Şimdi Ara

Ankaralılar sabahları yollara dikkat... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
2.098
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Boş yolda 15-20km hızda direksiyonu ani sağa sola çeviriyorum ve understeerin kralını yapıyor arabam
  • Aynen öyle valla kışlıklar bile fayda etmiyor düz yolda patiye düşüyor araçlar. Sabahları ve geceleri yollar full buz...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel bir yağış olsa bu toz çamurundan kurtulurduk sanki. Trafiği ciddi riske atıyor bu durum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: *President*

Güzel bir yağış olsa bu toz çamurundan kurtulurduk sanki. Trafiği ciddi riske atıyor bu durum.

Son yılların en kurak kışını geçiriyoruz, umarım güzel bi kar yağışı uzakta değildir.
  • evet bu sabah bende baya kaydım kışlık lastik olmasına rağmen
  • quote:

Orijinalden alıntı: zgn61

quote:

Güzel bir yağış olsa bu toz çamurundan kurtulurduk sanki. Trafiği ciddi riske atıyor bu durum.

Son yılların en kurak kışını geçiriyoruz, umarım güzel bi kar yağışı uzakta değildir.

Belediyenin hiç umrunda değil. Sanki yollar tuzlu suyla yıkansa bu kadar kötü olmaz gibi.
  • quote:

quote:

quote:

Belediyenin hiç umrunda değil. Sanki yollar tuzlu suyla yıkansa bu kadar kötü olmaz gibi.

belediye yol yapmayi bilmiyor abi ne bakimi ne desteği

• Sabah günesin doğduğu saatler yani 6:30-7 arası nemin en yüksek, sıcaklığın en düşük olduğu saatlerdir. Bir de yoğun sis olunca buzlanma kaçınılmaz. Benim eklemek istediğim ayrica yollardaki şeritlere dikkat edin. Önce şeritler buz tutuyor ve cam gibi kayıyor. Tek taraf şerit çizgilerine denk gelip ani fren yaparsanız araç kontrolden çıkar.

• Ben Tokat Almus`tayim. Barajo dolasan bir yoldan gidiyorum her sabah. Bazi golge virajlarda nuz jic erimiyor 24 saat. Dun birileri baraja ucmus. Arabayi cikarmak icin dalgic gelmisti.

• quote:

quote:

quote:

Alttan ısıtmalı protok yolunda bile az hızlı girdim diye tedirgin oldum abi. Aklıma geçenlerde o yolda kayan arabalar geldi, saniyeler içinde film şeridi gibi gözümün önünden geçti hepsi

• Aski spor salonuyla samanyolu koleji arasindaki keskin viraja iç cepten girmistim tahminen hizimiz 70-80 felandi arabanin burnu viraja dogru dalda kontra verincede hepten spin atti en sag seride duvara sifir durduk. valla allah korudu trafik felanda vardi. birde kışlik lastikler yazliklara nazaran daha hissizler hic beklemedigin tepkiler verebiliyor arac.

• quote:

Alttan ısıtmalı protok yolunda bile az hızlı girdim diye tedirgin oldum abi. Aklıma geçenlerde o yolda kayan arabalar geldi, saniyeler içinde film şeridi gibi gözümün önünden geçti hepsi

Sabah Ankaranın Dikmeninden, alttan ısıtmalı protokol yolu dahil komple Ankara turu yaptım.
    İnanın kar yolları kapatsaydı daha iyiydi en azından, kar var kayarız derdik,arkadaş nasıl bir buz-çamur karışımı anlamadım.
    Tekerler bildiğin traktör tekeri kıvamında kar lastiğiç
    Aman arkadaşlar takip mesafesini koruyalım.Allah kaza bela vermesin.

• Ankara-Kırıkkale-Yozgat-Akdağmadeni çok tehlikeli.
    Akdağmadeninde şu anda heryer buz. Birde Yozgat-Sivas karayolunu kullanacak arkadaşlar Sorgun ile Ozan arasında çok fena sis oluyor dikkat etsinler.
  • Bu seneki ankara kışını çözemiyorum.

az evvel uğur mumcu ve dikmen tarafındanemek tarafına geldim. yukarılar 5.5 dereceydi emek tarfı 2.5 dereceye indi. dikmen ve çankayada her yerde yol kaygan. buzda değil artık çiğ çamur toz toprak karışımı birşey. tabi bunun özel bir lastiği yok. dikmen yokuşunda 4. viteste bile asr ışığını yaktı. bu sene kar buz değil ankara'nın toz toprak pisliğinden muzdaripiz.
  • tr de zaten asfalt kalitesi diye bişey yok kireç taşından asfalt döküyorlar iki sonra yol değil buz pisti oluyor yetkililer yurtdışına gitsinlerde nasıl asfalt dökülüyormuş öğrensinler granit taşı yerine kireç taşı kullanmasınlar....alınan vergiler granit taşına gitsin başka yerlere değil...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi extrem_015 -- 18 Ocak 2014; 3:45:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: algebraic

Dün Gordion'un katlı otoparkından çıkarken o döne döne inilen spiralimsi şeyin duvarına girecektim az kalsın.

İyi geceler herkese,

Bu Gordion'un katlı otoparkı kadar saçma sapan bir otopark da nadir.Otoparkın içi de,çıkışı da inişi de saçma.Dön allah dön.Ben de 1 kez kaydım yakın zamanda.

Bu arada bu gece de farksız değil,sabah saatlerinde yola çıkacak arkadaşlar biraz daha dikkatli olsunlar.Buzlanma vardı yer yer,daha kötüsü toz desen toz değil,çamur desen çamur değil acayip bir karışımdı..Özellikle gazi mahallesi,çiftlik kavşağı ve Antares civarında.

Bu asfalt olayında Hollandalılara gerçekten imreniyorum...Keşke o kaliteyi geçtim,yarı kalitesinde olsa.

• İstanbul da farksız değil; buna bir de duble yol kenarındaki dükkan sahiplerinin akşam temizliği eklenince deterjanlı suda dans suyu görerek hız kestim; olacakları tahmin ettim fakat viraj çıkışında araba arkadan koptu; kaldırıma dik halde yanlamaya başlayınca kontrayla toparladım;o sırada kornaya bastım direksiyonla cebelleşirken; eve gidene kadar güldüm kendime
    ABS de tıkır tıkır devreye girdi; o olmasa kontra falan hikaye kalırdı; araba bildiğin spin atıyordu.. şu zamanda ABSsiz arabaya binmek; gelinlikle tek başına Türkiye turuna çıkmak gibi; her an olanlar olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rallier_61 -- 18 Ocak 2014; 23:44:39 >

• O değilde Ankara 'da saban hatırladım viyadüklerde frene basıp kayan şahin çok var.Hatta frene basınca arabalar hızlanıyor bile olabilir.
  • Keçiören DUTLUK'ta her akşam tuzlama aracı bekliyor gece 10 - 11 arası da tuzlama yapıyor. 2 akşamdır UG8'lerle çok kez patinaja düşüp kaydım
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.