Şimdi Ara

Apple'ın 120 Hz uyanıklığı ve yanlış bilgi vererek ürün satması hakkında (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
5
Favori
12.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Pardon hocam sabahtan beri işler karışık o tantanada foruma baktım. Size de alakasız cevap vermişim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 14 pro max kullanıyorum. Ekran kaydı başlattığınızda gerçekten daha pürüzsüz akıyor, sanırım 120hz'e kilitliyor o zaman. Zaten önceki s22 ultra cihazıma göre bir gariplik var demiştim içimden ama psikolojiktir diye irdelemedim fazla. 144hz monitörüm de var PC oyuncusuyum. Az çok farkları anlayabiliyorum. Ekran kaydı olayını denesin merak edenler. Zaten mantık olarak (matematikteki ebob-ekok muhabbeti) 30-40-60-80-90 fps'lerde yırtılma yapmadan göstermesi lazım ekranın. Muhtemelen batarya ömrü için 80 veya 90'a sınırlamış Apple arayüzü. Sürekli oynadığım Apex legends oyununda da extreme ayarlarda 80 fps'e kilitliyor üstte oyunun kendi FPS sayacı da gösteriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheBCD -- 14 Ekim 2022; 15:42:57 >
  • Çetooooo kullanıcısına yanıt

Zaten problem var

• bob_marley_232 kullanıcısına yanıt
    Golden Revieweryoutube
    #iPhone13ProMax #iPhone13Pro #AppleA15 I noticed the high refresh rate on iPhone is a bit different from what I expect and this is my finding. Shall we ask Apple for an explaination for this? ►►►SUBSCRIBE for more: https://www.youtube.com/c/GoldenReviewer?sub_confirmation=1​ Follow Me on: Twitter - https://twitter.com/Golden_Reviewer
    https://www.youtube.com/watch?v=6BGmS4apZ1g&feature=youtu.be
  • iPhone 14 pro cihazımda ekran kaydı almaya başladığımda gerçekten çok daha akıcı oldu, konu sahibi haklı görünüyor mini deneyimime göre

• İnsan gözü 70-80 hz üstünü yakın mesafede algılayamaz

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Genel kullanıcısı aynadan ayfonum var selfisi çekebildiği sürece ses çıkarmaz böyle şeylere

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haklisiniz Hocam. Ekran kaydi alinca bariz 120Hz hissediliyor. Bugün 13 pro'da iOS 15.7'yi 16.0.3'e güncelledim ve 120Hz'i Safaride felsn hissedemez oldum tamamen. Ancak 80 Hz felandir. Tam bir rezalet. Bu konuyu kimse konusmuyor. Varsa yoksa hangi kilif alayim felan filan. Fark eden yokmu acaba?! Gicik oldum Apple'e!

• Güç tasarrufu için kısması normal ne bekliyordunuz? Yakında seçenek olarak sunar zaten.

• bob_marley_232 kullanıcısına yanıt

Önemli olan 80 ya da 78 olması değil. 120'ye çıkmaması.

120'ye çıkmadığı da video da çok net bir şekilde görülüyor. Tamamını izlersen videonun görürsün.

• 80 ile 120 arasındaki farkı göz çok rahat algılıyor. Anlamıyorumki bunu apple gibi bir firma nasıl ayarlayamıyor... 120 hz ekran yaptıysan herşeyi de 120 hz ye göre ayarlayabilirsin.

• iphone ProMotion özelliği ile kullanıcılarına gerçek 120Hz i vaad ediyor mu etmiyor mu? yoksa pil tüketiminde tasarrufu bahane ederek, 120Hz için bir aralar şu adsl tarifelerinde olduğu gibi ucu açık kelime oyununa mı başvuruyor? tanıtım ve satış politikasındaki bilgilendirmede, apple'ın kullandığı kelimelere bakmak lazım. 120Hz'e kadar destekliyor demişseler sorun yok demektir.  

• Bay Robot kullanıcısına yanıt
    120 diye satıp milleti dolandırmayacak o zaman onu bekliyoruz. 1 yılı geçti üstüne yeni cihazlar tanıtıldı ne zaman sunar tam olarak ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Çetooooo -- 15 Ekim 2022; 12:20:43 >
    En kötü jailbreak çıktığında 120ye sabitler kullanırsın ama bataryadan yer.

Apple desteğe şikayet ve takep oluşturun talep olursa güncellemede eklerler sonuçta, hadi onu geçtim cihazı iade etme şansın da vardı. Burada dolandırıcılık yapıyor diye atıp tutuyorsun dikkat et yarın öbürgün mahkeme kağıdını eline vermesinler.

• Bay Robot kullanıcısına yanıt
    Bizim sıkıntı düşük hz çalışması veya batarya vs değil 120 diye satılıp öyle çıkmaması olduğu için yollasınlar bakalım ben de tam onlara kağıt yollamaya bakıyodum görüşelim yarım elmayla

Videolardada çok net gözüküyor. Asla 120 hz e çıkmıyor. Şöyle bir durumda var. Pro motion olan cihaz sahipleri yenileme hızını 60 hz e sabitlesin. O şekilde kullansın. Çok net bir şekilde kasıyor telefon. 60 hz değil bence 45 hz dolaylarında seyrediyor cihaz. Bence bu durumunda test edilmesi lazım. 60 hz e sabitleyin yanınada normal 60 hz lik bir telefon koyun, normal 60 hz e sahip cihaz çok daha akıcı.

Bence apple ın taktiği bu. Tam 120 hz e çıkamayınca 60 hz e çekince kullanıcı bak arada böyle kocaman bir fark var diyor. Halbuki kendiside 60 hz in altında veriyor. Bence böyle bu durum.

• anatolianwarrior kullanıcısına yanıt
    Birkaç arkadaş daha belirtmişti bunu elimde şuan 60 hz iPhone vs olmadığı için deneyemiyorum ama geçer geçmez denicem. Peki ekran kaydı zımbırtısı bu durumda çalışıyor mu yine Ekran kaydı başlatınca ikisi de aynı akıcılığa ulaşıyor mu yani 60 hz cihazla

Ekran kaydı olayını denemedim. Bende müsait olursam denemeye çalışayım. Ama göz var yani çok net kasıyor. Hatta forumda bazı arkadaşlar 120 hz e alışınca 60 a çekince cihaz kasıyor gibi oluyor demişti. Aslında bence yine kasıyor. Belkide 60 hz sabitleyinde onuda adaptiv yapıyor. Bazen 45 bazen 30 bazen 60 şeklinde. Ama yavaş kaldığı çok aşikar.

• Bu konuyu gördükten sonra telefonumun 144hz olduğunu hatırladım (mi 10t) açtım yağ gibi kayıyor menüler ama 5000 Mahlık bataryayı su gibi içiyor

• Telekomdan 100 mbps ye kadar fiyatiyla internet alip 30mbps yi geçemeyen kullanicilar gibi olmuş.
    Ee ben size 100 demedim ki 100 e kadar dedim diye bir savunma ne kadar mantikliysa iPhone 'un açıklaması da o kadar mantıklı.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.