Şimdi Ara

Annabelle The Doll [Şeytani Bebek]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
16
Favori
35.397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • The Conjuring (Korku Seansı) filmini izleyenler bilir. Orada bir oyuncak bebek vardı filmin başında. İşte bu o bebeğin gerçek hikayesi.

1970 yılında Donna adında hemşirelik öğrencisi bir kıza 20. yaş doğumgününde annesi bir oyuncak bebek hediye alıyor. Donna, Angie adlı bir ev arkadaşı ile aynı evde yaşıyor. Oyuncak bebeği yani Annabelle'i (Adını sonradan alıyor) Yatağının yanına koyuyor. Zaman geçtikçe, hem Donna, hem Angie bebeğin evde bıraktıkları yerden farklı noktalarda buluyorlar. Zaman geçtikçe olay dahada fazlalaşıyor.

Bir gece Donna eve geldiğinde bebeği yatağın üstünde bulunca, doğru olmayan birşeyler olduğunu hissetti. İş gitgide ürkütücü olunca Donna ve Angie bir uzmandan yardım almaya karar verdiler. Bir medyum çağırdılar. Medyum onlara bulundukları apartmanda ölen Annabelle Higgins adında küçük bir kız çocuğu yaşadığını ve onun ruhunun bebeğin içinde olduğunu söyler. Ruhun zararsız olduğunu, sadece şevkat beklediği için bunu yaptığını söyleyince Donna, kızın hikayesine üzülür ve oyuncak bebeği yani Annabelle'i evde tutar.

Bu iki arkadaşın Lou adlı bir erkek arkadaşları vardır. Sıksık eve gelip gider. Lou bebekte kötü birşeyler olduğunu sezer ve Donna'ya onu atmasını önerir. Bir gece Lou uyanır ve kıpırdıyamaz. Bacağı tarafında Annabelle'i görür. Yavaş yavaş göğüsüne doğru geldikçe nefesi kesilir. Annabelle üstüne çöker ve Lou kıpırdıyamaz. Ertesi sabah uyandığında göğsünde 7 tane pençe izi görür.

Artık olaylar kontrolden çıkınca Donna bu bebeğin masum bir küçük kız olmadığının farkına varır ve Ed & Lorraine Warren çiftini çağırır(Amerika'daki çok ünlü paranormal araştırmacı bir çift. binlerce olayı araştırmışlardır.)Warrenlar onlara bebeğin içinde birşey olmadığını bunun bir insan ruhundan çok insandışı, bir iblis veya türevi bir şey olduğunu söyler. Bebeğin içine girilmediğini iblisin onu bir araç olarak kullandığını söyler. Asıl amacının Donna'nın ruhu olduğunu söyler ve şeytan çıkarma ayini gerektiğini söylerler.

Warren çifti tanıdık bir papaz ile şeytan çıkarma ayinini gerçekleştirir. Genede emin olamazlar. Bebeği alıp evlerine doğru yola koyulurlar. Ed Warren bebek arabada iken birçok kez arabanın stop ettiğini, gitmekte zorlandığını not alır. Araba stop ettiği bir an Ed Warren doll'un üstüne kutsal su serper ve daha sonra rahatladıklarını fark eder. Annabelle'i cam kasaya koyup evlerindeki müzelerine koyarlar. (Warren Occult Museum: Ed & Lorraine Warren çiftinin sahip olduğu bir müze. Müzede Warrenlar 30 yıllık hayalet avı sırasında topladıkları ritüellerde kullanılmış, perili, lanetli objeleri burada saklamaktadırlar.) Müze ayda bir bir rahip tarafından kutsanır. Annabelle'in faaliyeti uzun bir süre için duracaktır...

Yıllar sonra müzeye gelen bir genç adam girişteki "Hiçbirşeye dokunmayın" yazısını ihlal eder ve Annabelle'in kafesine vurur ve "Hadi! Sen sadece aptal bir bebeksin! Yapabiliyorsan bana birşey yap!" der. Bunu gören Ed Warren gence gitmesini söyler. Gencin ziyaretinden 3 saat genç adamın motosikletiyle düz yolda bir ağaca toslayıp can verdiği haberi gelir.

Annabelle, hala Warren Occult Museum'daki yerinde durmaktadır.

Lorraine Warren ve Annabelle.

Video'da Lorraine Warren müzeyi gezdirirken bebeğe bakmayı reddediyor;
    "Ona dönüp bakmayacağım. Siz isterseniz fotoğrafını çekebilirsiniz ama ben ona bakmayacağım. Çünkü o buradaki en kötü şey. O, o çok fazla insanın canını yaktı."

Edit: Yazı bana aittir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Clint Sexwood -- 2 Eylül 2013; 18:14:49 >

• Gerçek mi la bu ?
  • O kadar çevirdim anasını satayım kimse okumadı dimi?

edit:

@battle540 evet gerçek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Clint Sexwood -- 2 Eylül 2013; 18:28:47 >
  • akşam okurum işim var şimdi
  • Gerçek olduğuna inanmıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cinéma

Gerçek olduğuna inanmıyorum

Deme oyle deme oyle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ilginç
  • Şu son yaşadığım olaylardan sonra tam oldu bu.Ellerine sağlık bu arada

• Hristiyanlarda ''Şeytan'', müslümanlarda ''Cin''.

Komediye hoş geldiniz. Bebeğin üstüne kutsal su dökünce araba stop etmemiş artık.
  • gelsin bana bise yapsin hadi.bebek memek demem gebertiveririm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nicki büyük -- 2 Eylül 2013; 18:45:12 >
  • Yok daha neler
  • Ruh,cin vb. şeylere inanmıyorum. Inandığım tek şey cin sandığımız yaratıkların başka bir gezegenden gelmiş gelişmiş bir tür olduğu.
  • Videoda necronomicon görünüyor aga bir sahnede. Hani çok zorlamışlar. Eski mısır yazmaları falan.
  • İş gitgide ürkütücü olunca Donna ve Angie bir uzmandan yardım almaya karar verdiler. Bir medyum çağırdılar.

• Kolunu bacağını yırtar atarım o bebeğin

• quote:

Orijinalden alıntı: Capt. Awesome

Hristiyanlarda ''Şeytan'', müslümanlarda ''Cin''.

Komediye hoş geldiniz. Bebeğin üstüne kutsal su dökünce araba stop etmemiş artık.

warrens.net'de yazan hikaye bu. (Warren ailesinin resmi sitesi.) İnanıp inanmamak size kalmış. Ama Ed ve Lorraine Warren birçok ünlü olayı ilk araştıran paranormal araştırmacılardan.

Örnek verirsek; Amityville Katliamı, Perron ailesi olayı, Connecticut olayı gibi ünlü, filmleri çekilmiş olaylar.
  • Tutar

• quote:

Orijinalden alıntı: A.S.İ

İş gitgide ürkütücü olunca Donna ve Angie bir uzmandan yardım almaya karar verdiler. Bir medyum çağırdılar.

Kimi arasalardı? Polisi arayıp "Evimdeki oyuncak bebek hareket ediyor"mu deselerdi
  • Araba stop ettiği bir an Ed Warren doll'un üstüne kutsal su serper ve daha sonra rahatladıklarını fark eder.

den sonra okumayı bıraktım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Itachi-san

Araba stop ettiği bir an Ed Warren doll'un üstüne kutsal su serper ve daha sonra rahatladıklarını fark eder.

den sonra okumayı bıraktım.

Çeviriyi orda biraz baştan savdım. Orjinal metin;

"As they drove on the back roads, the engine kept cutting out, the power steering kept failing and even the brakes gave them trouble. Ed opened the bag, sprinkled the doll with holy water and the disturbances stopped... for the moment. "
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.