Şimdi Ara

Antibiyotik içtikten yarım saat sonra kustum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
10
Cevap
0
Favori
78.295
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sizce kana karışmış mıdır yoksa boşa mı gitti doz

• ilaca bağlı. immediate release dediğimiz ilaçlardansa 15-20 dakika yeterli olur. fakat yavaş yavaş etki gösteren 12-13 saatte yarayan ilaçlar da var. senin durumunda sanıyorum ki antibiyotiğin birazı kana karışmıştır fakat hepsi değil, bu da antibiyotiğin prensibine tamamen aykırı oluyor.fakat bizim hemşirelerin 30 dakika kuralı vardı, 30 dakikadan önce kusmuşsa yeniden veriyorlardı ilacı. yani demek istediğim yeniden doz alma
  • Kana karışmış olma ihtimali yüksek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thundercry

ilaca bağlı. immediate release dediğimiz ilaçlardansa 15-20 dakika yeterli olur. fakat yavaş yavaş etki gösteren 12-13 saatte yarayan ilaçlar da var. senin durumunda sanıyorum ki antibiyotiğin birazı kana karışmıştır fakat hepsi değil, bu da antibiyotiğin prensibine tamamen aykırı oluyor.fakat bizim hemşirelerin 30 dakika kuralı vardı, 30 dakikadan önce kusmuşsa yeniden veriyorlardı ilacı. yani demek istediğim yeniden doz alma
    kontrollu salınım turunden
  • There goes your life kullanıcısına yanıt
    kontrollü salım dediğimiz tür ilacın daha uzun bir periyodda kan sistemine karışmasını gerçekleştiren türdür. dediğim gibi antibiyotiğin birazı sistemine karışmıştır, geri kalanı da kusmuşsundur. ilacı illa almak zorunda isen yarım doz alabilirsin. zorunda değilsen boş ver. aç mıydın almadan önce? antibiyotik hap mı solüsyon mu?

not: ilacın ismini pm'den iletirsen %100 doğru bir şeyler söylerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: thundercry

kontrollü salım dediğimiz tür ilacın daha uzun bir periyodda kan sistemine karışmasını gerçekleştiren türdür. dediğim gibi antibiyotiğin birazı sistemine karışmıştır, geri kalanı da kusmuşsundur. ilacı illa almak zorunda isen yarım doz alabilirsin. zorunda değilsen boş ver. aç mıydın almadan önce? antibiyotik hap mı solüsyon mu?

not: ilacın ismini pm'den iletirsen %100 doğru bir şeyler söylerim
    tesekkurler. olan oldu bakalım.
  • Bence karışmıştır 12 saat geçmeden tekrar içmeyin. Kusma ilaç kaynaklı olduysa tekrar aynı durum meydana gelebilir, eğer öyleyse başka ilaca geçmekte fayda var.
  • 4 Senedir Ankara Eğitim Araştırma Hastanesinde Uzm. Doktor olarak görev yapıyorum bir doktor olarak sana tavsiyem doktora danışman olacaktır internetteki çoğu kişiye güvenme çünkü bilgisi olmayanda yazıyor bilgisi olanda.Soruna bilerek cevap vermedim çünkü internet üzerinden hastaya hiçbir doktor müdahale etmez ve etmemeli size sağlıklı günler diliyorum iyi günler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.