Şimdi Ara

ANKET SONUÇLARI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.770
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Forumda en çok hangi donanım markası kullanılıyor? sorusunun cevabını bulmak için açmış olduğumuz anketlerin süreleri sona ermiştir. 4 farklı anket konusuna toplamda 3833 oy atılmıştır, bu da istatistikleri görmemiz açısından yeterli ve tatmin edici bir katılımdır. Anketimizde en fazla oy alan marka işlemci bazında INTEL, ekran kartı bazında AMD-ATI, anakart bazında ASUS ve harddisk bazında ise Samsung olmuştur. Ankete katılım gösteren tüm üyelere teşekkürlerimi sunarım.

İlgili konu linkleri ve sonuçlar;

AMD Mİ INTEL Mİ KULLANIYORSUNUZ ?

http://forum.donanimhaber.com/m_50699486/mpage_1/f_/key_//tm.htm#50699486

ANKET SONUÇLARI

NVIDIA VS AMD-ATI HANGİ EKRAN KARTINI KULLANIYORSUNUZ ?

http://forum.donanimhaber.com/m_51002933/mpage_1/f_/key_//tm.htm#51002933

ANKET SONUÇLARI

HANGİ HARD DISK MARKASINI KULLANIYORSUNUZ?

http://forum.donanimhaber.com/m_52190434/mpage_5/f_/key_//tm.htm#52868220

ANKET SONUÇLARI

HANGİ ANAKART MARKASINI KULLANIYORSUNUZ?

http://forum.donanimhaber.com/m_52868510/tm.htm

ANKET SONUÇLARI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hapocod -- 25 Ağustos 2013; 20:53:58 >

• Nvidia'nın amd karşısında geride kalmasına şaşırdım gerçekten adamlar sürekli gelir rekoru kırıyo.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MyCoDeR

Nvidia'nın amd karşısında geride kalmasına şaşırdım gerçekten adamlar sürekli gelir rekoru kırıyo.

kartları pahalı sattıgı için hacı.. fazla kart sattıgı için degildir o
  • bence bu anket her yıl yapılmalı ve her yıl yeni sonuçlar aynı başlığa eklenmeli.
  • Amd ya gerisi boş sistem dizeceksin amd işlemci amd ekran kartı bak o zaman hic bir oyunda programda kasma falan yapıyormu benim ilk bilgisayarım amd idi cok memnundum ya intel işlemciler ısınınca kitlenir benim pc dizel motor gibi ısındıkca hızlanıyordu ilerde dizersem amd diyeceğim intelin sadece adi var i işlemcileri de çıkarmasa batacakti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yhackup

Amd ya gerisi boş sistem dizeceksin amd işlemci amd ekran kartı bak o zaman hic bir oyunda programda kasma falan yapıyormu benim ilk bilgisayarım amd idi cok memnundum ya intel işlemciler ısınınca kitlenir benim pc dizel motor gibi ısındıkca hızlanıyordu ilerde dizersem amd diyeceğim intelin sadece adi var i işlemcileri de çıkarmasa batacakti

hacı sen ne yaptın ya :D.. amd nin hangi işlemcisi kendi sınıfında inteli geride bırakmış ? .. fiyat olarak sınıfından bahsetmiyorum .. atıyorum amd nin en iyi 6 cekirdekli işlemcisi ney ? 1100T mi .. intelin en düşük 6 cekirdekli işlemcisi olan i7 970 i geçsin önce..
  • quote:

Amd ya gerisi boş sistem dizeceksin amd işlemci amd ekran kartı bak o zaman hic bir oyunda programda kasma falan yapıyormu benim ilk bilgisayarım amd idi cok memnundum ya intel işlemciler ısınınca kitlenir benim pc dizel motor gibi ısındıkca hızlanıyordu ilerde dizersem amd diyeceğim intelin sadece adi var i işlemcileri de çıkarmasa batacakti

Hikayenin özellikle "AMD işlemcinin ısındıkça hızlanması" kısmı çok cezbetti beni doğrusu. Gerçi sonundaki "Intel i serisini çıkarmasa batacaktı" kısmı aceleye gelmiş, uydurmanında ötesinde, sallama konusunda çığır açıcak bir söylem olmuş.

Hikayenize 5 üzerinden 0 veriyorum.

Bende başımdan geçen kısa ve gerçek bir hikaye anlatayım, sizinkinden iyi olmasın...

"Hayatımda ilk kez AMD işlemci aldım dedim birde bu tarafı deneyelim. 1090T Black Edition, güzel işlemcidir bilen bilir. Gel gelelim bir gün yine bilgisayarı açıcam, baktım o da ne? Daha dün çalışan işlemci durduk yere kömür ol sen, tek kendisini yakmaklada yetinmemiş anakartıda bozmuş iyi mi?! Napıcam nedicem derken, işlemciyi ve anakartı aldığım arkadaşlar sağolsun yardımcı oldular, gittim bir Intel i5 750 işlemciyle Biostar'ın efsanevi anakartını aldım, verdim gücü bastım sıvı soğutmayı... Sonuç? 4.0ghz, serin serin, yanmadan, anakartını yakmadan, kaç aydır; hemide daha performanslı çalışıyor... Yani napıcan? AMD almayacan arkadaş... Yanıyor işlemcileri, durduk yere."

• quote:

Orijinalden alıntı: MyCoDeR

Nvidia'nın amd karşısında geride kalmasına şaşırdım gerçekten adamlar sürekli gelir rekoru kırıyo.

Anket sadece dh kullanicilar ile kısıtlı. Dunya genelinde bir anket yapilsa idi ozmn sonuclar farkli cıkabilirdi... Bu arada rulez amd :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: zerolife

bence bu anket her yıl yapılmalı ve her yıl yeni sonuçlar aynı başlığa eklenmeli.

Olabilir
  • quote:

Isındıkça hızlanıyordu. 100 dereceye geldiğinde işlemci kendini aşmış, yapay zekanın sınırlarında geziniyordu.
    Durdurmak imkansızdı. Çok iyi ısınmıştı. Bir atlet nidâsıyla coşuyor, çığlıklar atıyordu. Fanın üflediği hava ılık bir yaz günü esen meltemler gibi görev yapıyordu.

• Nvidia tahminimden çok daha fazla kullanılıyormuş. İşlemci konusundada beklediğim gibi, intel biraz daha önde olabilirdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahmat_78

Nvidia tahminimden çok daha fazla kullanılıyormuş. İşlemci konusundada beklediğim gibi, intel biraz daha önde olabilirdi.

olay şu bu anket ekran kartı konusunda bire bir doğruları yansıtıyor diyebiliriz zaten amdnin pazar payı %23 iken nvidianın ki %19 ama işlemci için bilemiyorum
  • Güzel anketti, teşekkürler.
  • Sonuçlar şaşırtıcı değil. Forumun durumunu yansıtmış. Emeğiniz için teşekkürler.
  • quote:

intelin sadece adi var i işlemcileri de çıkarmasa batacakti.

Xeon'ları anahtarlık olsun diye üretiyorlar zaten.

/>
  • quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

quote:

Isındıkça hızlanıyordu. 100 dereceye geldiğinde işlemci kendini aşmış, yapay zekanın sınırlarında geziniyordu.
    Durdurmak imkansızdı. Çok iyi ısınmıştı. Bir atlet nidâsıyla coşuyor, çığlıklar atıyordu. Fanın üflediği hava ılık bir yaz günü esen meltemler gibi görev yapıyordu.

Yok öyle birşey, psikolojik bir hadise sadece.

Bu nedir ya ?
    quote:

intelin sadece adi var i işlemcileri de çıkarmasa batacakti

Bu dediğine sen kendin inanıyor musun ?
    Bak ? AMD' yi Intel' den fazla severim ama, objektif olmak lazım öyle birşey yok saçmalamışsın feci şekilde hemde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 16 Ağustos 2011; 19:53:46 >

• anket güzel olmuş ama çok eksik va bence çoğu kişi katılamadı ankete 2044 oy atılmış bence forumda daha çok kulanıcı var mesela ben kaçırdım birde bu katılamayan arkadaşlar düşünürsek daha farklı rakamlar çıkıcağından eminim böyle bi anket yapılacağı zaman ana sayfada ufak bi tanıtım yapılırsa daha çok ilgi görür bence kaçırdığıma üzüldüm anketi açıkçası evde 3 pc var 3 de amd işlemci amd ekran kartı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enja -- 17 Ağustos 2011; 2:47:50 >
  • Güzel çalışma, forumun istatistiklerini yansıttığını düşünüyorum. Teşekkürler
  • @enja

İlgili anketler konu dışı, overclock ve dahili bileşenler(ana bölüme) bölümüne yansıtıldı. Kısacası Konu ile alakalı-oy potansiyeli olan tüm bölümlerde görülüyordu. Daha fazla kişi katılsa bile sonuçların çok farklı olacağını sanmıyorum.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Zaten anket yapmanın amacı belli bir grubun sonuçlarına bakarak geniş bir kitlenin sonuçlarına ulaşılmaya çalışılır. Anketlere tüm ilgililerin katılması beklenmez.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.