Şimdi Ara

AÖF Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
174
Cevap
7
Favori
41.618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Başvuru Tarihleri : 26.05.2014 - 04.06.2014

Tahminimce ağustosun ilk haftası gibi dgs sonuçları açıklanır, ikinci hafta tercihler başlar, ağustosun son haftası da yerleştirme sonuçları açıklanır.Zaten eylül ayında da üniversite kayıtları başlıyor.

DUYURU
    (16 Ağustos 2012)

2012 Dikey Geçiş Sınavı (DGS): Ön Lisans Başarı Puanının (ÖBP) Hesaplanması

4 Ağustos 2012 tarihli ve 28374 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Devamları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik’in 1 nci maddesi ile 19/2/2002 tarihli ve 24676 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Devamları Hakkında Yönetmeliğin 7 nci maddesinin üçüncü cümlesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir:

“Akademik not ortalamalarından elde edilecek Önlisans Başarı puanlarının sınav puanlarına katılarak Dikey Geçiş Sınavı Puanının nasıl hesaplanacağı ÖSYM tarafından belirlenir ve Dikey Geçiş Sınavı Kılavuzunda yer alır.”

Bu hüküm gereğince, ÖSYM tarafından belirlenen Önlisans Başarı Puanı (ÖBP) hesaplama yöntemi, Yükseköğretim Kurulunun da uygun görüşleriyle 2012-DGS’de aşağıda belirtilen şekilde uygulanacaktır:

Ön lisans akademik not ortalamaları (en yükseği 100, en düşüğü 50 olarak değerlendirilerek) 0,8 ile çarpılarak Önlisans Başarı Puanına (ÖBP) dönüştürülecektir. Böylece, 50 olan en düşük notun ÖBP değeri 40 olacak, en yüksek 100 olan notun da ÖBP değeri 80 olacaktır. 50’nin altında olan notlar 50 olarak değerlendirmeye alınacaktır. Bu şekilde hesaplanan Önlisans Başarı Puanı (ÖBP), kılavuzda da belirtildiği gibi 0,6 katsayı ile çarpılarak adayların yerleştirmede kullanılacak 2012-DGS yerleştirme puanları hesaplanacaktır.

Adaylara duyurulur.

Kaynak : http://www.osym.gov.tr/belge/1-13654/2012-dgs-on-lisans-basari-puaninin-obp-hesaplanmasi-160-.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1D073F48D -- 26 Nisan 2014; 22:07:34 >

• Bu baslik iyi oldu ya. Arada yazip fikir alisverisinde bulunmak icin guzel.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla açıkca söyliyeyim üniversitede mühendislik okumak aöf okumaya benzemez para verecekseniz bir fizik,mekanik vs. derslerine girip bakın
  • Kemalist38 kullanıcısına yanıt
    Ben zaten ikinci üniversite kapsamında okuyorum aöfyi.Mühendislik derslerinin zorluğunun farkındayım
  • Son ders versek de kurtulsak artık
     AÖF Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Peerless

Son ders versek de kurtulsak artık

Aynı ders bendede var hocam. Bende mat2 der kurtulmayı planlıyorum.

• Sen baya iyi almışsın ya Nelere baktın Geçen sene sene sonunda 36,50 almıştım, geçme notu 36,77 idi
  • quote:

Sen baya iyi almışsın ya Nelere baktın Geçen sene sene sonunda 36,50 almıştım, geçme notu 36,77 idi

eogrenme.anadolu.edu.tr a aof 'nin sisteme giriş yapıp video 'ları izleyin alıştırma ları yapıp denemeleri çözün hepsi bu kadar kitap yüzü açmadım kolay gelsin :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gojira -- 5 Mayıs 2014; 17:54:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: QuasH

quote:

Son ders versek de kurtulsak artık

Aynı ders bendede var hocam. Bende mat2 der kurtulmayı planlıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1D073F48D -- 5 Mayıs 2014; 21:49:16 >

• Zor ders hocam o sarılı gecmeye bqkın

• Hangisini?
  • Elektrik tesisat planları hocam

• Sarılı diyince hangisi olduğunu anlayamadım bir an ondan sordum.Sınavlara çalışmadan giriyorum Kumanda sistemlerine biraz baktım da iyi puan geldi ondan.Finala hazırlanacam ama son şans yoksa okul uzayacak gerçi tek ders sınavı yapacaklar ama dgs ye girecem mezun olmam lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: İnternet Çocuğu

Sarılı diyince hangisi olduğunu anlayamadım bir an ondan sordum.Sınavlara çalışmadan giriyorum Kumanda sistemlerine biraz baktım da iyi puan geldi ondan.Finala hazırlanacam ama son şans yoksa okul uzayacak gerçi tek ders sınavı yapacaklar ama dgs ye girecem mezun olmam lazım

Şartlı olacaktı hocam klavyenin azizliği :)

• quote:

Orijinalden alıntı: QuasH

quote:

Orijinalden alıntı: İnternet Çocuğu

Sarılı diyince hangisi olduğunu anlayamadım bir an ondan sordum.Sınavlara çalışmadan giriyorum Kumanda sistemlerine biraz baktım da iyi puan geldi ondan.Finala hazırlanacam ama son şans yoksa okul uzayacak gerçi tek ders sınavı yapacaklar ama dgs ye girecem mezun olmam lazım

Şartlı olacaktı hocam klavyenin azizliği :)

İkisini de en düşük notla geçsem yeter.Ortalama 2.47 Üniversitede bu kadar ortalamam yok

• Finale 2 gün kaldı.Çalışıyor musunuz?AÖF nin verdiği kitaba nasıl çalışmalı?Taktik verin biraz
  • Ben daha kitap yüzü açmadım.
  • Peerless kullanıcısına yanıt
    Ben de bakmadım konulara.Yarına kaldı artık
  • Kitap yüzü açmıyacağım yine muhtemelen. türk dili 2 ve ISITMA HAVALANDIRMA VE KLİMA SİSTEMLERİNDE ENERJİ EKONOMİSİ dersine çalıştım sadece mat 2 kaldı. evet o ikinci dersin adını kopyala yapıştır yaptım ayrıca http://eogrenme.anadolu.edu.tr/Sayfalar/default.aspx kesinlikle bu linkten çalışın alıştırma sorularının %30 luk kısmı aynı geliyo neredeyse. Fazla girmeyin yarın arada çıkın kasıyo site

• O siteyi unutmuştum.Hatırlattığın iyi oldu.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.