Şimdi Ara

AOC C24G1 MONİTÖR [ANA KONU] (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
939
Cevap
15
Favori
73.539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BilgisayarMeraklısı B kullanıcısına yanıt
    O zaman riske atmaya değmez. Teşekkür ederim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • @hypergibi ve @erkrmn aramıza hoşgeldiniz hocam hayırlı uğurlu olsun
  • Yukkoda stok bitmiş. Şu anda bu monitör sadece itopya da var sanırım. Çekindiğim nokta, alınca ölü piksel vs. çıkarsa iade de sorun çıkarırlar mı 14 gün içerisinde?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu monitör bana da ulaştı bugün ve çeşitli testlere soktum +ölü piksel çıkmadı inşallah ilerde de çıkmaz.-Işık sızması var.Ghosting denilen olayı tam anlamadım ama yok gibi sanki bilemedim ya.

+Ölü Piksel yok.
    +EDİT:Işık sızması var.
    +Ghosting yok.(denemeye devam edicem şimdilik anladığım kadarıyla yok)

- Bulutlanma var.
    Yani rahatsız etmiyor bunun için sizce iade etmeye değer mi?oda ışıkları kapatıp siyaha aldığımda üstte 2 altta 2 adet bulutlanma var küçük çok belirgin olmasa da gözüküyor, ama oda ışıkları açıkken hiç gözükmüyor siyahta.Fotograf makinası ile oda ışıkları ile kapalıyken çıplak gözle zor görülen bulutlanma çok gibi gözüküyor ama çıplak gözle oda ışığı kapalıyken dikkatini verdiğinde gözüküyor.Resimi attım fotografta böyle ama çıplak gözle karanlıkta kesinlikle dikkatini verince gözüküyor belirgin değil.

Sizce bunun için iade etmekle uğraşmaya değer mi?Veya değişim istemekle uğraşmaya?
    AOC C24G1 MONİTÖR [ANA KONU]

Edit: Işık sızması da var gibi gözüküyor.Sol alt ve üst köşelerden ve sağ alt ve üst köşelerden.Resimde kisarımsı kısımlar çıplak gözle siyahta bakıldığında sızma gibi gözüküyor.Fotograf makinası ile çekince sarımsı bir renk oluyor sızma yapan yerler ama aslında siyah üzerinde beyaz bir sızma.

Birde 3 sorum var biraz anlaşılması zor olabilir ama;
    1-cs go da ultrada 150 fps civarı alıyorum 144 hz de iken bu fps ile negatif bir etki yaratır mı?(freesync yapamıyorum, nvdia gtx970)
    2-Ayrıca ctrl'ye karakter eğilirken basıp duvar köselerinden yavasça W-A yapıp ileri doğru çıktığımda duvarın çizgileri hafif titriyerek geriye doğru gidiyor bu normal mi?Hızlı şekilde ctrl den çekip eğilmeden çıktığımda normal gözüküyor.
    3-Ghostingi cs go da nasıl anlarım ? hızlı sağ-sol yaptığımda blur olmuyor ama önümdeki karakterin ghostingi oluyor çok hızlı sağ-sol yaptığımda bu bir hatamıdır?Yani şunu sormak istiyorum aslında mousu deli gibi sağ sol yapınca ghosting olması normal değil mi? yani ne kadar hızda sağ sol yaptığımda 2. bir karakter kenarların da ghosting olmamalı? normali nedir?

Tüm bunlar ile siz olsanız iade etmeyi veya değişim yapmayı düşünür müydünüz?Sizce değişime yoluna gitmelimiyim?
    Sabrınız için teşekkürler.Genel olarak monitörden memnunum.

Edit:
    Birşey farkettim mesela forum da mouse'un orta wheel butonuna basıp yavasca baslayıp yukarı aşağıya hızlandığınızda harflerin altından veya üstünden ghosting oluyor.Baya bildiğin harflerin alt veya üstünden boya akıyor gibi oluyor.Bu normal mi?
    Mümkünse c24g1 monitörü olanlar deneyebilirler mi?Opera da da oluyor onu da denedim bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Steelo -- 24 Ocak 2019; 3:19:29 >

• Steelo S kullanıcısına yanıt
    Bulutlanma / ışık sızması (açıkçası halâ hangisi hangisidir tam olarak anlayabilmiş değilim) VA panellerin hepsinde olması muhtemel durumlar, iade veya değişim sonrasında alacağınız monitörde olmayacağının garantisi yok.
    144hz'de 144 fps üzerine çıkınca yırtılma olabiliyor ama 60 fps altında olanla arasında dağlar kadar fark var, olduğu zaman neredeyse hiç belli olmuyor.
    Metinlerde dikey harekette iz olmasının sebebi monitörün "overdrive" özelliği, ne kadar yüksek olursa karakterlerin bıraktığı iz o kadar hissediliyor, eski monitörümde de vardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leventserdar -- 24 Ocak 2019; 13:25:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: leventserdar

Bulutlanma / ışık sızması (açıkçası halâ hangisi hangisidir tam olarak anlayabilmiş değilim) VA panellerin hepsinde olması muhtemel durumlar, iade veya değişim sonrasında alacağınız monitörde olmayacağının garantisi yok.
    144hz'de 144 fps üzerine çıkınca yırtılma olabiliyor ama 60 fps altında olanla arasında dağlar kadar fark var, olduğu zaman neredeyse hiç belli olmuyor.
    Metinlerde dikey harekette iz olmasının sebebi monitörün "overdrive" özelliği, ne kadar yüksek olursa karakterlerin bıraktığı iz o kadar hissediliyor, eski monitörümde de vardı.
    Anladım yani bulutlanma, ışık sızması ile zaman kaybetmeye değmez ozaman belki daha fazla olanı da denk gelebilir, bir sonrakinde ölü piksel çıkabilir.Doğru söylüyorsun.Çok rahatsız etmiyor zaten.

Dikey kaymalar da ozmn bir sorun sayılmaz.Geriye bir tek yatay ghostingi kontrol edicem bugün pubg de.Yazarım buradan sonucunu.

• Steelo S kullanıcısına yanıt
    Harflerle ilgili örnek verdiğiniz için dikey tabirini kullandım, yoksa ghosting olayı yatay-dikey fark etmiyor. Overdrive en üst ayardaysa ghosting her halükarda olur, MBR (yine monitör ayarı) açınca biraz toparlar ama parlaklığı çok azaltıyor o yüzden ben açmıyorum.
  • Ghostingi tam olarak denemek istedim ve monitör de bariz ghosting var hatta eski monitörümden hiç farkı yok.

Aoc c24g1 1ms 144hz Displaypor bağlantı.
    CS Go da dust 2 Teröristlerin çıkışında ki direk üzerinde test ettim.
    fps 100 - Hz 100 sabitledim vsync açık.
    Default da denedim ilk sonra overdrive "medium" ve "strong" denedim.Ayrıca MBR ile de denedim.Hepsinde hemen hemen aynı şekilde Ghosting oluyor bariz bir şekilde.
    Video yükledim bu kodu verdi ama nasıl olucak anlamadım gözükmedi.

Aoc i2369v 5ms 60hz İPS LED(eski monitörüm)60fps 60hz sabit aynı ghosting oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Steelo -- 24 Ocak 2019; 23:21:25 >

• Modaratör varsa yardımcı olabilir mi video yükledim kod verdi neden gözükmüyor?
  • Tekrar teşekkür ederim günler önce yazmışsın cevap yeni görebildim.

Şimdi sizlere c32g1 monitörümdeki ayarları söyleyeyim renk ve performans konusunda bu ayardan iyisine gözüm alışamadı.

Game mode OFF

Shadow Kontrol 50

Game Color 10

Low Blue OFF

Over Drive Strong

Freesync On (Gtx 1080 var ve gsync i çatır çatır kullanıyorum :D)

Frame Counter OFF

Colour Setup sRGB

DCB her ikiside OFF

Zaten Coour Setup'ı sRGB yapınca çok fazla ayar değiştirme şansınız olmuyor. Ancak bu renkler ve kalite beni daha tatmin etti.
  • Merhaba, bu monitörü almayı düşünüyorum. İtopya'daki yorumlarda birisi HDCP desteği olmadığı için Twitch ve Youtube'da kalitesiz görüntü verdiğini ve Netflix izlenmediğini söylemiş, bu doğru mudur? Ben laptop bağlayarak kullanacağım, yine de böyle bir sorun yaşar mıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: xeriphas

Merhaba, bu monitörü almayı düşünüyorum. İtopya'daki yorumlarda birisi HDCP desteği olmadığı için Twitch ve Youtube'da kalitesiz görüntü verdiğini ve Netflix izlenmediğini söylemiş, bu doğru mudur? Ben laptop bağlayarak kullanacağım, yine de böyle bir sorun yaşar mıyım?
    Güncel bir monitör hdcp desteği olmaması gibi bir durum yoktur bence ki özelliklerinde desteği olduğu yazıyor inceleme sitelerinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sapper -- 27 Ocak 2019; 0:27:10 >
  • sapper kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, yorumu görünce ve bir iki sitede de HDCP özelliğinde oru işareti olunca şüphe düşmüştü, şimdi dediğiniz gibi incelemelere baktım, desteklediği yazılmış. Ben bu monitörü yurtta kullanmak için alacağım, İtopya kaç günde kargoya veriyor acaba ona göre yurda veya eve söyleyeceğim?
  • Az önce İtopya'dan 1399 TL + 13 TL kargo ücretiyle sipariş verdim. Bu ilk monitörüm olacak, umarım memnun kalırım. Laptopta kullanmak için mini display port to display port kablo kullanmam mı gerekiyor yoksa içinden çıkan kabloyla kullanbailir miyim?
  • xeriphas kullanıcısına yanıt
    Biraz önce bende sizin gibi siparişi vererek aranıza katıldım. İnşallah olumsuz bir durumla karşılaşmam. Samsung fg73 alacaktım bu monitöre döndüm Samsung da çok sorun okudum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • monitörüm bugün geldi gerçekten süper bir monitör hiç bir sorun yok
  • sapper kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, Netflix hesabınız varsa deneme yapar mısınız acaba bir de?
  • quote:

Orijinalden alıntı: xeriphas

Hayırlı olsun, Netflix hesabınız varsa deneme yapar mısınız acaba bir de?
    İzliyorum hiçbir sıkıntı yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sapper

monitörüm bugün geldi gerçekten süper bir monitör hiç bir sorun yok
    Hayırlı olsun kardeşim.Hemen Bulutlanma ve ışık sızması testi yap karanlık da ışığı kapat ve bak bende 5 yerde çıktı geri gönderdim şuan.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.