Şimdi Ara

Apotemi tyt matematik at sorusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
3
Favori
4.469
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Apotemi tyt matematik at sorusu p
    Ben 40. Kilometreye kadar taşıttım, git gel 240 torba harcanmış oldu, kalan 120 torba ile yolu tamamladım yolun sonunda 60 torba götürülmüş oldu.Tam soruyu çözdüm derken...
    Cevap anahtarındaki ile karşılaştım.
    Soru artık sizlere emanet

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Neden gülücük koyulmuş acaba?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Cevap anahtarlarında tek o soruda gülücük var.Soru öyle bir kurnaz ki nah cozersiniz iması verilmis olabilir.

• olm nasıl 84 fatih hoca nabiysen babo

• Mantığı böyle her km de git gel yapa yapa ilerlemeli Apotemi tyt matematik at sorusu

• Çok zor bir soruydu bunu 4 dkdan aşağı çözemezdim

• Kitaptan memnun musun çözümlerini nasıl hallediyorsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Azeotropy

Mantığı böyle her km de git gel yapa yapa ilerlemeli
    Çok teşekkürler.Git gel yaparken sonuncusu tek gidis oluyormuş pratik olalım derken soruyu anlamamışım

• Kitaptan oldukça memnunum tyt matematikte belli bir yere geldikten sonra alınması gereken bir kitap.

En çok sevdiğim özelliği ise her kitapta olan sıkıcı sorularla öğrenciyi salak yerine koymuyor
    Çoğu soruyu kendim halledebiliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi varoldemir -- 21 Kasım 2018; 21:55:33 >
  • varoldemir kullanıcısına yanıt
    Rica ederim hocam, soru tamamen tuzak üstüne kurulu cevap anahtarındaki gülen surat herşeyi anlatıyor zaten

• Bu soruyu görmüştüm ben de şu huy var her sorudan sonra özellikle böyle uğraştırıcı sorulardan sonra tek soru için cevap anahtarına bakmak istiyorum bunun için en sonunda yırtacaktım şu cevap anahtarını kötü bir huy ama sonradan vazgeçtim neyse soru yapılışı da şöyle elinde 3turluk yulaf olunca 5kg gidiyor 1kmde 2 turluk olunca da 3kg gidiyor km de bunları hesapladıktan sonra son da 120-36km=84 kg yulaf kalıyor soru gerçekten güzel yani apotemi alırken çok mu zordur ösymye göre diye tereddüt ettim ama iyiki de almışım 2-3 dk yiyor bu seviyedeki sorular ama ösym nin soruları çerez gelicek😀 neyse zaten çözülmüş soru

• Hocam bu kitabın tüm çözümlerine ulaşma şansımız yok mu?
  • TcCoskun44 kullanıcısına yanıt
    .....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi varoldemir -- 24 Kasım 2018; 1:27:25 >
  • TcCoskun44 kullanıcısına yanıt
    Hocam gönül isterki çözümler kısa sürede yayınlansın.
    Bugün işler kitabevine türev integral kitaplarını sordum hala çıkartmamislar.Önce onlar yenilenecek te sonra Fatih hocanin aklına kitabın çözümlerini yazmak gelecek.
    Bence cevapların yayınlanması baya zaman alır
  • Hocam kitabı çözüyorum güzel de acil de bölme bölünebilmede yamulan ben 2. Ünite (b-b) ilk testten ful çektim hatta 3 sayfaydı.

Yani çok über süperim demiyorum ama acaba apotemiyi biraz abartıyor muyuz acaba? Başka yerde de ful çektim, acilde mümkün değildi, gerçi sorular çok saçmaydı ama yine de...

• .

• Hocam 60a kadar taşıtın üç defa 80 oluyor sonra 2 km daha geri yapınca 84 oluyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.