Şimdi Ara

Antreman Önerileri İsteyene Yardımcı Oluyorum ( 4 YILLIK TECRÜBE ) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
280
Cevap
9
Favori
7.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle yorum için teşekkürler.Neleri ekleyip neleri çıkarmam gerektiğini sordum aslında size.

Olabildiğince düşük miktarda kaliteli yağ içeren yeteri kadar sağlıklı bir diyet için sordum aksini düşünmek saçma aslında, spor yaparken kaliteli bir diyet gerekli.

Saçma değil, hangi antrenmanı çıkarıp eklemem gerektiğine net bir cevap vermediniz, şeker konusunda net cevap vermediniz, bunları yapacak olan benim evet ama yapılacak şeyleri öğrenicez sonuçta siz de uzun süredir bu işle meşgul olduğunuza göre yeterli bilgileri elde etmişsinizdir.

Yaklaşımınızı yadırgadım bu arada saçmaydı şuydu buydu, teşekkürler yine de

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.73 boy 71 kiloyum 78 den düştüm. ama göbek hala gitmedi tam anlamıyla,normal midir?zaten gövde dışında diğer bölgelerde fazla yağ yoktu,yok.sabahları haşlanmış yumurta,1 dilim salam,köy peyniri süt,akşam da ne yemek varsa ondan yiyorum.ekmek,hamur işi nadiren tüketiyorum ve gün içinde yoğurt,2 kare bitter çikolata yiyorum.öğle yemeği yemiyorum.
  • Kusura bakma meşguliyetime denk geldi seni çok bekletmek için bir cevap yazmıştım . Biraz daha açayım meseleyi

Antreman olarak şunu bir dene ;

Pazartesi-Cuma
    Squat 5x12
    Lunge 5x12
    4x12 Push Up + Incline Push Up + Decline Push Up Triset Şeklinde Önce normal sonra incline sonra decline sıra sıra totalde 36 tekrar 1 set için 4 set yapıyorsun
    4x12 Alternate Dumbell Curl + One Arm Dumbell
    4x12 Hammer Curl + Triceps Kick Back

Çarşamba-Cumartesi
    Squat 4x14
    Lunge 4x14
    Kalf Raise 5x20 ( Ağırlıklı )
    4x12 Arnold Press + Dumbell Row ( 2 dumbell aynı anda kalkıcak )
    4x12 Dumbell Side Lateral Raise + Bafiks ( Barfiks alman gerekecek sanırım :) )
    4x12 Dumbell Concentration + Dumbell Hammer Concentration

Dene bakalım .

Diet Konusuna gelincede kardeşim . Yakıcağın kalori fazla olacağından . 2500 kalorilik bir diet işini görecektir .

Daha detaylı bilgi için seni Şöyle Alayım

• Öncelikle göbek nasıl gider onu anlatayım ardından yazdığım şeyden kaçı sana uyuyor bak bakalım :)

Az su içmek karın bölgesinde su tutumu oluşuturacağı için fazlalık gibi görünür . Çözüm günlük 3 - 4 litre su içmek .

Hamur işi ve şeker vesaire Karaciğeri yağlandırdığından gene karın bölgesini nasibini alır ve yağlanır .

Süt ve süt ürünleri deriyi kalınlaştırır .

Hava karardıktan sonra fazla karbonhidrat alımı aynı şekilde yağlanmaya yol açar .

19.00 dan sonra yemek yerken biraz daha seçici ve protein odaklı olunmalı .

Öğün atlamak iyi bir seçenek değil atlanan öğün yerine sonraki öğün hedef olur ve daha çok kalori alınır .

Günlük protein kotası birşekilde dolmalı öğünlere yayarak .
  • Equdilaria E kullanıcısına yanıt
    Yorum için tekrar teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Equdilaria

Öncelikle göbek nasıl gider onu anlatayım ardından yazdığım şeyden kaçı sana uyuyor bak bakalım :)

Az su içmek karın bölgesinde su tutumu oluşuturacağı için fazlalık gibi görünür . Çözüm günlük 3 - 4 litre su içmek .

Hamur işi ve şeker vesaire Karaciğeri yağlandırdığından gene karın bölgesini nasibini alır ve yağlanır .

Süt ve süt ürünleri deriyi kalınlaştırır .

Hava karardıktan sonra fazla karbonhidrat alımı aynı şekilde yağlanmaya yol açar .

19.00 dan sonra yemek yerken biraz daha seçici ve protein odaklı olunmalı .

Öğün atlamak iyi bir seçenek değil atlanan öğün yerine sonraki öğün hedef olur ve daha çok kalori alınır .

Günlük protein kotası birşekilde dolmalı öğünlere yayarak .

Hocam sadece 1 uymuyor bir de ogle yemegini normaldede yemiyorum,diyetten once de boyleydi,aksam kontrollu yiyorum doyuyorum asiri yemiyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• O halde çözüm belli su içimi artmalı gerekirse yanında şişe taşımalısın .

Öğle yemeği akşam yenilecek miktarı azaltmak için değil protein sentezi için yemelisin .

Gerekirse okul-iş gittiğin yere yemeğini götür evden birşeyler hazırlayıp .

Öğünler atlanmamalı
  • Hocam ben günde 1 litre su içiuorum ( light) peynir (light) ve yogurt tüketirim baya her gün. Zararlı mı göbrk için ? Protein oranları yüksek ve yağ düşük oldugu için tercih ediyprum

Hocam bi de ben yumurta akımı süt ve muz ile blendırda karıştırıp içiyorum zararlı olur mk çiğ olması

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altunumut13 -- 18 Ağustos 2015; 23:04:48 >
  • altunumut13 A kullanıcısına yanıt
    1 litre kesinlikle kurtarmaz en az 3 litre olması gerekiyor . light ürünlerde sıkıntı yok abarmamak kaydı ile .

Çiğ yumurta tavsiye etmiyorum hijyen yönünden uygun değil yumurta akı süt muz ve mısır ununda krep yapıp ye daha mantıklı :)
  • hocam 1 litre su demişim süt ya :D
  • altunumut13 A kullanıcısına yanıt
    he tamam o zaman :D afiyet olsun
  • quote:

O halde çözüm belli su içimi artmalı gerekirse yanında şişe taşımalısın .

Öğle yemeği akşam yenilecek miktarı azaltmak için değil protein sentezi için yemelisin .

Gerekirse okul-iş gittiğin yere yemeğini götür evden birşeyler hazırlayıp .

Öğünler atlanmamalı

hocam bir de az kalori almıyor muyum neden kilo veremiyorum dediğiniz gibi kesin sebebi ödem,su toplama mıdır?
  • Merhaba hocam,

Burada bizim gibi arkadaslarla tecrubelerinizi paylastiginiz icin tesekkurler.

Ben 1 hafta once basladim. Yas 20 boy 178 kilo 62.

Salonda verilen 6 hareketlik bir program uyguluyorum, bu temel bir şey galiba şimdilik pek bir onemi yok. Ama setler 3x12.

Ben kilo almak ve bunun yaninda her donanimhaberli gibi sekillenip hacimlenmek istiyorum. Beslenmem nasil olmali, yoksa henüz cok erken mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Smartyy kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle temel antreman yaklaşık 2-3 hafta yapılması uygundur beslenme ve diğer ulvi konular ilerleyen aşamalarda konuşulması daha uygundur :=)
  • Evde calisiyorum. Protein tozu kullanmiyorum. Boyum 191 kg 65. Bazi arkadaslar (duzenli besleniyorum ama) hic bosuna calisma daha kotu olur vs. dedi. Sizce ne yapayim ? Oyle ek bisey yapmiyorum sadece duzenli besleniyorum. Ne dersiniz ? Kas yikimi vs. Yuzunden birakmali miyim ? Evde dumbell setim var. 4 adet 1.25 4 adet 2.5 . suan bi kolda 5 ile calisiyorum. Program onerir misiniz ? Barfiks bari imkansiz boydan dolayi.

• Pony Hunter kullanıcısına yanıt
    Kim o arkadaşların çok merak ediyorum ?

Cahillik diz boyu .

HERKES VÜCUT YAPABİLİR . bu kadar basit .

Protein tozu bu işin içinde %2 lik alan kaplıyor desem ne dersin .

Normal beslenmeyle alamadıklarını protein tozu sana zaten veremez .

Düzenli besleniyorsun bu güzel devam et Fakat ne kadar düzenli yediklerini öğrenmek istiyorum sabah öğlen akşam yazar mısın ?

Barfiks çekebilirsin . Bacaklarını yukarı kaldırıp zor birşey değil .

Sana bir program vereceğim 1 aya kadar uygula vücudun toparlansın . Ardından biraz daha ağırlık takviyesi gerekebilir . Hareketleri netten araştırıp yapılışlarını görebilirsin .

Vücut Ağırlığı ile Squat 3x10
    Lunge 3x10
    3x12 Push Up
    3x10 Shoulder Press
    3x10 Dumbell Row
    3x(Tekrar Sana Bağlı) Barfiks al ve yap onu
    3x10 Dumbell Side Lateral Raise
    3x10 Alternate Dumbell Curl
    3x10 Hammer Curl
    3x10 One Arm Dumbell

Basit bir temel antreman işini görecektir . Beslenmeni bekliyorum ...

• quote:

Kim o arkadaşların çok merak ediyorum ?

Cahillik diz boyu .

HERKES VÜCUT YAPABİLİR . bu kadar basit .

Protein tozu bu işin içinde %2 lik alan kaplıyor desem ne dersin .

Normal beslenmeyle alamadıklarını protein tozu sana zaten veremez .

Düzenli besleniyorsun bu güzel devam et Fakat ne kadar düzenli yediklerini öğrenmek istiyorum sabah öğlen akşam yazar mısın ?

Barfiks çekebilirsin . Bacaklarını yukarı kaldırıp zor birşey değil .

Sana bir program vereceğim 1 aya kadar uygula vücudun toparlansın . Ardından biraz daha ağırlık takviyesi gerekebilir . Hareketleri netten araştırıp yapılışlarını görebilirsin .

Vücut Ağırlığı ile Squat 3x10
    Lunge 3x10
    3x12 Push Up
    3x10 Shoulder Press
    3x10 Dumbell Row
    3x(Tekrar Sana Bağlı) Barfiks al ve yap onu
    3x10 Dumbell Side Lateral Raise
    3x10 Alternate Dumbell Curl
    3x10 Hammer Curl
    3x10 One Arm Dumbell

Basit bir temel antreman işini görecektir . Beslenmeni bekliyorum ...

Kahvalti
    3-4 dilim tereyagli ekmek 3 4 kibrit kutusu peynir 2 bardak cay 1domates

Ara ogun kuruyemis ve meyve

Ogle yemegi
    Okuldayken tavuk ekmek+ayran evdeyken sebze yemegi

Aksam

Bir sebze yemegi+baklagil+corba+mevsim salatasi haftada 2 kere balik ve2 kere de tavuketi aliyorum

Yatmadan once meyve. Aslinda bi ara antrenmandan sonra muz+bal+sut+2 ya da 1 yumurta atip karistiriyodum.2 bardak iciyodum bundan. Sonra calismaya bi ara verince oda bitti ama baslarimyine.

Hocam barfiks cekebiliyorum zaten az da olsa da ev musait degil. Kapilara cok uzun geliyorum. Maalesef koridor icinde uygun yer yok.

Yazdigin programi 1 gun arayla hepsinimi uyguliycam? Barfiks kadar etkili olmasa da onun calistirdigi bolgelere farkli hareketler soylesen ya da ben bulsam olmaz mi ? Tesekkurler yorumun icin.

Edit: aksam ve ara ogunlerde yogurt ta tuketmeye dikkat ediyorumm. Hem cok seviyorum hem de faydali.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pony Hunter -- 20 Ağustos 2015; 14:06:37 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• hocam merhaba yaş 21 boy 1,81 kilo 65

1 -- ilk olarak kilo almam gerekiyor bunu biliyorum ( uzun süren ilişkim bittiği için bu aralar sıkıntıya düştüm kilom garanti 61 falan olmuştur farkındayım yakın zaman da tartılacam ) ama ne yapmam gerek ne yemeliyim bildiğiniz öğün programları varsa önerir misiniz

2 -- eylülde salona inşallah yazılacağım. Şehirdeki salonlarda hocalar çok ilgili değil ilgili olan yerler de pahalı neyse ilk başlayışta ne yapılır.

3 -- hangi aydan sonra karbonhidrat tozu kullanmalıyım ya da kullanmamalıyım

Sorularım kilo almak için oldu ama bilgini varsa paylaşırsanız sevinirim

kolay gelsin başarılar

• hocam güzel bir konu açmışsın..ben de fitness için iyi bi prgoram yapmak istiyorum..şuan için1.75 boyundayım ve 73-74 kiloyum.. 11-17 yaş arasında 2. ligte basketbol oynadıgım için belirli bir vücut alt yapım var..şu an 22 yaşındayım haliyle lys dönemi ve şuan için vakit bulamayışımdan ötürü son 4 5yıldır ancak yılda1 2 ay spor yapabildim..vücudum yağlandı 16 17 yaşımdayken 68 kilo olmama ragmen her ne kadar fotograflarındakı gıbı olmasada belirgin fit bir sporcu vucudum vardı.. fakat 4 5yıldır sporu bıraktım..şimdş tekrardan başlamak istiyorum..karın bolgem bel cevremde yaglanmalar var..vucudumda sarkma yok amakarın ve bel bolgesı harıc sekıllı duruyor hata bı cok arkadasım spora devat etıgımı dusunuyorlar...iyi bir diyet programı okurken yapmak cok zor..bu yüzden kastan ziyade fit bir görünüş elde etmek istiyorum..ve kol kaslarıma gorede gogus ve sırt kaslarımıda orantısız buluyorum acıkcası..ne gibi bir başlangıc programı onerırsın. diyet programına uyamayacagımdan ötürü yetersız beslenecegım ıcın proteın tozu ve vıtamın kulanmayı dusunuyorum bunun hakkında fıkrın nedır..birde kardiyoya daha fazla asılmak karın ve bel bolgesı ıcın daha mantıklı olacak dıye dusunuyorum..

• Merhaba..sanırım bölümün en yaşlısı benim yaşım 38,devlet memuruyum :)) spor geçmişim Yaklaşık 1 sene evvel başladı.. Kilo alma amaçlı başladım aslında..O zamanki ölçülerin 1.80 boy 69 kiloydu...yaklaşık 1 sene olucak ama arada 2 kez mecburi ara verdim biri 2 ay surdu eğitim için şehir dışına gittim biride ramazanda 1 ay..bayramdan sonra tekrar normal düzenime geri döndum.. Bu arada boy tabiki yine 1.80 :)) kilo 78 i gördü..aslında 80 gordum mayıs gibi ama hem İzmirin kavurucu sıcağı hem ramazan derken biraz kaybettik tabi..yinede cevremin gözle gorulur derecede ilgisi oldu tisortlerim falan çok güzel oturmaya başladı..Doğrusu hoşuma gitmedi değil..Size sorum sabah çalışıp akşam antrenmana gidiyorum haliyle yorucu oluyor..acaba antrenmanları tek bölge halinde girsen her bolgeyi haftada bir kez calissam sıkıntı olurmu gelişim açısından? Tüm gün dışarıda olduğum için beslenme yönünden sikintilarim olabiliyor ancak supplament konusunda sıkıntım yok ne istersem alabiliyorum..bide creatin yüklemesi yapmıştım mayıs gibi ve haziranda inanın tüm ağırlıklarım arttı... Ama faydalı oldu ama psikolojik bilmiyorum artık...tekrar yükleme yapsam sıkıntı olurmu? Öncelikle tek bölge konusunda cevap bekliyorum.. Gelişim yavaşlarmi yoksa daha mi iyi olur?? Teşekkürler..

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.