Şimdi Ara

AÖF İkinci Üniversite Bölüm Önerisi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
1
Favori
34.917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İkinci üniversite okumayı düşünüyorum sizce aşağıdaki bölümlerden hangisini seçmeliyim? İş imkanı en çok hangisinde var? Ben Adalet düşünüyorum. Önerdiğiniz var mı?

Açıköğretim Fakültesi Önlisans Programları

Acil Durum ve Afet Yönetimi ** (Yeni)
    Adalet
    Aşçılık
    Bankacılık ve Sigortacılık
    Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı *
    Coğrafi Bilgi Sistemleri
    Çağrı Merkezi Hizmetleri
    Dış TicaretEmlak ve Emlak Yönetimi
    Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon ** (Yeni)
    Ev İdaresi
    Fotoğrafçılık ve Kameramanlık
    Halkla İlişkiler ve Tanıtım
    İlahiyat (Arapça) ***** (Yeni)
    İlahiyat
    İnsan Kaynakları Yönetimi
    İşletme Yönetimi
    Kültürel Miras ve Turizm
    Laborant ve Veteriner Sağlık **
    Lojistik
    Marka İletişimi
    Medya ve İletişim
    Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası
    Muhasebe ve Vergi Uygulamalar
    ıÖzel Güvenlik ve Koruma ****
    Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi
    Radyo ve Televizyon Programcılığı
    Sağlık Kurumları İşletmeciliği
    Sosyal Hizmetler
    Spor Yönetimi
    Tarım
    Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik *
    Turizm ve Otel İşletmeciliği **
    Turizm ve Seyahat Hizmetleri **
    Web Tasarımı ve Kodlama
    Yaşlı Bakımı
    Yerel Yönetimler

• Bankacılık yada Adalet'in geleceği iyi
  • drjacob kullanıcısına yanıt
    Adaletin geleceği iyi demişsiniz ama bildiğim kadarıyla okuyanların hukuk dışında başka bir bölüme yönelme şansları yok diye biliyorum. Siz geleceği iyi derken tam olarak kastettiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adalet bölümü zaten DGS ile Hukuk'a geçmek için okunuluyor çoğu zaman. Bu bölümü başka amaçla okuyan birilerine ben pek rastlamadım.
  • Acil Durum ve Afet Yönetimİ
    Aşçılık
    Web Tasarımı ve Kodlama

İş garantisi olan üç bölüm bu gerisi boş
    Ülkemizde malüm afet durumları eksik olmuyor o yüzden afet uzmanına çok ihtiyaç var.
    Aşçılık ise en garanti meslek hiç işsiz kalmazsın yeteneğin ve ilgin varsa yapayzeka teknolojisinin yok edemeyeceği ender mesleklerden birisi aşçılık.

web tasarımı ve kodlama ise zaten çağımızın en gözde mesleği. kodlama konusunda iyi olursanız yurt dışında çok dolgun maaşlarla çalışabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: noktalı virgülün noktası

Adaletin geleceği iyi demişsiniz ama bildiğim kadarıyla okuyanların hukuk dışında başka bir bölüme yönelme şansları yok diye biliyorum. Siz geleceği iyi derken tam olarak kastettiniz?

Aynen hukuk için söyledim 2 yıl sonra DGS ile hukuk okunursa çok parlak bir gelecek bekliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drjacob

quote:

Orijinalden alıntı: noktalı virgülün noktası

Aynen hukuk için söyledim 2 yıl sonra DGS ile hukuk okunursa çok parlak bir gelecek bekliyor.

Hocam şimdi bu DGS ile hukuk okuyabilmek için nerde sıvan yapılıyor?

yani AÖF den mezun olduktan sonra
  • qwsehmus kullanıcısına yanıt
    mezun olduktan sonra DGS 'ye giriyorsunuz her sene yapılıyor kazandıktan sonra üniversiteye bağlı 2'den yada 3'den başlayacaksınız.
  • Merhaba arkadaşlar bende ikinci üniversite okumak istiyorum. Şuan endüstri mühendisliği 3. Sınıfa geçtim ancak aklımda soru var şimdi hem lisans hem önlisans ikisinide tercih edebiliyor muyum? Bir de hangi bölümleri önerirsiniz benim için? Bu ikinci üniversite nasıl olacak biraz bilgi de verebilir misiniz?

• aliemreyegin kullanıcısına yanıt
    Anadolu üni için konuşuyorum 5-16 eylül sanırım ordan yapacaksınız başvuruyu. İkinci üni olarak ister önlisans ister lisans olan bi bölüm seç sorun yok. Sadece 1 bölüme gidebilirsin. web sitesinde kılavuz var zaten oraya bakabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgur561 -- 26 Ağustos 2017; 17:7:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgur561

Anadolu üni için konuşuyorum 5-16 eylül sanırım ordan yapacaksınız başvuruyu. İkinci üni olarak ister önlisans ister lisans olan bi bölüm seç sorun yok. Sadece 1 bölüme gidebilirsin. web sitesinde kılavuz var zaten oraya bakabilirsiniz.

Hocam peki açıköğretim olarak sadece anadolu üniversitesinde mi var?

• aliemreyegin kullanıcısına yanıt
    Anadolu, İstanbul ve Atatürk Üni. Bu üçü. Kayıt tarihleri birbirinden farklı olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drjacob

mezun olduktan sonra DGS 'ye giriyorsunuz her sene yapılıyor kazandıktan sonra üniversiteye bağlı 2'den yada 3'den başlayacaksınız.

Hocam peki bu Dgs sınavlar Üniversitelerde mi yapılıyor?

Yani YGS ,LYS gibi mi oluyor?
  • ÖSYM'nin yaptığı bir sınav bu DGS. Dolayısıyla DGS'de başvuru ve tercih süreçleri aynı YGS-LYS'deki gibi oluyor.
  • qwsehmus kullanıcısına yanıt
    YGS ve LYS gibi ÖSYM yapıyor sınavı , KPSS gibi Türkçe Matematik soruyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: nForcer

ÖSYM'nin yaptığı bir sınav bu DGS. Dolayısıyla DGS'de başvuru ve tercih süreçleri aynı YGS-LYS'deki gibi oluyor.

Hocam ben öylesine onkayit yaptım simdi kayıt falan yapmasam silinmis olur degil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

Acil Durum ve Afet Yönetimİ
    Aşçılık
    Web Tasarımı ve Kodlama

Ülkemizde malüm afet durumları eksik olmuyor o yüzden afet uzmanına çok ihtiyaç var.
    Aşçılık ise en garanti meslek hiç işsiz kalmazsın yeteneğin ve ilgin varsa yapayzeka teknolojisinin yok edemeyeceği ender mesleklerden birisi aşçılık.

web tasarımı ve kodlama ise zaten çağımızın en gözde mesleği. kodlama konusunda iyi olursanız yurt dışında çok dolgun maaşlarla çalışabilirsiniz.

Acil durum ve afet in bence pek geleceği yok gibi.nerde ne iş yapılır ki?

• quote:

Orijinalden alıntı: k35

quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

Acil Durum ve Afet Yönetimİ
    Aşçılık
    Web Tasarımı ve Kodlama

Acil durum ve afet in bence pek geleceği yok gibi.nerde ne iş yapılır ki?
    https://istanbul.afad.gov.tr/

artık 81 ilde Afet ve acil durum müdürlükleri var. bu kurumlarda kadrolu iş bulabilirsiniz rahatlıkla. 112 acil de iş bulabiliyorsunuz,kızılay ve onun gibi özel sivil toplum kuruluşlarında iş imkanı var.
    büyük maden ocaklarında iş bulabilirsiniz,en basiti büyük yüzme havuzlarında ve plajlarca can kurtaranlık için iş başvurusu yapabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozbey08 -- 31 Ağustos 2017; 11:0:28 >

• ozbey08 kullanıcısına yanıt
    Bu bölümü de biraz şişirip bence sonu iş güvenliği gibi olacak.her ünversite açtı aöf de bile var.

belki bakış açım yanlış ama çok mezun olduğu için bakışım bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: k35

Bu bölümü de biraz şişirip bence sonu iş güvenliği gibi olacak.her ünversite açtı aöf de bile var.

belki bakış açım yanlış ama çok mezun olduğu için bakışım bu.

işgüvenliği yasası ertelenmeseydi iş güvenliği uzmanına acayip çok ihtiyaç olacaktı. çünkü yasada 50 den fazla işçicin çalıştığı yerde işgüvenliği uzmanı istihtamı zorumluğu getiriyordu.
    Türkiye de 50 den fazla çalışanı olan bir sürü yer var.

muhabebe,işletme falan okuyacağıma ben bu acil durum ve afet bölümünü okurdum. hatta dur ben bu sene ygs ye girip bu bölümü aöf den okuyacağım zaten sağlık bakanlığında çalışıyorum bu okulu bitirince kadro değişirim maaşım artar

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.