Şimdi Ara

ANTEPFISTIĞI KAMPANYASI (İLGİ BÜYÜK) FAKAT SATAN ÇIKMADI (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
925
Cevap
39
Favori
38.322
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben antepteyim fıstıkçılar işi bırakmayı düşünüyor .. euro ve dollar yüzünden iş yapamaz hale gelenler oldu o yüzden indirim beklemeyin
  • Fıstık ihraç edilen bir ürün. Euro ve doların yükselmesi genel itibariyle enerji sanayisini ve ithal getirilen ürünlerin satışını baltalar. Niçin böyle bir tez ürettin anlam veremedim?
  • Önceki senelerde gıda ambarı nick li üye (ibrahim bey) Uygun fiyata fıstık satışı yapmıştı. Nedense daha sonra mesajlara bile cevap vermez oldu sanki kendisini yiyeceğiz. Bakalım şöyle güzel bir fırsat olursa 10kg almak istiyorum.
  • 2-3 kg de ben alırım.
  • bayramdan önce acil lazım. ev yapımı fıstıklı baklava deneyi için. fıstığı bu kadar ucuz bir daha bulamayız.
  • uygun fiyat ve lezzetli olursa bende alırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Mezarci

ben antepteyim fıstıkçılar işi bırakmayı düşünüyor .. euro ve dollar yüzünden iş yapamaz hale gelenler oldu o yüzden indirim beklemeyin

euro ve dolar fıstığı nasıl baltaladı bende merak ettim. ben bilerek fıstık ihraç olan ürün..

atıyorum fıstığın kilosu 10 dolardan ihraç olsa geçen yıl üretici yaklaşık 22 tl alırken bu yıl 30 tl alıyor tl bazında.. bizim bilmediğimiz durumlar mı var
  • quote:

Orijinalden alıntı: drgripin

quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Mezarci

ben antepteyim fıstıkçılar işi bırakmayı düşünüyor .. euro ve dollar yüzünden iş yapamaz hale gelenler oldu o yüzden indirim beklemeyin

euro ve dolar fıstığı nasıl baltaladı bende merak ettim. ben bilerek fıstık ihraç olan ürün..

atıyorum fıstığın kilosu 10 dolardan ihraç olsa geçen yıl üretici yaklaşık 22 tl alırken bu yıl 30 tl alıyor tl bazında.. bizim bilmediğimiz durumlar mı var

aynen senin dediğin gibi genelde ihraç ediliyor
    dollarla ihraç edilen mallarda sıkıntı yok hatta daha çok kar var
    diyelim geçen sene 10 dollara giden mal yine 10 dollara gider sıkıntı yok
    ama
    iç piyasada durum öyle değil .. bu adam gübresinden tut yakıtından tut tüm masrafları artı.. tüm ürünlerinide ihraç edemediğine göre
    dollar borcu olanları söylemiyorum bile ...
    bu açığı tabi güzelce kapatıyorlar nasıl dersin
    antep fıstığı urfadan suriyeden hatta irandaki fıstıkla karıştırılıyor ve bu sayede açığı kapatıyorlar
    ucuz suriyelilerin payıda büyük tabi

• Çok güzel kampanya ile 1 ton satış olur galiba forum üzeri.Gerçekten çok büyük ilgi var antepfıstığı için.Ben malatyalıyım kayısı için aynı talep olsa gider pazar araştırması yaparım ama bu tarz yiyeceklerde açık ara en çok ilgiyi antepfıstığı çekiyor.Bir tane antepli veya siirtli bunu neden yapmıyor anlamadım.

Dolar yükselir ama ihraç ürünleri pek yükselmez.Yükselir ama çok değil.Geçen Malatya gazetesinde 1.sıfır kayısıyı çiftciler 9tlden satamıyor diye haber vardı.

SORU

Çifçiler acaba aracılar kaça satıyor antepfıstığını bilen varmı ? Kayısı 6-12 arasında değişiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KalemKolik -- 12 Eylül 2015; 0:07:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KalemKolik

Çok güzel kampanya ile 1 ton satış olur galiba forum üzeri.Gerçekten çok büyük ilgi var antepfıstığı için.Ben malatyalıyım kayısı için aynı talep olsa gider pazar araştırması yaparım ama bu tarz yiyeceklerde açık ara en çok ilgiyi antepfıstığı çekiyor.Bir tane antepli veya siirtli bunu neden yapmıyor anlamadım.

Dolar yükselir ama ihraç ürünleri pek yükselmez.Yükselir ama çok değil.Geçen Malatya gazetesinde 1.sıfır kayısıyı çiftciler 9tlden satamıyor diye haber vardı.

SORU

Çifçiler acaba aracılar kaça satıyor antepfıstığını bilen varmı ? Kayısı 6-12 arasında değişiyor.

Siirt fıstığı çok lezzetli değil. Ama iri olunca güzel yeniyor. 5kg getirmiştim bitti

• Eminönü de fiyatlar ne durumda beyler?
  • quote:

Çok güzel kampanya ile 1 ton satış olur galiba forum üzeri.Gerçekten çok büyük ilgi var antepfıstığı için.Ben malatyalıyım kayısı için aynı talep olsa gider pazar araştırması yaparım ama bu tarz yiyeceklerde açık ara en çok ilgiyi antepfıstığı çekiyor.Bir tane antepli veya siirtli bunu neden yapmıyor anlamadım.

SORU

Biz genelde ciftciler yani agactan toplar kurutur satarız.şuanda antepde burda 13, 14 tl civarinda yaş fıstık yani ben fistik.Bu sene mahrum kaldım fıstığa bütün aile köyde 1 haftadır fıstık topluyor, iş yüzünden gidemedik..

• olsa güzel olur 2 kg falan da ben alıırım.
  • ben de Antepteyim. Geçen yıl bu zamanlarda yeni mahsül yaş antep fıstığının kilosu seyyar satıcılarda 16-17 lira iken bu yıl 12-13 lira. Öğrendiğime duyduğuma göre çiftçiler toptan olarak 9-10 liradan satıyorlarmış. Bu dediğim fiyatlar iyisi hem de. Yani daha ucuza satan yerlerde var ama kalitesi düşük oluyor.
  • Şuan da taze yani yaş fıstık satılıyor kg 12 tl kavrulmuş tuzlu fıstık için henüz erken şimdi alsanız bile yüksek ihtimal geçen seneden kalma bayat fıstık alacaksınız 1-2 hafta sonra yeni mahsul kavrulmuş fıstık piyasaya sürülür acele etmeyin derim. Bu kadar talep var madem pazartesi günü bi fiyat araştırması yapar sizlere yardımcı olmaya çalışırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: canciger

Şuan da taze yani yaş fıstık satılıyor kg 12 tl kavrulmuş tuzlu fıstık için henüz erken şimdi alsanız bile yüksek ihtimal geçen seneden kalma bayat fıstık alacaksınız 1-2 hafta sonra yeni mahsul kavrulmuş fıstık piyasaya sürülür acele etmeyin derim. Bu kadar talep var madem pazartesi günü bi fiyat araştırması yapar sizlere yardımcı olmaya çalışırım.

Eğer mesajınızın arkasında durur yardımcı olursanız çok seviniriz :) Yeni mahsül ürün için 2 hafta bekleriz problem değil. Eğer uygun ve yeni kaliteli mahsul ile bir kampanya olursa inanın forumda muazzam bir satış olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nasiledekkinasilola

güzel bi kampanya olsa; 2 kilo kaju, 2 kilo antep fıstıgı, 2 kilo badem, 2 kilo fındık alırım.

Ekip sağlam sanırım :)
    Cam kavanozda saklamak lazım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ju3x

quote:

Orijinalden alıntı: nasiledekkinasilola

güzel bi kampanya olsa; 2 kilo kaju, 2 kilo antep fıstıgı, 2 kilo badem, 2 kilo fındık alırım.

Ekip sağlam sanırım :)
    Cam kavanozda saklamak lazım :)

Ben yeni ameliyat oldum (en sonkinden sonra bir daha) pek birşey yiyemiyorum. Babamda rahatsız onunda yemesi gerekiyor. Dolayısıyla kaliteli gözüküyor, paranın bollugundan degil biliyorsun:)
  • Malesef fıstığın fiyatını çok şişirdiler şimdi de birden indirmek istemiyorlar. Zaten hasatı yapanlar sattı bile. Bundan sonra inse bile az bir kademe indirirler.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: canciger

Şuan da taze yani yaş fıstık satılıyor kg 12 tl kavrulmuş tuzlu fıstık için henüz erken şimdi alsanız bile yüksek ihtimal geçen seneden kalma bayat fıstık alacaksınız 1-2 hafta sonra yeni mahsul kavrulmuş fıstık piyasaya sürülür acele etmeyin derim. Bu kadar talep var madem pazartesi günü bi fiyat araştırması yapar sizlere yardımcı olmaya çalışırım.

Eğer mesajınızın arkasında durur yardımcı olursanız çok seviniriz :) Yeni mahsül ürün için 2 hafta bekleriz problem değil. Eğer uygun ve yeni kaliteli mahsul ile bir kampanya olursa inanın forumda muazzam bir satış olur.

Şuan il dışındayım pazartesi urfada olucam gidip sorarım benim soracağım yer direk birinci el öyle bakkal market toptancı veya çerezci değil tonlarca fıstığın alınıp satıldığı ****ığı satıldığı yer fıstık hali bizim değişimiyle şire pazarı. Burada ki siparişe göre gidip bir kaç çuval pazarlık edicem fiyat kafanıza yatarsa paketler size gönderirim.

Bu arada antep fıstığı diye bildiğiniz yediğiniz fıstık aslında urfa da yetişir türkiyede ki tüm fıstık üretiminin yaklaşık %70 bizim memlekette dir. Zamanında antep urfadan önce bu fıstığı işleyip sattığı için antep fıstığı diye bilinir ama artık aynı tesisler urfada da var isteyen vatandaş bir çuvalda olsa fıstığını götürüp tesiste işleyip evine götürüp kışın tüketebiliyor gerçi biz bu işi evde kendimiz yapıyoruz ama miktar fazla olunca evde olmuyor.

Fıstık urfa nın aşırı sıcaklarında Temmuz sonu gibi piyasaya çıkar ve eylül sonuna kadar taze olarak tüketilebilir ilk çıkan fıstık kabukları yeşil iken toplanır ve baklavalık fıstık diye ayrılır kabukları acıdır ve taze olarak tüketmeye uygun değildir daha sonra olgunlaşan fıstık kırmızı rengi alır ve sıcakta kabukları çatlama ya başlar bu fıstık taze olarak tüketilen ve tezgahlarda 12 tl ye satılan fıstık tır. taze fıstık kese kağıdında veya karton kutuda bir kaç gün dayanır bir kaç günde tüketilmeyecekse güneşte kurutulur be sonradan tüketilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canciger -- 12 Eylül 2015; 11:50:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.