Şimdi Ara

Anthem (2019) [ANA KONU] (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
937
Cevap
11
Favori
34.314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ultrAs28

ea access olduğu için oyunu vip demosunu oynayabiliyorum ( xbox one x)

2 3 arkadaş aynı anda süper attık mı oyunda azda olsa takılma oluyor.

Mekanik iyi oyun akışı gayet güzel

ama tuşlara biraz alışmak zaman alıyor.

Görsellik çok çok iyi suya dalıp çıkarken uçmaya devam etmesi falan güzel düşünce

Destiny 2 ile ALAKASI YOK.

2 javalin açtım bu akşam herhalde hepsini açarız oyunu pre order yapmıyacağım büyük ihtimal,

aynı BF5 gibi bekleyip 100 kusur liralara kapatmak amacım.

BF5 i 106TL ye aldık delux paketini 2 arkadaş bunuda aynı mantıkla çözmeye çalışıcaz.

raid gelecek diyorlar raid videolarını izlemeden de almak istemiyorum açıkcası örümcek boss u hard da harbiden zor ölmüyor resmen.

Grup olarak oynayanlar var ise alınacak bir oyun ama bu fiyata değil.

Edit: Oyunda herkesin yazdığı gibi server sorunu var bende 2 kere takıldı arkadaşlar oyuna girdi ama ben yükleme ekranında bekledim oyunu komple kapatım tekrar arkadaşlar davet attığında direk girdim ama.
    oyun şu an için çok ilgi çekiyor. ben bile normalde hiç oynamadığım bu tür bir oyunu şu an sadece pc sistemimin yeterli olup olmayacağını bilmediğimden almıyorum bekliyorum. demoyu indirdim kod istedi. bir deneyebilsem eğer pc sıkıntı çıkarmazsa direk alacağım.

bu oyun mmo olduğu için de sonradan almak bana mantıklı gelmiyor. özellikle mmo tarzı oyunlar için her zaman ilk zamanlar en zevkli zamanlardır. herkes yeni oynuyor yeni yeni öğreniyor, yeni yeni gelişiyor. her şeyi ilk çıktığında tadıyorsun. heyecanla bekliyorsun. tadı da burda çıkıyor zaten. sonradan sıkılıp bıraksan da o vakte kadar aldığın tad insana pişmanlık yaşatmıyor. keşke almasaydım demiyorsun.

bence alınacaksa oynanacaksa bu tip oyunlar ilk başta alınır oynanır. belli bir süre üzerinden geçtikten sonra alıp oynamak onlarca defa okunmuş gazeteyi okumak gibi geliyor bana.

yada şöyle düşün oyuna ilgin olduğu için almasan da her yeniliği takip edeceksin. videolaını izleyeceksin. raid gelmiş diyecekler açıp videodan nasıl bir şeymiş diye izleyeceksin. halbuki bunun yanında raid geldiği an herkesle aynı anda girip her şeyi birebir yaşamanın tadı hiç bir şeye değişilmez. videolarda onlarca defa izlediğin şeyi oynamak ile çıkar çıkmaz direk içine dalmak arasında cidden çok fark oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-ACF8F4F94 -- 28 Ocak 2019; 12:59:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-ACF8F4F94

oyun şu an için çok ilgi çekiyor. ben bile normalde hiç oynamadığım bu tür bir oyunu şu an sadece pc sistemimin yeterli olup olmayacağını bilmediğimden almıyorum bekliyorum. demoyu indirdim kod istedi. bir deneyebilsem eğer pc sıkıntı çıkarmazsa direk alacağım.

bu oyun mmo olduğu için de sonradan almak bana mantıklı gelmiyor. özellikle mmo tarzı oyunlar için her zaman ilk zamanlar en zevkli zamanlardır. herkes yeni oynuyor yeni yeni öğreniyor, yeni yeni gelişiyor. her şeyi ilk çıktığında tadıyorsun. heyecanla bekliyorsun. tadı da burda çıkıyor zaten. sonradan sıkılıp bıraksan da o vakte kadar aldığın tad insana pişmanlık yaşatmıyor. keşke almasaydım demiyorsun.

bence alınacaksa oynanacaksa bu tip oyunlar ilk başta alınır oynanır. belli bir süre üzerinden geçtikten sonra alıp oynamak onlarca defa okunmuş gazeteyi okumak gibi geliyor bana.

yada şöyle düşün oyuna ilgin olduğu için almasan da her yeniliği takip edeceksin. videolaını izleyeceksin. raid gelmiş diyecekler açıp videodan nasıl bir şeymiş diye izleyeceksin. halbuki bunun yanında raid geldiği an herkesle aynı anda girip her şeyi birebir yaşamanın tadı hiç bir şeye değişilmez. videolarda onlarca defa izlediğin şeyi oynamak ile çıkar çıkmaz direk içine dalmak arasında cidden çok fark oluyor.

Alıntıları Göster
    Yok hocam raidler gelmeden almam kardeş birkere destiny 2 de yaptım o hatayı bak oyunu şuan açmıyorum bile.

Dlc içinde DLC çıkarttı resmen adamlar ben raid'i bakarak asla oynamam sadece kaç kişi ile oynanacak ve nasıl olacak diye yorumlara bakarım.

Tutup bir oyuna 500TL vermem artık destiny2 hayal kırıklılığı yarattığı için bunlar oldu hep :)

• komoli kullanıcısına yanıt
    nvidia promosu var, yurtdışında 40-50 dolara satıyorlar ama trde alanlar daha ucuza veriyor genelde. forumda satanlar olursa onlardan ucuza alınabilir belki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gaara34

adamın isteği haksız sayılmaz, neden mi?

ben zamanında Destiny 2'ye 60$ verip aldım, sonra PC ve psn'de benim aldığım sürümü ücretsiz verdiler, sırf DLC ile içerik satabilmek için. şimdi çift hakkı 35 TL'ye satamıyorum.

anlayacağın bir nevi F2P oldu Destiny 2. Tabi işin ucunda DLC ile içerik satma var. Bu oyunların kaderi belli olmuyor çok çabuk yükseliyor herkes ve anında oyuncu sayısında düşüş olabiliyor. Hal böyle olunca yapımcı F2P mantığına dönebiliyor standart sürüm için. Anthem belli kaderi paylaşır mi bilinmez gidecekleri strateji belirleyecek ama büyük bir düşüş olursa oyuncu sayısında aynı hamleyi görebiliriz.
    Destiny 2, Activision denen kan emicilerin elinde öldürüldü. 3 tane DLC çıkardılar üstüne Annual Pass çıktı yani DLC'nin DLC'si çıktı. Durum böyle olunca da oyunu alanların sayısı düştü ve Activision EA'in BF3'te yaptığı taktiği yapıp oyunu bedava DLC satacak. Anthem için durum tamamen farklı daha oyunun tanıtımı sırasında oyunda DLC olmayacağı söylendi ve Battlefront faciasından dolayı lootbox olmayacağını da eklediler. Anthem'in bedava olması oyunu çöpe atar ama satışları düşerse Battlefield serisi gibi bol bol indirim alabilir.

• Oyunu yaklaşık 3 saate yakın deneme şansım oldu. Girişte birkaç kez sorun yaşadım ama yapımcının bahsettiği şekilde her seferinde girmeyi başardım. Bu teknik sorunlar dışında oyuna bayıldım.
    Anthem sayesinde Türk oyun basınının ne kadar boş ve referans alınamayacak yapıda olduğunu öğrendim.
    Örneğin Mesut Çevik oyunun grafiklerini telefon oyunlarına benzetti.
    Örneğin Merlinin Kazanından Ersin Kılıç oyunun daha tam sürümünü dahi görmeden bir yıl önce E3 ta oynadığı 30 dk ile oyunun çöp olma ihtimalinin yüksekliğinden bahsetti..
    Çoğu böyle. Birde dün twitter da birbirlerine girdiler.
    Hatırlıyorumda Diablo 3 çıktığında bırakın demoyu ana oyuna millet günlerce girememişti ama şu koparılan yaygaranın yarısı koparılmamıştı...

Yazık...Birşeyimizde düzgün olsun diyecem ama malesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yeniada -- 29 Ocak 2019; 15:1:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Destiny'de de The Division'da da oyunu bırakmak zorunda kaldığım büyük problemler vardı. İçerik eksik olması, exploit ve cheat'e müdahale edilmemesi, yapımcıların inanılmaz aç gözlü para hırsı gibi sebeplerden bu oyunlar berbat edildi.

Bu oyun başlar başlamaz benim yüksek beklentimi karşılamadı. Ama böyle bir oyuna olan açlıktan sabredip VIP demoyu uzun oynadım ve oynadıkça alışıp daha çok zevk aldım. Arkadaş grubum oynarım diye düşünüyorum.

Endişelendiren buglar var, demodan çok beta aşamasında gibi. Bazı basit temel şeylerin eksikliği hayret verici boyutta, minimap yok, chat yok vs...M+K kontrolleri Alpha sürüme göre çok çok iyi fakat hala yeterince iyi değil. 4-5 tane sırf mouse sensitivity ve response ayarı eklenmiş, yine de controller'la oynamak bariz daha iyi şu anda (ben DS4 ile oynadım bir ara). Oyunun çıkmasına bu kadar az kala bunların olması kötü de olsa Bioware'e henüz güvenim kaybolmadı. Dürüst ve açıkça iletişim kuruyorlar, çoğu isteği hızlıca yerine getiriyorlar, ekip sağlam, kaynakları da çok. Bir kaç patch sonra tam oturur bu oyun.

Story ile işim olmaz ben basıp geçiyorum. Stronghold ve open world pve zevkli. Ama end-game için sadece 30 lvl olup sürekli zorluk arttırmakla olmaz, Raid tarzı içerik eklenmeli. Su altı kontrolleri mouse ile işkence. Class'lar farklı ve güzel. Bunların üstüne daha demo'da olmayan Pilot talentları, RPG elementleri var.

Colossus - ilk denediğim class oldu, MMO'larda tank oynarım, ama istediğim tank hissini alamadım. Belki bu lvl'ler bunun için erken ama gerçek bir tank rolü hissi yok, zaten öyle bir aggro management gereği de yok. Aktif shield ve regeneration olmaması da çok kötü. Autocannon ve Heavy silahları çok zevkli. İri görünüşü, kalkanla ezip geçmesi zevkli. Kalkan varken ateş edememesi çok büyük handikap.

Storm - oynaması zevkli. aoe status effect çok etkili, zaten oyunun core dps sistemi COMBO odaklı. Prime dmg -> Detonate. Gruplarda mutlaka olacaktır. Düşük HP ve Armoru olduğundan daha dikkatli oynamak gerekiyor, hard zorluktan itibaren iyi kaçmayı bilmek ve özellikle yerdeyken shiled'ı zayıfladığından saklanmak gerekiyor. Glasscanon / mage tipi.

Interceptor - denemeye vaktim olmadı. Haftaya.

Ranger - all around. Her şeyden var. İstediğiniz build ile istediğiniz rolde oynayabilirsiniz. Ulti'si çok güzel.

• qvx Q kullanıcısına yanıt
    auto aim var mı controller ile hiç denemedim ben. uçma / yüzme baya kötüydü ama mouse ile
    quote:

Endişelendiren buglar var, demodan çok beta aşamasında gibi. Bazı basit temel şeylerin eksikliği hayret verici boyutta, minimap yok, chat yok vs...M+K kontrolleri Alpha sürüme göre çok çok iyi fakat hala yeterince iyi değil. 4-5 tane sırf mouse sensitivity ve response ayarı eklenmiş, yine de controller'la oynamak bariz daha iyi şu anda (ben DS4 ile oynadım bir ara). Oyunun çıkmasına bu kadar az kala bunların olması kötü de olsa Bioware'e henüz güvenim kaybolmadı. Dürüst ve açıkça iletişim kuruyorlar, çoğu isteği hızlıca yerine getiriyorlar, ekip sağlam, kaynakları da çok. Bir kaç patch sonra tam oturur bu oyun.

burada çok güzel noktalara değinmişsiniz. fare ve klavye kontrolü konusuna bende katılıyorum. özellikle büyük bir örümcek boss'una gittiğimiz görevde su altına girdiğimiz bir yer vardı. aman Allahım, ben böyle rezalet bir kontrol görmedim. 10 dakikada falan çıkabildim suyun içinden (bilmiyorum belki benim yeteneksizliğime denk gelmiştir.)

Bug konusu da ayrı 2 kere bir yere sıkışıp kaldım kısa oynanış süremde. Bu tür oyunlarda sabırla beklemek olmuyor ne yazık ki. Eksik veya hatalı çıktığında sonuçları ağır oluyor ve birçok oyuncu hemen soğuyor. Division ve Destiny örnekleri gibi. Mümkünse sıfır hataya yakın ve sunabildiği en dolu içerikle çıkması çok çok önemli.

• b0Ni kullanıcısına yanıt
    Controller ile uçmak kusursuz ve çok zevkli. Yüzmek genel olarak sıkıntılı bence ama kat kat iyi mouse'a göre. Auto aim yok. Yada ben görmedim ama controller ile shooter oynama konusunda pek becerikli olmasam da zorlanmadım. Çünkü oyun belli ki tamamen controller optimize olarak yapılmış ve pc'ye "portlamışlar".
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gaara34

quote:

burada çok güzel noktalara değinmişsiniz. fare ve klavye kontrolü konusuna bende katılıyorum. özellikle büyük bir örümcek boss'una gittiğimiz görevde su altına girdiğimiz bir yer vardı. aman Allahım, ben böyle rezalet bir kontrol görmedim. 10 dakikada falan çıkabildim suyun içinden (bilmiyorum belki benim yeteneksizliğime denk gelmiştir.)

Bug konusu da ayrı 2 kere bir yere sıkışıp kaldım kısa oynanış süremde. Bu tür oyunlarda sabırla beklemek olmuyor ne yazık ki. Eksik veya hatalı çıktığında sonuçları ağır oluyor ve birçok oyuncu hemen soğuyor. Division ve Destiny örnekleri gibi. Mümkünse sıfır hataya yakın ve sunabildiği en dolu içerikle çıkması çok çok önemli.
    O boss un kapısında suda yolunu kaybeden ekip arkadaşını ortalama 10 dk bekledim; neredeyse her seferinde. Size özel değil yani oyunda design hatası var. Chat te olmadığından yardım da edemiyorsun. Herkes gelmeden kapı da açılmıyor. İçeri girsek en azından zaten ekibi teleport edecek. Hatta girince bile boss herkes gelmeden tepeden inmiyor.

15 şubat'ta erken erişim ile oyun başlıyor. Bu kadar sürede neyi ne kadar düzeltirler bilmem. Ama şu dönemin en yüksek hype yaratan muliplayer'ı, rakipleri çıkana kadar mutlaka insanlar oynayacak. Bu dönemde oyuncu base'ini oturtamazsa yazık olacak.

Kontroller nedeniyle nefret ettim oyundan. Belki gamepad ile daha güzel olur. Auto aim var mı bende merak ettim şimdi? Belki bir şans daha veririm gamepad ile oynamak daha iyi ise.

konsolda aim çok zor geliyor bana hiç denememiştim o yüzden, 1inde ki demoda denerim o zaman. oyun sadece kontrol olarak değil komple konsol için tasarlanmış gibi, ui menüler tamamen konsol için yapılmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kortor

Kontroller nedeniyle nefret ettim oyundan. Belki gamepad ile daha güzel olur. Auto aim var mı bende merak ettim şimdi? Belki bir şans daha veririm gamepad ile oynamak daha iyi ise.
    Kontrollerde sorun yok, tek sıkıntı suda yaşanıyor oda düzeltilir, genel kontrollere yarım saate alıştım, artık uçma ve zıplamaya artistik hareketler yapmaya başladık.

• Rwenzori kullanıcısına yanıt
    nasıl sorun yok, farklı oyunlar mı oynuyoruz? kontroller m+k ile tamamen sorunlu, konsol için yapılmış. burada açıklaması var hatta.
    https://www.reddit.com/r/AnthemTheGame/comments/ajy8lt/no_spoilers_flight_control_on_pc_is_so_poor_using/ef06jut/
  • Su altı kontrolleri ilk kullanışta banada sorunlu görünmüştü fakat ayarlardan swim sensivity ve responsive değerlerini mevcut fare hassasiyetine göre ayarlayınca su kontrollerinde bir sorun kalmadı.Alfa sürümünde kontroller çok daha kötüydü hatta o dönem oyunu fare kontrolleri çok kötü olduğu için önsipariş etmemiştim fakat demoda ilk gün yaşanan bağlantı sorunları dışında özellikle klavye ve fare kontrollerinde gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra bir sorun yaşamadım.Genel oynanış olarakta açıkcası keyifliydi.Bu nedenle demo deneyimi sonrası önsipariş ettim bakalım tam sürümde nasıl olacak.

• G4560 - Gtx 1050ti - 8 gb ram

Arkadaşlar 43gb indirmeye değer mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: kaand12@

G4560 - Gtx 1050ti - 8 gb ram

Arkadaşlar 43gb indirmeye değer mi?
    Ben 3570k - gtx670 - 8gb ram ile güzel bir oyun zevki yaşadım. Sadece şehirde kasıyordu biraz oda işlemci kaynaklı. Muhtemelen sende de işlemcinin aşırı kullnımından ötürü bottleneck olur zaman zaman ama genel oalrak oynayabilirsin.
  • ZenithQ kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirme için teşekkürler, akşam indirmeye koyuyorum o zaman

• quote:

Orijinalden alıntı: Rwenzori

Bedava mezar var.

Alıntıları Göster
    ölünce gireriz
    yahu ezbere konuşuyor insanlar. Sizin verdiğiniz linke baktım. Aynen yaşadığım şeyi yazmış adamlar. Mouse , analog hissi veriyor. Adamın yazdığı şu redditte; Anthem on PC currently emulates your mouse inputs to act as an analog stick, which is universally agreed as the worst way to implement Mouse and keyboard support into a ported game. Analog gibi davranması normal çünkü adamlar o şekilde yapmışlar :)) Benzer sorun Capcom oyunu Monster Hunter Worldde vardı. Daha sonra yayınlanan patchle düzelttiler ve mouseta var olan analog hissi gitti. Mevcut kontrollerle kesinlikle almayacağım oyunu. Su altında kıvranmak bossu kesmekten daha zordu lol Başka sorunlar da var tabi ama en ciddi sorun bu.Open demoda meselenin çözüldüğüne dair bir şeyler yazılır çizilirse tekrar denerim oyunu.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.