Şimdi Ara

Apple iPhone 6s / iPhone 6s Plus [ANA KONU] (1750. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40.504
Cevap
310
Favori
1.290.661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17481749175017511752
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dün akşam 6s plus 11.4.1 cihazıma ios 12 beta4 puclic beta versiyonunu yükledim.Cihaz daha seri hala geldi.11.4.1 deki anlamsız klavye takılmaları gitmiş,sözlük tahmini daha iyi çalışıyor gibi geldi bana.3.parti uygulamaları açısı hızlanmış.Wifi ye bağlanma hızı artmış,ben çok beğendim.Artık naptılarsa cihaz seri hale gelmiş.6s plus ios 12 final de böyle olursa 1-1.5 sene daha kullanılır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şöyle çıkış tarihlerine baktım,6s plus alalı 3 sene olacak.ios12 ile minimum 1 sene daha gitsek 4 sene.5s ciler de ios 12 ile 1 sene daha yürürse 5-6 sene :) Apple a çok kızıyorum ama adamlar yaptıkları ile ortadalar.

Apple iPhone 6s / iPhone 6s Plus [ANA KONU]

• Arkadaşlar telefonumda bi problem yaşıyorum gece şarjı %50 de bırakıyorum %40 da alıyorum %48 de bırakıyorum &36 de alıyorum arka planda hic bir uygulama açık değil yedekleme yapılmadı cihaz 6s batarya sağlığı &100 yeni değişmişti sizce bu düsüs normal mi? yaşayan var mı apple ile konusuyorum ama testten geçiyor cihaz diyolar
  • Arkadaşlar 6s plus cihazım var. iTunes üzerinden ios güncellemesi indirirken eklediğim fotoğraftaki hatayı alıyorum. İnternet bağlantımda herhangi bir sorun yok . Virüs programını sildim olmadı, bilgisayara format attım, başka bir bilgisayarda denedim yine aynı hatayı alıyorum.%99 telefonla ile ilgili bir sorun var. ipsw.me den indirip kurduğumda sıkıntı yok ama bu iTunes olayı kafama takılıyor. Bu konuda bilgi sahibi olan kimse varsa yardımcı olabilir mi lütfen. Şimdiden teşekkürler.

Apple iPhone 6s / iPhone 6s Plus [ANA KONU]

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• eraya44 E kullanıcısına yanıt
    Bulunduğunuz bölgede mobil şebekenin sinyal gücü iyi mi ? Sinyal çok düşük olduğunda veya servis yok yazdığında cihaz sinyal aramak için çok fazla pil tüketiyor. Eğer sinyal gücü iyiyse aklıma extra bişey gelmiyor belki diğer arkadaşlar yardımcı olur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • rahh00 kullanıcısına yanıt
    Merhaba sinyal seviyesi iyi durumda ucak modundayken de düsüyor geçen gün &84 ile bıraktım &77 ile aldım ucak modunda internette açık değil
    Bu durumda arka planda uygulama yenile, konum servisleri ve icloud ayarlarını gözden geçirmenizi tavsiye ederim. Gereksiz tüm programları devre dışı bırakırsanız belki bi nebze iyileşme olur.
  • rahh00 kullanıcısına yanıt
    Arka planda uygulama yenileme açık değil konum servislerin bir cogunu ayarladım icloud ayarlarıda normal eskisi gibi icloud yedekte yapmiyor bu düsüs yaşadıgım zaman telefonun problemini cözemediler zaten mühendislerle görüsüyolar mühendisler servise yönlendirebilirmiş öyle diyorlar
    Umarım sorununuz en kısa zamanda çözülür. Bu durumda servise göndermeniz bencede daha sağlıklı olacaktır. Kolay gelsin.
  • İyi günler arkadaşlar bir sorum olacak görsellerdeki 1000mA yazan priz, 2100mA yazan xiaomi powerbank, 2400mA yazan da anker powerbank. Prizle baya fark var bu yüksek değerler bataryaya zarar verir mi?

Apple iPhone 6s / iPhone 6s Plus [ANA KONU]Apple iPhone 6s / iPhone 6s Plus [ANA KONU]Apple iPhone 6s / iPhone 6s Plus [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skyfall007 -- 7 Ağustos 2018; 3:0:14 >

• Herkese iyi forumlar. iPhone 6'ım ömrünü dolduruğu için yeni telefon almak istiyordum. Ama erteleye erteleye şu meşhur zama denk geldim ve yaklaşık 2 haftadır 1000tl bandındaki bir Android telefonu kullanıyorum. Telefon beklentilerimi karşılayamadı. Tek amacım sosyal medya ve 3 5 alışveriş sitesini kullanmaktı ama arayüz vs gibi olaylardan dolayı telefona ısınamadım. Konunun gereksiz kısmını atlıyorum.

İngiltereden bir yazlıkçı arkadaşım kontratlı hat kullandığını ve 2 senede bir telefonu yenilediğini söyledi operatörün. Evde eski iphone 6s'i varmış. Bana getirebileceğini söyledi. Ama telefonun durumu şöyle değişen parça yok, ön ekran kırık, arka kasada göçükler var. Telefon çalışıyor.

Ne yapmam gerekir? Telefonu nasıl adam edebilirim. Rastgele bi telefoncuya sordum sadece öndeki cam için 180(dokunmatik hassasiyeti hakkında kötü şeyler okudum sadece cam için) , komple ekran için 220(iphone 6 da değiştirmiştim beğenmedim. ve 3d touch çalışacak mı emin değilim), orjinal için 380 dedi(orjinal ekran olmadığını biliyorum). Adamın daha 3d touchtan haberi yok. Soruyorum 3d touch çalışacak mı diye bana touch id'yi anlatıyor vs.

Büyük ihtimal 6S in 2yıllık garantisi bitmiştir. Zaten ing malı olduğu için sanırım tr'de garantisi 1 yıl.

Yardımınıza ihtiyacım var. Eğer telefon swap olarak yenilenecekse apple orjinal onarım servisinde diğer hasar kaydına 1899 TL diyor. Bunu ödeyebilirim. Ama yurtdışı cihaz olduğu için böyle bir şey yaparlar mı? Bir de mesela swap cihaz geldi açtırmam gerekir mi yoksa tr için açık olarak mı gelir direk?.. Sorular ve sorular. Umarım uzatmamışımdır teşekkür ederim şimdiden..

Konuya cevap gelmediği için buraya copy-paste yaptım..

• Cihazı pasaporta kaydettikten sonra belki değişim yaptırabilirsiniz ücreti mukabilinde. Ama kayıtsız telefona kesinlikle işlem yapılmıyor onu biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sánchez -- 8 Ağustos 2018; 2:12:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sánchez

Cihazı pasaporta kaydettikten sonra belki değişim yaptırabilirsiniz ücreti mukabilinde. Ama kayıtsız telefona kesinlikle işlem yapılmıyor onu biliyorum.
    Kayıtsız telefona neden işlem yapmıyorlar ki? Bi de diyelim kayıt ettirdim ve garantiye yolladım acaba sıkıntı çıkarırlar mı sonuçta fiş ve fatura kutu yok

sanırım telefon elimde kalıcak öyle ya
  • Cihaz BTK sistemine kaydolmadan neden işlem yapılmıyor bilmiyorum fakat cihazın seri numarası ile apple'dan randevu alırsanız fiş fatura sormuyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sánchez

Cihaz BTK sistemine kaydolmadan neden işlem yapılmıyor bilmiyorum fakat cihazın seri numarası ile apple'dan randevu alırsanız fiş fatura sormuyorlar.
    Teşekkür ederim umarım sorunsuz bi şekilde değiştirebilirim cihazı
  • Telefon hafızası kısmında Safari 5-6 GB gösteriyor ve kesinlikle silinmiyor.

Restore hariç önerisi olan?

• iPhone 6 telefonumun ekranı kırıldı, yetkili servis 710 liraya değiştirildiğini söyledi. Tamircilere gittiğimde yan sanayi kalite kalite 120-200 arası değişiyor dedi. Piksel eksikliği falan oluyormuş ucuzlarda. Orijinal ekranı 300 liraya değiştiklerini söylediler ayrıca fakat orijinal olup olmadığını nasıl anlayabilirim bilmiyorum. YouTube’da birkaç video gördüm, onlara bakıp güvenmeli miyim tamirciye?

• quote:

Orijinalden alıntı: emrah4407

iPhone 6 telefonumun ekranı kırıldı, yetkili servis 710 liraya değiştirildiğini söyledi. Tamircilere gittiğimde yan sanayi kalite kalite 120-200 arası değişiyor dedi. Piksel eksikliği falan oluyormuş ucuzlarda. Orijinal ekranı 300 liraya değiştiklerini söylediler ayrıca fakat orijinal olup olmadığını nasıl anlayabilirim bilmiyorum. YouTube’da birkaç video gördüm, onlara bakıp güvenmeli miyim tamirciye?
    Dükkanda iso tescil belgesi var mı dikkat et. O sertifikayı alanlar genelde garanti veriyorlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • skyrime2828 kullanıcısına yanıt
    Tamam hocam bunu dikkate alacağım sağolun. Ekranın bağlantılarıüzerinde apple logosu olması orijinal olduğunu kanıtlar mı? Şu videoda bundan bahsediyor.

https://youtu.be/0daQ0tP328g

• quote:

Orijinalden alıntı: emrah4407

iPhone 6 telefonumun ekranı kırıldı, yetkili servis 710 liraya değiştirildiğini söyledi. Tamircilere gittiğimde yan sanayi kalite kalite 120-200 arası değişiyor dedi. Piksel eksikliği falan oluyormuş ucuzlarda. Orijinal ekranı 300 liraya değiştiklerini söylediler ayrıca fakat orijinal olup olmadığını nasıl anlayabilirim bilmiyorum. YouTube’da birkaç video gördüm, onlara bakıp güvenmeli miyim tamirciye?
    Kardeşim bir çoğu yalancı telefoncuların. Orijinal ekran apple yetkili servisleri dışında pek bulunmuyor. Sana tavsiyem 2.el icloudlu ya da anakart arızalı iphone 6lar var 200-300 liraya al onlardan bir tane ekranını söküp kendi cihazına tak. En azından için rahat olur. Yarın bir gün başka bir parçası arıza verirse de anakart hariç her parçasını söküp kendi cihazına takarsın.

• 
Sayfa: önceki 17481749175017511752
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.