Şimdi Ara

AOC G2460PF FreeSync Monitör İncelemesi + Kullanıcılar Kulübü (TR'de İlk ve Tek) (50. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.072
Cevap
24
Favori
53.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Markanın G2770PF modelini önerir misiniz?
  • Arkadaşlar g2460pg monitör kullanıyorum psu ile pg2460 ın güç kabloları karıştı işin tuhafı ikiside birbirine oluyor resimleri yolluyorum sizinkinden kontrol edip hangisi monitörün söylermisiniz.https://i.hizliresim.com/y0j8R0.jpg Vehttps://i.hizliresim.com/YgV2Ja.jpg

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Asite06 kullanıcısına yanıt
    Hocam iki kabloda aynı, kafana göre tak.
  • Blue light filter yok mu bu ekranda? Gözleriniz yorulmuyor mu?
  • Aldım ve pişman oldum, renkler acayip soluk.
  • quote:

Orijinalden alıntı: imfatalty

Aldım ve pişman oldum, renkler acayip soluk.

yazmıştım önceki sayfalarda
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Yorumu attıktan sonra gördüm ilk sayfayı windows gama ayarını düşürünce düzeldi görüntü.
    Tabiki bir ips değil ama turuncu forumu sarı değil turuncu olarak görebiliyorum artık 🤣

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • imfatalty kullanıcısına yanıt
    memnunsan sorun yok güle güle kullan
  • Yok arkadaş ya :(:( ilk sayfadaki ayar masaüstü ve net için çok güzel. Gel görelim videolarda görüntü leş.
    Eski ilk çıkanlardan lcd samsung monitörümde görüntü yemin ederim daha güzel,
    Resimler 1080p videodan, dp bağlantı ile alınmıştır.

Siyahlar kare kare ve karanlık ortamlar tuval boyaması gibi garip birşey.

Windows'un gamma ayarlarını yükseltince bu bulanıklık kayboluyor fakat bu seferde renkler gidiyor :@

AOC
    AOC G2460PF FreeSync Monitör İncelemesi + Kullanıcılar Kulübü (TR'de İlk ve Tek)

SAMSUNG
    AOC G2460PF FreeSync Monitör İncelemesi + Kullanıcılar Kulübü (TR'de İlk ve Tek)

AOC

SAMSUNG

AOC

SAMSUNG

• monitörün tek artısı 144hz olması onun dışında çok kötü ne yazık ki. özellikle youtube da video izlerken film falan izlerken siyahlar hep kare kare. gamma ile ayarlayalım diyorsun bu sefer renkler gidiyor. geçen ay dayanamadım samsungun cfg70 modeline geçtim hem kavisli hem 144hz hem quantum dotlu güzel bir paneli var. cidden inanılmaz farketti renkler siyahlar görüntü canlılığı falan. sıfır falan alacak olan varsa uzak dursun aocun bu modelinden paneli falan çok eski ve kesinlikle hayal kırıklığı
  • bangez kullanıcısına yanıt
    İkinci ele koydum zaten hocam. 1200'e 10 gün önce aldım, ucuz etin yahnisi yavan olur diye boşuna dememişler. Oyunlar ile alakalı sıkıntım olmadı memnun kaldım ama olay dizi veya film izlemeye gelince tatmin olmadım.
  • imfatalty kullanıcısına yanıt
    ben cfg70'i hepsiburadada indirimden 1320 liraya mı ne aldım geçen ay. çok memnunum tavsiye ederim yine indirimde falan denk gelince gözü kapalı alınabilir
  • Arkadaşlar bende gelişmiş görüntü ayarları sekmesi yok ne yapabilirim.
  • Driver'ı güncellememiz mümkün mü? yazılımını bir türlü kuramadım.
  • Arkadaşla Monitörü alalı 1 ay oldu eski 5ms 60 hz ıps monitörümle arasında dağlar kadar fark göremedim ya benim gözlerde sorun var yada ben bi ayarı eksik yapıyorum , arkadaşaların bahsettiği gelişmiş görüntü ayarları sekmesi bendede yok çözümü varmı ve diğer bir sorunumda monitör aşırı baş ağrısı yapıyor bende çözemediğim bir şekilde yardımcı olabilirmisiniz
  • Yorum yapan herkese teşekkür ederim, okudum ve HB dan aldığım ürünü daha kargolanmadı iade etme kararı aldım ve 23.5 SAMSUNG LC24FG70FQMXUF model monitöre karar kıldım. 1399 TL n11 den aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vedatkerem -- 1 Mayıs 2018; 13:13:48 >
  • benimde alalı 5 ay oldu renkleri ayarlamak biraz zaman aldı ama iyi şuan ekran kartı ayarlarından biraz açtığınızda düzeliyor.
    contrast 50
    brightness 100(size kalmış ben film izlerken düşürüyorum)
    gamma 1
    overdrive strong
    color temp warm
    radeon ayarlarında renk doygunluk 175
    r9 380 le kullanıyorum memnunum renkleri önemsiyosanız tn panelde zaten yanlış platformdasınız ips 144 hzlerde var ama fiyatları uçurum gibi.ha 300-500 verirsiniz biraz daha renkleri iyi olan benq asus modelleri var.yeni birşey farkettim bu monitorle yabancı forumlardada gordum sonradan windows update geldi dun icc profil vardı windows ayarlarında bu monitore özel windows sıfırlamış update olunca kaldırmış icc profili az bi gecikme vardı şimdi çok iyi.gecikme oluşuyor mouse ve klavyede çok az ama farkediyosunuz icc profil yukluyse.çok saçma gelicek belki ama deneyin farkı anlıcaksınız

edit: düzeltiyorum gecikme beta driverdan dolayıymış icc profille ilgisi yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7A4EC8B51 -- 3 Mayıs 2018; 2:2:4 >

• merhaba arkadaşlar bende buğün aranıza katıldım 21.5 aoc den geçtim..

1-2 saatlik gözlemimi bahsediyim renkleri v.s çok bilmemde 144 hz 1 ms farkını çok net gördüm...o yönden çok başarılı buldum renk konusunda da bence iyi herhangi bir bozuluk görmedim sadece çok parlak geldi bana :) oyun larda fps modunu açıyorum şimdilik işe yarıyor mu dersiniz ?

edit: gözlerimi çok yoruyor sanki sizde de aynı mı (oyunlarda)

edit2: video gerçekten de kötüymüş :S neyseki video izlmeiyorum.. ama izleyecekler için sıkıntı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fearuq -- 10 Haziran 2018; 1:33:52 >
  • Teşekkürler .Beni de ekleyebilirsiniz...

144 hz olarak Nvidia denetim masasından ve masaüstü görüntü ayarlarından ayar yaptım... Eski monitörden buna geçince gözümü çok çabuk yordu parlak geldi ( bri 60 yapmama rahmen) normal mi sizce?

Monitör ayarlarında FPS modunu gördüm... PUBG ve ya CSGOda deneyen oldu mu iyi mi sizce?
    144 almak için xlm yada xml yüklemen gerekir tarzı birşeyler okumuştum nedir o ben aygıt yöneticisinden driver yüklemekten başka birşey yapmadım?

Ve son olarak 144 hz alıp almadığımı anlamanın yolu var mı? yani anlık fps gibi düşünebilir miyiz?

Hoparlör konusunda da sorum var arkadaşlar. Hoparlörler cidden berbat mı yoksa ayar/driver mi gerektiriyor? Hem kendi hoparlörümü hem monitörünkini aynı anda aktif etmenin yolu var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adamıhastaetme -- 13 Haziran 2018; 0:18:7 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fearuq

merhaba arkadaşlar bende buğün aranıza katıldım 21.5 aoc den geçtim..

1-2 saatlik gözlemimi bahsediyim renkleri v.s çok bilmemde 144 hz 1 ms farkını çok net gördüm...o yönden çok başarılı buldum renk konusunda da bence iyi herhangi bir bozuluk görmedim sadece çok parlak geldi bana :) oyun larda fps modunu açıyorum şimdilik işe yarıyor mu dersiniz ?

edit: gözlerimi çok yoruyor sanki sizde de aynı mı (oyunlarda)

edit2: video gerçekten de kötüymüş :S neyseki video izlmeiyorum.. ama izleyecekler için sıkıntı
    Abi yuh neredeyse aynı mesajı atmışız yahu Hem de arka arkaya.... Aynı duygular içindeyiz hocam bizde mi sıkıntı var acaba...

• 
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.