Şimdi Ara

Apple iPhone 5s [ANA KONU] (1060. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
22.863
Cevap
198
Favori
846.823
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10581059106010611062
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yaklaşık 4 yıllık telefonumuz dün öldü 5s parçalarını ayırdım :D :DApple iPhone 5s [ANA KONU]Apple iPhone 5s [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abboww -- 26 Ağustos 2017; 11:36:55 >

• Arkadaşlar ios 7 kullanıyorum, geçen forumda konu açmıştım. Dün cihazı sıfırladım. Fakat bugün baktığımda yerleşik harita uygulamasına girdiğinde harita göstermiyor herhangi bir yeri. Telefonu sıfırladım, geri yükledim 1-2 yıl öncesine vs. Herşeyi denedim olmadı ne yapabilriim.
    Not: konum servislerinde komple herşey açık, ve wifi ve hücreselden denedim yine olmadı.
    Apple iPhone 5s [ANA KONU]

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• furkan1zek kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Bakacağım deji pile. Şuan kendi pilim epey şişti. Hatta gözle görülür miktarda ekranı kaldırdı alttan. Artık tehlikeli bir durum olabileceğini düşündüğümden acilen değiştireceğim. Lipo pil ihmale gelmez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: furer

Teşekkür ederim. Bakacağım deji pile. Şuan kendi pilim epey şişti. Hatta gözle görülür miktarda ekranı kaldırdı alttan. Artık tehlikeli bir durum olabileceğini düşündüğümden acilen değiştireceğim. Lipo pil ihmale gelmez

Ekran kalkması kronik bir sorun. Her iphone 5s de var denecek kadar da yaygın. Ben senelerdir o şekilde kullanıyorum. Telefonunuzun bataryasının değişme vaktinin gelip gelmediğini app store dan "Battery Life Doctor"(Wei Zhe) uygulamasını indirip. Wear level a bakın. Durumu "Good" ,"Very Good" wear level yüksek değil ise o şekilde kullanmaya devam edin. Benim mesela 2.5 yılda telefonumun wear leveli %4 , bataryayı %96 kapasite ile kullanabiliyormuşum. Yani demek istediğim ekran kalkması pilinizin değişmesi gerektiği anlamına gelmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: abooo01

yaklaşık 4 yıllık telefonumuz dün öldü 5s parçalarını ayırdım :D :DApple iPhone 5s [ANA KONU]Apple iPhone 5s [ANA KONU]

Geçmiş olsun. Sağlam parçaları forum üzerinden veya bir yerlerden satın . İyi para edeceklerdir :D.

• quote:

Orijinalden alıntı: furkan1zek

quote:

yaklaşık 4 yıllık telefonumuz dün öldü 5s parçalarını ayırdım :D :DApple iPhone 5s [ANA KONU]Apple iPhone 5s [ANA KONU]

Geçmiş olsun. Sağlam parçaları forum üzerinden veya bir yerlerden satın . İyi para edeceklerdir :D.

aslında üşündüm ama her yer ölücü 3 5 kuruşçu dolu gerek yok kırmayı tercih ettim işlemci kısımlarını mangala attım mısır gibi patladı :DD: arka kasayı çekiçle dövdüm kağıt gibi oldu 2 yıldır kullandığım gallaxy ace var oda kapatılmış yurtdışı idi 2 yıl nasıl kapanmadı anlamadım şuan bildiğin telefonsuz kaldım hattım çekmecede :/

• quote:

Orijinalden alıntı: furer

İphone 5s telefonumun pilini değiştirmem gerekiyor. Apple kendisi 320 TL istiyor. Bence çok fazla.

ifixit.com dan pil alıp değiştirmek istiyorum fakat türkiyeye gönderim yok.

Nerde değiştirtmeli pili veya nerden satın almalı ? Dandik pil istemiyorum.

istanbul'da iseniz maslak da magicians diye bir mağaza var apple mağazası, apple maslak diye aratırsanız çıkıyor. işinin ehli insanlar, gayet güzel karşılandım, 10 dk da batarya değişimi oldu, gelen pil de kaliteli orjinal diyebileceğimiz muadil üretimlerden. iletişime geçmenizi tavsiye ederim

http://www.applemaslak.com/iPhone-5S-Pil-Batarya-Degisimi

• böyle birşey yapacağına telefonu az da olsa cüzi bir paraya satabilirdin gittigidiyor üzerinden, hemen alırlardı.
  • quote:

quote:

quote:

aslında üşündüm ama her yer ölücü 3 5 kuruşçu dolu gerek yok kırmayı tercih ettim işlemci kısımlarını mangala attım mısır gibi patladı :DD: arka kasayı çekiçle dövdüm kağıt gibi oldu 2 yıldır kullandığım gallaxy ace var oda kapatılmış yurtdışı idi 2 yıl nasıl kapanmadı anlamadım şuan bildiğin telefonsuz kaldım hattım çekmecede :/

Benim de telefonum aynı şekilde pert olmuştu, Arada sırada kendi kendine kapanıyordu, sonra bu sorun çok sıklaşmaya başladı ve iTunes telefonu görse de geri yükleme yapamıyordu..
    Telefon servisi bir arkadaş, 350 lira civarına yapılsa da aynı hatayı tekrarlar deyince, o şekilde sahibinden'e ilan açtım, 200 liraya sattım gitti..
    5S'ler de bu tip sorun çıkabiliyormuş, bu yüzden 5S modelinden soğudum.
    iPhone'nun en stabil serisi SE modeli, açın youtube bakın SE sorunları o kadar az ki.. Forumda da SE konusuna inceleyin, sorun yaşayanlar gerçekten çok az..
    Şu an geçici olarak çok temiz bir Lg G2 buldum onu kullanıyorum, bana 5S'i pek aratmadı, batarya performansı da aynı civarlarda, fakat büyük ekranlı telefona alışmak biraz zor gelse de şimdi alıştım.
    Tekrar iPhone satın alırsam SE modeli satın almayı düşünüyorum.. Ya da 6S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frux -- 26 Ağustos 2017; 21:27:09 >

• frux kullanıcısına yanıt
    6s al hocam. Bizzat geçen hafta 5s ten 6s e geçtim 5s 6s e göre kalas gibi telefon 6s hem ince hem uzun olduğu için elde tutması falan bayağı rahat

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Kronik 5s ekran kalkma problemleri,touch id problemi aynı şekilde se de devam ediyor.
  • Merhaba arkadaşlar, sizlere sorum var.
    Ben şimdi ios 7.1.1 kullanıyorum (iphone5s).
    Cihazımı geçen gün sıfırladım(tüm içerik ve ayarları sil kısmından) fakat harita uygulamasına girdiği zaman harita yüklenemiyor. Büyük ihtimal cihaz bugta kaldı. Bende dfu modda şuan benim sürümü (ios 7.1.1) yükleyebilirmiyim.
    Kısacası IOS 7.1.1 yüklü cihazıma dfu modda 7.1.1 yükleyebilirmiyim?

Se serisinin 5s ten az daha az satması olabilir mi ? Daha az hatayla karşılaşması . Ben 3 yıldır kullanıyorum hiç bir problem yaşamadım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: frux

quote:

quote:

quote:

Benim de telefonum aynı şekilde pert olmuştu, Arada sırada kendi kendine kapanıyordu, sonra bu sorun çok sıklaşmaya başladı ve iTunes telefonu görse de geri yükleme yapamıyordu..
    Telefon servisi bir arkadaş, 350 lira civarına yapılsa da aynı hatayı tekrarlar deyince, o şekilde sahibinden'e ilan açtım, 200 liraya sattım gitti..
    5S'ler de bu tip sorun çıkabiliyormuş, bu yüzden 5S modelinden soğudum.
    iPhone'nun en stabil serisi SE modeli, açın youtube bakın SE sorunları o kadar az ki.. Forumda da SE konusuna inceleyin, sorun yaşayanlar gerçekten çok az..
    Şu an geçici olarak çok temiz bir Lg G2 buldum onu kullanıyorum, bana 5S'i pek aratmadı, batarya performansı da aynı civarlarda, fakat büyük ekranlı telefona alışmak biraz zor gelse de şimdi alıştım.
    Tekrar iPhone satın alırsam SE modeli satın almayı düşünüyorum.. Ya da 6S

buda 2 hafta önce sattığım 64 gb se telefonumun arızaları 2 arıza kağıdı kayıp 3 tanesini bulabildim :D herApple iPhone 5s [ANA KONU] gördüğünüz üzere servis rezillik ekran açıklığından verdiğim telefonun alt vida yerlerini kasasından çatlatmışlar vidalar ise yalama edip verdiler almadım ben temiz verdim temiz alırım dedim iade ettim yenisini yollamışlardı ondada satma nedenim ölü pikseller çıktı ekranda uğraşmak istemedim sonu yok :D

• Arkadaşlar şimdi farkettim benim ekranin da ust tarafından sag ve solu alt tarafa oranla biraz daha disarda yandan bakilinca fark ediliyor bastirinca iceri giriyor 4 ay daha garanti var versem mi garantiye yazilanlari gördüm daha kötü yapmasinlar cihazi kvk yada esc ye verebilirim bulunduğumuz yerde ne diyorsunuz ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: --kemal--

Merhaba arkadaşlar, sizlere sorum var.
    Ben şimdi ios 7.1.1 kullanıyorum (iphone5s).
    Cihazımı geçen gün sıfırladım(tüm içerik ve ayarları sil kısmından) fakat harita uygulamasına girdiği zaman harita yüklenemiyor. Büyük ihtimal cihaz bugta kaldı. Bende dfu modda şuan benim sürümü (ios 7.1.1) yükleyebilirmiyim.
    Kısacası IOS 7.1.1 yüklü cihazıma dfu modda 7.1.1 yükleyebilirmiyim?

Hayır hocam yükleyemezsin dfu sadece iOS 10 yükleyeceksen atabilirsin, tekrar ayarlardan sıfırla belki düzelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: harock

Arkadaşlar şimdi farkettim benim ekranin da ust tarafından sag ve solu alt tarafa oranla biraz daha disarda yandan bakilinca fark ediliyor bastirinca iceri giriyor 4 ay daha garanti var versem mi garantiye yazilanlari gördüm daha kötü yapmasinlar cihazi kvk yada esc ye verebilirim bulunduğumuz yerde ne diyorsunuz ?

Kronik ekran kalkma problemi,kesinlikle ver garantisi bitmeden sıfırıyla değişim alırsın zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: admcpr

Se serisinin 5s ten az daha az satması olabilir mi ? Daha az hatayla karşılaşması . Ben 3 yıldır kullanıyorum hiç bir problem yaşamadım

SE modeli ne kadar 5S modelinden çok daha az satılsa da, genel sorun yüzdesi az.. Bu konuda. 5S'in sorunlu bir serisinin olduğunu bir kaç arkadaş yazmıştı..
    Kadıköy de iki telefon servisi ve bir çok telefoncu tanıdıklarım var, onlar da SE modelinin tüm iphone modellerden daha stabil bir model olduğunu söylüyorlar. Ben SE konusunu da sürekli takip ediyorum, edindiğm izlenim budur..
    Sonuç olararak, benim de 1,5 yıldır çok severek kullandığım 32 gb'lık 5S'im pert oldu, nandfash'ı sıcak hava ile söküp, yerine takıyorlar ve tekrar yazılımını yükleyebiliyorlar. Bu işlem hafıza yüksetme işleminde de uygulanıyor.
    Fakat %100 garanti veremiyorlar. Bunu bana @kenbu usta bizzat söyledi, '350-400 lira boşuna verme 5S için değmez, bu işin garantisi yok' demişti..
    Elekronik şans işi, 5S'ini kılıfsız hoyratça kullanan ve defalarca düşürenler de var. Telefonun kozmetiği çok bozulmuş, ama telefonunu senelerce sorunsuz kullananıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frux -- 29 Ağustos 2017; 8:11:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: E.R.W.

Kronik 5s ekran kalkma problemleri,touch id problemi aynı şekilde se de devam ediyor.

Batarya ömrünü tamamlayıp şişmediyse, alttaki iki vidayı söküp ekranı köşelerden hafifçe bastırıp paneli yerine oturtunca bu sorun 5S ve SE modelinde düzeliyor. Vidalar fazla sıklmayacak, yalama olur.
    Telefonu sert düşürmediysen veya orjinal olmayan ekran değişimi olmadı ise Touch ID sorunu iki modelde de çok olmuyor.

• Arkadaşlar malum iOS 11 çıkıyor ancak ben hala 9.3.5'teyim iOS 11'e zaten geçmem ama iOS 10'a geçmeli miyim yoksa 9.3.5'te kalmam daha mı iyi olur sizce özetle iOS 10 deneyimlerinizi paylaşır mısınız?
  • 
Sayfa: önceki 10581059106010611062
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.