Şimdi Ara

Anonymous Çeviri ve RDR 2 Türkçe Yama Tartışma Konusu (73. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.557
Cevap
11
Favori
75.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
134 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Anonymous Çeviri ve RDR 2 Türkçe Yama Tartışma Konusu
  • mehmetkarakuş M kullanıcısına yanıt
    Hakkınız falan yok. Yasal olmayan şeyde hakkınız nasıl oluyor. Asıl siz burada insanların hakkına giriyorsunuz. Bizim size hakkımız haram zıkkım olsun.
  • Senin beles yama hakkina mi engel oluyor anlayamadim?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: baaburcan

Senin beles yama hakkina mi engel oluyor anlayamadim?
    Yaptığınız yasa dışı işleri şikayet ederek insanlık görevimizi kanunen yerine getirdiğimiz halde bize ağzınızdan salyalar akarak hakaret ettiğiniz için hakkımıza giriyorsunuz.
  • Ben sana hakaret mi ettim garip garip ithamda bulunuyorsun milyar dolarlik sirket 300 tl oyun satip benim dilimi eklemesin onun hakkini savun ben 300 tl verdim 20-30 tl de vereyim diyen bari turkce oynayayim diyen insanin keyfine salca ol bana hak tan hukuktan bahset.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: baaburcan

Ben sana hakaret mi ettim garip garip ithamda bulunuyorsun milyar dolarlik sirket 300 tl oyun satip benim dilimi eklemesin onun hakkini savun ben 300 tl verdim 20-30 tl de vereyim diyen bari turkce oynayayim diyen insanin keyfine salca ol bana hak tan hukuktan bahset.
    Kızım sana söylüyorum gelinim sen anla. Senin bireysel olarak yapmamış olman ağzından salyalar saçarak burada bize hakaretler edilmediği anlamına gelmiyor. Hak hukuk sadece bana veya sadece sizin çıkarınıza uygun olursa hak hukuk olmaktan çıkar. Haksızlığa göz yummak da başkalarının hakkına girmektir. Trilyon dolarlık şirket de olsa ortada eğer bizim şahit olduğumuz yasa dışı olay varsa bunu ihbar ettiğimiz halde bize tepki göstermeye hakkınız yok. Ülke olarak bu yüzden gerideyiz. İşinize geldiğinde trilyon dolarlık şirket işinize geldiğinde hak hukuk adalet yok. Bu zihniyetle tabi olmaz. O senin dilini eklemiyorsa sen de oyunu anlamıyorsan OYUNU SATIN ALMAK ZORUNDA DEĞİLSİN. Firmaya tepkini, firmanın hiçbir oyununu SATIN ALMAYARAK VE OYNAMAYARAK gösterebilirsin. Bu oyunu oynamak ZORUNDA DEĞİLSİN. Boş boş insanlara burada laf anlatıyoruz.
  • Yama ücretsiz olsa burda polislik yapmazdınız! Kimseyi kandırmayın. İkincisi 3. dünya dillerini oyuna ekleyipte. Gta ile Rdr ile büyük satışlar yapmış olduğu bir ülkenin dilini bizim dilimizi eklemeyen bir firmanın avukatlığını yapmayın! Madem bizim dilimizi eklemiyorsun yamasına dahi izin vermiyorsun ama türkce reklam yapmayı biliyorsun. Ya türkiyede oyununu satmayacaksın ( ki satıyorsun ve bunu bizim alma hakkımız var) Yada türkce dil ekleyeceksin! Yamanın çıkmamıs olmasına üzüldüm. Ancak sevindiğim bir nokta var. Sizin gibiler bu oyunları kendi dilinde oynamanın tadına varamayacaklar!
    Hadi yürüyün gidin işinize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetkarakuş -- 14 Ağustos 2020; 19:30:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu yasadışı olay kelimesini biraz aç bakalım ne demeye çalışıyorsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sasua S kullanıcısına yanıt
    Evet donanımhaber, bu gibi tipleri barındırmaya devam mı edeceksiniz? Bari yama forumunu kapatın da Türkçe dil desteğine bir faydanız olsun. Bu forumun varlığı zarardan başka bir şey değil.
  • Olum halen daha anlayamadınız ve boş boş laf yetiştiriyorsunuz. Burada yasalar, hak, hukuk, kanun diye zırvalayan adamlar onlarca Türkçe yamalı oyun oynadı hatta %99 u korsan oyun/program kullanıyor ama bir anda 180 derece dönüp adalet bekçiliğine soyundular. İnsanlar hayatlarında ki bazı boşlukları doldurmak, can sıkıntılarını gidermek için bazen böyle hallere bürünebiliyor şuan bu şikayet eden ve hak hukuk diyen arkadaşlar olayı kendi çaplarında inada bindirmiş durumda.

Size en acısını söyliyim mi? bu adamlar şuan ''şikayet ettik yamayı durdurduk ehhee'' diye ortalıkta geziyorlar ya işin aslı öyle değil aslında

Bu adamların şikayet maillerini take2 daha okumadı bile. Çok daha öncesinden grubun RDR2 projesi takibe alınmış bile hatta dil dosyalarını kırabilen tool dünyada sadece bu grupta var kendileri yazdı ve başka ülkeden gruplara sattı. Şuan geldiğimiz durumda grup ''şikayet ettiler yamayı durdurdular'' falan diyor ama bu olay acayip işlerine geliyor tabi bizim şikayet edenler de bu vesileyle kendini bir halt sanıyor bak gücümüz belli şikayet edelim yamaları durdulalım kafasıyla metin falan hazırlıyorlar bu tiplerin nicklerini bir yere kazıyın ileride dalga geçersiniz kendileriyle

Olayın özeti; şikayet edenler sizin mailleriniz bir halta yaramıyor bunun en bariz kanıtı da horizon yamasının çıkıyor olması üstelik şikayet ettiğiniz grup çıkartıyor

Ee biz RDR 2 yamasını durdurduk diyorsunuz ya siz bir halt yapmadınız grup kendi kendine yaptı boşuna sevinmeyin hatta sizin yaptıklarınız grubun işine bile geldi. Biz oyun dosyalarına erişen tool yazdık üstüne bu tool u başkalarına sattık, oyunun tüm arayüzünü elden geçirdi, farklı programlarla oyuna kendi ismimizi ekledik açılış ekranı vs. o yüzden take2 tepemize çöktü diyemiyorlar ''şikayet ettiniz aferin'' diyorlar. Normal bir yama gibi çıksa bir halt olmayacaktı işin suyunu çıkardılar ve ellerinde patladı tüm olay bu hatta ufaktan kendileri de kabul ediyor bu gerçekleri.

Velhasıl birileri bu şikayet edip bir şey başardığını sananlara gerçekleri söylemek zorundaydı. Kusura bakmayın gençler siz bir hiçsiniz, kendinizi şikayet edip yamaları durdurma gücüne sahip bireyler olarak görmeyin bu aşırı komik. He madem öyle gidin bakalım guerrilla games e şikayet edi ne sonuç alacaksınız geri dönüş bile sağlanmaz sonra hayal kırıklığınızla bu boş işleri bırakıp yan hesaplarla forumda Türkçe yama istek konuları açarsınız
  • O şikayet edenler isteklerini ''bilmem ne oyununu BEDAVAYA çevirecek olan var mı?'' diye açarlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 128MilyarDolar

Olum halen daha anlayamadınız ve boş boş laf yetiştiriyorsunuz. Burada yasalar, hak, hukuk, kanun diye zırvalayan adamlar onlarca Türkçe yamalı oyun oynadı hatta %99 u korsan oyun/program kullanıyor ama bir anda 180 derece dönüp adalet bekçiliğine soyundular. İnsanlar hayatlarında ki bazı boşlukları doldurmak, can sıkıntılarını gidermek için bazen böyle hallere bürünebiliyor şuan bu şikayet eden ve hak hukuk diyen arkadaşlar olayı kendi çaplarında inada bindirmiş durumda.

Size en acısını söyliyim mi? bu adamlar şuan ''şikayet ettik yamayı durdurduk ehhee'' diye ortalıkta geziyorlar ya işin aslı öyle değil aslında

Bu adamların şikayet maillerini take2 daha okumadı bile. Çok daha öncesinden grubun RDR2 projesi takibe alınmış bile hatta dil dosyalarını kırabilen tool dünyada sadece bu grupta var kendileri yazdı ve başka ülkeden gruplara sattı. Şuan geldiğimiz durumda grup ''şikayet ettiler yamayı durdurdular'' falan diyor ama bu olay acayip işlerine geliyor tabi bizim şikayet edenler de bu vesileyle kendini bir halt sanıyor bak gücümüz belli şikayet edelim yamaları durdulalım kafasıyla metin falan hazırlıyorlar bu tiplerin nicklerini bir yere kazıyın ileride dalga geçersiniz kendileriyle

Olayın özeti; şikayet edenler sizin mailleriniz bir halta yaramıyor bunun en bariz kanıtı da horizon yamasının çıkıyor olması üstelik şikayet ettiğiniz grup çıkartıyor

Ee biz RDR 2 yamasını durdurduk diyorsunuz ya siz bir halt yapmadınız grup kendi kendine yaptı boşuna sevinmeyin hatta sizin yaptıklarınız grubun işine bile geldi. Biz oyun dosyalarına erişen tool yazdık üstüne bu tool u başkalarına sattık, oyunun tüm arayüzünü elden geçirdi, farklı programlarla oyuna kendi ismimizi ekledik açılış ekranı vs. o yüzden take2 tepemize çöktü diyemiyorlar ''şikayet ettiniz aferin'' diyorlar. Normal bir yama gibi çıksa bir halt olmayacaktı işin suyunu çıkardılar ve ellerinde patladı tüm olay bu hatta ufaktan kendileri de kabul ediyor bu gerçekleri.

Velhasıl birileri bu şikayet edip bir şey başardığını sananlara gerçekleri söylemek zorundaydı. Kusura bakmayın gençler siz bir hiçsiniz, kendinizi şikayet edip yamaları durdurma gücüne sahip bireyler olarak görmeyin bu aşırı komik. He madem öyle gidin bakalım guerrilla games e şikayet edi ne sonuç alacaksınız geri dönüş bile sağlanmaz sonra hayal kırıklığınızla bu boş işleri bırakıp yan hesaplarla forumda Türkçe yama istek konuları açarsınız
    selam bir yer dışında düşüncenize katılıyorum.
    "dil dosyalarını kırabilen tool dünyada sadece bu grupta var kendileri yazdı ve başka ülkeden gruplara sattı"
    hangi toldan bahsediyorsunuz anlamadım rdr 2 nin tool u open4 :) yamayı evet kendileri askıya aldılar bunun sebebi şikayet değil dosyaları saklayamadılar yani dil dosyalarını vermek zorundalar oyuna export için .
    Ne demek istediğimi gta 5 turkce yama yapanlar anlıyacaktır. yoksa böyle oyunlara tool yzan bi grup olsalar zannetmiyorum ceviri ile uğraşsınlar. bi program yaz sat bence daha karlı madem o kadar iyi programcısın :)
  • @Arisaka harbiden doğru söylüyorsun geçenlerde 3-5 tanesini cadde'de gördüm. bir de bir şey yapmış gibi sallana sallana yürüyorlardı.
    okuduğunu anlamama olayı ülkede zaten büyük sorun, e forumda da sorun olduğu için 4günlük bandan beri girmemiştim buralara. hala aynı laflar dönüp duruyor. bu tiplerde başkalarında olandan farklı boşluklar var. onları doldurmak için ona buna laf atıyor hâlâ.hâlâ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-9ED59218A

Yaptığınız yasa dışı işleri şikayet ederek insanlık görevimizi kanunen yerine getirdiğimiz halde bize ağzınızdan salyalar akarak hakaret ettiğiniz için hakkımıza giriyorsunuz.

Alıntıları Göster
    iyi edebiyat yapmışsın sana benden bir like :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-9ED59218A

Hakkınız falan yok. Yasal olmayan şeyde hakkınız nasıl oluyor. Asıl siz burada insanların hakkına giriyorsunuz. Bizim size hakkımız haram zıkkım olsun.
    Yaptığınız yanlışı yasalara dayanarak kurtulmaya çalışmanız mantıksız.

Öncelikle oyun sektörü ülkemizde yeni yeni oturmaya başlıyor. Bu nedenle yasalar henüz bu konularda oturmuş değil ve açıklarla dolu. Oyunlarda son dönemde bir çok ürün gibi yerelleştirme zorunluluğuna girecektir elbette. Ancak şu anda yasal bir açık var ve şirketler hiç bir yerel hizmet sunmadıkları bu dijital ürünleri ülkede satabiliyor, reklamını yapabiliyorlar. Yani savunduğunuz firmalar yasaların değil o yasaların açıklarını kullanarak şu anda sektördeler.

Kaldı ki Yasal olan ile doğru olan arasında büyük bir fark vardır. Doğru olan firmaların pazarına girdikleri ülkenin dilini ciddiye almalarıdır. Ancak hem ciddiye almıyorlar ve yerelleştirme yapmıyorlar hem de o ülkedeki toplulukların kendi dillerinde oyun oynamak için girdikleri çabaları engelliyorlarsa ve sizde bu engellemeleri "yasalar"a sığınıp destekliyorsanız. Kusura bakmayın yasal olanı seçmiş olabilirsiniz ancak kesinlikle doğru olanı seçmemişsinizdir.

Doğru ile yasal kimi zaman çelişir karşı karşıya gelir ve "insan" olmak yasalı değil doğruyu seçmeyi gerektirir.

Belirgin bir örnek vermek adına 40-50 yıl önce amerikada siyahilerin lokantaya girmeleri "yasal" olarak yanlıştı. Merak ediyorum o gün orada yaşasaydınız o siyahileri de şikayet mi edecektiniz. "yasal değil" diye. Geçmişte kılık kıyafet özgürlüğü için eylem yapan insanlarda, işçi hakları için yürüyenlerde, günümüzde kadın cinayetini engellemek içi hapse girenlerde, yanlışa yanlış dedi diye içerde olanlar da yine yasalar ile doğruların çekiştiği yerdeki insanlardır. Merak ediyorum bu konularda da hep yasaların mı yanındasınız.

Değilseniz "yasa" argümanını öne sürüp durmayın.

Daha oturmamış bir yasal düzende çeviri sektörünün yasallığını değil doğruluğunu oturup tartışabiliriz belki.

Yerelleştirme kavramının doğruluğunu tartışırsak "dil yozlaşmasının" önüne geçebilmek adına "çeviri" önemli, zaruri ve doğrudur. Bunu tartışmak yersizdir ama isterseniz tartışabiliriz mesela.

Resmi olmayan çeviriler "esere zarar vermiyorsa" yine bir o kadar zaruri, önemli ve doğrudur bence.

"Paralı resmi olmayan çeviriler" ise çeviri gruplarının yoluna devam edebilmesi açısından kabul edilebilir şeylerdir bana göre.

Yani çevirilerin var olması, paralı olması veya resmi olması tartışmamız gereken konular bile değildir bence ama yine de bu konular tartışılabilir.

Ancak yasal değil bir argüman olamaz. çeviri "esere zarar vermiyorsa", savunduğunuz firmalara zaten zarar veren şeyler de değildir. kimse çevirisi yapılıyor diye almak istediği oyunu almaktan vazgeçmez ama çevirisi var diye gidip oyun alan büyük bir yüzde var.

Kısacası kimsenin zarar görmediği, hemen hemen herkesin fayda gördüğü bir konu "yasal" değilse düzelmesi gerek şey o "yasa"dır. Düzelmesi gereken şey sizin gibi insanların kendi dilinde oyun oynama hakkına girip bi de "hakkım haram zıkkım olsun" diyenlerdir.

Dilerim hayatınızın kalan kısmında "doğru" ile "yasal" arasında seçim yapmak zorunda olduğunuzda "doğru"yu seçersiniz.
  • Sarmisak2 S kullanıcısına yanıt
    Doğruyu seçtiğimi biliyorum. Eser sahibinin izni ve hakkı olmadan onun üzerinden para kazanmak ne etik ne de yasal. İki durumda da haksızsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 128MilyarDolar

Olum halen daha anlayamadınız ve boş boş laf yetiştiriyorsunuz. Burada yasalar, hak, hukuk, kanun diye zırvalayan adamlar onlarca Türkçe yamalı oyun oynadı hatta %99 u korsan oyun/program kullanıyor ama bir anda 180 derece dönüp adalet bekçiliğine soyundular. İnsanlar hayatlarında ki bazı boşlukları doldurmak, can sıkıntılarını gidermek için bazen böyle hallere bürünebiliyor şuan bu şikayet eden ve hak hukuk diyen arkadaşlar olayı kendi çaplarında inada bindirmiş durumda.

Bak bu açıdan hiç bakmamıştım. Eğer dediklerin doğruysa grup hakkında düşünceler yerle yeksan olmuş durumdadır ve peşinden giden varsada akıl sağlığını bir sorgulamak gerekir. Egoyla bir yere varılmaz.

• Anonymous Çeviri ve RDR 2 Türkçe Yama Tartışma Konusu

Neden forumdan ayrılAmıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugrpkr -- 16 Ağustos 2020; 0:35:43 >
  • 
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.