Şimdi Ara

Antivirüs Firmasında Çalışıyorum Soruları Alayım (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
393
Cevap
5
Favori
20.364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Windows Defender yeter bize . Erkek adam antivirüs kullanmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güvenli DNS ve Windows defender çıktığından beri uzağım size.

Virüsleri piyasaya sizlerin yaydığı söyleniyor ki test etmek için bilgisayarında virüs olması lazım.

Ne diyorsun bu işe ?

• Hocam kışın bilgisayarıma bilerek virüs bulaştırıyorum ısınıyor ısıtıyor.

Bunun dindeki yeri nedir? Günah mı?

Allah razı olsun şimdiden.

• quote:

Orijinalden alıntı: vista1

quote:

Orijinalden alıntı: DubSteq

Beta tester olmak ne zamandan beri firmada çalışmak oldu? O zaman ben de Valve çalışanıyım.

Half Life 3 ne zaman gelecek hocam :D

Bak onu Gaben bile bilmiyor. Ama ben 2019'da ilk teaserinin yayınlanacağını 2021'de ise piyasaya çıkacağını düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: flocky88

quote:

Beta tester olmak ne zamandan beri firmada çalışmak oldu? O zaman ben de Valve çalışanıyım.

Hocam buyrun sizde calisin firmalar oyle kolay kolay brta programlarini sizle paylasip sinirsiz lisans sunacakmi bakalim.Surekli rakipler birbirlerinin acigini ariyorken

Ha yani firmalar birbirlerinin açığını bulup ona karşı virüs üretiyorlar ki rakip firmalar batsın öyle mi? Bunu mu itiraf ettiniz? Bilmem iyi oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FaRaKaN

Hocam kışın bilgisayarıma bilerek virüs bulaştırıyorum ısınıyor ısıtıyor.

Bunun dindeki yeri nedir? Günah mı?

Allah razı olsun şimdiden.

Kasayi yan yatirip yaparsan gunah deil hocam

• McAfee'ye ne diyorsun? ayrıca crack dosyalarının virüs olarak algılanması,ne kadar doğru? Virüs mu crack dosyaları?

• quote:

quote:

quote:

Hocam buyrun sizde calisin firmalar oyle kolay kolay brta programlarini sizle paylasip sinirsiz lisans sunacakmi bakalim.Surekli rakipler birbirlerinin acigini ariyorken

Ha yani firmalar birbirlerinin açığını bulup ona karşı virüs üretiyorlar ki rakip firmalar batsın öyle mi? Bunu mu itiraf ettiniz? Bilmem iyi oldu.

Birbirlerinin acigi ariyor ama birbirlerine virus uretiyor diye bir sey demedim

• quote:

Orijinalden alıntı: Olivier17

McAfee'ye ne diyorsun? ayrıca crack dosyalarının virüs olarak algılanması,ne kadar doğru? Virüs mu crack dosyaları?

Mcafee eskiden cok iyi degildi ama intel satin aldiktan sonra yavas yavas toparlandi iyidir ama cok iyi degildir orta diyebilirim ama intel biraz daha ustune duserse ileriko yillarda adindan soz ettirir

Crack dosyalarinin geneli zararli genelde mining ve zombi pc icin crack yapip sunuyolar internete

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mark Selby -- 20 Nisan 2017; 17:47:47 >
  • Cant Let Go kullanıcısına yanıt
    Yorumu beğenmeye gelmiştim. Arkadaşlar sağ olsun, üstlere koymuş zaten kolay oldu bulması.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ugurbaba10

Siz binevi codersiniz hocam rat yapsanız atıyorum ufak bir programın altına gömseniz bunu virus programları tespit edememesini saglayabilir misiniz ?

O işde eskilerin efsanesiyim hocam bir çok crypter stubu %100 udlayıp antivirüslerden kaçırmışlığım var tabi 5 6 yıl önce yapıyordum bunları bu işin coderlikle alakasıda yok kendim yöntem bulup yapıp paylaşıyordum ozamanlar çok sağlam yöntemler geliştirmiştim bazıları halada kullanılır bazıları eskidi
    ben rat olarak spyneti tavsiye ederim

Şuan eskiden yaptığım işin tam tersini yapıyorum antivirüse piyasadaki bu tarz görünmez virüsleri logluyorum :)

Bir coder nasıl yakalanabilen bir virüs yapar aklım almıyorhep çok garip gelmiştir.

• Kaspersky İnternet Security 2013 kullanıyorum. Ne kadar güvenilirdir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: shintai

Kaspersky İnternet Security 2013 kullanıyorum. Ne kadar güvenilirdir?

Neden 2017 deil

• sana soru bu soruyu amerikada norton veya avast (hatırlıyamıyorum tam) telefonla yapılan bir işe alma görüşmesinde sormuştu,elinde bir txt var içinde 1.kolonda web link 2. kolondada bu linklerin zamanları var hangisinin virüs olduğunu nasıl anlarsın ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: stuff2

sana soru bu soruyu amerikada norton veya avast (hatırlıyamıyorum tam) telefonla yapılan bir işe alma görüşmesinde sormuştu,elinde bir txt var içinde 1.kolonda web link 2. kolondada bu linklerin zamanları var hangisinin virüs olduğunu nasıl anlarsın ?

Hocam bu linklerin zamanlari demisiniz ya soylemi yine bir link ama zamanida yaziyor oylemi ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: GhoryWarrior

1. Virüslerin çoğunu antivirüs firmaları yayıyor denir. Ne düşünüyorsun?

2. Kç para alıyorsun? Şirkete gidip mi çalışıyorsun yoksa evden mi? Bir de çalışma saatleri

Yok öyle bir şey hocam genellikle para almıyorum yaptığım işden yabancı dilimi geliştirmek için ve kendimi geliştirme amaçlı çalışıyorum fakat bazen ödüller alıyorum kritik hatalarda

Para almıyor musun? Ne kadar mesai harcıyorsun peki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: trityum

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: GhoryWarrior

1. Virüslerin çoğunu antivirüs firmaları yayıyor denir. Ne düşünüyorsun?

2. Kç para alıyorsun? Şirkete gidip mi çalışıyorsun yoksa evden mi? Bir de çalışma saatleri

Yok öyle bir şey hocam genellikle para almıyorum yaptığım işden yabancı dilimi geliştirmek için ve kendimi geliştirme amaçlı çalışıyorum fakat bazen ödüller alıyorum kritik hatalarda

Para almıyor musun? Ne kadar mesai harcıyorsun peki?

Mesai felan yok hocam onlar rapor istedinde yazip gonderiyorum bildirdim hataya gore odul olarak para.aliyorum

• Virusleri de siz yapıyonuz di mi

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Zafer Korkmaz

Test Ekibin de neyin sorusunu cevaplıcaksın. Çok önemli bir pozisyondaymış gibi konu açmana şaşıyorum gören de antivirus üzerinde çalışan yazılımcı sanıcak.

Sen soru sorma hocam ozaman konuyu iyiki acmisim gecmiste tanisdigim birini buldum

Cevaplıyabilceğin sorular zaten herkesin genel olarak bildiği sorular.

Millet daha ilginç sorular sormak istiyor ve bu soruları cevaplıyabilcek pozisyonda çalışmıyorsun

Umarım anlatabilmişimdir.
  • hayır ilk kolondaki linkin direk zamanı gibi her satırda bir link bir zaman yazıyor
    google.com 13:46:11
    facebook 13:46:20
    dh 13:50:00

gibi
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.