Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Apple iPhone 5s [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
22.508
Cevap
232
Favori
760.118
Tıklama
Giriş
    2946 Mesaj
    İos 10.3 te kalmak en iyisiymiş gerçekten. Ben 11 de güncelledigimde cihaz hızlanmış hissine kapılmama rağmen bataryanın inanılmaz hızlı bittiğini görünce hemen 10.3 e dönmüştüm. Bu imza kapanma olayı falan zaten tamamen apple ın bilinçli eskitme amacından kaynaklı. 3 tane güncelleme alıyor diye androidin 2 katı para verip birde böyle şeyler yaşamak komik gerçekten. Ben sırf bu yüzden apple ile sonraki telefonumda devam etmeyeceğim. Ne de olsa gelen her güncelleme telefonu daha yavaş ve kötü yapıyor.
    Ekleme: ayrıca öyle güncellemem o şekilde kalır diye demenin imkanı yok standart kullanıcı için. Çünkü yenisini hem otomatik indiriyor hemde aralıklarla kurayım mı diye soruyor. Bunu engellemenin yolu da telefonunuza watch os profili falan yükleyerek cihazınızı artık akıllı saatmiş gibi görüp telefon güncellemelerini vermiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkan1zek -- 16 Kasım 2017; 21:18:58 >
    |
    |

Orijinalden alıntı: Menendez06

Arkadaşlar merhaba sıfır İphone 5s almayı düşünüyorum şuan için tavsiye edermisiniz telefon götürürmü bizi

Hocam SE alırsan aynı kasa ile çok daha güçlü donanıma sahip olursun uzun süre de kullanırsın. Aynı zamanda şuan fiyatı baya yüksek 5s'in çok az üzerine çıkarak SE alabilirsin.

kardeşim babama alıcam pek internetle işi felan olmuyor açıkcası küçük bişeyler olsun dedi 5s geldi aklıma sanırım 300tl gibi bir fark var aralarında uzun süre götürürse alabilirim
    |
    |
    HunterInTheNight kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Telefonumun toplam 11.3 GB hafızası olduğunu söylüyor ama sürekli hafıza yok uyarısı alıyorum. Galeri 3 GB civarında ve uygulamaların hepsini toplasanız 2 GB bile değiller. Yani normalde 5-6 GB boş yerim olması gerekiyor ama yok.

iTunes'da görüntü alttaki gibi, burada DİĞER yazan turuncu kısım neyse benim hafızamı götüren şey orası olabilir eğer ki bu iOS'a ayrılan yer değilse. Bunu nasıl anlayıp çözebilirim?

Durumu anlatabildim diye ümit ediyorum. GAleri ve uygulama olarak toplam kullandığım alan en fazla 5-6 GB ama telefonda yer yok nasıl oluyorsa.

Yardım ederseniz çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jovanovic -- 17 Kasım 2017; 18:32:53 >

• Yüzbaşı
    344 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Menendez06

kardeşim babama alıcam pek internetle işi felan olmuyor açıkcası küçük bişeyler olsun dedi 5s geldi aklıma sanırım 300tl gibi bir fark var aralarında uzun süre götürürse alabilirim

Eğer telefon IOS11 ile gelirse sıkıntı yaşayabilir ama IOS10 ile gelir ve güncellemezsen en az 2 yıl rahat götürür telefon.
    |
    |

Orijinalden alıntı: jovanovic

Arkadaşlar 5S 16GB kullanıyorum, bir sorum var. Alıntı veya mention yaparak yardımcı olursanız çok sevinirim.

Telefonumun toplam 11.3 GB hafızası olduğunu söylüyor ama sürekli hafıza yok uyarısı alıyorum. Galeri 3 GB civarında ve uygulamaların hepsini toplasanız 2 GB bile değiller. Yani normalde 5-6 GB boş yerim olması gerekiyor ama yok.

iTunes'da görüntü alttaki gibi, burada DİĞER yazan turuncu kısım neyse benim hafızamı götüren şey orası olabilir eğer ki bu iOS'a ayrılan yer değilse. Bunu nasıl anlayıp çözebilirim?

Durumu anlatabildim diye ümit ediyorum. GAleri ve uygulama olarak toplam kullandığım alan en fazla 5-6 GB ama telefonda yer yok nasıl oluyorsa.

Hocam aynı uyarı arakdaşa dageliyor. eğer icloud açık ve oraya yüklü bir yedekleme yaptıysanız oradaki hafızanın dolduğuna dair uyarı veriyor. Eğer dediğim gibi bir sorun ise kafaya takılcak bir durum değil.
    |
    |

• Yüzbaşı
    852 Mesaj

6s al kesinlikle
    |
    |
    Menendez06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: jovanovic

Arkadaşlar 5S 16GB kullanıyorum, bir sorum var. Alıntı veya mention yaparak yardımcı olursanız çok sevinirim.

App Store dan magic cleaner yükle yeşil süpürge yapan kadın resmî var onu çalıştır yer açılması gerekiyor herhangi bir verini silmez sadece gereksiz dosya varsa onları temizler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
    2900 Mesaj
    iOS 10.2 beta 4’ü kurdum. İlk izlenimim kilit ekranındaki kasılma giderilmiş. Şarj süresinde de artış olur inş. 11.0.3 sömürüyordu şarjı

|
    |

Intel Xeon E5 2660 2.2 GHz 20MB Cache 8 core/16 Thread - Huanan X79 Deluxe - Samsung 4x4 GB Quad 1600 MHz ECC REG Bellek - Gigabyte Winforce GTX 960 OC 2 GB - Adata XPG Gammix S11 Pro 256 GB NVMe SSD - 2x WD Blue 1 TB 128 MB Cache 2.5" 5400 Rpm HDD (RAID 0 Mode) - Aerocool AERO-300 Kasa - Dark Force 500W Power Supply - Samsung 23.5" Curved CF390 Monitör
  • Yarbay
    2800 Mesaj
    3.5 yıldır aranızdaydım, bugün benim emektarı toprağa verip, iPhone 8 alarak aranızdan ayrılmış bulunuyorum...

|
    |
    Konf: AMD Ryzen 5 2600 || ASUS TUF B450 Plus Gaming || G-SKILL RipJawsV 2x8GB 3000mHz RAM || Nvidia GTX 1070 8GB || Cooler Master MB500 TUF Edition || FSP Hydro 80Plus Bronze 700W || Logitech G27, F710 || DELL SE2717H IPS 75hz || Steam: balcis || iRacing: balcis
  • Binbaşı
    1641 Mesaj
    Son yazılımı yükleyenler bilgi verebilir mi acaba? Kilit ekranının açılmasındaki takılarak gelme hala devam ediyor mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

SAMSUNG Galaxy Note Fan Edition
  • Binbaşı
    1469 Mesaj
    Arkadaşlar benim sarjimin resmen omru bitti 2 senesi dolmadan garantiye versem ne gibi islem yaparlar?

2/3 saat bile dayanmiyor ve %40 lardan bir anda 1 e dusuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Créw -- 22 Kasım 2017; 18:40:58 >
    quote:

Orijinalden alıntı: Leon FR

Son yazılımı yükleyenler bilgi verebilir mi acaba? Kilit ekranının açılmasındaki takılarak gelme hala devam ediyor mu?

çok hafif bir düzelme var ama 11.1 deki gibi akıcı açılmıyor maalesef
    |
    |

Orijinalden alıntı: Créw

Arkadaşlar benim sarjimin resmen omru bitti 2 senesi dolmadan garantiye versem ne gibi islem yaparlar?

2/3 saat bile dayanmiyor ve %40 lardan bir anda 1 e dusuyor

hocam ben aynı sorundan servise verdim direk pilden bahsettiğim için pek dikkate almadılar sorun yok vs dediler ancak video çekip servise gönderdim sıfır cihaz ile değişim yapıldı eğer ki video çekip ispat edebilirsen direk uğraşmadan çözüm bulursun diye düşünüyorum

• Binbaşı
    1469 Mesaj

Kac dakikalik bir video oldu? Nasil ispat ettin? Neleri gosterdin?

Birde telefonun ne zaman sapitcagini nasil denk getircem videoya :(

Senin video duruyorsa bana atabilirmisin? Eger video yoksa taktikte verebilirsin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    bsliali kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: Créw

Kac dakikalik bir video oldu? Nasil ispat ettin? Neleri gosterdin?

Birde telefonun ne zaman sapitcagini nasil denk getircem videoya :(

Senin video duruyorsa bana atabilirmisin? Eger video yoksa taktikte verebilirsin

1-2 dakikalık kısa videolar oldu zaten olay görülmesi yeterli oldu...bendeki cihaz bir kez kapanınca açılırsa tekrardan kapanıyordu zaten :) bende baktım kapandı geçtim kayda hemen açtım cihazı şarj %21 den direk 1 e düştü kamera kayıtta hepsi görüldü zaten sonra kapandı tabi şarja taktım açıldı %22 den devam etti ikinci bir videoda şarj %20 de iken oyuna girdim 1 dk oynadım çıktım %7'ye (13 kayıp 1 dk da ) düşmüştü ikisini youtube yükledim (şu an sildim maalesef ) servise mail attım ertesi gün cevap geldi cihazı getirin dediler servise gittim oradaki yetkili bilinen bir arıza bu... serviste arkadaşlar gözden kaçırmış olabilir pil sorununu videoları izledik ispatınız da var bu sefer kesin çözüm üreteceğiz dedi. karşılığında cihaz değişti... başımdan geçenler bunlar eğer ki sapıttığı sırada kayıt alırsanız ispat olur elinizde...belki servis direk arıza var da diyebilir beni biraz uğraştırdıkları için video kaydı aldım bazı arkadaşlar direk değişim de almış isterseniz şansınızı bir deneyin

not : apple'a göre batarya %86 kapasitede çalışıyordu %30 lara kadar şarjda sorun yaşamıyordum genelde %30 altında sorunlar oluyordu ama programa bakılırsa sizin kayıp epey fazla görünüyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bsliali -- 22 Kasım 2017; 22:27:12 >
    |
    |

• Yarbay
    2955 Mesaj

Çektiğin videoyu servise nasıl gönderdin peki?

Videoyu nasıl nereden izlediler?

|
    |
    Bahsedilenler: bsliali

Orijinalden alıntı: Vega

Çektiğin videoyu servise nasıl gönderdin peki?

Videoyu nasıl nereden izlediler?

youtube yüklemiştim linklerini servisin iletişim kısmından gönderdim zaten geri dönüş yaptılar izledik gördük hatayı diye sonra cihazı bıraktım gerisini hallettiler
    |
    |
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Lastik Fiyatları
haberler
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,477
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.