Şimdi Ara

Ankastreden eve hangi tür kabloyu çekmeliyim? (Telefon kablosu, Cat5, Cat6)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bulunduğum apartmanda telefon hattı çok eski durduğu için apartmanın girişindeki ankastreden modeme kabloyu kendim çekmeye karar verdim fakat kablo olarak ne edinsem bilemedim. Evime gelecek bağlantı VDSL2 olacak, sorgulayınca 35 mbit destek görünüyor.
    Standart çift hat telefon kablosu mu alayım yoksa Cat5 veya Cat6 kablo alıp onun bir çiftini(T-TB) mi kullanayım? Arada ne kadarlık bir fark olur, memlekette eski sistem kabloda bile 50 mbit bağlantı alabiliyordum ve ping değerleri olabileceği en iyi seviyedeydi bence. Bunu test eden olmuştur diye düşünüyorum, tavsiyeler nelerdir?
    Telefon kablosu alırsam avantajı daha ince kablo olduğu için apartman içinde diğer kabloların yuvalarına sokabilirim, görüntü kirliliği oluşmaz diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilgehankalkan -- 25 Eylül 2017; 1:52:50 >

• ben cat6 kullandım ki genelde onu tavsiye ederler. 8 li grup 1000 mbit kaldırdığı, hasar durumunda yedek 3 hat olacağı(dsl için) ve kalın olduğu için hasar alması zor olduğu için herhal
  • Cat5e ya da cat6 oneriyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben Cat6 ile fark göremedim. 5 telli telefon kabloları bile iş görür. Yine karar sizin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.