Şimdi Ara

fehling tollens ayıraçları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7
Cevap
1
Favori
47.301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bu fehling tollens ayıraçlarını bilen biri açıklayabilir mi acaba ? hangisi aldehitle hangisi alkinle tepkime veriyor nasıl oluyor nasıl anlıyoruz. şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Her ikiside hem Alkın hem de aldehitle tepkime verir. Alkın olarak uç alkin yani uçlu bağın bağlı olduğu karbona hidrojen bağlı olması lazim. Alkinlerle yer değiştirme aldehitlerle yükseltgenme tepkimesi verirler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BohemianRhapsody

Her ikiside hem Alkın hem de aldehitle tepkime verir. Alkın olarak uç alkin yani uçlu bağın bağlı olduğu karbona hidrojen bağlı olması lazim. Alkinlerle yer değiştirme aldehitlerle yükseltgenme tepkimesi verirler.

çok teşekkür ederim ☺️

• Hocam bilmiyorum önemli midir ama söyleyeyim.Aromatik aldehitler tollensle tepkime verirken fehlingle vermez.Aromatikten kastım benzaldehit.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: marjiiii

Hocam bilmiyorum önemli midir ama söyleyeyim.Aromatik aldehitler tollensle tepkime verirken fehlingle vermez.Aromatikten kastım benzaldehit.

ince bi detay. ösym sever böylesini, teşekkürler :)

• Normalde karboksilli asitlere de fehling tollens etki etmez.Sadece formik asit fehling tollens ile tepkime verir.bu da benden küçük bir detay
  • quote:

Orijinalden alıntı: Empty Words.

Normalde karboksilli asitlere de fehling tollens etki etmez.Sadece formik asit fehling tollens ile tepkime verir.bu da benden küçük bir detay

evet bunu biliyordum teşekkür ederim yine de :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.