Şimdi Ara

Apple iPhone 5s [ANA KONU] (1041. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
22.863
Cevap
198
Favori
846.827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10391040104110421043
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ahmet Çakar01

Hayla geçmedi ya eski iphone 4 ümdede olmuştu ama onda daha kısa sürede geçmişti hocam sizde kaç saat sonra geçmişti?

Bikaç gün telefonu kapatıp pirincin içine gömün , nemi alır. Daha sonra olmazsa saç kurutma makinesi tutun. Gene olmazsa mecbur içini açıp oksitlenme temizlenmeli veya değiştirilmeli. Tabi yayılırss başka komponentlere de zarar gelebilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.5 ay oldu telefonu alalı. İyi ki almışım.Harika ötesi telefon. Android telefonlar gibi kendi kendine de kapanmıyor. Android yüzünden 2 defa işe geç kalmıştım.(Çalar saat)
  • quote:

Orijinalden alıntı: 3D'ne BANDIM

1.5 ay oldu telefonu alalı. İyi ki almışım.Harika ötesi telefon. Android telefonlar gibi kendi kendine de kapanmıyor. Android yüzünden 2 defa işe geç kalmıştım.(Çalar saat)

Üzerindeki yazılım ne hocam?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam beni de ekler misin

• 5s bataryamın durumu %29 batarya kaybı ölmüş ölmüş dirilmiş

• Gelmis gecmis en basarili telefondur 5s. Efsanedir, candir...

• Arkadaşlar iyi akşamlar. Yaklaşık iki yıldır samsung s4 telefon kullanmaktayım. Bir akrabamın vermiş olduğu iphone 5s telefonu da ikinci telefonum olarak kullanmak istiyorum. Ancak yapmış olduğum incelemede 5s'in veri harcamasının yüksek olduğu gözüme çarptı, şöyleki bir gazete uygulamasını açıp şöyle bir başlıklara bakıp bir iki küçük haber vidyosu izlediğimde inanılmaz bir şekilde 100mb yakın bir veri harcadığını gördüm. Yine youtube da çok kisa bir video izledim 23mb harcadı. S4'de aynı seyleri seyrettiğmde sırasıyla 17mb ve 5mb veri harcadı. Bu olay 5s'in 4,5G olmasındanmı kaynaklanıyor yoksa benim bilmediğim bir ayarımı var. Cevaplarsanız sevinirim.
  • Emelek53 kullanıcısına yanıt
    4.5G 'de kullanım daha hızlı olduğundan dolayı yani veri indirme hızı daha hızlı olduğundan kaynaklanmış olabilir. Hatta çoğu insan 4.5G 'nin çok fazla internet tükettiğini söyler ama bu böyle değildir. Burada önemli olan ölçüt s4 'te izlediğiniz video ve 5s'te izlediğiniz video ikisinde de sonuna kadar doldu mu ? Videoların çözünürlükleri aynı mıydı ? Ayrıca 5s'te aldığınız değerler sadece o uygulamada aldığınız harcama olduğuna emin misiniz ? Arka planda herhangi bir uygulama da güncellenmiş vs. olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emelek53

Arkadaşlar iyi akşamlar. Yaklaşık iki yıldır samsung s4 telefon kullanmaktayım. Bir akrabamın vermiş olduğu iphone 5s telefonu da ikinci telefonum olarak kullanmak istiyorum. Ancak yapmış olduğum incelemede 5s'in veri harcamasının yüksek olduğu gözüme çarptı, şöyleki bir gazete uygulamasını açıp şöyle bir başlıklara bakıp bir iki küçük haber vidyosu izlediğimde inanılmaz bir şekilde 100mb yakın bir veri harcadığını gördüm. Yine youtube da çok kisa bir video izledim 23mb harcadı. S4'de aynı seyleri seyrettiğmde sırasıyla 17mb ve 5mb veri harcadı. Bu olay 5s'in 4,5G olmasındanmı kaynaklanıyor yoksa benim bilmediğim bir ayarımı var. Cevaplarsanız sevinirim.

Kullandığınız tarayıcıdan kaynaklanır

• İphone androidden 5 kat daha fazla internet kullanıyor. Tarayıcıyla da alakası yoktur. Ne farkı var dersenizde, açıkçası ben bir fark göremedim

• quote:

Orijinalden alıntı: abooo01

5s bataryamın durumu %29 batarya kaybı ölmüş ölmüş dirilmiş

Batarya durumuna-kaybına nereden baktınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: TlhYvz

İphone androidden 5 kat daha fazla internet kullanıyor. Tarayıcıyla da alakası yoktur. Ne farkı var dersenizde, açıkçası ben bir fark göremedim

Biraz acarmisiniz anlayamadim neden 5 kat veri? Tarayici olarak diger telefonumla senkronize olmasi icin google kullaniyorum. gmail, google drive, google haritalar navigasyon ve youtube sik kullandigim uygulamalar. Bunlarla alakasi olabilirmi?

• quote:

Orijinalden alıntı: flat_kil

4.5G 'de kullanım daha hızlı olduğundan dolayı yani veri indirme hızı daha hızlı olduğundan kaynaklanmış olabilir. Hatta çoğu insan 4.5G 'nin çok fazla internet tükettiğini söyler ama bu böyle değildir. Burada önemli olan ölçüt s4 'te izlediğiniz video ve 5s'te izlediğiniz video ikisinde de sonuna kadar doldu mu ? Videoların çözünürlükleri aynı mıydı ? Ayrıca 5s'te aldığınız değerler sadece o uygulamada aldığınız harcama olduğuna emin misiniz ? Arka planda herhangi bir uygulama da güncellenmiş vs. olabilir.

Sanirim daha fazla inceleme yapmam lazim herhalde. Dediginiz gibi youtube dan ayni videoyu izledim ama cozunurluklerine dikkat etmedim dogrusu. S4 de Google tarayicida veri kullanimini azalt secenegi vardi ve %40 varan veri tasarrufu sagliyordu. 5s de bu ayari bulamadim. Beni endisenlendiren su oldu. Vodafone 1 gunlugune 100mb hediye internet vermisti. 5s'ten Hurriyet uygulamasina girip herzaman yaptigim gibi ekrani kaydirmak suretiyle basliklara bir goz gezdirip bir iki kisa haber videosu izledim bu sirada 100mb hediye kotanin sonuna yaklasti diye uyari geldi sasirdim acikcasi. Veri kullanim kismina baktigimda gercekten uygulamanin 98mb veri harcadigini gorunce sok oldum. s4 de bu uygulamaya gunde belki 7-8 defa girerim tum kullanimim aylik 1gb gecmez. Uygulamanin ios versiyonunda sorun olabilir zannedersem.

• furkan1zek kullanıcısına yanıt
    Battary life

Apple iPhone 5s [ANA KONU]

• Arkadaşlar 5s için kaliteli batarya tavsiye eden varmı kendim değiştiriyorum garantisi yok cihazımın orjinal bulamayız ama orjinale yakın hangisini almalıyım batarya çöp oldu 3 saatte bitiyor aktif kullanımda

• quote:

Battary life

Benim 2.5 yıldan fazla kullandığım 5s te böyle gösteriyor. Ancak batarya şişmesinden dolayı denilen ekran kalkması bende de var ve ortalama 4 saat süre alıyorum. İlginç.

• furkan1zek kullanıcısına yanıt
    Benim 5s abimindi 3 yıldan fazla oldu ilk çıktığında almıştı bana verdi hor kullanır her gördüğü fişte şarja takardı şaomi mi5 alınca bana verdi

• quote:

Orijinalden alıntı: skydiver132

quote:

Orijinalden alıntı: 3D'ne BANDIM

1.5 ay oldu telefonu alalı. İyi ki almışım.Harika ötesi telefon. Android telefonlar gibi kendi kendine de kapanmıyor. Android yüzünden 2 defa işe geç kalmıştım.(Çalar saat)

Üzerindeki yazılım ne hocam?

10.3.1 sürümü
  • quote:

Benim 5s abimindi 3 yıldan fazla oldu ilk çıktığında almıştı bana verdi hor kullanır her gördüğü fişte şarja takardı şaomi mi5 alınca bana verdi

Batarya olarak model çok ancak o bataryanın değişimi kolay değildir. Güvenilir yere gidip değişim yaptırabilirsin. Kendin yaparım dersen şu iyidir.

Look what I found on AliExpress

http://s.aliexpress.com/eMVJveIv

Look what I found on AliExpress

http://s.aliexpress.com/FzqiE7vI

• 1 senedir 5s kullanıyorum ama sıkmaya başladı İOS , xiaomiye geçmeyi düşünüyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 10391040104110421043
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.