Şimdi Ara

AÖF Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
175
Cevap
7
Favori
41.610
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende 3 gün önce aldım diplomayı imza atılan belgede tek bu bölüm mezunu ben vardım
  • KPSS'de bu bölümün atanabileceği kontenjan ne kadar?İstanbul'dayım.Atama açOrtaöğretim KPSS mi daha avantajlı olur yoklsa Önlisans KPSS mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1D073F48D -- 9 Temmuz 2014; 15:47:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: İnternet Çocuğu

KPSS'de bu bölümün atanabileceği kontenjan ne kadar?İstanbul'dayım.Atama açOrtaöğretim KPSS mi daha avantajlı olur yoklsa Önlisans KPSS mi?

Bu bölüme kontenjan açarlarmı bilgim yok açıkcası. en azından 3001 den atanma ihtimaliniz dha iyi ortaöğretime nazaran.
  • arkadaşlar ben bu bölümü seçmek istiyorum ama eskişehir de 1 hafta sürecek atölye testlerine giren var mı ?
    atölye çalışmalarında ne gibi testler yapılıyor kitaptan çalışmakla yapabileceğimiz şeyler mi
    sonuçta eskişehirde otel de kalacaksın masraf yapacaksın işten izin alacaksın baya sıkıntı staj olayında sıkıntım yok otomasyon firmasında çalışıyorum

bilgisi olan ve daha önce atölye çalışmasına giren arkadaşlar bilgi verebilir mi

teşekkür
  • quote:

Orijinalden alıntı: sunucum

arkadaşlar ben bu bölümü seçmek istiyorum ama eskişehir de 1 hafta sürecek atölye testlerine giren var mı ?
    atölye çalışmalarında ne gibi testler yapılıyor kitaptan çalışmakla yapabileceğimiz şeyler mi
    sonuçta eskişehirde otel de kalacaksın masraf yapacaksın işten izin alacaksın baya sıkıntı staj olayında sıkıntım yok otomasyon firmasında çalışıyorum

bilgisi olan ve daha önce atölye çalışmasına giren arkadaşlar bilgi verebilir mi

teşekkür

Eskişehirde 1 hafta tatil yapıyorsun. Kısaca tarifi bu. Çalışmana gerek yok. Orada 3-5 tane deney yapıyorsun. Ben daha atölyede kaldım diyeni gömedim duymadım. Arkadaşlarla 1 hafta gezip dolaşıyorsun.

Masraf meselesine gelince, üniversitenin yurdunda kalıyorsun. Geceliği 4 TL yanılmıyorsam. yani 1 haftada toplam 30 tl yi geçmiyorkalacak yer parası. Yemek dersen yine öyle çok düşük ücrete 3 çeşit yemek çıkıyor okulda. Anlıycan 1 hafta tatil yapıyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gıda Ambarı

quote:

Orijinalden alıntı: sunucum

arkadaşlar ben bu bölümü seçmek istiyorum ama eskişehir de 1 hafta sürecek atölye testlerine giren var mı ?

teşekkür

Eskişehirde 1 hafta tatil yapıyorsun. Kısaca tarifi bu. Çalışmana gerek yok. Orada 3-5 tane deney yapıyorsun. Ben daha atölyede kaldım diyeni gömedim duymadım. Arkadaşlarla 1 hafta gezip dolaşıyorsun.

Masraf meselesine gelince, üniversitenin yurdunda kalıyorsun. Geceliği 4 TL yanılmıyorsam. yani 1 haftada toplam 30 tl yi geçmiyorkalacak yer parası. Yemek dersen yine öyle çok düşük ücrete 3 çeşit yemek çıkıyor okulda. Anlıycan 1 hafta tatil yapıyorsun.

Auzef end. müh. okuyanlar var mı hocam dersler zor mu ? iş olanakları var mıdır sizce auzef mühendisliğinin? çünkü 1 dönem harcı 1500 tl nerdeyse özel okul gibi .

• Cém kullanıcısına yanıt
    http://auzefendustri.istanbul.edu.tr/program-genel-bilgi.html burada yazanları iyice okudun mu?Lisans tamamlama eğitimi olarak geçiyor yani önlisans mezunlarının yararlanabileceği bir program.Lisans mezunlarını alıyorlar mı orasını bilmiyorum.Sormak lazım.Seneye sınava girip uzaktan eğitim veren endüstri mühendisliği lisans programlarından birine kaydolabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İnternet Çocuğu

http://auzefendustri.istanbul.edu.tr/program-genel-bilgi.html burada yazanları iyice okudun mu?Lisans tamamlama eğitimi olarak geçiyor yani önlisans mezunlarının yararlanabileceği bir program.Lisans mezunlarını alıyorlar mı orasını bilmiyorum.Sormak lazım.Seneye sınava girip uzaktan eğitim veren endüstri mühendisliği lisans programlarından birine kaydolabilirsin.

Evet lisans tamamlama bölümü. Yani direk üniversite sınavı ile tercih yapamıyorsun. ön lisans programlarından birinden geçiş yapabiliyorsun.

• Bu gün gittim diplomayı aldım.Aday işlemleri sisteminde hala Önlisans okuyor görünüyor.Sizde de öyle mi?
  • Arkadaşlar bugün aöf büroya gittim elektrik enerjisi bölümü mezunu olduğumu söyledim. iktisat ve işletmeden fark dersleri alarak 3.sınıfta başlayabileceğimi söylediler ancak pek güven vermedi bu dialog.(1.sınıftan başlanıyor diye biliyorum ) İnternettede böyle bir bilgiye erişemedim bilgisi olan varmı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: QuasH

Arkadaşlar bugün aöf büroya gittim elektrik enerjisi bölümü mezunu olduğumu söyledim. iktisat ve işletmeden fark dersleri alarak 3.sınıfta başlayabileceğimi söylediler ancak pek güven vermedi bu dialog.(1.sınıftan başlanıyor diye biliyorum ) İnternettede böyle bir bilgiye erişemedim bilgisi olan varmı acaba?

Bazi fark dersleri alarak 3. Siniftan egitime devam edebilirsiniz. Ogrenci.anadolu.edu.tr den dikey gecis kismina bakarsaniz verdikleri bilgilerin dogru olduğunu goreceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iRoNMaSTeR -- 22 Ağustos 2014; 9:00:06 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iRoNMaSTeR

quote:

Orijinalden alıntı: QuasH

Arkadaşlar bugün aöf büroya gittim elektrik enerjisi bölümü mezunu olduğumu söyledim. iktisat ve işletmeden fark dersleri alarak 3.sınıfta başlayabileceğimi söylediler ancak pek güven vermedi bu dialog.(1.sınıftan başlanıyor diye biliyorum ) İnternettede böyle bir bilgiye erişemedim bilgisi olan varmı acaba?

Bazi fark dersleri alafak5 3. Siniftan egitime devam edebilirsiniz. Ogrenci.anadolu.edu.tr den dikey gecis kismina bakarsani verdikleri bilgilerin dogru olduğunu goreceksiniz.

Fark derslerinin listesi http://www.anadolu.edu.tr/sites/default/files/2012_2013_Dikey_Gecis_Intibak_Listesi_ve_Fark_Dersleri.pdf

• Teşekkürler arkadaşlar.
  • ya bu bölümü iki yılda bitirmek kolay mı? bi de kaç kez geçemeyince derslerden muaf oluyosun? ve en düşük ders geçme notu kaç?
  • beyler bu bölümden dgs ile elektrik elektronik mühendisliğine ve hangi ünilere kaç puanla girilmiş acaba link atabilecek olan varmı ?
  • Arkadaşlar yardımcı kitap çıkıyor mu bu bölümle ilgili ve her sene harç bedeli 385 TL mi?
  • beyler şimdi biz burada 2 yıl okuduk diyelim dikey geçiş ilede işalla 4 yıllık bi üniye geçtiğimiz zaman direk olarak 3. sınıftanmı başlarız ? hazırlık bu bahsettigim konuya dahil değil. yani hocalar benim dersimi al gibisinden arıza filan çıkarırmı acaba? içimizden birisi bu tür bi tecrübe yaşadıysa ve yardımcı olursa sevinirim.
  • @burcujum

Çalışmana bağlı.Zor dersler de var.Ben çok az çalışarak biraz da şansla 3 senede bitirdim.Muaf olma işinden haberim yok.Pek hatırlamıyorum ben hangi nota tam olarak ne geldiğini.Çan vardı yanlış hatırlamıyorsam ama tam emin değilim.Not sistemiyle ilgili değişik bilgiler mevcut internette.

@turgubey3

http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2014/DGS/TABLO-2YENIBASKI230062014.pdf

http://www.dikeygecis.org/2014-dgs-yerlestirme-sonuclari-aciklandi/

@Cém

AÖF'nin verdiği kitaplar ve e-kitaplar var.Harçları üniversite belirliyor.Her sene başında açıklanır.Artar ve ya azalır onu bilemem

• Arkadaşlar merhaba.

Ben elektrik yüksek gerilim kursuna gitmek istedim ama liseden elektronik ve myo'dan da endüstriyel elektronik mezunu olduğum için yüksek gerilim kursunu sağlayan SOMA beni kabul etmedi. Bu bölümü bitirsem normal elektrik mezunları gibi yüksek gerilim kursuna kabul edilir miyim?

Acil cevap verirseniz çok sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.