Şimdi Ara

*** AnKeT *** En İyİ Oto Gaz (LPG) Hangisi (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
544
Cevap
6
Favori
381.366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki

*** AnKeT *** En İyİ Oto Gaz (LPG) Hangisi

(En Son Oy Tarihi: 13.11.2022)
Giriş
  • Evet bende şuan sürekli İpragaz kullanıyorum performansıda fena sayılmaz ve menzili gayet iyi dayanıyor Zaten LPG denince Türkiyede ilk akla gelen Aygaz ve İpragazdır şaşmamak lazım derim
  • Kaç senedir Ankara piyasasındaki adı sanı duyulmamış gazlar hariç hepsini denedim. En iyi yanma verimini totalgaz da alıyorum. Aygazın fiyatı yüksek ama ektra bir faydası yok. pogaz a hiç bulaşmam. genel olarak Total ve shellden memnunum.

Bu arada bazı istasyonlar dökme gaz tabir edilen sanayi tipi gazıda karıştırıp fazladan kar etme derdine düşüyorlar. Genelde farklılık ordan kaynaklanıyordur diye düşünüyorum.
  • genelde aygaz almaya çalışırım geçende shell aldım sanki km olarak daha az gitti acaba aranızda ciddi şekilde ölçüm yapan varmı sıralı sistemde en uzun km hangi gaz ile yapılıyor yada hepsi göz aldanmasımı yanlızca hepsi aynı mı yapıyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: madozz

Kaç senedir Ankara piyasasındaki adı sanı duyulmamış gazlar hariç hepsini denedim. En iyi yanma verimini totalgaz da alıyorum. Aygazın fiyatı yüksek ama ektra bir faydası yok. pogaz a hiç bulaşmam. genel olarak Total ve shellden memnunum.

Bu arada bazı istasyonlar dökme gaz tabir edilen sanayi tipi gazıda karıştırıp fazladan kar etme derdine düşüyorlar. Genelde farklılık ordan kaynaklanıyordur diye düşünüyorum.

Son 4/5 defadır bende totalden alıyorum .Önceden milangaz ve shell alırdım. Totalı daha iyi gibi geldi.
  • en son olarak mecburen POGAZ aldım. aracın benzin bağlantı ışığı (adını hatırlayamadım) yanmaya başladı. Bir daha pogazı almayı düşünmüyorum, kimseyede tavsiye etmeyeceğim.
  • Otobanda 100.000 km yakın lpgli araç kullandım..benim sıralamam öncelikle 1.SHELL AUTOGAS, 2. İPRAGAZ, 3.BP AUTOGAS
  • güzel sıralama
  • kaandoğru peki km açısından hangi gazı tavsiye edersin?shell fena değildi ama pogaz ve total sanki biraz daha fazla km yaptırıyor,genede tecrübe konuşur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaandogru

Otobanda 100.000 km yakın lpgli araç kullandım..benim sıralamam öncelikle 1.SHELL AUTOGAS, 2. İPRAGAZ, 3.BP AUTOGAS

acaba bu sıralama km sıralamsımı performans sıralaması mı yoksa genel anlamdamı yaptınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: intikam91

quote:

Otobanda 100.000 km yakın lpgli araç kullandım..benim sıralamam öncelikle 1.SHELL AUTOGAS, 2. İPRAGAZ, 3.BP AUTOGAS

acaba bu sıralama km sıralamsımı performans sıralaması mı yoksa genel anlamdamı yaptınız

SIRALAMAM ÖNCELİKLE PERFORMANS..SHELL HEM DAHA UZUN KM..HEM PERFORMANS BENCE 1 NUMARA...
  • Shellden 4-5 defa aldım 2sinde makina arıza yaptı :) Genelde opet aygaz alıyorum...belki ile göre değişiyordur...
  • hangi lpg
    5 sene önce reno optima karbüratörlü gazlım vardı maslaktan birkaç kere gaz doldurmuştum araç bazen çat pat gümlemeyle giderdi o zaman
    düşündüm ya bu aygaz en iyisi diyolar herhalde bizde bi hata var başka lpg markaya geçtim sorun kalkmıştı.
    şimdi brc 2lt sıralı gaz başka bi aracım var aygaz koydum araç otomatik malum otomatikler yolda stop ederse çok kötü duruma düşülüyor
    normal araçlarda problem olmaz birkaç kere stop etti şükür çok kötü kazalar atlattım aygaz lpg sayesinde.Şimdi shell den alıyorum hiçbir
    problem yok tertemiz,bunu forumda paylaşıyorum sizinde başınıza gelirse sorun aracınızda değil gazınızda bunu bilerek hareket edin.
  • KATKI
    unutmayın lpg içine hangi fıirma katkı koyuyorsa demekki lpgsi gazı bozuktur katkı ile bunu gidermeye çalışmaktadır.
    tavsiyem içine katkı konulmuş gaz almayın
  • en iyisi autogas shell ve atikerde usta katkılı otogazlardan uzak durmamızı tortu bıraktıgını soyledı ve ankaradan otobanda girdim mogaz vardı ordan almaz olaydım hiçkimseyede tavsiye etmem araba hem çekişten düştü hem de daha az km yaptı benden söylemesi ama shellden aldıgım autogas araba sanki benzinde gidiyor gibiydi ve 27LİTRE ye 330 km gitti ipragaz da az km gidiyor dün mecburen güvengaz aldım full yaptık bakalım şehir içi nekadar gidecek çekişde shell gazı kadar olmasada cok az bı dusukluk var
    lafın kısası KATKILI OTOGAZLARDAN UZAK DURMAK ve ve katkılı gazlar sankı motora ugruyormus gıbı soylemıs neymıs temızlıyormus motorun yanma ünitesinde yanar gaz da benzınde neyse ıyı gunler denedıklerımı foruma yazarım iyi günler aynı davranısı diger arkadaslara duyrulur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yabanciii07 -- 29 Eylül 2010; 21:46:33 >

• Salaş yerlerden almayın da nereden alırsanız alın. Petrotürk diye bir yerden aldım, şehirdışında. Araç ilk defa tekleme yaptı. Aygaz,bp,shell bunlar iyi. Koskoca aygaz cahil ustalardan daha iyi biliyor olmalı bu işi, filtre tıkayan gazı niye satsın?
  • forumda dıger arkdaslar yazmıs neden aygazın fıltrelerı tıkadıkları yazmıslar herhalde sorun cıkartmasa kımse kımsenın ekmegıyle oynamazda kotulemezde dıye dusunuyorum
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: intikam91

quote:

SIRALAMAM ÖNCELİKLE PERFORMANS..SHELL HEM DAHA UZUN KM..HEM PERFORMANS BENCE 1 NUMARA...

aynen ne demişler benzini, gazı shell den aklı kelden al demişler

• Bende sıralı sistem kullanıyorum. usta takar takmaz tek söylediği
    "Shel den başka bi yerden gaz almamaya çalış." bende öyle yapıyorum Allah'a şükür çok iyi. 40 LT. gaz 490 km. yol yaptım 100 km. si şehir içi...
  • aldığınız yakıt istasyonu iyi olmalıdır aldığınız gaz genelde ayni gazdır izmit körfeze gemi yanaşır bütün tesisler açar vanasını doldurur
    yani o gaz bu gaz hikaye sonuçta ayni gaz körfeze yanaşan lpg gemisinden aldığı gazı diğer firmalar gibi alıp piyasaya verecek o yüzden aldığınız istasyon temiz olsun iyi kötü ismi olsun,çok da duyulmamış markala birşey diyemem iyi de olabilir kötü de...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thunder 06 -- 6 Nisan 2011; 23:46:06 >
  • çeşme otobanındaki shellden aldım en son,gündüz ve hava sıcaktı ona rağmen gaz performans ve km olarak iyi gibi geldi yolu düşen alabilir,ancak fiyat 1.99 ona göre
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.