Şimdi Ara

AOC C24G1 MONİTÖR [ANA KONU] (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
939
Cevap
15
Favori
73.536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu monitör şuan en uygun itopya'da satılıyor sanırım. Buradan alan oldu mu daha önce? İade politikasıyla ilgili açıklamalarında monitörleri kullanıldıktan sonra 'etik bulmadıkları için' iade almıyorlarmış. 14 günlük yasal haktan bahsettikleri yok tabii ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emreDZ

Bu monitör şuan en uygun itopya'da satılıyor sanırım. Buradan alan oldu mu daha önce? İade politikasıyla ilgili açıklamalarında monitörleri kullanıldıktan sonra 'etik bulmadıkları için' iade almıyorlarmış. 14 günlük yasal haktan bahsettikleri yok tabii ki.
    Burada ki alan herkes itopyadan aldı. Başka yerden alanı duymadım hocam.
  • SMTZHR kullanıcısına yanıt
    İade eden oldu mu diye değiştireyim soruyu o zaman :) Daha önce iki monitör aldım internetten, ikisini de ölü pikselden geri yolladım. İtopya nasıl bu konuda acaba?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • SMTZHR kullanıcısına yanıt
    2 saat önce falan samsungu kargoladim hocam. Param geri iade edildiği zaman aoc c24g1 alarak aranıza katılacağım nasipse. Gördüğüm kadarıyla samsung cfg73 gibi sıkıntılı bir model değil sanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • emreDZ kullanıcısına yanıt
    Hangi monitörleri alıp iade ettiniz hocam ve de hangi siteden?

• bu monitörden önce güzel bir tn panel kullanmış olanlar, bu monitörün yazılarının keskinliği konusunda yorum yapabilir mi?
    mag241c alıp iade ettim sırf bu yazıların keskin olmaması sebebiyle aynı durum fg73te de var araştırmalarım ve forumda alan bir arkadaşla görüşmemden sonra öğrendiğim kadarıyla.

rica etsem mesela kullandığınız tarayıcının yer imlerindeki yazıları, windows sağ alttaki tarih saat ve görev çubuğundaki ikonların yakın çekim fotoğraflarını atabilir misiniz ?
  • Konudaki ürünün detaylı incelemesi

https://nl.hardware.info/product/459037/aoc-c24g1/testresultaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arda505 -- 22 Ocak 2019; 18:7:17 >
  • Bende Samsung C24FG73 modelini alacaktım ama tonla şikayet okuduktan sonra vazgeçmiştim. Şimdi onun dengi monitör arıyorum. AOC C24G1 iyi gibi duruyor, fakat ürün hakkında sormak istediğim bazı sorular var. Cevaplarsanız sevinirim.

Pcmonitors incelemesinde bu monitörün metin netliği ile ilgili sorun olabileceği yazıyor, sanırım diğer VA panellerde de böyleymiş. Sizde metinler nasıl gözüküyor? Özellikle eski kullandığınız TN panele nazaran?

3 metre uzaktan falan film izlerken Curved ekran sorun teşkil ediyor mu?

Amazondaki bir kullanıcı koruma kaplamasının soyulduğundan bahsetmiş, sizde böyle bir durum oldu mu?

Ayrıca 2 hafta sonra ölü piksel oluştuğu söylenmiş, bu her monitörde olmaz sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BilgisayarMeraklısı -- 22 Ocak 2019; 18:37:4 >
  • Dolphin/Lion kullanıcısına yanıt
    Asus PG248Q ve Dell U2414H alıp iade etmiştim. İkisini de Hepsiburada’dan almıştım.

• Benim monitörüm de bugün teslim edildi. Hızlıca bir ölü piksel ve ışık sızması testi yaptım şu an çok bir problem gözükmüyor fakat tam olarak kurulum yapmadım yoğunluktan dolayı. Cuma günü kurulumu gerçekleştirmiş olurum ayrıca ilk izlenim olarak VG248QE'den daha parlak olduğunu söyleyebilirim.

Cuma günü kurulum ve ayarlardan sonra iki ürünü karşılaştırmış olurum. Çerçeve inceliği de gayet güzel olmuş VG248QE çerçeveleri tabiri yerindeyse tuğla kalınlığında
  • @Dolphin/Lion

İlk alışverişimdi ve sorunsuz geçti hocam itopya hakkında fazla bilgim yok.

@designr

Bundan önce AOC E2461FWH TN panel vardı yazı netliği aynı hocam değişen bir şey yok gibi bende hissedilen.

Telefonla çektim ama gözümün gördüğü netlik ile fotoğraf netliği arasında dağlar kadar fark var hiç atmak istemedim. Benzeri resim konunun ilk sayfasında bi cevabımda var hocam ayrıetten.

@BilgisayarMeraklısı

Yazı netliği bana aynı geldi üstte eski kullandığım monitörü belirttim

Bende 3m uzaktan film izledim sıkıntı olmadı görüntü bakımından.

Koruma kaplamasını ben jelatin diye sökmeye çalıştım sökemedim sonra tereddüt ettim servisi aradım o jelatin değil dedi. Tırnak vurdum köşesinden kalkmadı bile

Ölü piksel sorunu gibi @leventserdar arkadaşımız tozlanma gibi bir sorun yaşadı bende yok. Konu açıldığından beri kullanıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: SMTZHR

@Dolphin/Lion

İlk alışverişimdi ve sorunsuz geçti hocam itopya hakkında fazla bilgim yok.

@designr

Bundan önce AOC E2461FWH TN panel vardı yazı netliği aynı hocam değişen bir şey yok gibi bende hissedilen.

Telefonla çektim ama gözümün gördüğü netlik ile fotoğraf netliği arasında dağlar kadar fark var hiç atmak istemedim. Benzeri resim konunun ilk sayfasında bi cevabımda var hocam ayrıetten.

@BilgisayarMeraklısı

Yazı netliği bana aynı geldi üstte eski kullandığım monitörü belirttim

Bende 3m uzaktan film izledim sıkıntı olmadı görüntü bakımından.

Koruma kaplamasını ben jelatin diye sökmeye çalıştım sökemedim sonra tereddüt ettim servisi aradım o jelatin değil dedi. Tırnak vurdum köşesinden kalkmadı bile

Ölü piksel sorunu gibi @leventserdar arkadaşımız tozlanma gibi bir sorun yaşadı bende yok. Konu açıldığından beri kullanıyorum.
    Cevaplarınız için teşekkür ederim. Bildiğim kadarı ile itopya iade almıyormuş, ölü piksel çıkması durumunda THH'ye gitmem gerekecek. 1 tane ölü piksele bile tahammül edemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BilgisayarMeraklısı -- 22 Ocak 2019; 20:41:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BilgisayarMeraklısı

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Bildiğim kadarı ile itopya iade almıyormuş, ölü piksel çıkması durumunda THH'ye gitmem gerekecek. 1 tane ölü piksele bile tahammül edemem.

Alıntıları Göster
    Rica ederim. Belki THH gerek kalmaz AOC servis ilgilenebilir belki.
  • sanırsam indirimli olarak en son ben 1400 TL'ye ürünü aldım ben aldıktan sonra 1647 tl ye çektiler. İyi bir fiyata aldığımı düşünüyorum. Ölü piksel umarım çıkmaz :)
  • hypergibi H kullanıcısına yanıt
    Hâlâ 1400 TL. Toplu alımlara engel olabilmek için indirim sadece 1 adet ürün için geçerlidir.
  • BilgisayarMeraklısı B kullanıcısına yanıt
    Bende şaşırdım valla bilgim yoktu teşekkürler şaşırttı açıkcası bir anda fiyatın artması olabilir mantıklı o açıdan düşünmediğimiz için bizler :)

Hocam birde bi sistemim var yarın sabah sipariş geçicem yardımcı olabilirmisiniz yada yardımcı olabilecek varsa konu açtım sistem tavsiyesi kısmında... Yada özelden yazarsanız çok sevinirim ama lütfen tarafsız olursanız amd ve intel arasında çok mutlu olurum sadece topladığım sistem olmuşmu onu öğrensem nerde eksik var yeterlidir benim için.

• Aranıza ben de katılmış bulunmaktayım bugün 1399 Tl den itopydan sipariş verdim.
  • Benim samsung cfg73 halen yolda. Daha ulasamadi amazona. Param geriye yatınca ben de aranıza katılacağım nasipse :)

• Havaleyi seçtim ödeme bekletiyorum. Ölü piksel vs durumlarda firmanın tavrı nasıl? Hepsiburada gibi kolay iade mümkün mü? Ona göre ödeme yapacağım arkadaşlar. Teşekkürler...

Düzenleme: İtopya'dan bahsediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TechTR -- 23 Ocak 2019; 15:4:45 >
  • TechTR T kullanıcısına yanıt
    Açılmış ürünleri iade almıyorlar, ölü piksel çıkması durumunda servise gönderiliyor ama malum 1 adet ölü pikseli garanti kapsamına almayabiliyorlar. Bildiğim kadarı ile yasal olarak 1 adet ölü piksel çıksa dahi garanti kapsamına almak zorundalar, almazlarsa THH'ye gitmeniz gerekebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BilgisayarMeraklısı -- 23 Ocak 2019; 17:15:3 >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.