Şimdi Ara

Apple iPhone 12 Pro / iPhone 12 Pro Max [ANA KONU] (111. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.565
Cevap
138
Favori
675.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Gerçekten çok enteresan. Pro’ların ekranını samsung üretiyor düz olanlarınkini BOE. Demek ki panel markası ile alakalı değil.

İki telefon arasında 1 aylık fark var. Üretim tarihi de değil.

Şansı mıdır yoksa tesadüf mü ilginç..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MaXiLoPeZ kullanıcısına yanıt

Iki tanede link ekledim

• sakulta8585 kullanıcısına yanıt
    Bende 128 gb pro var bir problem yok benim cihazda sanssizlik olsa gerek umarim yeni cihazda sikinti yasamassin..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mate11 kullanıcısına yanıt

Insaallah. Hayirlisi olsun artik.

Linkleri inceledim ekran baya yeşil oluyor kullanılacak gibi değil hocam.

Sanırım bu sonradan ortaya çıkan bir sorun değil. Telefonu ilk alınca test yapıp bakmak lazım ekran normalse sorun yok ama sorunluysa hemen paketleyip iade etmek lazım.

Bu sorun Samsung A71'de ve bazı OnePlus'larda da görülmüştü. Panelle alakalı donanımsal bir sorundu yanlış hatırlamıyorsam. Yazılım güncellemesiyle çözmeye çalışsalar da net sonuç alınamamıştı. Güncel durum nedir bilmiyorum, o dönemler yakından takip etmiştim fakat bu tarz sorunlar çıkınca almaktan vazgeçmiştim.

Bu tarz sorunların Apple'da da çıkması iyi değil.

• MaXiLoPeZ kullanıcısına yanıt

Aynen. Gerci benimki bunun kadar yesil degildi. Belki resimde öyle asiri duruyor. Sonucta az para vermiyoruz, kontrol etmek gerek. Alman Bir Forum'da bu konuya degendim, tamamen karanlik bir odada kontrol edildiginde böyle böyle dedim, hic takan yok bir kaci haric. Adamlar, sanki hangimiz zifiri karanlikta ekran'a bakiyoruz diyor. Kafayi yemisler. Ee ozaman niye OLED OLED diye tutturuyorsun. Bunun gibiler yüzünden zaten bu konu daha henüz dillenmedi.

Siz siz olun, kontrol edin arkadaslar. Az para degil. Özellkle Türkiye'de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakulta8585 -- 18 Kasım 2020; 23:26:49 >
  • Gerçektende 17binden mi başlayacak 12 pro max 😞 peki biz hemen çıkınca sipariş verebilecek miyiz apple ın kendi sitesinden?

• İphone 12 pro nun yeşil ekran sorunu gözümü korkuttu 😕 Amerikadan iphone 12 pro 256gb siparişi geçmiştim umarım bir sorun olmaz. Amerikadan aldığım cihazın 1 yıl garantisi oluyormu herhangi bir sorun yaşasam acaba apple sahip çıkarmı

• https://www.macrumors.com/2020/11/18/apple-investigating-iphone-12-display-issues/

Yesil ekran konusu ile ilgili!

• Amazon'dan alır yeşil ekran varsa iade ederim.

Başka yerden alırsam servis servis gezip swap cihaz verirler

• quote:

Orijinalden alıntı: blackleads007

param var alıyor mantığıyla sizi daha çok söğüşlerler hocam. bilgisayar mı bu alıp çizim mi yapıyorsun, render mi yapıyorsun, oyun mu oynayacağın? hepi topu alıyorsun cebine koyuyorsun. iki alo diyorsun, iki sosyal medya, iki foto bitti iş. böyle bir alete 15 milyar ödemek paran olsa bile şeydir.. anladın işte. neyse kimse kimseye karışamaz.  

android amiraller 7-8 bandında bu arada. 15'e görmedim.

Alıntıları Göster

Bu nasıl mantık? Pahalı ürün alan herkes söğüşleniyor mu? Herhangi bir ürünün ederini kim belirliyor? Bunun için bir otorite mi var? Sen misin mesela?

Asla bu şekilde düşünmüyorum ama aynı mantıkla aynı konu şu şekilde de ifade edilebilir: Android’e 3-4bin liradan fazlası verilmez, telefon üreticileri kendilerinin olmayan yazılıma belirli bir sürenin üzerinde lisans parası ödememek için en fazla 3 sene yazılım desteği verebiliyorlar, bilemedin 4, sonrası çöp. Bu şartlar altında böyle bir telefona 3-4bin lira üstünde para veren enayidir. Zaten 3-5 ayda bir yeni model geldiğinden telefonun değeri düşüyor sürekli. Sıfırı ucuz olduğundan ikinci ele talep düşük, bu da değerini düşüren başka bir etmen. Değeri düşmüş olan telefonu ucuza alsan zaten az olsan yazılım destek süresi, telefonu geç aldığın için daha da kısalacak. Çoğu Android telefonun garanti süreci berbat, kafan rahat kullanamıyorsun bi kere. Söğüşlenmek isteyen Android alsın, siz akıllanmazsınız.

Seviye bu mu olmalı yani? Bu arada üstte yazdıklarım, katıldığım görüşler değil ama tartışmayı bu seviyeye çekebiliriz. Söğüşlenmek nedir allah aşkına, adamın durumu var ve tercihini pahalı olandan yana kullanmış ama sırf sana mantıksız geldiği için söğüşlenmiş mi oluyor?

• MilanRapajic M kullanıcısına yanıt

Samsung note 20 ultra 256gb 11.500tl, OnePlus 256gb 11000tl, iPhone 11 pro max 64gb 12500tl.

sonra işe gelince iPhone çok pahalı, android amiral gemileri 7-8 bandında. Dünyadan bir haber. Xiaomi mi 10T proyu geçiyorum onun fiyat performansı benim aklımı çok karıştırmış durumda. sadece 6000tl. Üstelik en üst modeli.

ben hep şunu soruyorum tüm telefonlar aynı fiyat olsa hangisini alırsın?

%80'i iPhone diyor. Arada 1-2k fiyat farkı olunca iPhone çok pahalı oluyor.

kaldı ki her mesaj yazan da akranımız değil hocam aklımızda olsun. Malum okulların durumu.

bu fiyatlarda gb kapasitesi olarak mesaj atacak olanlara, iPhone'un da kendi işletim sistemi, kameraları vs min avantajları olduğunu belirtmek gerekiyor. Yani %100 kazanç yok. Birbirlerine göre artı ve eksileri var. Hepsi son çıkan telefonlar.

Bu arada herhangi bir markanın fanboyluğunu yapmanın hiçbir anlamı yok düşüncesindeyim. Keza bu ürünler yurtdışında yıllardır aynı fiyatlarda çıkıyor :) Ülkemizde her yıl 1-2k fiyatlar artıyor maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SeniorAwesome -- 19 Kasım 2020; 10:30:51 >

• SeniorAwesome S kullanıcısına yanıt

Xiaomi Mi 10T Pro'nun ekranı maalesef IPS. O fiyata AMOLED olsaydı orayı yıkarlardı galiba :)

• İphone6s plus kullanıyorum bu sene artık yeni modeli alma zamanı geldi demiştim ama bu senede 17milyardan çıkıyor 12max! 11max 11-12 milyar siz ne önerirsiniz? Ben 6-7sene kullanırım yine

• evet dostum haklısın. amoled ekranlarda da yanık oluşuyordu hala oluşuyor mu bilemiyorum gerçi.

her şeyin +sı -si var.

Yalnız mi 10T pro avrupada 650euro, ülkemizde direkt euro kur çarpımı ile aynı fiyatta. bu beni çok cezbetti. iPhone ekosisteminin içinde köle olmasam mi10T pro alır yoluma devam ederim. 2katından fazlalık bir fark olduğuna inanmıyorum çünkü.

saygıyı hakkediyorlar. Xiaomi'yi yıllardır çok severim. Yi aksiyon kameralarından beri sıkı takipçisiyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Evil Belief

Xiaomi Mi 10T Pro'nun ekranı maalesef IPS. O fiyata AMOLED olsaydı orayı yıkarlardı galiba :)

amoled olsa ne olurki miui nin nasıl bir rezil arayüz olduğunu bilmeyen yok donanıma fiyata kanıp Xiaomi alıp ta sonra dan pişman olunur çünkü abi adamlar yazılım konusunda bi halt bilmiyor yıllar önceki samsungtan bile daha kötüler

• SeniorAwesome S kullanıcısına yanıt

Aynen Türkiye'ye özel bir fiyatlandırma yapılmış gibi duruyor. En son baktığımda stokta kalmamıştı. Bakalım stok yenilendiğinde fiyat sabit kalacak mı?

• Doğrudur hocam, daha önce hiç Xiaomi telefon kullanmadım. SD865, OIS destekli iyi bir sensör kullanan kamera, stereo hoparlör vs. vs. gibi özelliklerin yanında bir de yüksek hz'li AMOLED ekran olsaydı 5800 TL'ye kağıt üzerinde efsane bir cihaz olurdu. Ama dediğiniz gibi arayüz de çok önemli. Neyse iPhone 12 başlığında yeterince Xiaomi konuştuk :D

• 
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.