Şimdi Ara

Apple iPhone 5s [ANA KONU] (307. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
22.863
Cevap
198
Favori
846.823
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 305306307308309
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: efsane190789

quote:

Orijinalden alıntı: Zig Zag

Aylardır yanlış bildiğim bir şey varmış !

Normalde iPhone'larda şarj girişinin sağındaki hoparlör, solundaki mikrofon oluyordu.
    Bu sefer iPhone 5S'te ikisi de hoparlörmüş, Stereo hoparlör kullanmışlar (!)

Konunun ilk mesajında şöyle bir kısım var:
    Stereo hoparlörler de Lightning portunun sağ ve sol tarafında bulunuyor

Herkes sol taraftakini mikrofon diye söylüyor, ordan da ses gelmiyor zaten.. Bu işte bir tuhaflık olmasın?

%99 ihtimalle şöyle düşünüyorum:

Normalde 5S'te de böyle; 5-4-4S hepsinde böyle:
    Sol taraftaki mikrofon sağ taraftaki hoparlör.
    Çünkü Apple'da da öyle yazıyor, evde deneyip ikisinde de müzik açtığımda 5 ve 4S'in solundakini kapatınca ses hiç değişmedi, sağındakini kapatınca hoparlör sesi bariz azaldı. Yani doğru, soldaki mikrofon.

Büyük ihtimalle Chip'teki süper zekalar (!) telefonu incelerken ikisini aynı zannedip Stereo hoparlörler iki tarafta da bulunuyor diye bir yargıda bulunmuşlar.

Zaten ilk mesajımda ünlem işareti kullanmamın nedeni buydu. Böyle düşündüklerini tahmin etmiştim.

Neyse, buradan Chip editörlerine selam gönderiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zig Zag -- 2 Şubat 2014; 22:13:41 >

• Zig Zag kullanıcısına yanıt
  • quote:

Peki bu nedir;

iPhone 5S'in sol kenarındaysa SIM kart çekmecesi bulunuyor.

Koskoca Chip'ten bu kadar hata beklemezdim şahsen.
    Telefonu incelerken yönleri ön tarafa göre belirlemez misiniz siz olsanız ?
    Neden önden bakınca sağda olan SIM kart çekmecesini sol taraf diye yazmışlar merak ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zig Zag

quote:

Peki bu nedir;

iPhone 5S'in sol kenarındaysa SIM kart çekmecesi bulunuyor.

Koskoca Chip'ten bu kadar hata beklemezdim şahsen.
    Telefonu incelerken yönleri ön tarafa göre belirlemez misiniz siz olsanız ?
    Neden önden bakınca sağda olan SIM kart çekmecesini sol taraf diye yazmışlar merak ediyorum.

Sağ sol bilmeyen editöre denk gelmişsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar merhaba fotoğraf paylaşırken paylaş butonuna basınca facebook twitter flickr vs çıkıyor buraya instagram vs eklemenin yolu var mı ?
  • Arkadaşlar bu 5s in kilit sesi 5 ten az ve yankısız çıkıyor normalmi üst tuşta sallanıyor ne yapmalıyım bunlar problemmi yokmu bunlarla karşılaşan

• Flood yapmayın

• quote:

Orijinalden alıntı: okyanusum1453

Arkadaşlar bu 5s in kilit sesi 5 ten az ve yankısız çıkıyor normalmi üst tuşta sallanıyor ne yapmalıyım bunlar problemmi yokmu bunlarla karşılaşan

Normal kardeşim hepsinde üst tuş sallanıyor ama klit sesi hakkında fikrim yok

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kardeşimde 5 var ondaki ses daha çok ve yankılı bende. Daha kısık teli fabrika ayarlarına çevirdim ses düzeldi gibi oldu ama sonra tekrar eski haline döndü

• Fizye premium üye değilim ama bütüb modları kullanabiliyorum. Androidde böyle olmuyordu. İos özel bir durum mu bu?
    İphone müzik süper valla

• Telefonu bilgisayar üzerinden şarj ettiğimizde daha mı uzun sürüyor şarj etme süresi? Yoksa bana mı öyle geldi
  • quote:

Telefonu bilgisayar üzerinden şarj ettiğimizde daha mı uzun sürüyor şarj etme süresi? Yoksa bana mı öyle geldi

evet daha uzun sürüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RauLgs21

Fizye premium üye değilim ama bütüb modları kullanabiliyorum. Androidde böyle olmuyordu. İos özel bir durum mu bu?
    İphone müzik süper valla

Androidin son güncellemesinde de kullanılabiliyor.

• Feather kullanıcısına yanıt
    3 saat
  • Evet arkadaslar bu da bnm sarj durumum
  • arkadaşlar cevaplarsanız çok sevinirim telefon nadirende olsa telefonu touch id ile açınca bir anda gri ekran gelip tekrar açılma oluyor mu ?Sorun yazılımsal mı donanımsal mı anlayamadım tanılarda bir problem yok görünüyor ama?
  • quote:

Orijinalden alıntı: speedman

telefonu jb için pc ye bağladım bugün ilk kez.. daha doğrusu bağlayamadım. telefonu görmüyor bilgisayar

Telefondan bilgisayara güven demezseniz görmez

• 7.0.5 'i yükleyen var mı ?
  • Yararli olacagini düsünüyorum

li-ion pillerle ilgili yapılması ya da yapılmaması gerekenler:

1. pili her fırsatta şarja takın. li-ion pil ne kadar aktifse o kadar uzun ömürlü ve sağlıklı olur.
    2. li-ion piller sonuna kadar bitirilmemelidir. sürekli bunu yaparsanız kimyasal olarak pile hasar verirsiniz.
    3. sabaha kadar şarjda bırakabilirsiniz. problem olmaz (orjinal şarj aleti ve pil olmak kaydıyla).
    4. ayda bir, sadece 1 defaya mahsus pili sonuna kadar bitirin ve sonra iPhone kapalı olarak %100'e kadar doldurun. bu sayede pil ölçer kalibre olur ve daha doğru yüzde değeri gösterir.
    5. li-ion pillerde hafıza etkisi olmaz. ni-mh pillerden çok farklıdır. ayrıca yaklaşık olarak sabit bir döngü sayısı vardır. Bir döngüyü tek seferde de yapabilirsiniz (%100'den sonuna kadar harcayıp %0'a inmek=1döngü ) ya da birden çok seferde de (%100'den %50'ye inip şarja takmak, ertesi gün yine %100'den %50'ye inmek=0.5+0.5=1 döngü).
    6. Pili her fırsatta şarja takarak hem döngü süresini uzatmış olursunuz (yani 1 döngüyü belki 2-3 günde tamamlamak) hem de pili aktif tutarak sağlıklı kalmasını sağlarsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Donanimavrupa -- 3 Şubat 2014; 3:19:42 >

• Prience kullanıcısına yanıt
    Gold
  • 
Sayfa: önceki 305306307308309
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.