Şimdi Ara

Anlamsız hız problemi. Hızımı alamıyorum detaylar içerde.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.067
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Akrabamda 8 mbit internet vardı tt üzerinden.

Taahütü bitmiş bi tık daha hızlı olsun dedi, telefonda konuşuldu işte 50 mbite kadar destek var diye.

Onda sorun yok biz de 24mbit anlaştık hat yenilendi ve açıldı.

Fakat şuan modemde 24/6 xdsl verisi var 25db snr de sinyal geliyor.

Ona rağmen speedtest 17 mbit hızda çakılıp kalıyor.

Aradım tt derdimi anlattım bir süre daha kullanın düzelir dediler bana pek mantıklı gelmedi.

Var mı bir yorumu olan?

• farklı modemde denemenizi tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iCrush

farklı modemde denemenizi tavsiye ederim.
    Anlamsız hız problemi. Hızımı alamıyorum detaylar içerde.

modeme gelen değerler böyle

• Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    Modem değerlerinizde bir problem yok hocam
    Bunun sebebi genelde ya modemdir ya da ISS kaynaklı satürasyon problemidir.
    Modemin hat değerleri 24 mbps olsa bile bunu verememesi modem kaynaklı olabilir.

Hangi iss'i kullandığınız da burada önemli türktelekom'da böyle bir sorun olmaz kolay kolay
    Ayrıca satürasyon problemi genelde 1-2 gün sürer geçer ve genelde belli saatler hız düşer onun dışında normal hız alınır.

Ayrıca hattınız 75 mbps'e kadar destekliyor gibi gözüküyor bütçeniz müsaitse bir keenetic modem almanızı tavsiye ederim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iCrush

Modem değerlerinizde bir problem yok hocam
    Bunun sebebi genelde ya modemdir ya da ISS kaynaklı satürasyon problemidir.
    Modemin hat değerleri 24 mbps olsa bile bunu verememesi modem kaynaklı olabilir.

Hangi iss'i kullandığınız da burada önemli türktelekom'da böyle bir sorun olmaz kolay kolay
    Ayrıca satürasyon problemi genelde 1-2 gün sürer geçer ve genelde belli saatler hız düşer onun dışında normal hız alınır.

Ayrıca hattınız 75 mbps'e kadar destekliyor gibi gözüküyor bütçeniz müsaitse bir keenetic modem almanızı tavsiye ederim.

Kendi evimde dsl n16 ve milleni kullanıyorum hocam 50mbps ondan oldukça memnunum.

Bu hatta teyzemde. ISS Turk telekom hizmeti onlardan alıyor modem zyxel VMG3312-B10B TT nin verdiği modem.

Sözde vdsl2+ 300mbps bir modem. Müşteri hizmetleri de anlamıyor sorunu çıkmazda kaldı böyle Anlamsız hız problemi. Hızımı alamıyorum detaylar içerde. 

• Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt

hocam bahsettiğiniz modemden hayır gelmez.

altyapı kaynaklı bir sorun olduğunu sanmıyorum. Müşteri hizmetlerini bir şekilde ikna etmeye çalışın eviinize servis isteyin 1'e 1000 katın internete girmiyor düzeltmezseniz tüketici haklarına başvurup cezasız aboneliğimi iptal ettiririm falan diyerek blöf atın

yanlış bilmiyorsam %20'ye kadar düşük gelebilir hızınız yasal olarak bu da 19,2 mbps yapar bu sınırdan az kaldığını falan söyleyin. Sonra eve gelen ekipler zaten modem değiştirir diye düşünüyorum eğer değişmezlerse sorun yok derlerse denemelik başka modem takıp hız testi yaparak ikna edebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.