Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Apple iPhone 5s [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir Kullanıcı, 6 Masaüstü Kullanıcı
22.629
Cevap
230
Favori
771.943
Tıklama
Giriş
    3885 Mesaj
    bu aradahttp://www.chipmunk.nl/klantenservice/applemodel.html

linkteki yere seri numaranızı yazdığınızda cihazınızdaki üretim bilgilerine erişebilirsiniz yeni gelen cihaz 2017 41. hafta üretimi yani 14-24 ekim 2017 arasında üretilmiş demek hala değişim için cihaz üretimi decam ediyor...cihazını merak edenler olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bsliali -- 24 Kasım 2017; 19:9:3 >
    |
    |

Orijinalden alıntı: Francis

3.5 yıldır aranızdaydım, bugün benim emektarı toprağa verip, iPhone 8 alarak aranızdan ayrılmış bulunuyorum...

Yolunuz açık olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    5698 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: bsliali

quote:

Orijinalden alıntı: jovanovic

Arkadaşlar 5S 16GB kullanıyorum, bir sorum var. Alıntı veya mention yaparak yardımcı olursanız çok sevinirim.

Telefonumun toplam 11.3 GB hafızası olduğunu söylüyor ama sürekli hafıza yok uyarısı alıyorum. Galeri 3 GB civarında ve uygulamaların hepsini toplasanız 2 GB bile değiller. Yani normalde 5-6 GB boş yerim olması gerekiyor ama yok.

iTunes'da görüntü alttaki gibi, burada DİĞER yazan turuncu kısım neyse benim hafızamı götüren şey orası olabilir eğer ki bu iOS'a ayrılan yer değilse. Bunu nasıl anlayıp çözebilirim?

Durumu anlatabildim diye ümit ediyorum. GAleri ve uygulama olarak toplam kullandığım alan en fazla 5-6 GB ama telefonda yer yok nasıl oluyorsa.

Yardım ederseniz çok sevinirim.

App Store dan magic cleaner yükle yeşil süpürge yapan kadın resmî var onu çalıştır yer açılması gerekiyor herhangi bir verini silmez sadece gereksiz dosya varsa onları temizler

Eski fotoğrafları falan silmesin? Neyi siliyor tam olarak biliyor muyuz acaba?

Bu problemi bir tek ben yaşıyor olamam herhalde ama kimse de cevap vermemiş, çok enteresan.

• Yarbay
    3885 Mesaj
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bsliali

quote:

Arkadaşlar 5S 16GB kullanıyorum, bir sorum var. Alıntı veya mention yaparak yardımcı olursanız çok sevinirim.

Telefonumun toplam 11.3 GB hafızası olduğunu söylüyor ama sürekli hafıza yok uyarısı alıyorum. Galeri 3 GB civarında ve uygulamaların hepsini toplasanız 2 GB bile değiller. Yani normalde 5-6 GB boş yerim olması gerekiyor ama yok.

iTunes'da görüntü alttaki gibi, burada DİĞER yazan turuncu kısım neyse benim hafızamı götüren şey orası olabilir eğer ki bu iOS'a ayrılan yer değilse. Bunu nasıl anlayıp çözebilirim?

Durumu anlatabildim diye ümit ediyorum. GAleri ve uygulama olarak toplam kullandığım alan en fazla 5-6 GB ama telefonda yer yok nasıl oluyorsa.

Yardım ederseniz çok sevinirim.

App Store dan magic cleaner yükle yeşil süpürge yapan kadın resmî var onu çalıştır yer açılması gerekiyor herhangi bir verini silmez sadece gereksiz dosya varsa onları temizler

Eski fotoğrafları falan silmesin? Neyi siliyor tam olarak biliyor muyuz acaba?

Bu problemi bir tek ben yaşıyor olamam herhalde ama kimse de cevap vermemiş, çok enteresan.

yok hocam şu mantıkla çalışıyor daha öncede yazmıştım zaten tekrar yazayım ios de hafıza doldukça sistem otomatik olarak eski önbellek verilerini siler ancak küçük küçük olur bu durum bu program ise kendisini hafızanın üzerinde gösterip sistemde hiç yer kalmamış gibi hissettirip otomatik önbellek verilerini silmesini sağlıyor kesinlikle foto vs silinmedi bende 1-2 gb kadar yer açtım zamanında şu an için 11.1.2 geçtiğim için yer sorunu yaşamıyorum (ios 11 de biraz daha yer açıldı ) kullanmak size kalmış ama ben sorun yaşamadım şahsen
    |
    |

• Yarbay
    9714 Mesaj
    https://www.amazon.com/gp/product/B01LD85JIK/ref=ox_sc_act_title_3?smid=ATVPDKIKX0DER&psc=1
    http://www.troyestore.com/Verus-New-i-DEPOT-Masaustu-Stand-Dock-Gumus-_27678.html

Arkadaşlar hangisinden almalı ? Verus markayı 139 liraya falan da buldum.Diğeri de daha sade daha şık duruyor sanki ?

Kullanan vardır diye yazayım sorayım dedim.
    |
    |

• Yarbay
    6481 Mesaj
    5s sevenler aslında parasından pulundan değil çoğu ne küçük nede büyük çok kibar bir telefon olmasından seviyor, şahsen böyle düşünüyorum kendimde dahil olmak üzere

ilerde telefon alıcak olursam 5 se alıcam, 6lardan sonra iphone sanki samsunglara benzedi gibi geliyor karizmatikliği kayboldu cihazların
    |
    |
    ESL FIFA 16 (PC) 1on1 Community Cup #24 Europe 1.si
    TSC V. Fifa 15 Online Turnuva 1.si
    TSC IV. Fifa 15 Online Turnuva Finalisti
    TSC III. Fifa 15 Online Turnuva 1.si
  • Yarbay
    6413 Mesaj
    Seneye iOS 12 gelecek mi acaba telefona?
    |
    |
    11.2 beta 5 de karşılaştırma videolarına baktığımda son betada ağırlaşma oluşmuş cihazda düzeleceği yerde kötüye gidiyor betalar
    |
    |

|
    |

3.5 yıldır aranızdaydım, bugün benim emektarı toprağa verip, iPhone 8 alarak aranızdan ayrılmış bulunuyorum...

x neden düşünmediniz, 8 ile aynı boyutta ama ekranı daha büyük
    quote:

Orijinalden alıntı: delimavii67

quote:

2.000 TL daha pahalı. (2.000 lira az para değil. Şimdi diyebilirsin 4.000 verdin 2.000'in mi lafını yapıyorsun diye ama o iş öyle olmuyor. Zaten taksitle aldım telefonu, araba kredisi falan da ödüyorum.)
    Ekranındaki çentik olayı yüzünden beğenmedim X'i.
    8 ile her ihtiyacımı görebiliyorum. 8 ile yapıp X ile yapamayacağım bir şey yok. Çentik olmasaydı ekran komple olsaydı bir ihtimal düşünebilirdim. İnanın bana X'de ekranı yan çevirince sağda solda oluşan beyaz boşluklar falan çok berbat duruyor. Film falan izlerken, oyun oynarken o çentik kısmı leş gibi duruyor. 6.000 liralık bir telefona yakışmıyor kesinlikle.
    Face ID bence Touch ID kadar kullanışlı ve pratik değil.

Çok sebep var yani ama ilk bakışta aklıma gelenler bunlar. X şuan yeni tasarımın ilk cihazı. Tıpki 5 gibi. Önümüzdeki yıllarda X baz alınarak tasarımlarına devam edecektir Apple. O zaman düşünebilirim X tarzı bir cihaz almayı yani 2-3 yıl sonra. X'te de zamanında 5'teki gibi sorunlar yaşanacağını düşünüyorum şuan cihaz çok yeni. Üstelik Apple'ın kendisinin kabul ettiği bir ekran sorunu var X'in. Bakalım bu ne zaman patlak verecek.

• Binbaşı
    1124 Mesaj
    5S'i çok seviyorum, şu telefonu 64gb alsaydım şimdi kütür kütür kullanıyordum ama 16gb çok yoruyor ya sürekli yer sorunu var.. Teknolojik alışverişlerimdeki en büyük pişmanlıklarımdan biridir. Icloud da oldu 20gb alan.. Tüm fotoğrafları atmıyor mu ya icloud'a ya da watsap verisinin tümünü? Bilgisi olan var mı? Telefonu 4 senedir kullanıyorum, watsap kendi başına 4gb oldu :D
    |
    |

quote:

Orijinalden alıntı: delimavii67

quote:

2.000 TL daha pahalı. (2.000 lira az para değil. Şimdi diyebilirsin 4.000 verdin 2.000'in mi lafını yapıyorsun diye ama o iş öyle olmuyor. Zaten taksitle aldım telefonu, araba kredisi falan da ödüyorum.)
    Ekranındaki çentik olayı yüzünden beğenmedim X'i.
    8 ile her ihtiyacımı görebiliyorum. 8 ile yapıp X ile yapamayacağım bir şey yok. Çentik olmasaydı ekran komple olsaydı bir ihtimal düşünebilirdim. İnanın bana X'de ekranı yan çevirince sağda solda oluşan beyaz boşluklar falan çok berbat duruyor. Film falan izlerken, oyun oynarken o çentik kısmı leş gibi duruyor. 6.000 liralık bir telefona yakışmıyor kesinlikle.
    Face ID bence Touch ID kadar kullanışlı ve pratik değil.

Çok sebep var yani ama ilk bakışta aklıma gelenler bunlar. X şuan yeni tasarımın ilk cihazı. Tıpki 5 gibi. Önümüzdeki yıllarda X baz alınarak tasarımlarına devam edecektir Apple. O zaman düşünebilirim X tarzı bir cihaz almayı yani 2-3 yıl sonra. X'te de zamanında 5'teki gibi sorunlar yaşanacağını düşünüyorum şuan cihaz çok yeni. Üstelik Apple'ın kendisinin kabul ettiği bir ekran sorunu var X'in. Bakalım bu ne zaman patlak verecek.

içimden geçenleri okudunuz :) aynen sizin gibi düşünüyorum bende 1 sene askıya aldım, 2000 lira tabiki az para değil orta segment bir telefon parası, ben sadece meraktan sormuştum, ben 6s kullanıyorum hala canavar gibi 2 sene oldu 6s plus almıştım ona 1 ay zor dayandım çok büyük geldi alışamadım satıp 6s almıştım, dedimki ne zaman boyutu küçük ekranı büyük telefon çıkarsa o zaman alırım dedim çıktı ama içime sinmedi kullanıcı yorumlarını takip ediyorum ve almamaya karar verdim, hayırlı günler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi delimavii67 -- 30 Kasım 2017; 11:4:21 >
    |
    |

• Teğmen
    133 Mesaj
    iPhone 5S 32GB telefonuma 1700 mah Deji batarya taktırdım. Sonuç resimde görüldüğü gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Node -- 1 Aralık 2017; 14:1:2 >
  • Yüzbaşı
    886 Mesaj

ios sürümün nedir? Bataryayı kaça aldınız? Şimdiye kadar kaç kez şarj ettiniz?
    |
    |
    Node kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    2011 Fiat Linea 1.3 m.jet (2017)
  • Yarbay
    3996 Mesaj

Benim 4 senelik 5s wifi ile kullanımda 5 saati geçiyor. Çok fark yokmuş doğrusu.

|
    |

Orijinalden alıntı: lionel1

ios sürümün nedir? Bataryayı kaça aldınız? Şimdiye kadar kaç kez şarj ettiniz?

Bataryayı 1 ay önce aldım. Yaklaşık 1.5 gün bekleme süresi var. iOS 10.3.3.

• Yüzbaşı
    886 Mesaj

ben çok yoğun kullanan biri değilim 4-5 saat kullanım 24-48 saat bekleme alıyorum.sanırım benim değiştirmeme henüz gerek yok.
    |
    |
    2011 Fiat Linea 1.3 m.jet (2017)
  • Teğmen
    133 Mesaj

1 günü rahatlıkla çıkarıyorsa hiç sorun yok. Değiştirmenize gerek yok.

|
    |
    lionel1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
HızlıCevap
Reklamlar
google reklamları
haberler
SEO
son dakika
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,777
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.