Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

AOC 24G2U 24' 1ms 144Hz Kullananlar Bakabilir Mi?

100
Cevap
1
Favori
3.077
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Monitör >> AOC 24G2U 24' 1ms 144Hz Kullananlar Bakabilir Mi?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    707 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: SturmpioneeR

Hocam aynı modeli aldım bende kullandığınız ayarlar nasıl? ekran parlaklık, gamma vb.

Alıntıları Göster
    Gama 3 kullanıyorum biraz karanlık ama renkler bf 5 de çok iyi gözüküyor,bazen gama 1 2 de kullanıyorum,renk ayarını kırmızı 50 yeşil 47 mavi 45 gibi birşey yaptım,kontrasta dokunmadım yüzde 50 de, parlaklığıda dış mekana göre yapıyorum,oyununa göre ayar yapma özelliğide var,otomatik o ayar oluyor,sana nasıl iyi geliyorsa öyle yap

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cübbesiz gandalf -- 6 Kasım 2019; 15:53:8 >

1ms palavra

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: naak98

Monitör güzele benziyor keşke curved olsa idi parlaklık düşük görünüyor kullanıcılardan yörük bekliyorum.

1ms palavra
    Parlaklık iyi hatta karanlıkta kullanınca 0 da açıyorum kontrastı 40 a indiriyorum

|
    |

Orijinalden alıntı: cübbesiz gandalf

Gama 3 kullanıyorum biraz karanlık ama renkler bf 5 de çok iyi gözüküyor,bazen gama 1 2 de kullanıyorum,renk ayarını kırmızı 50 yeşil 47 mavi 45 gibi birşey yaptım,kontrasta dokunmadım yüzde 50 de, parlaklığıda dış mekana göre yapıyorum,oyununa göre ayar yapma özelliğide var,otomatik o ayar oluyor,sana nasıl iyi geliyorsa öyle yap

Alıntıları Göster
    Tamamdır hocam bende deneye deneye buluyorum güzel bulduklarımı

Ayrıca bir arkadaş yazmış parlaklık durumunu bence baya baya parlak bir cihaz dün gece ayar fazla yapamamıştım beyaz sayfalarda bildiğin gözümü rahatsız etmişti.
    |
    |
    Cooler Master K380 Thunder600W/AMD Ryzen 5 2600 3.9GHz/MSI B450-A PRO AMD B450 3466(OC)/MSI GeForce GTX1660 GAMING X 6GB GDDR5/CORSAIR 16GB(8X2) DDR4 3000Mhz/Kingston 120GB A400/Seagate BarraCuda 1TB/

• Yarbay
    4807 Mesaj

monitör sıfır ölü piksel garantili mi ? amazon linkinde resimlerin biri bu şekilde.
    |
    |

" - Vatana ihanetin nedeni olmaz, er ya da geç bedeli olur. "

• Yarbay
    3817 Mesaj
    Selamlar,

Monitörü ben de 1 aydır kullanıyorum ve memnunum. Parlaklık gerçekten başarılı. Ölü Piksel yok. Ben PS4'te kullanıyorum. Ana başlık açılacaksa ben de başlık altında yer alıp soruları olan arkadaşlara yardımcı olmak isterim.

hocam yaklaşık 4 yıldır 21" 1080p 60hz benq monitör kullanıyorum değişicem bu model fiyatı güzel geldi. sorum şu i5 4460 8gb ram gtx970 sistemde problem yaşarmıyım 144hz kaldırabilirmi sistem?
    |
    |
    steven_stiffler kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Ölü pixel bana patladı ilk başta görmemiştim ama varmış malesef, QP bilişim'den satın almıştım alırken test edilip yollanmasını rica ettim ölü pixel sorunu olmaması için ama onlarında gözünden kaçtı sanırım kutusu açılmıştı monitörün test edildi heralde dedim ama malesef.

11.11 pazartesi QP bilişime geri yolladım bakalım ne olucak hep bana denk geliyor böyle şeyler. Umarım uğraştırmazlar monitör baya iyidi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bugia -- 11 Kasım 2019; 11:40:52 >
    |
    |

Orijinalden alıntı: byrcp

hocam yaklaşık 4 yıldır 21" 1080p 60hz benq monitör kullanıyorum değişicem bu model fiyatı güzel geldi. sorum şu i5 4460 8gb ram gtx970 sistemde problem yaşarmıyım 144hz kaldırabilirmi sistem?

Alıntıları Göster
    Hocam sisteme bir şey diyemem, dediğim gibi ben PS4 için aldım ama benim de uzunca bir araştırma sürem olmuştu. Bu süre sonunda bu monitörü aldım ve memnun olduğumu söyleyebilirim. Bilgisayarda kullanan arkadaşlar daha iyi yorum yapacaklardır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

|
    |

Hocam bende bu model ve linkteki Acer ürün arasında kaldım. Şu an kullandığım monitör neredeyse 10 yaşını dolduracak. AOC e2243Fws model TN panel bir monitör kullanıyorum. IPS bir monitör almak istiyordum 800 lira gibi bir bütçe ayırmıştım ancak Acer'ın bu modelini görünce kararsız kaldım ve dediğiniz gibi bende Black Friday yada 11.11. gibi indirimlerde AOC'un bu modeli 1000 lira seviyesine düşerse satın almak istiyorum. Size de incelemeniz için tavsiye edebilirim sanırım aynı paneli kullanıyorlarmış.

https://www.hepsiburada.com/acer-vg240ypbiip-24-144hz-1ms-hdmi-display-freesync-full-hd-ips-monitor-um-qv0ee-p01-p-HBV00000O345U?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.6802.shop.elk.it-ssc&gclid=Cj0KCQjw9fntBRCGARIsAGjFq5GywotgoK4_1ldz-HPu-dRsyVSqlluG480GJpyOKbcCwD9Ad5DTuKcaAqFPEALw_wcB

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tristan23 -- 8 Kasım 2019; 13:21:17 >
    |
    |
    Bahsedilenler: SturmpioneeR , crawlers kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Kendinizle ilgili bilmediğiniz bir şey vardır. varlığını bile inkar edeceğiniz bir şey. ta ki bir şey yapmak için geç kalana kadar.sabahları uyanmanızın tek sebebi budur.aşağılık patronunuzdan acı çekmenizin nedeni, döktüğünüz kan, ter ve gözyaşının...çünkü bütün bunlar insanların sizi aslında ne kadar iyi, çekici, cömert, komik ve akıllı olduğunuzu bilmelerini istediğiniz içindir.”Benden ister korkun ister saygı duyun ama lütfen özel olduğumu düşünün.” bağımlılığımız aynı… hepimiz onaylanmış keşleriz.-Jake Green

• Er
    11 Mesaj

Hocam merhaba bende ps4 içün alacağım. Tepkimesi nasıl acaba fps oyunlarında herhengi bir gecikme yok değilmi?

|
    |
    steven_stiffler kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: miharbi89

Hocam merhaba bende ps4 içün alacağım. Tepkimesi nasıl acaba fps oyunlarında herhengi bir gecikme yok değilmi?

Alıntıları Göster
    Merhaba, hocam FPS oynamıyorum aslında. NBA 2K’de bir gecikme sezmedim. Apex Legends’da deneyebilirsem yazarım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    27" olanından aldım. Arkadaş 144 hz muhteşem bir olaymış ya Önceden 60 hz IPS panel monitor vardı. Onu ofise götürdüm. Çok bariz bir fark varmış. IPS olması ve 1 ms olması da fiyatına göre çok iyi özellikler. Ben TN panel sevmiyorum. PS4' ü de bağladım ve PES2020 oynadım. Ghosting tarzı bir şey dikkatimi çekmedi. PS4 içinde uygun bir monitör. Ps4'ü de bağlamak isteyenler mutlaka 27" alsın.

Hocam selamlar,
    9 yıllık TN bir monitörüm ver. Genel kullanım için IPS almak istiyorum ve güzellerine baktığım zaman 750-800 lira civarında şu an. Black Friday gibi bir indirimde eğer bu ürün 1000 lira seviyesine düşerse tavsiye eder misiniz? Yada şu ürün hakkında ne düşünürsünüz?https://www.hepsiburada.com/acer-vg240ypbiip-24-144hz-1ms-hdmi-display-freesync-full-hd-ips-monitor-um-qv0ee-p01-p-HBV00000O345U?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.6802.shop.elk.it-ssc&gclid=Cj0KCQjw9fntBRCGARIsAGjFq5GywotgoK4_1ldz-HPu-dRsyVSqlluG480GJpyOKbcCwD9Ad5DTuKcaAqFPEALw_wcB
    |
    |
    perhanpayidar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Kendinizle ilgili bilmediğiniz bir şey vardır. varlığını bile inkar edeceğiniz bir şey. ta ki bir şey yapmak için geç kalana kadar.sabahları uyanmanızın tek sebebi budur.aşağılık patronunuzdan acı çekmenizin nedeni, döktüğünüz kan, ter ve gözyaşının...çünkü bütün bunlar insanların sizi aslında ne kadar iyi, çekici, cömert, komik ve akıllı olduğunuzu bilmelerini istediğiniz içindir.”Benden ister korkun ister saygı duyun ama lütfen özel olduğumu düşünün.” bağımlılığımız aynı… hepimiz onaylanmış keşleriz.-Jake Green

• Teğmen
    132 Mesaj

Linkteki üründe 144 Hz için displayport kablosu yokmuş. Ekstradan onu da almanız lazım. Birde ayak yükseklik ayarlanmıyor. AOC G2U da ayarlayabiliyorsunuz. 144 hz 1 ms IPS ekran... AOC ile benzer özellikler. Fiyatı hangisi uygunsa onu alırsınız. Acer i kullanmadığım için kefil olamam haliyle. AOC G2U yu kullandığım için tavsiye ederim.
    |
    |
    Tristan23 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murderyamf -- 10 Kasım 2019; 19:34:58 >

Bilmediğim için soruyorum kusura bakmayın , internetten monitör aldınız kutuyu açıp kurdunuz , sonra iade edebiliyor musunuz ?

|
    |
    SturmpioneeR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: sercanfx

Bilmediğim için soruyorum kusura bakmayın , internetten monitör aldınız kutuyu açıp kurdunuz , sonra iade edebiliyor musunuz ?

Alıntıları Göster
    Evet 14 gün iade hakkınız var. "Beğenmedim" diyerek bile iade edebiliyorsunuz. İnternette alınan çoğu üründe bu vardır.

AOC'u ben geçen ay 1270 tlye almıştım. 1170'lere alınabilecek iyi bir monitör bence de. Display Port kablosu da çıktı içinden.

hangi sitede veya nerede 1170 liraya? bende indirim bekliyorum almak icin
    |
    |
    murderyamf kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Masal
Mobilya Takımları
Bey Azura
haberler
instagram takipçi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,609
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.