Şimdi Ara

Apartman Isı Paylaşım (ısı pay ölçer) Sistemleri Hakkında. (merkezi sistem) (79. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.797
Cevap
52
Favori
617.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: GranTurismo

selamlar ben 1+1 eve çıktım bu sistem var vanaları 2 ya da 3 arasına alıyorum evin sıcaklığı hep sabit kalıyor bakıyorum bazen yanıyor bazen yanmıyor çok güzel çalışıyor. Neyse konuya geleyim banyodakini bu ince kaloriferlerden yapmışlar ve termostatı yok sürekli yanıyor yarıya getirdim 2 vanası var sıcaklığı değişmedi. Sizce bu faturayı çok etkiler mi veya normal mi böyle olması? Sıfır daire olduğu için daha hiç gelmedi fatura

hocam bende 1+1 sıfır bir binaya taşınmayı düşünüyorum memnun musunuz pay ölçerli sistemden, aşağı yukarı ne kadar ödüyorsunuz ?
  • Arkadaslar Selamlar ,

Isı pay olcer sisteminde yenyim daha once kombi mevcuttu istedigimiz gibi ayarlıyordum şimdi merak ettigim birkac konus var

1- Elimizdeki kartı nerde dolduracagız nasıl olacak ?
    2-Kaloriferlerin havasını alıp aktif duruma getirdim calıısyor peki istedigim şekilde istedigim peteği kapatma / devre dısı bırakabiliyormuyum cok sıcak oldugunda ornegin ?

3- En dusuk seviyede ornegin kaloriferler surekli yapıyormu yoksa belli bir dereceye gelip sönüp ısı düştügünde tekrarmı aktif oluyor nedir bunun çalışma prensibi ?

Tşklr,
  • Merhaba,

Benim oturduğum binada da pay ölçer var fakat benim dairemin ısı sayacının bozulduğunu fark ettim daha doğrusu çalışmıyor. Pili vs bitmiş olabilir mi nasıl anlarım veya nasıl değiştiririm? Bina yönetimim cihazın garantisi bittiği için kendilerinin ilgilenmeyceklerini belirttiler , ben şahsi olarak firmayı çağıracakmışım ücretlli değiştirecekmişim... Hiç ısınmadığım , 3 dereceden yukarı yakmadığım dairede 380tl fatura geliyor, diğer dairelerin ortalaması alınarak fatura kesiliyormuş . Bende faturaları ödemeyeceğimi söyledim. Bunun bi yasal yolu yok mudur?
  • Konu: Isı pay ölçerli olan bir yerden ısıtmalı sisteme termostat bağlatmak istiyorum.

Burada hedefim önceki kombili olan yerden ısıtma sistemindeki orjinal vaillant colormatik kablosuz termostat gibi bir sistem. Yani:
    - kablosuz termostat olacak
    - termostatın hedef oda sıcaklığına yaklaşırken yada uzaklaşırken suyu kontrollü salmaya izin verecek. Kısaca sistem "içerisi soğudu aç; ısındı kapat" demeyecek. "İçerisi ısınmaya başladı sistemi kıs; içerisi soğumaya başladı sistemi biraz aç da sorumasın" diyecek. :)

Bunun için tavsiye ettiğiniz marka, sistem nedir?
    Gerekli malzemeler nedir?
    Fiyat nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: chips

Konu: Isı pay ölçerli olan bir yerden ısıtmalı sisteme termostat bağlatmak istiyorum.

Burada hedefim önceki kombili olan yerden ısıtma sistemindeki orjinal vaillant colormatik kablosuz termostat gibi bir sistem. Yani:
    - termostatın hedef oda sıcaklığına yaklaşırken yada uzaklaşırken suyu kontrollü salmaya izin verecek. Kısaca sistem "içerisi soğudu aç; ısındı kapat" demeyecek. "İçerisi ısınmaya başladı sistemi kıs; içerisi soğumaya başladı sistemi biraz aç da sorumasın" diyecek. :)

Fiyat nedir?

:) Yooooh mi, yooooh mi, bir bilen yohmi :)
  • Tabiii, tabiiii, siz şimdi hava sıcak diye buralarda yoksunuuuz. Ammma kış gelince hepiniz burda olacaksınız, ahanda yazıyom buraya, aha yazdım
  • Merhaba,

Merkezi ısıtmalı bir binada oturuyorum. Gelen fatura çok saçma bence. Merkezi ısıtma ve sıcak su kullanan biri ile karşılaştırabilirsiniz sizde nasıl faturalar.

2 M3 sıcak su için gelen fatura su dahil toplam 75 TL

Binaya gelen fatura 186 M3 su =1400 tl bu suyu ısıtmak icin harcanan doğal gaz ise = 4320 TL

Kombi li bir daire olsa 2 M3 su 12 TL

2 M3 suyu ısıtma bedeli ise 11 TL .

Sizlerde sıcak su bedeli ne kadar ödüyorsunuz. Yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suqat -- 14 Haziran 2017; 23:1:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Isı pay ölçerli bir sitede oturan kimse yok mu yardımcı olabilecek.

• suqat S kullanıcısına yanıt
    Dostum termodinamik formullerinden yola çıkarak hesaplandığında 1 m3 su 8,5 tl civarı bir rakama ısıtılması lazım. istanbul için hesap yapacak olursak ısıtma tl = 2*8,5= 17 tl sutl= 4,66*2=9,32 tl toplamda 17+9,32=26,32 tl çıkması lazım. Birde ısı kaybı olur 5-10 tl birşey maximum 40 tl civarı çıkması lazım . daha detaylı bakarım ama formullere bakmam lazım okuldan kalma bilgilerle bu kadar oluyor
  • chips kullanıcısına yanıt

• quote:

Orijinalden alıntı: chips

Tabiii, tabiiii, siz şimdi hava sıcak diye buralarda yoksunuuuz. Ammma kış gelince hepiniz burda olacaksınız, ahanda yazıyom buraya, aha yazdım

hocam yaz aylarında sadece sıcak su bedeli mi faturaya yansıyo ?

Ankarada 1+1 bi eve taşınsam ortalama ne kadar fatura gelir bi tahmininiz var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: GranTurismo

selamlar ben 1+1 eve çıktım bu sistem var vanaları 2 ya da 3 arasına alıyorum evin sıcaklığı hep sabit kalıyor bakıyorum bazen yanıyor bazen yanmıyor çok güzel çalışıyor. Neyse konuya geleyim banyodakini bu ince kaloriferlerden yapmışlar ve termostatı yok sürekli yanıyor yarıya getirdim 2 vanası var sıcaklığı değişmedi. Sizce bu faturayı çok etkiler mi veya normal mi böyle olması? Sıfır daire olduğu için daha hiç gelmedi fatura

hocam bende 1+1 bir daireye taşınmayı düşünüyorum memnun musunuz pay ölçerli sistemden, aşağı yukarı ne kadar ödüyorsunuz ?
    yer ankara
  • he_man kullanıcısına yanıt
    Daha oturmadığım için bilmiyorum maalesef.
  • Kaynayıp gidecek... Tekrar yazıyorum:

Konu: Isı pay ölçerli olan bir yerden ısıtmalı sisteme termostat bağlatmak istiyorum.

Fiyat nedir?

Sizin istediğiniz termostatik vana. Vananın özelliği odanın hangi derecede ısınmasını istiyorsanız o dereceye ayarlarsınız.Üstü sıcaklıklarda devreyi kapatır sıcak su girişini engeller.
  • udihicmo U kullanıcısına yanıt
    Yerden ısıtmada, termostatik vana kollektöre mi bağlanıyor? Evet ise çok mantıklı ve ekonomik bir sistem olacak. Detaylı bilgi verebilir misiniz? Mümkünse link resim v.s.
  • Arkadaşlar merhaba.Bizim ev de merkezi payölçer sistemi ile ısınır.Ben kışın bu evde oturmadığım için peteği mi kapatmalıyım.yoksa dışarıdan gelen bağlantıdan mı kapatmalıyım.Aşağıdakı resimde her ikisini de mi kapatmalıyım.
    http://www.yerdenisitma.com/borulu_sulu_yerden_isitma_termostatlari.htm

Bu sayfayı inceleyin.

• 
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.