana tane tane usenmeden yanit verirdim ama uslubun cok itici. Cok onyargilisin. Senin iPhone alman hata olmus bence. Husranla sonuclanan Android-iOS gecislerine ornek bir kullanicisin gibi gorunuyor. 1-2 sayfa geride iPhone alma konusunda oneri isteyen kullaniciya verdigim yaniti asagiya kopyaliyorum. Bunu da okumazsin muhtemelen ama olsun. Yine de cihazini gule gule kullan.

quote:

2007'den bu yana hic iOS kullanmadiysan, herhangi bir deneyimin olmadiysa, hicbir fikrin yoksa, akilli telefon kullanmaya zaten Android ile alistiysan, hele ileri seviye Android kullanicisi isen, ki oyle anlasiliyor, bu saatten sonra iPhone alma derim. Birkac hafta sonra pisman olursun cunku. iOS kullanici dostu, yeterince fonksiyonel ve guvenli bir sistem ama senin gibi power user dedigimiz Android kullanicilarinin iPhone'a gecisleri genelde pismanlikla sonuclaniyor. Cunku "her sey Android'de alistiklarimla ile bire bir ayni olsun" gozuyle bakarsan, iOS'den asla memnun kalamazsin. iPhone alirsan "Android'de soyleydi iOS'de niye aynisi yok" diye sormak yerine, "iOS'in konsepti icinde nasil bir cozum bulurum" diye arastirman gerekecek. Bunu yaparsan kolayca alisirsin ve adaptasyon sorunu yasamazsin ama power user bunu yapmaz. Her sey bire bir ayni olsun ister. Hep ayni ornegi veriyorum. Hayatin boyunca Turkiye'de yasadiktan sonra aniden Yeni Zelanda'ya goc ettigini dusun. Orada devlet dairesinde bir islem yaptirdiginda, yeni evine su baglatmak icin ilgili kuruma gittiginde, bankada hesap actirdiginda, kargoya paket verdiginde "Turkiye'de suyu boyle actirmiyoruz ya, burasi ne bicim ulke?" demek kadar abes oluyor, Android'den iOS'e gecenlerin o tur tepkileri. Her seyin eskisi gibi olamsini beklemek yerine yeni platforma adapte olmak gerek. iOS'e gecersen yepyeni bir ulkede yepyeni bir hayata baslamis gibi olacaksin. Ona gore hazirlikli olman gerek.

Ozetle, ileri seviye Android kullanici isen muhtemelen sende de alistigin eski sistemden kaynaklanan sikayetler olacak, memnun kalmayacaksin. Ayrica o kadar yatirim yapmissin madem, yatirimlarini cope atma. Hepsi bir yana, diyelim ki iPhone tam sana gore bir cihaz. Artik nisan ayina geldik. Ilk defa iPhone alacaksan, bari eylulu bekle.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• chameleon41 kullanıcısına yanıt
    6s kamerası ois falan yok ki 6'dan farksız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Karargahx kullanıcısına yanıt
    10.3 Beta sürüm yüklü degerleri takip etmedim ama bir öncekine oranla bir performans artışı var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Huysuz İhtiyar

@arkee Sordugun sorularin hepsinin cok basit yanitlari var. Bu baslikta, bu forumda, diger forumlarda 15 dakika goz gezdirsen hepsinin yanitini kolayca bulursun. Hatta ben de sana tane tane usenmeden yanit verirdim ama uslubun cok itici. Cok onyargilisin. Senin iPhone alman hata olmus bence. Husranla sonuclanan Android-iOS gecislerine ornek bir kullanicisin gibi gorunuyor. 1-2 sayfa geride iPhone alma konusunda oneri isteyen kullaniciya verdigim yaniti asagiya kopyaliyorum. Bunu da okumazsin muhtemelen ama olsun. Yine de cihazini gule gule kullan.

quote:

2007'den bu yana hic iOS kullanmadiysan, herhangi bir deneyimin olmadiysa, hicbir fikrin yoksa, akilli telefon kullanmaya zaten Android ile alistiysan, hele ileri seviye Android kullanicisi isen, ki oyle anlasiliyor, bu saatten sonra iPhone alma derim. Birkac hafta sonra pisman olursun cunku. iOS kullanici dostu, yeterince fonksiyonel ve guvenli bir sistem ama senin gibi power user dedigimiz Android kullanicilarinin iPhone'a gecisleri genelde pismanlikla sonuclaniyor. Cunku "her sey Android'de alistiklarimla ile bire bir ayni olsun" gozuyle bakarsan, iOS'den asla memnun kalamazsin. iPhone alirsan "Android'de soyleydi iOS'de niye aynisi yok" diye sormak yerine, "iOS'in konsepti icinde nasil bir cozum bulurum" diye arastirman gerekecek. Bunu yaparsan kolayca alisirsin ve adaptasyon sorunu yasamazsin ama power user bunu yapmaz. Her sey bire bir ayni olsun ister. Hep ayni ornegi veriyorum. Hayatin boyunca Turkiye'de yasadiktan sonra aniden Yeni Zelanda'ya goc ettigini dusun. Orada devlet dairesinde bir islem yaptirdiginda, yeni evine su baglatmak icin ilgili kuruma gittiginde, bankada hesap actirdiginda, kargoya paket verdiginde "Turkiye'de suyu boyle actirmiyoruz ya, burasi ne bicim ulke?" demek kadar abes oluyor, Android'den iOS'e gecenlerin o tur tepkileri. Her seyin eskisi gibi olamsini beklemek yerine yeni platforma adapte olmak gerek. iOS'e gecersen yepyeni bir ulkede yepyeni bir hayata baslamis gibi olacaksin. Ona gore hazirlikli olman gerek.

Ozetle, ileri seviye Android kullanici isen muhtemelen sende de alistigin eski sistemden kaynaklanan sikayetler olacak, memnun kalmayacaksin. Ayrica o kadar yatirim yapmissin madem, yatirimlarini cope atma. Hepsi bir yana, diyelim ki iPhone tam sana gore bir cihaz. Artik nisan ayina geldik. Ilk defa iPhone alacaksan, bari eylulu bekle.

abi sen beni cok iyi tanımlamıısın ok
    polemiğe girmeden bana videoya nasıl sevdiğim sarkıyı arka fon muzıği yaparım onu soylesen cok mutlu olurdum.
    neden eylul ayını beklemelıyım yeni modelımı cıkacak?
    arkadslar cevremde bırcok arkadasım hep ıos a gec dedıler ama kımsenın bu derece kapsı olarak ıos kullanıcısı OLMADIGINI tahmın etmemıstım
    sanırım sende benım sorunumu nasıl yanıtlayacagını bılmıyorsun
    ki bılıyorsan lutfen destek olur musun?

• arkee A kullanıcısına yanıt
    Maalesef benim de bilgim yok. Kusura bakma. Iyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huysuz İhtiyar -- 22 Mart 2017; 21:51:41 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar daha önce de sormuştum cevap gelmemişti. Uygulama indirirken şifre soruyor ya, ben parmak izi kullan ayarlamıştım Touch ID'yi Apple Stora'da bir şey yüklerken ama parmak koyuyorum basıyorum olmuyor, illa şifre girmemi bekliyor neden?
  • Arkadaşlar merhaba. Parlak yerlerde fotoğraf çektiğimde parlak mavi-yeşil bir nokta oluşuyor. Sizde de aynı mı acaba? Başka forumlarda bunu yazan arkadaşlar olmuş ama çok kişi değil.
    Apple iPhone 7 / iPhone 7 Plus [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mmmm10 -- 22 Mart 2017; 23:8:51 >

• 3 haftadır 7plus 128gb kullanıyorum.daha önceki telefonum note 5 ti.kim ne derse desin gece çekiminde note 5 kesinlikle çok üstün.kamera konusunda hayal kırıklığı yaşadım.bu süre içinde beni tek memnun eden yönü kesinlikle pili.4s,lg g2,g3,5s,iphone 6 ve en son note 5 kullanmıştım.sanırım ilk fırsatta samsunga geri dönücem.note 5e kadar iphonedan başka telefon kullanamam gibi geliyordu ama şuan iphone kullanmak bir o kadar zor geliyor.

• Beyler elimde iphone 7 plus için applestorede tarafından gönderilmiş olan Siyah slikon kılıf var bi mağduriyet sonucu apple tarafından hediye edildi. Kendi iphone 7 plusumda ayrıca siyah kılıf mevcut. Bu sıfır kutusu açılmamış olan siyah slikon kılıfı, başka renk slikon yada deri kılıfla takas etmek isteyen varsa özelden yazsın karşılıklı olarak tekliflerimizi sunalım.
  • mmmm10 M kullanıcısına yanıt
    Her cihazda var bu sorun değil problem değil kisacasi ışığa doğru resin cekmiyecegin içn dert etme tadini cikar:))

Aynı sorun bende de var şuana kadar hiç fark etmemiştim

iPhone 7 Plus

• sprinters03 S kullanıcısına yanıt
    Amoled farki vardir apple kamera konusunda bi tik geride olsa bile gayet başariliii sonuclar elde ediyor renkler doyumluluk gerceklik olarak ön planda..samsung ile appleyi karşilaştirmayin, ben sonyy mi samsung mu desem samsung dersin htc mi samsung mu desem samsung dersin huawie mi samsung mu samsung dersin;)))

• Amoled farkından bahsetmiyorum.aynı anda çekilen fotoğrafı iphonun ekranında bilgisayar monitöründe de görüntülediğimde fark açık.iphone 4 led flash olarak gözüküyor ama bence yinede yetmiyor.dediklerimi bizzat deneyin derim.yada note 5 te şuan elimde 7plus ve note 5 ile çekilen fotoğrafları yükleyiyim farka istediğiğiniz ekranda siz bakın

• quote:

Orijinalden alıntı: SEHZADE63

Her cihazda var bu sorun değil problem değil kisacasi ışığa doğru resin cekmiyecegin içn dert etme tadini cikar:))

Hocam bu bir sorun maalesef. Sadece ampülü çektiğimde olmuyor. Gece sokak lambalarının olduğu bir yerde fotoğraf çektiğimde de aynı. (Hatta noktalar artıyor)Güneş ışığı olan bir yeri çektiğimde de aynı. Ben sadece örnek göstermek için böyle bir fotoğraf çektim.

Yabancı apple forumunda da bundan 5 sayfa bahsedilmiş ve herkes şikayetçi. ( https://discussions.apple.com/thread/7698529?start=0&tstart=0) Ayrıca evdeki diğer iphone 7 plus da böyle bir durum söz konusu değil. Tozlanmış bir dslr makine lensine benziyor durum.

Bir de siz üstünüze alınmayın ancak 2011 den beri siteye üyeyim. Fırsat buldukça yazmaya çalışıyorum. Ama şu gruptaki gibi insanları hiç görmedim. Sanki adamlar apple fabrika kalite kontrol müdürü. Kim ne sorun gösterse sorun olmadığını savunuyorlar. iPhone 6 ya kadar bütün iphoneları kullandım ve hiçbirince böyle bir sorun yok. Ayrıca android telefonları da kullandım çoğu amiral gemisi.

Kimse kusura bakmadın ama 4000 lira vererek alınan bir telefonun çekmemesi, arada takılması, kamera problemi yaşatması hiç de normal değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mmmm10 -- 23 Mart 2017; 0:43:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Karargahx

Aynı sorun bende de var şuana kadar hiç fark etmemiştim

iPhone 7 Plus

Hocam yarın 09:30 da apple ile telefon görüşmesi yapacağım sonuçları buraya yazarım. Apple forumunda da baya konuşulmuş bir konu.

https://discussions.apple.com/thread/7698529?start=0&tstart=0

Bende ayni şeyle karşilaştim ama dert etmiyorum üyelik önemli değil yeni eski fark etmez kalite müdürde değil savunmaya gecmiyoruz sadece tiksinme dert etme diyoruz genel problem :)

• sprinters03 S kullanıcısına yanıt
    Amoled ve makyajlı resim çekmesi samsung kullananlara alışkınlık yapıyor demek.

• Arkadaşlar merhaba, sizde de bazen ulaşılamama sorunu oluyor mu? telefonda sinyal var gözükmesine rağmen aramalar gelmiyor bazen. çözümü konusunda bildiğiniz bir yol var mı?

bir de son günlerde twitter, instagram, facebook gibi uygulamalarda yaptığım değişklikler kaydolmuyor uygulamaya her girdiğimde default ayarlar geliyor (otomatik video oynatma gibi) sizin başınıza geldi mi?

teşekkürler.
    Tamamdır hocam Bekliyorum.

• hocam benide ekleyin
    birşey sormak istiyorum i7 plus'da mesela ses kaydı yaparken hiç ses çıkarmama rağmen yağmur sesi gibi birşey geliyor normal mi ? bide sesim karşıya az gidiyo biraz sesli konuşmam gerek sizde'de varmı öyle problem ? yazılımsal mı acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2245metin -- 23 Mart 2017; 2:36:58 >
  • 
Sayfa: önceki 15721573157415751576
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.