Şimdi Ara

AOC G2460PF FreeSync Monitör İncelemesi + Kullanıcılar Kulübü (TR'de İlk ve Tek) (51. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.072
Cevap
24
Favori
53.436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    aynen öyle olmuş gönüller birmiş demekki :)

açıkçası ben ips monitörden geçtiğim için normal olduğunu biliyordum parlaklığın ::) ips daha soft görüntü veriyor..

oyun modunu ben denedim benim gözüm özellikle onda yoruluyor zaten :) oda rekleri koyulaştırdığı için onu açmayınca gözüm biraz rahat etti ( sorun yok bence)

144 te olup olmadığını anlamak için monitörün ayar kısmından bakabilirsin orada hz olarak bilgi veriyor veya

masaüstünde sağ tıkla --> görüntü ayarları --> gelişmiş görüntü ayarları --> ekran 1 için bağlaştırıcı özellikleri ---> monitör sekmesinden kaç hz olduğunu kontrol edebilirsin..

bu arada 144 almak için display port kablosu ile bağlaman lazım bilgin olsun. ben genel olarak memnunum monitörden
  • fearuq kullanıcısına yanıt
    H.Frequency : 158
    V.Frequency : 144hz yazıyor alıyoruz heralde :) Aynen Oyun modunu ben de pek beğenmedim ama 1 ay öyle 1 ay böyle kullanarak deneyim diyorum...

Bu arada ses jakını takmadan hoparlör ses veriyor , USB güç kablosunu takmadan USBler çalışıyor da bu adamlar neden bu kabloları koymuş onu çakamadım :D
    D.port kullandığım için mi gerek kalmadı acaba? ve hoparlörümüz kullanılmayacak düzeyde berbat mı yoksa bende mi sıkıntı var
  • adamıhastaetme A kullanıcısına yanıt
    Aynen :) hdmi ve dport kablolarında ses te aktarıyor :) ben kulaklık kullanıyorum zaten oyüzden ses işime yaramıyor :) nasıl 144 hz faydasını gördün mü ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bunu almayı planlıyorum.Gtx 970 strix kart var ama bazı olumsuz yorumlar okudum , videolarda başarısız , siyah renkte başarısız gibi.Kullanan arkadaşlar hem bunları hemde göz yorması bakımından aydınlatırsa sevinirim :).
  • dragoa4545 kullanıcısına yanıt
    dostum ben memnunum artık :) video pek izlemiyorum zaten.. ama oyunlarda gayet başarılı bir monitör tavsiye ederim göz yorması da bu mode bölümdünde fps yi seçince otomatikman reshade gibi yapıyor oda tabi gözü yoruyor onu kullanmıyorum gözlerim yorulmuyor şuanda
  • bu monitör ile viewsonic xg2402 ve asus ile gamepower ın 144 hz arasında kaldım öneriniz nedir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • OsOklsyG kullanıcısına yanıt
    2402 almayı istiyorum ben ama indirim kovalıyorum 2.el satan da yok şu an için.
  • Ben yılbaşında filan aldım Vatan'dan ölü pixel ışık sızması vs çıkmadı lakin bu kadar zamandır hala düzgün bir ayar bulamadım. Gammayı Windows ayarlarından düşürünce bu sefer oyunlarda gölgeler aşırı siyah oluyor düşmanı filan göremiyorum defaultteyken öyle bir sıkıntı olmuyor. Fakat bu seferde bir süre sonra baş ağrısı başlıyor gözlerim çabuk yoruluyor.
  • Eline emeğine sağlık.
  • Arkadaşlar merhaba. DisplayPort ile bağladığımda hoparlörden ses geliyor fakat kulaklık ile ses alıyordum. Şimdi ise düzeltemiyorum bir türlü, ses karıştırıcısından her yerden ses çıkışını kulaklık olarak seçiyorum fakat yine ses monitörden geliyor
  • Üstadım sorunu çözebildin mi ? Bende bu monitörü aldım ve bu sorunu yaşıyorum şu an nasıl çözebilirim ?

• Monitörü satın aldım fakat almadan önce pek araştırmadığım için film/video kalitesinden haberdar değildim.
    Çok fazla dizi ve film izlerim bu monitör gerçekten bu konuda berbat mı? Hangi ayarları kullanmalıyım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: canozturk21

Arkadaşlar merhaba. DisplayPort ile bağladığımda hoparlörden ses geliyor fakat kulaklık ile ses alıyordum. Şimdi ise düzeltemiyorum bir türlü, ses karıştırıcısından her yerden ses çıkışını kulaklık olarak seçiyorum fakat yine ses monitörden geliyor
    varsayılan ses kaynağı monitör seçili alt esimdeki ayardan işaretli yerin üstüne sağ tıkla çıkan menüde varsayılan aygıt yapı seç olması lazım

AOC G2460PF FreeSync Monitör İncelemesi + Kullanıcılar Kulübü (TR'de İlk ve Tek)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 16 Eylül 2018; 2:28:0 >

• mito1172 kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim de aşırı salakça bişey yapmışım kulaklığın modunu 3.5 jack a almışım ondan olmuyormuş usb ile bağlıyorum....
  • kulaklık ayarın varsa o başka da gösterdiğim yer monitör varsayılan aygıtsa pc den ses gelmez usb kulaklıksa gelebilir tabi hiç kullanmadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 16 Eylül 2018; 21:19:53 >
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    kulaklığın üstünde switch benzeri bir şey var hocam 3.5 jack ve usb diye kaydırıyorsunuz. usb ile bağlı olmasına rağmen 3.5 jack a geçmiş yanlışlıkla
  • anladım usb den de çalışabiliyor güzelmiş sadece 3.5 jack olsa dediğim ayar gerekliydi
  • merhaba, yeni bir monitör aldım. monitörü 60 hz den 144 hz alınca çok hafif görüntüde çizgileme oluyor. yakından dikkatli bakınca belli oluyor. acaba genel olarak mı böyle yoksa sorunlu mu çözemedim. konuyu bilen, aynı monitörü olanlar bilgilendirir se sevinirim. İyi forumlar

• selamlar bu monitör için kullandığım icc profili paylaşmak istiyorum gerçekten görüntü kalitesi baya iyi oluyor tavsiye ederim.

1) bu icc profilini indirinhttps://pcmonitors.info/icc/AOC%20G2460PF.icm

2) monitör menü ayarlarından ayarları alttaki listeye göre yapın

Brightness= 0

Gamma= Gamma3

Color Temp.= User

R= 50

G= 50

B= 50

Overdrive= Light / nette surf yaparken off yapiyorum yazılar bi garip oluyor scroll down yapınca.

3) indirdiğimiz icc profilini aktif edin bu linkte nasıl yapıldığı anlatıyor:https://pcmonitors.info/articles/using-icc-profiles-in-windows/

full screen oyunlarda icc profil çalışmıyor, çözümü full screen windowed oynamak.

https://pcmonitors.info/reviews/aoc-g2460pf/#Calibration dan alıntıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Obven -- 18 Eylül 2018; 1:26:50 >

• Şu anda bu monitörü öneriyor musunuz? Memnun musunuz?

• 
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.