Şimdi Ara

Anlamsız kasmalar var destek!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamun aleyküm arkadaşlar. Başlıkta da belirttiğim gibi bilgisayarımın gücü yettiği halde 15 dakika oynadıktan sonra oyunu fan sesi çok artıyor ve ciddi sıcak hava üflüyor kasanın arkasından. Buna bağlı olarak da oyun kasmaya başlıyor ısınmadan dolayı. Daha evvel daha sağlam oyunları sorunsuz oynayabiliyordum. Bi el atarsanız çok makbule geçer.

Bu arada işlemci AMD 6300 serisi 6 çekirdek 3.5GHz, RAM 4GB, ekran kartı ATI Radeon HD3870

• havalar ısındığı için daha çok ısınıyordur. çare kasayı evdeki en soğuk yere koyun ve harisi bir iyi işlemci soğutucu satın alım eski amd stok soğutucuları iyi değil.
  • amd kullanıyosan yazın sıvı soğutma iyi gider kısında amd iyi gider sıcak sıcak odaya katkıda bulunur :D
  • Kasaya havalandırma fanları takviyesi yapın. Özellikle egzos fan.
  • Sıcaklık değerlerini kontrol et aida64 ile stres testi uygula templeture sekmesi seçili olsun ss at yada testi yap min 15 dk. Sıcaklık 65-70 arasi veya daha yuksek ise fan donus hızını max seviyede calistir oyuna girince termal macun yenilemesi yap fan ve macun cozum olmuyor ise hyper210 evo vs soğutucu edin yaz aylarında malum tüm siatemler fazla ısınır bazı boş düşüncelere kulak asma...yaz buradan bakalım..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • soğutma meselesi cepte onu halletmek lazım saolasınız. peki şunu da sorayım kasanın içindeki ekstra ısı oyunda donmalara sebebiyet verebilir değil mi? bu arada şu aida64 ile testi yapacağım ilk müsait vaktimde
  • Kasa temizligi yani fan temizligi onemli
    Bunu yapmisken temiz bir formatta atilmasi gerekir dusunuyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kasa temizliği konusunda bi tecrübem yok ne yapılır ne edilir bozmadan biyerini? Test açık şuanda programda. Sadece Chrome açık ve CPU 70 derece civarı geziniyor. An itibariyle sesli çalışıyor sistem. İlk aldığımda ışığına bakmadan çalışıp çalışmadığını anlayamıyordum.

Edit: CPU Usage hat safhada sürekli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gonculer.erez -- 24 Haziran 2016; 0:52:58 >
  • İslemci macunu omrunu dolduemus olabilir
    Bilgisayarciya goturup macun yeniletilebilir
    Orada ayrica temizlik yapilir
    Sizde bi format atarsiniz
    Tertemiz olur

• Evde kendi imkanlarımla halledebileceğim bi mesele değil mi? Öyleyse ne ben uğraşayım ekstradan ne bilgisayarcı uğraşsın :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: gonculer.erez

Evde kendi imkanlarımla halledebileceğim bi mesele değil mi? Öyleyse ne ben uğraşayım ekstradan ne bilgisayarcı uğraşsın :)

Mesela ben pci toparim sokerim takarim
    İslemci macununu yenilerim
    Ayrica elektrik supergemde hava ufleme ozellligi var
    Kasami oyle temizlerim
    Fan cevresini islak mendille silerim

Yani elinizde geliyorsa yada bi tanidiginizin elinden geliyorsa macun alip yenileyin ve temizleyin

• quote:

Orijinalden alıntı: InsideR

quote:

Orijinalden alıntı: gonculer.erez

Evde kendi imkanlarımla halledebileceğim bi mesele değil mi? Öyleyse ne ben uğraşayım ekstradan ne bilgisayarcı uğraşsın :)

Mesela ben pci toparim sokerim takarim
    İslemci macununu yenilerim
    Ayrica elektrik supergemde hava ufleme ozellligi var
    Kasami oyle temizlerim
    Fan cevresini islak mendille silerim

Yani elinizde geliyorsa yada bi tanidiginizin elinden geliyorsa macun alip yenileyin ve temizleyin

Eyvallah hocam ağzınıza sağlık kısmetse çözeyim şu sorunu da ramazanda adam akıllı oyunumu oynayım. :) Saolun tekrar hayırlı ramazanlar.
  • Demek istedigim ozetle elinizden gelmiyorsa ugeasmayin
    Hem bozabilirsiniz hemde size daha masraf acar
    Goturun diyin macun yenilemek istiyrum deyin bilgisayarciya
    Rica edin bide
    Bi ufak temizlik yaparmisiniz diye
    Belki bedavaya gelir o
    Eve gelincede ince temizlik yaparsaniz tam temizlik yapilmamissa
    Olur biter

Eyw sizede

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.