Şimdi Ara

Apple'ın A12 yonga seti %20 daha hızlı ve %40 daha verimli olabilir (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
1
Favori
1.825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-1E1FC651D

https://youtu.be/w9CwevlEHgY

Alıntıları Göster
    Bir donanım forumunda 8000 küsür mesajı bulunan birine mal muamelesi yapmak istemiyorum hocam, A11 ile A10 chipset arasındaki farkı vurguluyorum, cep telefonları arasındaki optimizasyon ve ram yönetimi farkını değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: transverse

Bir donanım forumunda 8000 küsür mesajı bulunan birine mal muamelesi yapmak istemiyorum hocam, A11 ile A10 chipset arasındaki farkı vurguluyorum, cep telefonları arasındaki optimizasyon ve ram yönetimi farkını değil.

Alıntıları Göster
    Windows'u en hızlı açan pc en hızlı pc mantığı bu. Bu arkadaşa göre 16 çekirdekli işlemciye sahip hdd'li pc, 2 çekirdekli ssd'li pc'den daha yavaş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tostumm -- 22 Nisan 2018; 20:51:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: transverse

Alıntıları Göster
    Bizi aydınlatır mısınız, eğer hız kriterini konuşuyorsak ve konu akıllı telefonlarsa, uygulama açılış hızlarından başka nasıl ölçebiliriz, video yukarda, bir daha gelişigüzel atıp tutmazsın bu sana ders olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bizi aydınlatır mısınız, eğer hız kriterini konuşuyorsak ve konu akıllı telefonlarsa, uygulama açılış hızlarından başka nasıl ölçebiliriz, video yukarda, bir daha gelişigüzel atıp tutmazsın bu sana ders olur.

Alıntıları Göster
    Mesela o oyunlardaki saniyede gösterdiği kare sayısı, fotoğraf ve video düzenleme uygulamalarındaki işleme süresi, web browser hızı. Bunlar önemli şeyler değil benim için hala 5s kullanıyorum fakat 8 yavaş demek doğru değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tostumm -- 22 Nisan 2018; 21:14:52 >
  • transverse T kullanıcısına yanıt
    Kendisi 6S'i savunur sadece. Boşuna yorma kendini :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Alıntıları Göster
    Sizin karıştırdığınız nokta şu;

Boot süresi, uygulama açma süresi, oyun yükleme süresi vs CPU ve GPU ile yapılan işler değildirler. Dolayısıyla iPhone 8 intelin en güçlü masaüstü işlemcisi ile Nvidia'nın en güçlü GPU'sunu da koysanız bellek ve hafıza birimi iPhone 7 dekilerden kötü ise cihaz bahsettiğiniz işlemlerde yavaş kalacaktır.

Sizin söylediğiniz şey ile, "Core i7 7900X + Nvidia GTX 1080Ti + 4Gb Ram + 2TB 5400Rpm HDD" donanımında oluşan PC'nin boot süresi, dosya yükleme süresi, oyun yükleme süres ve gibi konularda "Core i3 5200 + Nvidia GT1030 + 32GB ram + 1TB nvme SSD" ye donanımına sahio olan PC'den yavaştır demek ile temelde aynı şey. Çünkü söz konusu bu tür okuma/yazma hızları ile ilgili işler olduğunda CPU ve GPU nun önemi ihmal edilebilir. Sıfırdır desek çok büyük bir hata yapmış olmayız.

Akıllı telefonlarda CPU ve GPU ne işe yarar?

1- En başta daha kaliteli grafikler ve daya yüksek performans ile oyun oynamanızı sağlar.
    2- Fotoğraf ve video çekimlerinin editlemenizi, render almanızı ve PC'ye ihtiyaç duymadan yüklemenizi sağlar. (Ki bunu iPhone 7 ve sonrası iPhone'lardan başka yapabilen cihaz yok. Aslında var da sabır sınırlarını zorlamayacak sürelerde sadece iPhone yapabiliyor)
    3- Bir üreticinin masaüstü işletim sistemi ile mobil işletim sistemi arasındaki farkı azaltabilmesini sağlar.
    4- Yüksek bitrate'li ve FPS'li video kaydı yapabilmenizi sağlar. (Ki halen daha iPhone haricinden süre kısıtsız 4K video kayıt yapabilen başka bir telefon yok)

ilk aklıma gelenler bunlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: elophidae

Bu verimlilik lafına da hasta oluyorum. Yıllardır hep daha verimli modeller çıkıyor ama nedense pil ömrü hep aynı.
    Aslında ben A11'in daha verimli olduğunu düşünüyorum . iPhone 7 ile iPhone 8 kullanım süresi olarak aynı süreyi vermektedir. Tabi şöyle bir ayrıntı var , iPhone 7'de 1960mAh pil kullanmışlar , iPhone 8'de ise 1821 mAh pil kullanmışlar. Yani iPhone 8'e de 1960 mAh pil kullansalardı kullanım süresi olarak iPhone 7'yi geçerdi . Neden kullanmamışlar orasını bilmiyorum açıkcası

• flowerhorn kullanıcısına yanıt
    Evet. Hep merak etmişimdir, acaba neden 1 hafta şarj süresine sahip bir iPhone yapmazlar. Acaba yapamıyorlar mı. Yani ne bileyim ticari bir çıkarları mı var yoksa batarya teknolojisi buna engel mi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: elophidae

Evet. Hep merak etmişimdir, acaba neden 1 hafta şarj süresine sahip bir iPhone yapmazlar. Acaba yapamıyorlar mı. Yani ne bileyim ticari bir çıkarları mı var yoksa batarya teknolojisi buna engel mi.
    Hocam Barış Özcan'ı "117 Yıldır Yanan Ampul" başlıklı bir videosu vardı.

Videoda kısaca şuna değiniyordu . Bozulması zor ampul yapmak çok kolay , 117 yıl önce yapmışlar . Fakat bozulmayan bir ürün yaparsanız bir kere satarsınız fakat kolay bozulan bir ürün yaparsanız birden fazla satma şansınız vardır.

Burada da böyle bir durum var . Adamlar bozulmayan , uzun kullanım süresi veren batarya koydukları zaman batarya değişimi diye bir şey olmayacak . Bu da şirkete zarar demektir.

Yani derinlere inince daha ilginç şaşırtıcı şeyler öğreniyor insan:)

• flowerhorn kullanıcısına yanıt
    Ortada ilginç veya ampulle bağdaştırılabilecek bir durum yok. Komik olmayınız.

iPhone 8'in cam gövdesi yüzünden zaten gereğinden ağır ve kalın olduğu için 1960 mAh yapmaya tenezzül etmemişlerdir. Tasarıma bakınca yeni bir gövdeye geçtikleri çok bariz bir şekilde farkediliyor...

Aynı boyutlardaki iPhone X'te 2716 mAh olmasının sebebi tost şeklindeki anakart ve L şeklinde iki batarya. Dolayısıyla ağırlık ve kalınlıktan taviz verilmiş ama batarya maksimum dereceye çıkartılmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerbuyucu -- 23 Nisan 2018; 13:53:8 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: esmerbuyucu

Ortada ilginç veya ampulle bağdaştırılabilecek bir durum yok. Komik olmayınız.

iPhone 8'in cam gövdesi yüzünden zaten gereğinden ağır ve kalın olduğu için 1960 mAh yapmaya tenezzül etmemişlerdir. Tasarıma bakınca yeni bir gövdeye geçtikleri çok bariz bir şekilde farkediliyor...

Aynı boyutlardaki iPhone X'te 2716 mAh olmasının sebebi tost şeklindeki anakart ve L şeklinde iki batarya. Dolayısıyla ağırlık ve kalınlıktan taviz verilmiş ama batarya maksimum dereceye çıkartılmış
    Arada 139 mAh fark var :)

1821 mAh koyan 1960 mAh de koyar.

• Galaxy J7 tayfası gene yorumlara oturmuş :)

• quote:

Orijinalden alıntı: flowerhorn

Arada 139 mAh fark var :)

1821 mAh koyan 1960 mAh de koyar.

Alıntıları Göster
    İncelik ve hafiflikten taciz vererek daha yüksek batarya koyabileceklerini yazdım. Belli ki okuma yazman, idrak yeteneğin hak getire.

Daha kolay yazayım. Canları öyle istemiş öyle koymuşlar.

İyi günler
  • elophidae kullanıcısına yanıt
    Müşteriler bunu yeterli buluyor memnunlar diye verimlilik arttıkça bataryayı küçültüyorlar önceki arkadaş bataryaların boyutu hakkında bilgi vermiş zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: esmerbuyucu

İncelik ve hafiflikten taciz vererek daha yüksek batarya koyabileceklerini yazdım. Belli ki okuma yazman, idrak yeteneğin hak getire.

Daha kolay yazayım. Canları öyle istemiş öyle koymuşlar.

İyi günler

Alıntıları Göster
    Tanımadığın birisi ile sen bu üslub ile mi konuşuyorsun . İyi günler.

Terbiyeni al sonra gel benimle konuş

• Mr.Data M kullanıcısına yanıt
    Bence aynı müşterilerin bataryaları 1 gün yerine 5 gün gitse daha da memnun olurlar. İster apple ister başka marka olsun. Sizce de öyle değil mi.

• elophidae kullanıcısına yanıt
    Sonra apple nasıl para kazanacak çabuk bitsin ki insanlar daha çok şarj etsin döngü daha çok olsun daha çabuk değişim olsun
  • 6s kullanıyorum. Batarya kılıf takılı şarj problemim de yok telefon problemim de...

• tostumm kullanıcısına yanıt
    2014 olsa da çok güçlüydü. hem 2014'de gtx 980 bile vardı şuan ultrada pubg oynatabilir. pro modeller 2500'den başlıyor. Muhtemelen şuan yenilenmiş model ipad bile daha iyi performans vermiyordur

• Planlı Eskitme projelerine destek kesilmesi gerekli,Fiyat & Performans & Kalite üçlüsü lazım yoksa Dünya'da ki hiç bir şey değişmez.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.