Şimdi Ara

Antreman Önerileri İsteyene Yardımcı Oluyorum ( 4 YILLIK TECRÜBE ) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
280
Cevap
9
Favori
7.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Spor sonrası şişen kasları tutmak gibi birşey olsa keşke :)

Benden 4-5 cm daha uzunsun vücut yapın nasıl kaç yaşındasın görmeden bilmeden net birşey söylemem pek doğru olmaz .

Ama kas kütlesi artıp yağ kütlesi azalınca ortaya benimki gibi bir durum çıkıyor :)
  • Merhabalar kardeşim .

Emin ol spor salonlarında herkes kendi telaşesi içinde insanlar birbirlerini izlemekten çok uzaklar .

Kilolu olan kilo vermek zayıf olan ise kilo alma derdinde .

Spor salonlarının amacı zaten bizlere ev sahipliği yapıp vücutlarımızı inşaa etmemizin antreman kısmına yardımcı olmak .

Nasıl spor salonu spor yapılan ve vücut inşaa edilen yer ise . Market bakkal da ekmeğin gofretin kolanın satıldığı yer . Marketten bunları istersen utanır mısın hayır . Salonlarda aynı emin ol . Biraz rahatlat kendini bu konuda sen oraya para vereceksin ve spor salonu emrine amade olacak hocalara yapışıp antreman ve beslenme konusunda tavsiyeler isteyeceksin . Olay sende bitiyor kardeşim .

Gitmeden bir partner bulabilirsen senin için iyi olur . Olmadı orda zamanla gide gele kendine yakın vücutta birini gördüğün takdirde arkadaş olup partnerliğe doğru adım atabilirsin . Spor salonu amaç değil araçtır unutma

• Abi benim sorumuda cevaplasaydin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Göğüs kasım son zamanlarda gelişmeye başladı, vücudumun en eksik bölgesi ama. Gelişme hızını arttırmak için şöyle bir çözüm düşündüm:

1- Bir döngüde iki kere göğüs antrenmanı yapmak
    2- Göğüs çalıştığım gün sadece göğüs çalışmak, başka bölge çalışmamak.

Verim alır mıyım?

Standart Press/Açış hareketlerini yapıyorum. Alt göğüs çalışmıyorum, mutlaka çalışmalı mıyım?

Sağ göğsüm geriden takip ediyor, sol daha iyi durumda. Herhangi bir şey yapmama gerek var mı ekstra, kendisi zamanla yaklaşır mı?

Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-815DA1408 -- 21 Ağustos 2015; 23:24:33 >
  • merhaba abicim öncelikle teşekkür ederim oldukça faydalı bişey yapıyosun.Boy 185 kilo 65 kilo almaya çalışıyıyorum.Evde sabah 2 yumurta yoğurt peynir vs yiyorum.Kahvaltıdan sonra kuruyemiş vs.Öğle yemeği hamburger makarna vs yapıyorum evde kendime.Yine aralarda mısır gevreği fln atıştırıyorum.Akşam da annem ne yaparsa onu yiyorum.Tabi yemekten bi kaç saat sonra da cips abur cubur atıştırıyorum.Yatmadan önce yani saat 2 3 gibi 2 kase sütün içine 20 cici bebe atıyorum ve direk yatıyorum.Sence doğru yoldamıyım henüz pek bişey yok ancak umutluyum.Salona 6 ay gittim ancak kilolu olmadığım için pek belli olmuyodu kollar fln :).Bende evde bişeyler yapmaya çalışıyorum.Barfiks barım var ekstradan neler almalıyım.Hangi hareketleri yapmalıyım.Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Equdilaria

Kreatin yüklemesi yaptın mı hayatında hiç ?

boş konuşma
  • quote:

Spor sonrası şişen kasları tutmak gibi birşey olsa keşke :)

Benden 4-5 cm daha uzunsun vücut yapın nasıl kaç yaşındasın görmeden bilmeden net birşey söylemem pek doğru olmaz .

Ama kas kütlesi artıp yağ kütlesi azalınca ortaya benimki gibi bir durum çıkıyor :)

Hocam yaşım 16 çok hafif bir göbeğim var yok gibi bişey ama baklava da belli olmuyor zaten öyle baklava derdinde falan değilim. Sanki yağlarım kalçamda ve bacaklarımda toplanmış gibi biraz çıkıntılı:) iyi beslenmeye çalışıyorum hergün yumurta tavuk yiyorum fakat genetiğim çok kötü sanırım çünkü antremanlarım baya ağır geçiyor ve bacağı da hiç aksatmıyorum ayrıca bacak ant.dan sonraki o merdivenleri zar zor inişim bana güç veriyor diyebilirim kendimi iyi hissediyorum :) kolumda da hafif yağ var parçalı değil yani. Kardiyo falan yapmıyorum elimdeki kas kütlesini de kaybederim diye:)

• Kardeşim çift bölge çalışarak haftada kaç gün vücut çalışılır maximum ?cardiolar falan dışında sandece kas antremanı

• özellikle omuz genişletmek adına sana

Dar overhead press tavsiye ederim 4x12-14 aralığında yapabilirsin
    Dumbell Side Lateral Raise 4x12 hareketin formu önemli yaparken ağır indirip ağır kaldırmalı

Omuz antremanı rutini haline getirirsen bunları 1 hareket daha ekleyerek uzun vadede etki göreceksin .
  • Sporcu dediğin ahlaklı olmalı . Soru sordum fakat cevap verecek kadar bile erdemli değilmişsin .

Güzel ahlak ve karakterini çok güzel yansıtmışsın tebrik ederim güzel kardeşim iyi forumlar :)
  • Benimde göğüs bölgem geriden geliyor . Buna çare bende 2 kez antreman ediyorum bazen ağır bazen hafif etkisini görüyorum . Sanada tavsiye ederim devam et .

Başka bölge koyacaksan kol yada karın tarzında bölgeler koyabilirsin .

Alt göğüs çalışman göğüs kasının her lifine ulaşman ve beraberinde gelişimini dahada hızlandırman için gerekli çalışman gerekiyor .

Sağ sol göğüs uyumsuzluğu genetiktir . Normal antremanlara devam et ve hareketleri daha yavaş 2 bölgeyede eşit şekilde dağıtarak yap .
  • çift bölgede haftada 4 gün antreman tavsiye ederim .

2-3 kardio yeterli olacaktır . Antremanlardan sonra 10-15 dakika kadar . Şayet kilo vermek istiyorsan antreman başında 15-20 dakika sonunda ise 5-7 dakika soğuma antremanı maksatlı kardio olabilir .

Hatta bir örnek vereyim .

Pazartesi Bacak - Biceps

Çarşamba Göğüs - triceps

Cuma Kanat - Omuz

Cumartesi Bacak - Göğüs
  • onlyoguz38 O kullanıcısına yanıt
    Öncelikle kas kaybederim diye korkma . Kas kaybedeceksin zaten bu sporun olayı bu . Zıplamak için çömelmek gerek unutma .

Yağ oranım düşsün istiyorsan haftada 2-3 antremanlardan sonra 10-15 dakika kardio öneririm . Yada off günlerinden birine koyabilirsin .

Sonuçta ömür boyu gelişim göstermeyeceksin bazen çökeceksin yıkılacaksın sonra küllerinden yeniden daha iyi ve daha güçlü şekilde doğacaksın . Vücudu alıştır kardiovasküler antremanlara sınırlarını kendin çiz vesselam
  • Henry Cavill kullanıcısına yanıt
    Merhabalar güzel kardeşim sabah kahvaltına 2 yumurta daha ekle totalde 4 yumurtaya çık hatta 5 . 2-3 tanesini sarısıyla ye .

Öğle yemeğine gelince basit karbonhidrattan kaçınmaya çalış . Makarna güzel tercih komplex karbonhidrat yanına ton balığı ekleyebilirsin . Protein kotanı yakalamak adına .

Abur cubur kesinlikle uzak durmalısın . Kalori alırken sağlıklı almaya çalış . Abur cubur sana kilo değil vıcık vıcık yağ aldırır tavsiye etmem :)

Akşam yaptığın eti cici bebeli karşımı sabah kahvaltısına koy yatmadan 1 saat evvel 1 bardak büyük süt iç .

Antreman olarak Savaş Cebecinin Bulk Programına bakabilirsin senin için benim sana vereceğim programlardan daha faydalı olacaktır .
  • Kardeşim yorumlar için teşekkürler yaşım 18 boy 182 kiloda 70 gainer aldım 67 den çıktım ve hala daha bitmedi 72 falan olcam ama o bitince kilo alımımda bitcek okulda olcak kolay beslenemiycem ne önerirsin gainere devammı yoksa başka supplementlere geçiyimmi

• quote:

özellikle omuz genişletmek adına sana

Dumbell Side Lateral Raise 4x12 hareketin formu önemli yaparken ağır indirip ağır kaldırmalı

Omuz antremanı rutini haline getirirsen bunları 1 hareket daha ekleyerek uzun vadede etki göreceksin .

Sagolun hocam.Bu hareketleri hergün yapsam bi sorun olmazmı?

• quote:

Benimde göğüs bölgem geriden geliyor . Buna çare bende 2 kez antreman ediyorum bazen ağır bazen hafif etkisini görüyorum . Sanada tavsiye ederim devam et .

Başka bölge koyacaksan kol yada karın tarzında bölgeler koyabilirsin .

Alt göğüs çalışman göğüs kasının her lifine ulaşman ve beraberinde gelişimini dahada hızlandırman için gerekli çalışman gerekiyor .

Sağ sol göğüs uyumsuzluğu genetiktir . Normal antremanlara devam et ve hareketleri daha yavaş 2 bölgeyede eşit şekilde dağıtarak yap .

Çok teşekkürler hocam cevabın için.
  • Gainer a devam edebilirsin en azından kalori açığını kapamana bir miktar yardımcı olacaktır
  • quote:

Orijinalden alıntı: casper63

quote:

özellikle omuz genişletmek adına sana

Sagolun hocam.Bu hareketleri hergün yapsam bi sorun olmazmı?

Haftada En fazla 2
  • Sen kas yapmada zorlandınmı ne tür beslendim ne tür suplementler içtin vücut tipin neydi

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.