Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Apple iPhone 5s [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: EmQceR Daha Az
1 Kayıtlı Üye
22.509
Cevap
232
Favori
760.681
Tıklama
Giriş
    152 Mesaj
    5s den 5 se gecilirmi acaba ram 2 gb falan a9 cip derken aklımı cok çeliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    arkadaşlar yarın 5s almayı düşünüyorum. stabilite konusunda şüphem yok ama şarj da takıntım var. şarj istatistiklerinizi atabilirmisiniz ona göre karar vericem. 5.5 inçlik bi telden geçmeyi düşünüyorum umarım çok küçük gelmez. istatislikleri bekliyorum
    |
    |

-Ben zamanında bu telefonu alırken diyorlardı ki iphone 5s şöyle hızlı, canavar gibi telefon falan filan.Bak yalan yok 2 sene önce öyleydi ama yeni güncellemelerle resmen telefonu öldürdü.Kimse kusura bakmasın arkadaş.Anca yeni yeni ios 9.3.2 ile biraz düzeldi.Telefonu 7-8 aydır lag ve takılmalarla kullandım.Apple eski telefonlara güncelleme veriyor bak 4s'ye ios 9 verdi falan ya arkadaş geç.Telefon yavaşladıktan sonra ne önemi var.Ha şöyle bi şey var hala bu telefon çoğu arkadaşı performans olarak memnun edecektir hala ona lafım yok fakat hızlı ve akıcı bir telefonun, 2 bin lira para verilen bir cihazın, sanki artık hiç bir değeri yokmuş gibi kenara atılmasını benim açımdan hazmetmek kolay değil.

-Batarya konusunda bazı arkadaşlar 7 saat ve daha üstü almış arkadaşlar var.Okuduğum kadarıyla 1 günü çıkarır diyenler var.Gerçekten gülüyorum.Hakaret olarak algılanmasın.Eğer telefonu kullanmazsan telefon 1 hafta da gider veya arkada müzik çalar açıp veya 3310 gibi sadece mesajlaşma için kullanıp süreyi sonuna kadar zorlayabilirsiniz eyvallah.Ondan yana sıkıntı yok.Benim deneyimim ise 3g ile(artık 4.5 g oldu) 3-3.30 saat arası kullanım, wifi ile de 5-5.30 saat arası kullanım alıyor olmam.Bu da şu demek 1 günde telefonu 2 kere şarj etmem gerekiyor demek.Ertesi gün içinde bi daha şarja takmak ise ayrı bi getirisi :)

-Son olarak ram olayından bahsedeceğim.1 gb ram yetmiyor telefona.Fanatikliğe hiç gerek yok.Farklı farklı uygulamalar açıp uygulamalar arasında dolaştıktan sonra veya safari de yeni yeni sekmeler açıp eski sekmeye geri döndüğümde ortaya çıkan kendini yenileme sorunu.Can sıkıyor -__- Yok olur mu öyle şey falan demeyin o zaman iphone 6s'de neden 2 gb ram var?Ios 9'da ram yetmiyorda o yüzden.Eee o zaman güncelleme diyeceksiniz.Bende diyorum Apple imzaları açsın da bende hiç durmadan geçeyim ios 7'ye.

Benim demek istediklerim bunlar.Fikirlerime katılırsınız katılmazsınız ki herkesin aynı düşünmesi de beklenemez.Sadece yaşadıklarımı ve tecrübelerimi aktardım.Yani ben şimdi çıksam ve gitsem Apple Store'a iphone 6s alsam diyeceklerim şu olacak."Of be telefona bak ne kadar hızlı, performansa bak falan" olacaktır.Ben zamanında iphone 5s alırken de böyle demiştim fakat geldiğim nokta bu benim.

THE X FILES

• Yarbay
    7942 Mesaj
    Bugün iPhone 5S'i vatan bilgisayardan hediye olarak almışlar bana. Beyaz rengi bize çok uzak olan bir yerde olduğu için uzay grisi tercih etmişler.

Yeni alacak arkadaşlar sim girişine korkmadan biraz bastırsınlar. Ben korktum, ama bastırdıktan sonra sim yuvası çıktı.

Telefondan memnunum, yabancılık sadece geri tuşunda çektim. Basıyorum sağ alt köşeye geri gitmiyor çıldırdım ne biçim telefon diye Samsungdan geçince oluyor böyle şeyler.

Valla 1350 lıraya alınabilecek en iyi telefon. Arka kamerası muhteşem ötesi.
    |
    |

Hocam daha önce kullandığınız telefon modeli neydi? Sadece merak ettim :)

Edit: Hayırlı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DODANLI -- 5 Haziran 2016; 18:14:18 >
    |
    |
    hayrikoc61 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |
    Bu arada özür dileyerek soruyorum 5s ım var 4 aylık falan ben taşınabilir bi PowerBank önerisi istiyorum malum 5slerin sarj problemi olduğu icin.. Kullananlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim.

|
    |
    GM 2 mini idi. Ama çok uzun sure Samsung kullandim
    |
    |

Kesinlikle hocam katılıyorum ram yetmiyor bi yere çıkıp girince yeniden yükleniyor ama bu 9.3.2 ile tel biraz düzeldi bida güncellemeyi düşünmüyorum , şarj süreleride aşağı yukarı aynı , ios 7.1.2 en iyisiydi keşke geçebilsek ama yinede 9.3.2 de bile 2 yıl oldu teli alalı hâlâ akıcı bi tel androidlerden hızlı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RushBerry -- 5 Haziran 2016; 22:41:21 >
    |
    |
    Rwb-PopSecret kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

iPhone 5s Kullanıcı Kulübü

iPhone 5S 16GB Uzay Grisi

• Yarbay
    2613 Mesaj
    9.2.1 deyim güncellesem mi?

Spigen kılıf aldım bayagı iyi ya

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: Lincoln Burrows.

9.2.1 deyim güncellesem mi?

Spigen kılıf aldım bayagı iyi ya

hangisinden aldınız hocam spigeni?

ve nereden kaça aldınız
    |
    |
  • Binbaşı
    1610 Mesaj

hocam bende iphone 6'dan geçtim bugün 5s'e. daha doğrusu cihaz 5. kattan düştü üstünden birde araç geçince tabiki tamir bile edilemez hale geldi o kadar gözüm gibi bakardım. neyse 5s'e geçince donanımları hemen hemen aynı oldukları için performans anlamında bir kayıp yaşamadım . zaten beklemiyordum. tek sıkıntı ekran ufaldı ona da alışır giderim :)
    android baya düzeldi eskisi gibi değil dedikleri için bir ara galaxy a7 2016'ya geçmeyi düşündüm zaten telefoncuda çalışıyorum bütün cihazlar var ve 4 aydır a7'yi kullanan birisi bugün gelip eskisi kadar hızlı değil deyince anladım ki android cephesinde değişen pek birşey olmamış ve maceraya gerek yok. ios'a devam . :)
    |
    |
    RushBerry kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Aynen değişen pek bişe yok ama geçenlerde anneme bi telefon aldık samsung J5 cidden güzel optimizasyon yapmışlar akıcı bir tel olmuş biraz kullandıktan sonra kasıcakmı acaba ama cidden telefonu beğendim bi bakın sizde , bide bu ıphone 5s in ekranı artık sıkmaya başladı büyük ihtimal ileride büyük ekranlı bir tele geçerim klavyesi biraz sorun oluyor :)

|
    |
    GİGATURK kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1610 Mesaj

dostum zaten bütün samsung telefonlar ilk yeni zamanlarında çok hızlıdır. hızları resmen baş döndürüyor. asıl sıkıntı zaten ilerleyen dönemlerde başlıyor açıkçası ios'dan sıkılmadım da değil. yeni android cihazlar ve ara yüzleri cidden çok çok güzel ama ne zaman tam anlamıyla uzun süreli ios stabilitesini yakaladı, kanıtlandı, o zaman direkt geçeceğim. uygulama kalitesinde android ios'u kesinlikle yakaladı. oyun perfomansı deyince iphonelar her zaman üstündür o da optimizasyondan kaynaklı zaten. 5s dahi tüm androidlerden daha iyi oyun performansı sunar. androidlerde nexus serisi çok başarılı fakat her yerde bulunmuyor çok araştırdım bulamadım. bulsaydım patlatacaktım bir nexus ama yok. 5s aldım ve memnunum. telefonda hız stabilite akıcılık benim için en başta önemli olan şey. 5s ve sonrası cihazlar (hatta 5 bile) bunu sıkıntı yaşatmadan sunuyor. ama cidden sıkıldım o ayrı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GİGATURK -- 6 Haziran 2016; 13:44:20 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    547 Mesaj

Kesinlikle android ios stabilite düzeyine gelince bende geçeceğim ios biraz sıktı ama memnunum , şimdi biraz androidde gelişme var ama bazı arkadaşlarda var telefon fazla kasmıyor eskisi gibi ama yinede kasma var , işte o samsung j serisi hoşuma gitti bakalım seneye ne olucak telin akıbeti, hemde fiyatıda uygun biraz beklemedeyim sonra bende bi android patlatabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RushBerry -- 6 Haziran 2016; 13:44:42 >
    |
    |
    GİGATURK kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    2613 Mesaj
    9.2.1 sürümdeyim yavaşlar vs diye güncellenesin arkadaşlar güncelleme yapayım mı?

J serisi alacaksanız hiç almayın.
    |
    |

Neden hocam.

|
    |
    tahayusuf23 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1610 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Lincoln Burrows.

9.2.1 sürümdeyim yavaşlar vs diye güncellenesin arkadaşlar güncelleme yapayım mı?

yapmanda bir sıkıntı yok değişen birşey olmuyor bende 9 3 2 kullanıyorum
    |
    |
e-ticaret
SEO
Paykasa
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Lastik Fiyatları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,563
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.