Şimdi Ara

Apple'ın 120 Hz uyanıklığı ve yanlış bilgi vererek ürün satması hakkında (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
5
Favori
12.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hocam Donanimhaberi bi Safari ile bi Chrome ile geziniyorum. Chrome cok daha akici. Sizde de öyle mi? Promotion kendini belli ediyor, fakat Safaride pek anlamiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakulta8585 -- 16 Ekim 2022; 21:40:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sakulta8585 kullanıcısına yanıt
    Ben Firefox kullanıyorum, evet safaride düşüyor 80lere navite ios uygulamaların hepsi bu şekilde çalışıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çetooooo kullanıcısına yanıt

Evet Hocam, bende sizin gibi düsünüyorum. Hatta iOS'un "Ayarlar" bölümü bile bu sekilde. Ama bu konudan pek rahatsiz olan yok gördügüm kadariyla, veya anlamiyorlar farki ... iOS 16.1'de durum nedir, bilginiz var mi? Beta kullaniyormusunuz?

Evet 15den 16.1 beta 5 kadar var olan bütün sürümleri sorguladım ve durum aynı. Değişecek gibi de durmuyor ne yazık ki.

• anatolianwarrior kullanıcısına yanıt

Benim Poco X3 Üm 13 Pro dan daha akıcı kaydırıyor her zaman.

Demek ki Batarya uzun gitsin diye bu sekil yapiyorlar. Zaten 16.0.3'ün bataryasinin iyi gitmesi bunu gösteriyor diyebiliriz. En azindan 15.7'den kötü degil, hatta biraz daha iyi gibi, yüzdeler daha gec iniyor gibi geldi bana. Ama 120Hz olayida moralimi bozuyor. DFU yapayim diyorum ama yapsamda demekki birsey degismeyecek. Güncellemeyi zaten OTA ile DEGIL, iTunes ile yapmistim. DFU ile de yapsam hayal kirikligi büyük ihtimal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakulta8585 -- 16 Ekim 2022; 22:39:8 >
    ios 16ile beraber daha stabil çalışıyor size verebileceğim en basit örnek ses açma kapama menüsü ios 15de stutterlı takılarak gelirken 16da kaymak gibi geliyor.

16'da 15e göre genel olarak da daha stabil olduğunu söyleyebilirim ProMotion'ın. Yine de 120ye ulaşmama rezilliği devam ediyor. Pil olarak da ben memnunum daha iyi olduğunu düşünüyorum.

Geçtiğiniz sürümle alakası yok hocam her sürümde bu rezillik mevcut. Ne hikmetse kimse bahsetmemiş bu kadar süre boyunca

• Var hocam yok demedim ki sorun büyük  

• Erişebilirlikten hareketi azalt yapinca 120hz daha hissedilir oldu.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • camoncan C kullanıcısına yanıt

Haklisiniz

• Ben S21 Ultra ile 13 Pro Max'i karşılaştırmıştım. İkiside adaptif zaten. iPhone daha akıcı ve hızlı gözüküyordu.

• ß@R!$ ß kullanıcısına yanıt

O telefon adaptif değil zaten hocam hep 120hz de çalışır onun için öyle görünüyor.

• Ben zaten adaptif modu yerine sürekli 120 hz çalışan cihaz aldım özellikle sırf bu yüzden. (Galaxy A73)

Gerçekten su gibi akıyor cihaz, bunun tadını bir kere aldıktan sonra insan "adaptif ekran-pil süresi falan istemiyorum kardeşim, sen sürekli 120hz de kal" diyor.

Apple bunu hep yapar, hatta Avrupa da birkaç ülkede su geçirmezlikle ilgili yaptığı havuz kenarı reklamı dava konusu oldu ve tüketiciyi yanlış bilgilendirmeden tazminat ödediler. Reklamda cihaz havuz kenarında, su altında, üstüne su dökülüyor, ama su geçirirse "kullanıcı hatası" deyip garantiye sokmuyorlar. "Water proof" demedik "Water resist" dedik deyip işin içinden çıkmaya çalışıyorlar. O zaman niye millete gaz veriyorsun, havuzda reklam yapıp..

• Reason kullanıcısına yanıt

Bende A52s'te var hocam oda 120 hz sürekli. Aradaki fark gerçekten büyük.

• blackcemre kullanıcısına yanıt

Hayır dinamik. Hatta hep 120 modu yok. Ya hep 60 ya dinamik 120 modu var. Yani 60 ile 120 arasında değişiyor. 120 de sabit kalmıyor.

Biraz kurcalamak lazım cidden cihazı

• blackcemre kullanıcısına yanıt

Düz yolda 80 Km/h ile giden bir araba 120 Km/h ile giden bir arabayı geçiyor demekle aynı şey bu hocam

Bu ayarı aç kapa kurcalarken telefonu bug'a soktum sanırım şuan her yerde 120 çalışıyor. Hareketi azalt kapalı.

Acaba 10 hz'e falan iniyor mu ekran durduğunda merak ettim

Teşekkürler cihazı olması gerektiği şekline döndürdüğünüz için

Rica ederim hocam,sevindim sizin adiniza 😀😀

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.